Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Korek oleju TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Korek oleju TSI

    Dawno nie sprawdzałem poziom oleju i dziś przeżyłem chwile zgrozy uuufffffff podpiąłem sobie VCDS i sprawdzamy jak napinacz rozrządu i było ok teraz czas na olej i pyk za bagnet a tam MIN :shock: :shock: ale patrze auto stoi pochylone na lewą strone ( parking ) szybkie myślenie gdzie jest prosto, no to kluczyki i heja i po sprawdzeniu wszystkiego na prostym dolałem około 100 ml na 9 tys chyba nie ma źle ?? przebieg nie całe 90 tys.

  • #2
    Korek oleju TSI

    temat korka do 1.8TSI i 2.0 TSI rozwiązany:
    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
    105L'84; mondeo'97; atos'02; a3'01; O3'14

    Komentarz


    • #3
      Porządny płaski śrubokręt powinien dać radę, to jest plastik i nie będzie dramatu go odkręcić. Do wymiany oleju zaleca się kupić nowy korek, nr 06L103801

      Nawet w manualu serwisowym Skody do 1.8/2.0TSI nie ma wzmianki o takim narzędziu.

      Komentarz


      • #4
        Dziwne, bo dzisiaj zmieniałem olej w swojej szarej myszce i mam normalny, metalowy korek odkręcany nasadowym kluczem, ale to jest 1.4TSI
        Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
        Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
        Moja szara myszka - Octavia 3
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

        Komentarz


        • #5
          tak więc dla silników CJSA, CJSB, CHHB korek wygląda tak:
          ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
          nr 06L103801 (dzięki uprzejmości Kolegi Trancer)
          cena w ASO ok 12 PLN
          moment dokręcenia 5Nm - można wnosić, że płaski śrubokręt da radę, pasuje do zarysu również Torx 25, aczkolwiek jest to jeszcze coś innego.
          edit:
          golf Mk7 robił to płaskim śrubokrętem, myślę że temat zakończony.
          edit2: RIBE S2 M5 pasuje :diabelski_usmiech



          źródło:
          Oil change - Part Numbers | GOLFMK7 - VW GTI MKVII Forum / VW Golf R Forum / VW Golf MKVII Forum
          105L'84; mondeo'97; atos'02; a3'01; O3'14

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X