Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przyciemnianie szyb a lusterka fotochrom

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przyciemnianie szyb a lusterka fotochrom

    Witam,

    planowałem wybrać się ze swoją Skodziną na przyciemnianie szyb ale przyszła mi do głowy pewna wątpliwość - mam fabrycznie zamontowane lusterko wsteczne z automatycznym ściemnianiem (tak samo lusterka boczne). Czy po przyciemnieniu szyb całość będzie działać prawidłowo? Zastanawiam się czy folia na tylnej szybie nie zadziała jak zasłonięcie czujnika ręką. Wsteczne lusterko i tak będzie osłonięte folią także problem oślepiania odpada - ale jak już mam boczne fotochromy to nie chciałbym tego tracić
    Octavia III FL Style, 1.5 TSI ACT, DSG, rocznik 2019

  • #2
    Ja mam przyciemniony tył. I wsteczne lusterko z fotochromem. I działa. Ogólnie jak przyciemnione to można nawet wyłączyć,ale jak się trafi "mistrz" lewego pasa co pogania bo dla niego za wolno 120km/h to mruganie nie oślepia
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Dzięki
      Octavia III FL Style, 1.5 TSI ACT, DSG, rocznik 2019

      Komentarz


      • #4
        Potwierdzam, działa bez żadnych problemów. Miałem w S1, mam w Yeti i O2FL więc nie przejmuj się
        Moja nowa pasja

        Były posiadacz O1FL

        Były posiadacz 6Nki

        Komentarz


        • #5
          a moja żonka ma w golfie 7 tylną szybe przyciemnioną i nie dziala, pewnie zalezy jaka folia jest użyta

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez spacewalker Zobacz wpis
            pewnie zalezy jaka folia jest użyta
            Też myślę, że to jest ważne. W Sharanie są fabrycznie przyciemnione szyby i lusterko fotochrom działa bardzo dobrze. Tak chciałbym w mojej Fabii mieć bo też mam fotochrom. Sharan ma to dobrze zrobione. Z zewnątrz niewiele widać a od środka dużo więcej. To chyba jest piecowe przyciemnianie?
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              Możliwe. Moja była oklejana w firmie. Z papierami,atestami itd. Ale jaka dokładnie to nie wiem. Na dokumencie który mam w razie czego przy dowodzie mam nr atestów i nazwa folii Black 05,więc dużo to nie powie
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Z tego co wyczytałem (i sprawdziłem „eksperymentalnie”) fotochrom działa na zasadzie porównania „kontrastu” między natężeniem światła z czujnika z tyłu lusterka (zwrócony w stronę przedniej szyby) a czujnikiem w lusterku (zwrócony w stronę tylnej szyby, rzecz jasna). Dlatego np. w ciągu dnia lusterko się nie przyciemnia - bo widzi „z przodu” wysokie natężenie światła i takie samo z tyłu. Natomiast w nocy z czujnika w obudowie lusterka „ciemność widzi” a z kolei z tyłu, w domyśle ze świateł auta za nami, widzi spore natężenie światła - dlatego przyciemnia lusterko. Po zakryciu (np. ręką) czujnika z przodu - lusterko przyciemnia się nawet w dzień.

                Bardzo ciemna folia z tyłu mocno ograniczy ilość światła z czujnika w lusterku - czyli zmniejszy nam „kontrast” między tym co widzi czujnik skierowany do przodu i do tyłu. Dlatego może to nie działać prawidłowo. Także w teorii powinno działać np. przy stosunkowo jasnej folii (żeby nie kradło światła za dużo) albo np. poprzez naklejenie kawałeczka takiej samej folii na czujnik w obudowie lusterka wtedy obydwa czujniki pracują na tym samym poziomie bazowym.

                Doczytałem też, że akurat lusterka i czujniki światła w nich zamontowane (przynajmniej te do sterowania fotochromem), chyba jako jeden z nielicznych elementów , są niejako „oddzielne” od reszty auta czyli np. nie da się skalibrować czułości tego czujnika za pośrednictwem VCDSa itp. - czy to prawda, nie wiem - ale jeśli byłaby taka opcja to również byłoby to jakieś rozwiązanie bo np. po założeniu ciemnej folii należałoby podkręcić czułość czujnika aby przyciemniał lustro przy mniejszej różnicy w oświetleniu przód-tył.

                Swoją drogą u siebie planuję założyć dosyć jasną folię czyli powinno działać (ok. 50-35% - tyle tyle, żeby wizualnie zbliżyć się do skodowskiego „sunset” - w swoim aucie niestety mam wszystkie szyby jednakowe) - czysto wizualna modyfikacja, po prostu mi się te delikatnie przyciemnione szyby podobają a miałem okazję jeździć autem z dużo ciemniejszą folią (służbówka) i w nocy była męka.
                Octavia III FL Style, 1.5 TSI ACT, DSG, rocznik 2019

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                  Też myślę, że to jest ważne. W Sharanie są fabrycznie przyciemnione szyby i lusterko fotochrom działa bardzo dobrze. Tak chciałbym w mojej Fabii mieć bo też mam fotochrom. Sharan ma to dobrze zrobione. Z zewnątrz niewiele widać a od środka dużo więcej. To chyba jest piecowe przyciemnianie?
                  folia jest na szybie i na tylnych bo taki kupilismy, a nie chciałem tego zrywac,

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez spacewalker Zobacz wpis

                    folia jest na szybie i na tylnych bo taki kupilismy, a nie chciałem tego zrywac,
                    Mocno masz przyciemnione? Spróbuj ewentualnie na pleckach lusterka wymacać ten czujnik - u mnie w O3 FL jest po lewej stronie, patrząc z perspektywy fotela kierowcy. Taki kwadratowy, lekko „wtopiony”. Po jego zakryciu za chwilę się ściemnia lustro. Jeśli wtedy by się przyciemniło to mógłbyś kombinować np. z częściowym jego zakryciem, powinien wtedy lepiej reagować - o ile w ogóle potrzebujesz ?
                    Octavia III FL Style, 1.5 TSI ACT, DSG, rocznik 2019

                    Komentarz


                    • #11
                      No i już po przyciemnieniu. Planowałem pierwotnie folię o przepuszczalności 35%, ostatecznie na miejscu dałem się namówić na ciemniejszą 20% (Armorlite Raycer 20) - fotochrom faktycznie nadal działa ale „uruchamia się” nieco później / gdy jest ciemniej na zewnątrz. W każdym razie nadal jadąc w nocy lusterka się przyciemniają gdy jedzie ktoś z tyłu
                      Octavia III FL Style, 1.5 TSI ACT, DSG, rocznik 2019

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X