Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Welurowe uszczelki przymarzaja i nie mozna otworzyc drzwi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Welurowe uszczelki przymarzaja i nie mozna otworzyc drzwi.

    Już czas pochwalić się nowym nabytkiem. Tym razem padło na Skode

    Superb III

    1,4 TSI 110 kW (150 KM) 6-biegowa manualna ACT

    Kolor nadwozia

    Szary Business Metalizowany

    wyposażenie:
    Zawieszenie adaptacyjne DCC wraz z wyborem profilu jazdy (Driving Mode Select)
    Trójstrefowa klimatyzacja automatyczna Climatronic
    KESSY - bezkluczykowy system obsługi samochodu z alarmem i funkcją SAFE
    Bezdotykowe otwieranie elektrycznie sterowanej pokrywy bagażnika
    Pakiet Simply Clever (SUNSET, gniazdo 230V, USB w tylnej części podłokietnika Jumbo Box, uchwyt na iPad/iPhone
    SMART LIGHT ASSISTANT - maskowanie świateł drogowych (automatyczne przysłanianie strumienia świateł drogowych) z LANE ASSISTANT i BLIND SPOT DETECTION
    TRAVELLER ASSISTANT - funkcja rozpoznawania znaków drogowych
    Pakiet Fresh ( navi , bluetooth )
    Schowek w podłodze bagażnika
    Dywaniki (dwa z przodu i dwa z tyłu)
    Bright moldings
    Podgrzewane fotele przód i tył
    System Audio Canton
    Wisienka na torcie :

    Obręcze kół ze stopów lekkich SIRIUS 8Jx19" polerowane

    na razie foty z salonu bo nie ma czasu na indywidualną sesję.





    _tm_: poprawiłem linki do fotek

  • #2
    Welurowe uszczelki przymarzaja i nie mozna otworzyc drzwi.

    Witajcie

    W golfie(chyba tak samo jest w octavii) sa 2 pary uszczelek, jedna gumowa od srodka i druga taka jakby wloskowata/welurowa od zewnatrz - stanowiaca jednoczesnie krawedz/ramke drzwi przylegajaca do karoserii.
    Problem w tym ze uszczelka ta od strony gornej krawedzi drzwi dosyc mocno chlonie wode i tym samym podczas mrozow przymarza do karoserii. Tak mocno, ze nie daje sie drzwi otworzyc, a boje sie mocno ciagac za klamke bo teraz to wszystko cienkie i delikatne.

    Jak sobie z tym radzicie? Myslalem zeby to przesmarowac smarem do uszczelek, ale nie jestem przekonany czy to dobry pomysl w przypadku wlasnie welurowej uszczelki. Upacka sie toto, wloski sie zbija itd...

    Przerabial ktos podobny problem?

    Komentarz


    • #3
      Wszystkie uszczelki potraktowałem silikonem (takim jak w linku) i jest ok.

      Link

      Próbowałem silikonem w sztyfcie ale jakoś mi nie podszedł.

      Error 404
      Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

      Komentarz


      • #4
        ^^dzieki... ten 2-gi link mi nie dziala niestety, czy pod nim kryje sie taki standardowy wyciskany smar(jak wazelina czy cos) w harmonijkowym opakowaniu? Bo dokladnie takie cos juz mam. Co z nim bylo nie tak?

        W kazdym razie dzieki za link!

        Komentarz


        • #5
          Mogę też polecić ci silikon w sztyfcie Autoland
          Strony nie znaleziono - Autoland

          Po ostatnim deszczu i przymrozkach nie miałem większych problemów z otwarciem drzwi.
          Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
          http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

          Komentarz


          • #6
            Dzieki, przy okazji rozejrze sie za podobnymi produktami - i spray i ten sztyft wygladaja mniej chamsko niz wyciskane preparaty do "maziania".

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Łabik
              Mogę też polecić ci silikon w sztyfcie Autoland
              Strony nie znaleziono - Autoland

              Po ostatnim deszczu i przymrozkach nie miałem większych problemów z otwarciem drzwi.
              Dzisiaj właśnie kupiełem ten produkt i już użyłem, mam nadzieję że będzie ok, kilka dni temu nie mogłem otworzyć maski bo przymarzła co zdarzyło mi się pierwszy raz w życiu a kilkoma autami już jeździłem

              Komentarz


              • #8
                Warto też pamiętać żeby uszczelki szczególnie gdy pada śnieg lub deszcz i mamy przymrozki częściej nacierać silikonem.
                Ja to robię minimum co dwa, trzy tygodnie przy takiej pogodzie i w poprzednich autach jak i w O3 nie miałem większych problemów.
                Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                Komentarz


                • #9
                  ukuk, ale kupuj coś na bazie silikonu. Ja miałem kilka różnych sztyftów, niestety jakiś innych, oczywiście każdy z nich "najlepszy" i przy mrozie podczas otwierania drzwi wszystko trzaskało jeszcze bardziej niż bez smarowania
                  Pozdrawiam
                  Northeusz

                  Komentarz


                  • #10
                    ukuk, ja przed zimą uszczelki zabezpieczyłem silikonem z linka poniżej i nie mam żadnych problemów z przymarzaniem uszczelek.
                    WURTH SILIKON SPRAY 500 ml srodki-czystosci.eu
                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                    ​​​
                    Grzegorz

                    Moja Ambitna Czarnula

                    Komentarz


                    • #11
                      A mnie w ASO powiedzieli (po sprawdzeniu gdzieś tej informacji), że nie wolno w Octavii smarować uszczelek, bo one same w sobie są czymś pokryte i jak się będzie je pryskać/smarować i to wyjdzie np przy reklamowaniu uszczelki to gwarancji mogą nie uznać...
                      "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                      Komentarz


                      • #12
                        Taka informacja musiała by być zawarta w instrukcji... Ja się z takową nie spotkałem, więc uznaję to za bzdurę.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez JacekRS
                          A mnie w ASO powiedzieli (po sprawdzeniu gdzieś tej informacji), że nie wolno w Octavii smarować uszczelek, bo one same w sobie są czymś pokryte i jak się będzie je pryskać/smarować i to wyjdzie np przy reklamowaniu uszczelki to gwarancji mogą nie uznać...
                          Ale o których mówisz? Tych welurowopodobnych faktycznie nie powinno się czymkolwiek smarować, ale co do "zwykłych" nie słyszałem żadnych przeciwwskazań. Uszczelka jak każda inna :roll:

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Karel
                            Tych welurowopodobnych faktycznie nie powinno się czymkolwiek smarować
                            A dlaczego nie ? Jak koledze zaczną "skrzypieć" drzwi na nierównościach w lato to kolega szybko wysmaruje silikonem te welurowe.

                            [ Dodano: Pią 02 Sty, 15 22:31 ]
                            Zamieszczone przez JacekRS
                            A mnie w ASO powiedzieli (po sprawdzeniu gdzieś tej informacji), że nie wolno w Octavii smarować uszczelek, bo one same w sobie są czymś pokryte i jak się będzie je pryskać/smarować i to wyjdzie np przy reklamowaniu uszczelki to gwarancji mogą nie uznać...
                            I co może będą sprawdzać strukturę materiału uszczelki czy nie była pryskana silikonem .... nie dajmy się zwariować.
                            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                            Komentarz


                            • #15
                              ukuk, będziesz zadowolony /cena około 10zł/

                              ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                              Komentarz


                              • #16
                                Nie zauwazylem zeby jakos specjalnie te uszczelki zamarzaly, wczoraj przy -4 mylem auto, wytarlem tylko wneki, dzis nad ranem bylo -12 i nie bylo problemu z otwarciem.
                                Od nowosci niczym nie smarowalem uszczelek.
                                Black magic

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Chris11
                                  Taka informacja musiała by być zawarta w instrukcji... Ja się z takową nie spotkałem, więc uznaję to za bzdurę.
                                  jest taki wpis w instrukcji - strona 192 : A7 Octavia OM.

                                  --
                                  po użyciu "silikon do uszczelek typu 'moje auto duża puszka'" jeśli pojawia się lód, to drzwi łatwo da się oddzielić od uszczelki tylko nie pamiętam gdzie zostaje czy na lakierze czy na uszczelce. tym samym traktować "welurową" i pomaga.
                                  105L'84; mondeo'97; atos'02; a3'01; O3'14

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja mam pociągnięte wszystkie profilaktycznie preparatem Autolandu (u siebie i u Żonki też) i nie przymarza. Sorki - prawie wszystkie, bo zapomniałem o bagażniku ops: - ale też nie przymarza :szeroki_usmiech

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      greg505, niestety musze przyznać że przymarzaja mimo braku mycia w ostatnim czasie...
                                      Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez mariuszsj
                                        Zamieszczone przez Chris11
                                        Taka informacja musiała by być zawarta w instrukcji... Ja się z takową nie spotkałem, więc uznaję to za bzdurę.
                                        jest taki wpis w instrukcji - strona 192 : A7 Octavia OM.
                                        Octavia OM:
                                        "Uszczelek drzwi i prowadnic szyb nie czyścić żadnymi środkami."
                                        Nic nie ma o tym, że nie można nakładać np. silikonu.
                                        Ja zastosowałem silikon w sprayu i nie uważam, bym naruszył jakieś zalecenia producenta.
                                        Pozdrawiam - Jacek

                                        O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          A tak,tak., chodziło mi o to, że instrukcja twierdzi że uszczelki są pokryte bezbarwną treścią. Może trochę rozminąłem się z wątkiem, sorry.
                                          105L'84; mondeo'97; atos'02; a3'01; O3'14

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X