Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dystanse Skoda OIII RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dystanse Skoda OIII RS

    Maicroft, tylko napiszę szczerze, tak zupełnie, mam już dosyć, wszystkiego (mam na myśli OCP, reszta mojego życia jest jak najbardziej OK :wink: - wolałem sprecyzować, bo mnie jeszcze do psychologa wyślecie ).

    Poza tym auto już "rozklejone" - osobiście wstydzę się wozić na aucie logo OCP, zaczyna mi się źle kojarzyć.

  • #2
    Dystanse Skoda OIII RS

    Założyłem wątek by nie śmiecić w showromach kolegów Mój pierwszy post w zasadzie

    Rozchodzi się o dystanse do RS-a koła 18"
    Zebrałem informację z forum:

    koła to 18x7,5 EST 51
    dystanse jakie chcę zastosować to Eibach Przód:11 tył20mm

    potrzebne informację:
    - jaki jest rozstaw śrub
    - czy śruby są stożkowe czy zaokrąglone
    - jaka długość śrub seryjnych
    - jaki skok gwintu śrub
    Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

    Komentarz


    • #3
      Tu możesz znaleźć trochę danych

      Forum - Octavia Club Polska
      jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

      Komentarz


      • #4
        Możesz dać spokojnie 12mm na przód, śruby w VAG'u są kulowe, rozstaw 5x112, ori śruby M14x1,5x27mm.

        Nowe śrubki wiadomo odpowiednio dłuższe o te 12mm i 20mm.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez rolek1984
          - jaki jest rozstaw śrub
          5x112


          Zamieszczone przez rolek1984
          - czy śruby są stożkowe czy zaokrąglone
          przecież masz OEM felgi więc zaokrąglone


          Zamieszczone przez rolek1984
          - jaka długość śrub seryjnych
          spokojnie znajdziesz dłuższe o 20mm


          Zamieszczone przez rolek1984
          jaki skok gwintu śrub
          bez zmian 1.5
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • #6
            Mnie się marzy coś takiego:
            Ale obniżenie o 50mm to raz i do tego spore dystanse to dwa i felgi 19 z oponami to trzy. Nie wiem, czy bym to przeżył finansowo.

            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Trancer
              Możesz dać spokojnie 12mm na przód, śruby w VAG'u są kulowe, rozstaw 5x112, ori śruby M14x1,5x27mm.

              Nowe śrubki wiadomo odpowiednio dłuższe o te 12mm i 20mm.
              to takie coś?

              Śruby - Śruby do felg | Śruby do alufelg | Śruby do kół | Dystanse do felg | Akcesoria do felg | Kołpaki
              Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

              Komentarz


              • #8
                Mogą od biedy być, jak faktycznie 10.9, tylko poszukaj na klucz 17mm.

                Potrzebujesz długość gwintu 40 i 47mm tak dla pewności.

                Osobiście wolałem kupić śruby od Eibacha.

                Komentarz


                • #9
                  Dystanse założyłem. Jednak wydawało mi się że koła tylne są pochylone do wewnątrz auta i z obu stron to samo. Nie wiem dlaczego tak jest i czy tak ma być. Zmierzyłem poziomicą i z obu stron jest identyko odchylenie 2,1cm. Czy ktoś kto się zna może się wypowiedzieć? Ewentualnie zmierzyć u siebie w RS?
                  foto:
                  Dropbox - File Deleted - Simplify your life
                  Dropbox - File Deleted - Simplify your life
                  Dropbox - File Deleted - Simplify your life
                  Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

                  Komentarz


                  • #10
                    rolek1984, ustaw geometrię
                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez LUKI
                      rolek1984, ustaw geometrię
                      z tego co wiem nie ustawia sie tylnej osi, ale nie jestem pewien.
                      Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez rolek1984
                        Zamieszczone przez LUKI
                        rolek1984, ustaw geometrię
                        z tego co wiem nie ustawia sie tylnej osi, ale nie jestem pewien.
                        no masz rację, nie jesteś pewny

                        przecież masz wielowahacz
                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                        Komentarz


                        • #13
                          LUKI, to jak w końcu jest? moźna to w rs ustawic czy nie?
                          przeglądalem w necie i są lekko pochylone wnioskując z fotografii.
                          dystanse raczej nie zmieniły tego parametru. auto ma 2 tys.km dopiero, troche dziwne zeby co sie przestawilo przy takim przebiegu.
                          Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

                          Komentarz


                          • #14
                            U mnie też jest pochylenie od nowości - tak widocznie ma być.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Enriquez
                              U mnie też jest pochylenie od nowości - tak widocznie ma być.
                              dzieki, taka informacja mniezadowala.
                              Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

                              Komentarz


                              • #16
                                Nie przejmować sie, czy niżej zawias tym bardziej koła pochylone, tak ma być
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez piramida
                                  Nie przejmować sie, czy niżej zawias tym bardziej koła pochylone, tak ma być
                                  Dokładnie jak kolega pisze, jednak geometrię bym sprawdził, bo zbieżność z tyłu jest regulowana.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zbieżność i rozbieżność jest ok. Po za tym u lokalnych majstrów nie sprawdzę bo mi tylko popsują. Oni na sznurek jeszcze mierzą :/
                                    Zobaczcie pocztek filmiku z YT jak tutaj ma mocno pochylone.


                                    Skoda Octavia RS - BEZ CENZURY - Zachar OFF - YouTube
                                    Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez rolek1984
                                      Dystanse założyłem. Jednak wydawało mi się że koła tylne są pochylone do wewnątrz auta i z obu stron to samo.
                                      Normalne bo im dalej od osi mocowania felgi tym te pochylenie będzie większe.
                                      Gdybyś założył grubszy dystans to byś miał jeszcze bardziej pochylone.
                                      Lukii

                                      Mój Brokuł

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Lukii
                                        Zamieszczone przez rolek1984
                                        Dystanse założyłem. Jednak wydawało mi się że koła tylne są pochylone do wewnątrz auta i z obu stron to samo.
                                        Normalne bo im dalej od osi mocowania felgi tym te pochylenie będzie większe.
                                        Gdybyś założył grubszy dystans to byś miał jeszcze bardziej pochylone.
                                        Raczej się mylisz. Dystanse płaszczyzny nie zmieniają tylko przesuwają koło. Tak samo jak kupisz felgę z mniejszym et to pochylenie się nie zmieni. Co innego obniżenie auta to już kont wahacza się zmieni i wtedy się koło pochyli.
                                        Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Rolek to załóż dystans 50 mm i zobacz
                                          Może niefortunnie napisałem pochylenie bo powinno być ugięcie.
                                          Bo koło jest bardziej pochylone przez nacisk na zawieszenie spowodowane po prostu przez odsunięcie punktu przylegania koła, opony do podłoża.
                                          Lukii

                                          Mój Brokuł

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Lukii
                                            Rolek to załóż dystans 50 mm i zobacz
                                            Może niefortunnie napisałem pochylenie bo powinno być ugięcie.
                                            Bo koło jest bardziej pochylone przez nacisk na zawieszenie spowodowane po prostu przez odsunięcie punktu przylegania koła, opony do podłoża.
                                            No w takim sensie rozumiem o czym piszesz. W związku w wysunięciem zawias jest odsunięty i niżej siada przez co się odchyla. Tylko weź pod uwagę że to ledwo 2cm . Pomiar przed założeniem dystansu który zrobiłem wskazał że po założeniu jest tak samo odchylone koło.
                                            Na filmiku kilka wpisów wyżej doskonale widać jak ma seria.
                                            Będę w jakimś większym mieście to pojadę na geometrie laserową.
                                            Auto nie ściąga w żadną stronę i jedzie idealnie, zastanawiam się tylko po co fabryka tak zrobiła?
                                            Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zajrzałem do bazy danych w moim sprzęcie i wynika, że wersja RS - nie wiem jak inne z wielowahaczem - ma pochylenie z tyłu w serii -1,75 st i dlatego wygląda jak wygląda. Tolerancja spora bo +/-0.50 st. Można spróbować skręcić na górnym wahaczu np -1,25 st i obczaić. Dystanse nie mają nic do tego.

                                              Komentarz


                                              • #24


                                                tak wygląda po załozeniu dystansów - tylna oś +4cm
                                                Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez rolek1984
                                                  Obrazek

                                                  tak wygląda po załozeniu dystansów - tylna oś +4cm
                                                  jakie i gdzie kupiłeś dystanse ???

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X