Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temperatura silnika rs

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Temperatura silnika rs

    Przy około 45 kkm pojawiły się piski pompy wody, wymieniłem w ASO i po około 2 kkm ten sam pisk się pojawił, więc znowu mi ją wymienili. Przejechałem zaledwie 1 kkm i ten sam objaw i tym razem już pompy nie wymieniali, tylko, zgodnie z odgórnym zaleceniem, przeczyścili jakimś środkiem cały układ. Obecnie stan licznika to 55 km i póki co cisza z pompą. Dodam, że żadnych wycieków ani przy pierwszej, ani przy drugiej nie było.

  • #2
    Temperatura silnika rs

    Witam
    Takie pytanko - w moim rs jest w komputerze temperatura oleju silnika. Nie pokazuje sie od razu po uruchomieniu tylko startuje od ok 50 st i kończy przy ok 100 st . Teraz pytanie - od ilu st moge używać silnika dociekając na maxa ? Pytam bo mieszkań w mieście . Trasy robię rzadko dłuższe niz 15-20 km i często nawet nie dochodzi mi ta temperatura do 80 st i juz parkuje ... Chciałbym używać pełni mocy silnika bo jest to bardzo przyjemne ale tez nie chciałbym go popsuć dxieki za odp

    Komentarz


    • #3
      Wszytko zależy od tego jaki masz olej zalany. Każdy olej ma inne parametry i inną temp przy której optymalnie smaruje silnik. Jak nie chcesz zrobić krzywdy silnikowi to nie nadużywaj wysokich obrotów gdy temp oleju jest poniżej 90 stopni. Choć to pewnie nie jest optymalna temp., ale zapewnia już przyzwoite smarowanie. Czujnik jest tak zrobiony że pokazuje min 50 stopni a co do max to w lecie udało mi się dojść do 113 st, teraz jak już jest zimno to max jaki zobaczyłem to 104 st.

      Jak robisz takie krótki odcinki to ciężko żeby dobrze rozgrzać silnik.
      Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

      Komentarz


      • #4
        Olej fabryczny (przebieg 4000 - od 1000 autko " dociskane" wczesniej geriatria

        Komentarz


        • #5
          czekasz na 90 stopni i dajesz ognia...... :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • #6
            Z moich obserwacji silniki 2.0TSI maja spokojnie ponad 110'C. W tych starszych z O2 to 115'C nie jest problemem.

            Konkurencja ma w porywach temp oleju na poziomie 95'C rowniez w silniku 2.0T.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              To jeszcze zapytam o jedno
              Czy w związku z tym iż jest problem u mnie z właściwym dogrzaniem silnika na tych trasach co robię a jeżdżenie na około mi nie pasuje to czy pomogłoby zamontowanie webasto? Czy nie spowoduje to utraty gwarancji ?b

              Komentarz


              • #8
                Po 15km on sie nie nagrzewa ?? No bez jaj. Po 2-3km powinien miec temp wody 90'C, temp oleju po kolejnych 2-3km powinna byc wyzsza niz 70'C wiec mozna spokojnie smigac.

                Webasto tak, ale pozostaje jedynie ASO, bo auto na gwarancji. Fabrycznie da sie domowic, wiec ASO powinno dac rade. Chyba ze przywieziesz im gotowy komplet do montazu, ale to i tak sa bardzo ciezkie dla nich tematy.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Z tydzień temu byłem w Skoda Tarnów i tam wziąłem parę katalogów jak leży i zapelętał mi się katalog Webasto, gdzie reklamowali jako montaż do Skody, zdjęcia Octavii, Rapida itp. Skoro leży to na półkach w salonie Skody i reklamują, to albo sami montują z podzespołów, albo zlecają. Ale skoro to Skoda ma u siebie to chyba montują to i sygnują jako oni, czyli gwarancji nie stracisz.

                  Sprawdz u siebie, albo zadzwoń do Tarnowa i spytaj się, może oni montują, bo mają serwisanta po szkoleniach, a inne Skody mogą zlewać temat jako marginalna usługa. Sprawdz ja co wiedziałem powiedziałem.
                  Była O1 jest F2.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja tylko dodam że wskaźnik temp oleju (ten w obrotomierzu) wskazuje na początku zawsze niższą temp. oleju niż ten na wyświetlaczu. Trochę to dziwne. Więc nie sugerujcie się że pokazuje wam 90st. bo wcale tak nie musi być. Tak że nie pałować, nie pałować gdy macie 90 st. na obrotomierzu!!!

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez S-3
                      Ja tylko dodam że wskaźnik temp oleju (ten w obrotomierzu) wskazuje na początku zawsze niższą temp. oleju niż ten na wyświetlaczu. Trochę to dziwne. Więc nie sugerujcie się że pokazuje wam 90st. bo wcale tak nie musi być. Tak że nie pałować, nie pałować gdy macie 90 st. na obrotomierzu!!!
                      Ten wskaznik pod obrotomierzem pokazuje temperature plyny chlodzacego, a nie oleju
                      Black magic

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez greg505
                        Zamieszczone przez S-3
                        Ja tylko dodam że wskaźnik temp oleju (ten w obrotomierzu) wskazuje na początku zawsze niższą temp. oleju niż ten na wyświetlaczu. Trochę to dziwne. Więc nie sugerujcie się że pokazuje wam 90st. bo wcale tak nie musi być. Tak że nie pałować, nie pałować gdy macie 90 st. na obrotomierzu!!!
                        Ten wskaznik pod obrotomierzem pokazuje temperature plyny chlodzacego, a nie oleju
                        Ops to przepraszam. Dzięki za wyjaśnienie

                        Komentarz


                        • #13
                          S-3 temp oleju masz we wskazaniach komputra.

                          U mnie temp oleju zaczyna się pokazywać po przejechaniu 6 km pokazuje wtedy 50 stopni. Ciecz chłodząca do 90 po 3 km. Wszytko oczywiście przy spokojnym toczeniu się.
                          Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                          Komentarz


                          • #14
                            Problem jest z temp oleju ktora czytam na maxi dot. Temp płynu rośnie mega szybko-po 2 km mam juz 90 st wiec tutaj sie nie martwię. Ale ten olej to jakAs masakra-muszę jechać z 15-20 min zeby przekroczył 90 st ( a zima na tym dystansie mam 80).po prostu tak sie życie ułożyło ze wszędzie na codzień mam blisko . Jade wiec i patrzę jak dupa na ten maxi dot dzieki za info i rady - popytam u dilera o Webasto btw. Wiecie moze do jakiej temp to nagrzewa olej ?

                            Komentarz


                            • #15
                              Webasto nie nagrzewa oleju, tylko płyn chłodzący. Dzięki temu szybciej jest ciepły silnik - ale nie jest to tak, że ruszasz z już ciepłym olejem.
                              Btw, w wielu autach wcześniej nie miałem wskaźnika temperatury oleju i się jeździło, obecnie też mało samochodów ma taką opcję (ba, część nie ma nawet temperatury płynu chłodzącego) i jeżdżą. Może i z pełnym butem faktycznie warto poczekać do tych 90 st., ale od 70 już trzeba dociskać coraz bardziej, bo jak będziesz delikatnie jeździł czekając na magiczne 90, to do końca życia nie wklepiesz do podłogi.
                              "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                              Komentarz


                              • #16
                                Ale grzejace przez 30minut webasto nagrzewa na tyle woda, ze ta oplywajac silnik nagrzewa w jakims stopniu olej. Nie bedzie to moze 70'C, ale bedzie to na pewno duzo wiecej, niz temperatura otoczenia
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  No właśnie napisałem - oczywiście, że dzięki temu silnik będzie szybciej ciepły - ale używając webasto tak trochę ponad 15 minut przed odjazdem, i tak temperatura oleju jest u mnie poniżej 50 stopni. Muszę zobaczyć co będzie, jak włączę te 30 minut wcześniej.
                                  "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Cena zaproponowana mi przez Aso Bohemia motors al krakowska to 11000 pln. Takze zaczekam do końca gwarancji bo cena nie do zaakceptowania

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X