Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O3] Columbus - update

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O3] Columbus - update

    Zamieszczone przez Sewerwa
    czyli jadę do ASO, kupuję 2szt lampek do poświetlenia tablicy do rapida wydłubuję deliktanie cienkim płaskim śrubokrętem stare i odpinam je + wpinam nowe i nie będzie błedów ?
    wszystko co napisałeś jest prawdą, poza tym, że będzie błąd. Trzeba przekodować na LEDy

  • #2
    [O3] Columbus - update

    Od niedawna jest dostępna aktualizacja map na Columbusa
    Link

    Udało mi się wgrać, choć nie bez problemów.
    Zauważyłem w mojej okolicy, że jest już Trasa Górna w Łodzi, jak i kompletna A1 od Strykowa do Tuszyna. Optymistycznie.

    Zastanawiam się tylko, czy te update będzie darmowe na zawsze, czy przez 3 lata?
    Różne pogłoski słyszałem, ale oficjalnej informacji próżno szukać.
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #3
      Właśnie ściągam. Poszło bez problemów? Przy poprzedniej aktualizacji trzeba było coś pogrzebać przy pliku (nie pamiętam dokładnie co, ale chyba skopiować zawartość aktualizacji katalog wyżej).
      Blue Race, 1.8 tsi, DSG (+łopatki), elegance, amazing, columbus, chrom, inne

      Komentarz


      • #4
        Podczas aktualizacji wyskoczył błąd, że czegoś tam nie ma. Nie mniej jednak podczas kolejnej jazdy dokończyło się robić bez problemu.
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • #5
          ... kompletna A1 od Strykowa do Tuszyna ...
          A prowadzi od Strykowa A 1(jedynką) do Tuszyna? czy po starem przez (zakorkowaną) Łódź?
          O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
          -----------------------------------------------------
          Moja eReSka

          Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

          Komentarz


          • #6
            Aktualizacja poszła bezproblemowo
            O3
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
            O2
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

            Komentarz


            • #7
              Jest Mirror Link?

              Komentarz


              • #8
                u mnie nie ma
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Enriquez
                  u mnie nie ma
                  U mnie też nie
                  O3
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                  O2
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak rozumiem to jest aktualizacja map a nie całego firmware'u Columbusa.
                    Blue Race, 1.8 tsi, DSG (+łopatki), elegance, amazing, columbus, chrom, inne

                    Komentarz


                    • #11
                      Chyba soft i mapy jednocześnie, nie wiem.

                      Komentarz


                      • #12
                        To są tylko mapy, jak co pół roku.
                        Pozdro

                        Komentarz


                        • #13
                          jak długo trwa proces aktualizacji ?

                          Komentarz


                          • #14
                            jakieś 40 minut
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #15
                              Mapa zaktualizowana, nie wiem czemu ale u mnie trwało to prawie 90min. (karta 64gb, 30mb/s sdxc)

                              Komentarz


                              • #16
                                Temat dotyczy co prawda nawigacji Columbus, więc jeśli moje pytanie jest w nieodpowiednim miejscu to proszę o ew. korektę , bo moje pytanie dotyczy AMUNDSENA.
                                Ja odebrałem samochód w piątek, ale bez karty SD. Dealer twierdzi, że teraz przychodzą karty z mapami osobno – do środy ponoć ma być.
                                Zaglądając na stronę Update portal
                                Wynika z tego, że po aktualizacji będą min.
                                kopia ze strony:
                                Aktualizacje dostępne dla systemu Amundsen:
                                • Bluetooth®
                                • Mapy
                                • Stacje radiowe
                                • MirrorLink®
                                Czy ktoś w ostatnim czasie aktualizował AMUNDSENA? Zakładam, że karta która otrzymam będzie posiadała stare wersje map…
                                OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Na tą kartę wgrywasz aktualizację pobraną z sieci.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    mapy znaczy się
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Update machniety w trasie dzisiaj, z restartem jakies 45minut (+/-5minut). Karta 32GB SDHC class 10, odczyt niby do 90MB/s wg producenta (Transcend).

                                      W czasie updateu mape mozna bylo ogladac, nawigacji nie probowałem odpalac. Generalnie bez problemow. Czy sa zmiany? Zobaczymy w ciagu paru tygodni, jezdzac po kraju i europie

                                      Moja O3 RS

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        A czy karta, którą otrzymam od dealera będzie zawierała jakieś mapy (choćby te sprzed aktualizacji) czy będzie "goła"?
                                        OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          p.marczak, tak, będą mapy stare lub najnowsze.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zatem pozostaje mi spokojnie czekać na telefon od dealera.
                                            Martwią mnie trochę wpisy na forum odnośnie AMUNDSENA, że niby nie widać całej wytyczonej trasy itd. Czy ktoś ma w OCT III AMUNDSENA i może to potwierdzić?
                                            Czy jest możliwość wyszukania obiektów POI np. stację ORLEN lub bankomat?
                                            Ew. czy jest możliwość w jakiś sposób wgrać fotoradary itp.?
                                            Być może tamte opisy dotyczą tylko AMUNDSENA montowanego w starszych wersji OCTAVI
                                            OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Znajdź odpowiedni temat, nie rób bajzlu.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Znalazłem – zresztą we wcześniejszym poście o tym wspomniałem. Chciałem po prostu tylko zapytać czy informacje o AMUNDSENIE dotyczą starszych modeli OCTAVII czy także 3 generacji.

                                                Tak czy inaczej dziękuje Ci za wcześniejsze informacje.

                                                Jeszcze jedno pytanie, jeśli oczywiście można.

                                                Czy mogę pobrać mapy ze strony i wgrać je na swoją kartę pamięci? Będzie to działać czy tylko działa na tej karcie, którą dostanę od dealera?
                                                OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  p.marczak, Możesz pliki pobrane z internetu wgrać na czystą kartę i wszystko będzie działać. Amundsen nie wciąga map na dysk. Wszystko przechowuje na SD. Nie trzeba nic instalować wystarczy włożyć kartę.
                                                  Aktualizacje o których pisałeś dotyczą nowej generacji Amundsena (tej z 6,5 calowym ekranem). Ja i pewnie ty też masz "starą" wersję. Mirrorlinka w niej raczej nie będzie. Ta informacja wisi już kilka miesięcy (w styczniu jak zamawiałem już była). Prawdopodobnie będzie dotyczyć MY2016.
                                                  Fotoradarów do Amundsena nie wgrasz, ja przynajmniej nie znalazłem takiej możliwości. Stacji paliw innych niż te co już są też nie wiem jak wgrać. Orlena nie ma.

                                                  Już nie zaśmiecam Mam nadzieję że wyjaśniłem koledze
                                                  Był: Superb I, 2.5 TDI, 5A
                                                  Jest: Octavia kombi RS TDI, DSG
                                                  Marcin

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X