Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silłowniki klapy bagażniki sprężynowe, gazowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Kolego czy udało ci sie w końcu opracować którą trzeba wybrać? działa wszystko?

    Komentarz


    • #27
      Dzięki za podpowiedz z tą firmą Jartech, po analizie myślę że te sprężyny będą pasować B16-064 wymiary pasują
      chyba najważniejsza jest siła wyrzutu 492 Nm to jest 50 kg na stronę później siłę otwarcia powinien przejąć siłownik
      napisałem zapytanie do Jartechu czekam na odpowiedz i dokonam zakupu

      Komentarz


      • #28
        To nie ten link. Ma być seria B, a nie TB.

        Komentarz


        • #29
          Zamontowałeś pokażesz jakiś filmik jak to działa?

          Komentarz


          • #30
            czy złożenie tych sprężyn nie uszkadza nic z biegiem czasu ?
            Jeśli nie , wrzućcie link gdzie można je kupić - chodzi mi o hatchbacka - dziękuję

            Komentarz


            • #31
              Tutaj są do hatchbacka Link

              Komentarz


              • #32
                Witam dzisiaj otrzymałem sprężyny V20-064 zielone do tego dorobiłem podkładki teflonowe fi wew. 10, zew. 20, szer. 6mm, klapa otwiera się automatycznie bez żadnych problemów.
                Podkładki musiałem dorobić bo okazało się że po zamknięciu do całkowitego ściśnięcia sprężyny brakuje właśnie tych 6 mm , luz na ściśniętą sprężynę to max 38mm
                Przez pomyłkę zamówiłem 4 szt sprężyn także mam do odsprzedania 2 szt. koszt wraz z przesyłką i podkładkami 50 zł

                Komentarz


                • #33
                  sprężyny do automatycznego otwierania klapy V20-064 koszt wraz z dostawą 50 PLN. U mnie zamontowane i działa
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #34
                    Niestety po czasie bagażnik przestał się otwierać, zakupiłem mocniejsze sprężyny Niebieskie B20-064 siła wyrzutu 775N.

                    Komentarz


                    • #35
                      Jak po 4 miesiącach? Dobrze działają?

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez MAndrzej Zobacz wpis
                        Niestety po czasie bagażnik przestał się otwierać, zakupiłem mocniejsze sprężyny Niebieskie B20-064 siła wyrzutu 775N.
                        Też chętnie dowiedziałbym się, jak działają mocniejsze niebieskie sprężyny 775N po 4 miesiącach (szczególnie w ostatnie zimniejsze dni) oraz jak większej siły trzeba użyć do opuszczenia w dół i zamknięcia klapy. MAndrzej - podziel się swoimi wrażeniami.

                        Komentarz


                        • #37
                          Przykro mi ale szkoda pieniędzy na sprężyny, początkowo wszystko działało bez zarzutu teraz im dalej tym gorzej.
                          Obecnie przy tych temperaturach 5-10 C po otwarciu bagażnika z pilota klapa powoli się podniesie ale tylko na wysokość 10 cm dalej powinny pociągnąć siłowniki a one jakby były coraz słabsze.
                          Zostawiam te sprężyny bo fajnie klapa odskakuje na tą wysokość 10 cm.
                          Żadnych mocniejszych sprężyn nie opłaca się wstawiać bo potem ciężko zamknąć pokrywę bagażnika, jedynie można pomyśleć do tych sprężyn wstawić mocniejsze siłowniki, ale nie chce mi się kombinować

                          Komentarz


                          • #38
                            Ok, dzięki za odpowiedź

                            Komentarz


                            • #39
                              Może ktoś z użytkowników OIII liftback "wyczaił" taki zestaw siłowniki + sprężyny, który bezproblemowo działa przez dłuższy czas i nawet w niższych temperaturach? Zapewne nie tylko ja, ale wielu forumowiczów chętnie dowiedziałoby się, jakiej firmy siłowniki i sprężyny lub gdzie zakupione wykonują to zadanie z ponadprzeciętną regularnością.
                              Oprócz produktów firm z Krosna i Radomska znalazłem jeszcze coś takiego w osłonie:
                              Błąd 404 | Nie odnaleziono strony
                              W opisie widnieje, że do O2 ale może do O3 też pasowałoby? Ktoś to próbował i może podzielić się wrażeniami?
                              Ostatnio edytowany przez msemafor; 31044.

                              Komentarz


                              • #40
                                Moje zakupione na allegro również nie działają przy tych temperaturach.

                                Komentarz


                                • #41
                                  Dzisiaj otrzymałem nowe sprężyny gazowe z Krosna nr. 24302, 7b-7b GTU07 koszt niecałe 100zł za 2 szt. są mocniejsze 600N z krótszym skokiem wysuwa o 10 mm co nie stanowi żadnego problemu. Siłowniki doposażone w sprężyny takie jak pisałem wcześniej bez żadnych podkładek, klapa otwiera się samoczynnie także zimą co we wcześniejszej wersji stanowiło problem.
                                  Polecam do zamknięcia klapy trzeba oczywiście użyć trochę siły, klapa wyposażona w tylną wycieraczkę i spoiler.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez MAndrzej Zobacz wpis
                                    Dzisiaj otrzymałem nowe sprężyny gazowe z Krosna nr. 24302, 7b-7b GTU07 koszt niecałe 100zł za 2 szt. są mocniejsze 600N z krótszym skokiem wysuwa o 10 mm co nie stanowi żadnego problemu. Siłowniki doposażone w sprężyny takie jak pisałem wcześniej bez żadnych podkładek, klapa otwiera się samoczynnie także zimą co we wcześniejszej wersji stanowiło problem.
                                    Polecam do zamknięcia klapy trzeba oczywiście użyć trochę siły, klapa wyposażona w tylną wycieraczkę i spoiler.
                                    Możesz niereklamowo podać link do tych sprężyn?

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Sprężyny gazowe Wyniki wyszukiwania
                                      Ostatnio edytowany przez MAndrzej; 45640.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        ISO 10243 seria B niebieska

                                        sprężyny do początkowego wyrzutu Niebieskie B20-064 siła wyrzutu 775N.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          A tak to wygląda,

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Dzięki MAndrzej. W opisie na stronie producenta jest napisane, że dedykowane są do Audi. Jak długo już użytkujesz te nowe siłowniki? Czy musiałeś dokupować / zmieniać bolce / mocowania w klapie?

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              siłowniki mam trzy dni może z 50 razy otwierałem bagażnik wszystko działa poprawnie mimo temperatur poniżej 0
                                              bolce są wraz z siłownikami oznaczone 7b wszystko pasuje wymiana to 5 min.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Żeby z czasem nie wygięły się bolce mocujące,gdy jest to zduszone występuje tam dość duża siłą która napiera na mocowania.
                                                Ale to tylko moja teoria w praktyce może się nie sprawdzi

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Podłączę się pod temat z lekko offtopicowym pytaniem, bo tu mowa o sprężynowym otwieraniu.
                                                  Czy ktoś wie może jakie elementy (mile widziane numery) trzeba wymienić żeby w O3 kombi mieć elektryczną tylną klapę?
                                                  Mój Zygzak McQueen
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X