Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RS-ka przy 9743 km wzywa do wymiany oleju?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • RS-ka przy 9743 km wzywa do wymiany oleju?

    ta komputeryzacja to słaba sprawa w tym wypadku z tym brakiem bagnetu.... :roll:
    W reni jest pomiar elektroniczny na liczniku przy odpalaniu można sprawdzić, ale też jest bagnet. Takie rozwiązanie jest najlepsze według mnie w użytkowaniu.

  • #2
    RS-ka przy 9743 km wzywa do wymiany oleju?

    Samochód wyprodukowany w czerwcu 2014, z salonu wyjechał w sierpniu 2014. Po przejechaniu 9743 km na maxi-docie wyrzuca komunikat żeby udać się na przegląd.

    W ASO zrobili wielkie oczy, czego ona tutaj chce. Przynajmniej zrobią akcję naprawczą i dołożą emblemat RS na kierownicę. Ktoś tak miał?

    Komentarz


    • #3
      Bo minal ROK od produkcji i auto chce przegladu. Nikt tego nie przestawil przed odbiorem auta i tak to wyglada. Termin zmiany oleju bedzie tez do czerwca 2016.

      A serwis olejowy bedzie w innym terminie.

      Temat ponizej... no u mnie w kompie jest ustawione 30kkm i 2 lata (wymiana oleju) oraz 15kkm i 1 rok (przegląd)
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft
        Nikt tego nie przestawil przed odbiorem auta i tak to wyglada.
        no przecież, auto kupowane u Gruszki ...ehm Śliwki. Wszystko jasne :szeroki_usmiech

        Komentarz


        • #5
          Myślę, że przy takich przebiegach i tak będziesz o wiele częściej proszony przez kompa o wymianę oleju...
          Octavia 3 Liftback 1.8 TSI Elegance, Biel Candy + Amazing + Dynamic + Sport Look + 18" Turini Black + Sunset + Mode Selection etc... ---> Zobacz tutaj

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez sebkoch
            będziesz o wiele częściej proszony przez kompa o wymianę oleju
            w sumie racja.

            Przegląd okresowy samochodów co 30 000 km lub 1 rok w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
            czyli nic dziwnego, że niebieska woła o wymianę oleju. Nawet jakbym 1000 km zrobiła to po roku olej wymienić trzeba.

            Error 404

            Komentarz


            • #7
              Mi wolała po 6 miesiącach... Kupiony w listopadzie niedawno byłem na wymianie bo komputer świecił takie info...

              Komentarz


              • #8
                Skróciło termin wymiany konkretnie.

                Który algorytm u Was zadziałał?
                Ostre upalanie, duże prędkości na autostradach czy raczej często odpalanie i krótkie odcinki miejskie?
                algi
                O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                Komentarz


                • #9
                  algi, duze predkosci na bahnie odpadaja, no chyba ze mowa o 200+ stale jezdze regularnie kolo 160 po banach i to po pare godzin i caly czas pokazuje wymiane przy 30tys km

                  Moja O3 RS

                  Komentarz


                  • #10
                    Jaki algorytm, olej w/g Skoda należy wymienić co roku albo co 30k kilometrów w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez namo
                      Jaki algorytm, olej w/g Skoda należy wymienić co roku albo co 30k kilometrów w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
                      Chodzi o to że komp z czasem zaczyna obniżać ten przebieg do wymiany, dużo bardziej niż faktyczne przejechane kilometry :roll:

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez antek
                        zaczyna obniżać ten przebieg do wymiany
                        serio, i ma na to wpływ styl jazdy?

                        Komentarz


                        • #13
                          serio, i ma na to wpływ styl jazdy?
                          Styl, ilości odpaleń, odcinki pokonywane i jeszcze jakieś tam czynniki, temat już był dawno temu poruszany przy OII , bo tam już były zmienne okresy wymian.
                          Zamieszczone przez namo
                          olej w/g Skoda należy wymienić co roku albo co 30k kilometrów w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
                          Nie, olej należy wymienić wg wskazań komputera.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez AdamB
                            Nie, olej należy wymienić wg wskazań komputera.
                            I one zakladaja max rok i max 30kkm
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Maicroft
                              I one zakladaja max rok i max 30kkm
                              Z reguły :lol:
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez AdamB
                                Zamieszczone przez Maicroft
                                I one zakladaja max rok i max 30kkm
                                Z reguły :lol:
                                e nizawsze - dlatego jest to okreslenie "max".

                                Maro - sa roznice, popatrz ze Ci, co robia krotkie odcinki + jezdza bardzo ostro, maja wymiane po 20-25tys, a dlugie odcinki, z rowna predkoscia daja wymiany co 30tys.. A to roznica nawet 30%, wiec nie w kij dmuchal...

                                Moja O3 RS

                                Komentarz


                                • #17
                                  u mnie przy krotkich odcinkach 10-20km wyskoczyla wymiana oleju po 10 miesiacach i 14k km z czego 4-5k km bylo zrobione na dluzszych trasach

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Mój komputerek jest chyba zepsuty - od nowości (to znaczy od momentu, kiedy tam zajrzałem) widnieje wartość 18.200 km. I cuś się nic nie rusza... Chyba trzeba poupalać dziada.
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Maicroft
                                      Zamieszczone przez AdamB
                                      Nie, olej należy wymienić wg wskazań komputera.
                                      I one zakladaja max rok i max 30kkm
                                      Nie ma już 2 lata / 30 kkm?

                                      Czy tylko RS ma 1 rok?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Przeglad dalej jest po 2 latach, ale serwisy olejowe, jakby zostaly skrocone do roku i/lub max 30kkm, co u jednego wyjdzie po 9kkm a u innego po 22-29kkm.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez jerol
                                          u mnie przy krotkich odcinkach 10-20km wyskoczyla wymiana oleju po 10 miesiacach i 14k km z czego 4-5k km bylo zrobione na dluzszych trasach
                                          O to u mnie może być podobnie bo większość jazd to do pracy i do domu czyli 16km rano i 16km po południu.
                                          Czasami odwale pętle z 2km i 3 rozruchy (takie "errands" po sklepach wokół domu).

                                          Na razie wskazuje za 25000 km (bo mam ok.5000km zrobione) to ciekaw jestem kiedy zacznie skracać termin wymiany oleju.

                                          A z tego co piszecie jazdy po 160-170 km/h nie skracają terminu wymiany oleju. Zresztą takich jazd robię max.6 razy na rok typu wakacje.
                                          algi
                                          O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Generalnie szybka jazda, a może dynamiczne przyspieszanie, raczej skracają dystans do wymiany, bo ja prawie nie jeżdżę na krótkich odcinkach - standard to 30 km - a wymianę mam mieć przy 20 tys. i powoli maleje.
                                            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              u mnie przy przebiegu 1704 km, pokazuje;
                                              - 27600 km lub 648 dni do wymiany oleju
                                              - 28400 km lub 680 dni do przeglądu

                                              Wychodzi na to że po 1704km policzył mi do olejowego jak 2400km, jazda to 80% ekspresówki, 20% miasto, styl był dość spokojny bo na docieraniu.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Hmmm..to dziwne. Mi nic nie zmniejszył do 5000 i tez jeździłem na docieraniu spokojnie. Do tego 2 wyjazdy po ekspresowej i autostradach.

                                                Cholera wie jak ten algorytm to liczy...
                                                algi
                                                O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Fakt że 60% z tych 1704km to odcinki po 2 x 10km (rano, popołudnie, 2km miasto + 8km ekspresówka).

                                                  [ Dodano: Wto 30 Cze, 15 14:51 ]
                                                  Zamieszczone przez antek
                                                  u mnie przy przebiegu 1704 km, pokazuje;
                                                  - 27600 km lub 648 dni do wymiany oleju
                                                  - 28400 km lub 680 dni do przeglądu

                                                  Wychodzi na to że po 1704km policzył mi do olejowego jak 2400km, jazda to 80% ekspresówki, 20% miasto, styl był dość spokojny bo na docieraniu.
                                                  mały update po 2300km, czyli ekstra 600km po delikatnej jeździe autostradą (z dzieciakami + tempomat 150km/h:
                                                  - 27700 km do wymiany oleju - wzrosło!!! :lol:
                                                  - 27700 km do przeglądu

                                                  czyli potwierdza to na 100% że komp przelicza sobie jakoś tam żużycie oleju względem stylu jazdy.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X