Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kupić czy nie kupić ?....oto jest pytanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kupić czy nie kupić ?....oto jest pytanie

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Czekam na O4 1.0 e-tec dsg ambition. Odbiór mam w kwietniu. Ostatnio naczytałem się sporo o problemach użytkowników O4 głównie z elektroniką pokładową. Zaczynam się poważnie zastanawiać nad zmianą decyzji i zakupem innego auta. Wiadomo choroby wieku dziecięcego, ale czy zostaną szybko rozwiązane i czy kolejne aktualizacje poprawją działanie systemów. Czytając o tym, jak kilkumiesięczne auta były już po kilka lub kilkanaście razy w serwisie z usterkami i efekty działań warsztatów są prawie żadne to mi się odechciewa Octavii. Przez ostatnie 5 lat jeździłem Rapidem i w 100% spełnił moje oczekiwania. Był tani w eksploatacji i bezawaryjny. Teraz chciałem podnieść nieco komfort podróżowania, ale nie wiem czy mój wybór jest słuszny.Proszę o opinie forumowiczów. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez krzysiek69; 9991983.

  • #2
    Cześć, ja odebrałem w lutym swoją O4 RS, salon twierdzi że problem w autach wyprodukowanych w tym roku jest już rozwiązany. Ja jak dotąd nie miałem ani jednego problemu z systemem w aucie więc możliwe że coś w tym jest.

    Komentarz


    • #3
      Krzysiek bierz 1.5, nie ma sensu 1.0 bo spalanie bardzo podobne.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
        Krzysiek bierz 1.5, nie ma sensu 1.0 bo spalanie bardzo podobne.
        Miałem wydać na autko max 100k , a koniecznie chciałem DSG...Z silnikiem 1.0 Ambiente i kilkoma dodatkami budżet przekroczyłem tylko o 2 tysie. Z silnikiem 1,5 i DSG byłoby zbyt drogo dla mnie.Wątpliwości co do wyboru motoru rozwiała jazda próbna.Jasne, że 10,5s do setki to nie 8,3 ale dla mnie ma to małe znaczenie.Elastyczność tego małego silnika z dodatkowymi 50Nm z silniczka elektrycznego naprawdę jest fajna.Wybór wersji i silnika nie jest powodem wątpliwości, tylko uciążliwe usterki z systemem inforozrywki.Mam nadzieję, że to co napisał wyżej Geeral się potwierdzi i będzie ok.Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Juz o tym pisałem w innym topiku i możesz sobie łatwo odszukać bo wiele tego jeszcze nie ma o O4.
          Kupiłem w listopadzie 2020 RS i system infoteinment wariował! dosłownie sypał komunikatami o rozłączających się asystentach, telefon nie łączył z bt 7 na 10 razy :/
          Ale prawda jest taka, tego typu usterki wyeliminuje któraś akcja serwisowa a mechanicznie mój egzeplarz, jak do tej pory pięknie się spisuje.
          Od listopada zrobiłem 12K km

          1.0T miałem w Seacie Toledo 2018r, to był co prawda inny silnik i bez elektryki ale muszę przyznać, że po za tym że nie miał osiągów, to na prawdę wystarczał do przemieszczania się.
          Dodam iż Seatem robiłem 40tys rocznie i nic go nie bolało! Nic a nic.
          tyle że chał tyle samo co większe jednostki, oszczędności żadne.

          Komentarz


          • #6
            Po 5 tygodniach od odebrania autka i przejechaniu ponad 2tyś.km nic się nie wiesza. Na początku nie połączył mi się z telefonem. Zmiana aparatu i jest ok, łączy się za każdym razem. Silnik ze swoimi 110 km faktycznie do wyścigów na niemieckich autostradach się nie nadaje, ale zawalidrogą to to autko na pewno nie jest.Średnie spalanie jak dotąd mam 6,2l/100 a sporo po mieście jeżdżę.Jedyne co mnie troszkę irytuje to asystent pasa, który po każdym uruchomieniu trzeba ręcznie wyłączyć. Fajna jest to funkcja, ale nie koniecznie w mieście. Generalnie jestem z O4 bardzo zadowolony. Jakość materiałów i montażu to prawie klasa premium. Kolor lava blue metalic z ceramiką wygląda świetnie....
            Ostatnio edytowany przez krzysiek69; 9991983. Powód: dopisek o kolorze

            Komentarz


            • #7
              Pochwał się w show roomie

              Komentarz


              • #8
                Witajcie. Mam ten sam problem jak w temacie. Kupić czy nie nie kupić?, odbiór auta mam za 2 tygodnie i nie ukrywam że waham sie. Zewsząd slysze o problemach z infortainment, problem ze stukaniem i biciem podczas hamowania z duzych predkosci, klapa tylna bagaznika niewlasciewie spasowana co ponoć slychać w trakcie jazdy na nierównej nawierzchni a ostatnio ciekawostka rozładowujące sie akumulatory. Na autocentrum bardzo duzo zgłoszonych usterek do 100tys km Do tej pory jezdzilem golf 7 - przez 6 lat lałem tylko paliwo, super autko celowałem w golfa 8 ale to juz nie moj klimat. O4 wygląda super i ostatecznie waham sie czy nie pojsc do stajni Toyoty i kupic Corolle, ale ta z wygladu kompletnie mi nie pasuje. W ostatecznosci zwyciezy nie zawodnosc, ale szczerze nie wiem.

                Komentarz


                • #9
                  Chcesz sam siebie na siłę przekonać i mieć problemy? Kup auto, które nie będzie budziło w Tobie takich wątpliwości...
                  KAI

                  Komentarz


                  • #10
                    Auto idealne nie istnieje , zawsze coś będzie się działo. Mnie nie irytują małe problemy i ze swojej 4 jestem mega zadowolony porównując Skodę do Audi czy Mercedesa

                    Komentarz


                    • #11
                      MAndrzej
                      Może napisz coś więcej. Czy miałeś jakieś problemy? Jakie? Ile razy. Czy Twoja 4 jest bezawaryja.
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • #12
                        Na liczniku obecnie 15 000km, miałem dwie usterki - wymień baterię w kluczyku, stukająca klapa bagażnika. Obie zostały usunięte w ASO.
                        Wymieniono piloty klucza i odboje bagażnika. Nieraz włączają się kontrolki awarii czujników parkowania i jakieś tam jeszcze ale po ponownym uruchomieniu silnika brak. Pyzatym auto idealne

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez MAndrzej Zobacz wpis
                          Nieraz włączają się kontrolki awarii czujników parkowania i jakieś tam jeszcze ale po ponownym uruchomieniu silnika brak
                          No i to nas różni, bo dla mnie dopóki tego nie naprawią to nie ma tematu nowej Skody. O1,O2, O3 to tak... Każdy wybiera sam. Ty jesteś zadowlony więc jest OK
                          KAI

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja powiem na podstawie problemów z serwisem O3 i słynnym kangurowaniem 1,5tsi.
                            Będąc świadomym potencjalnych problemów w życiu bym się na pakował i poszedł do innego salonu. ASO i producent zleją cię i będą robić z ciebie idiotę tak jak w przypadku kangurowania s ty będziesz udowadniał że nie jesteś wielbłądem. Wiem bo przechodzilem to a walczyłem mocno.
                            Wydasz worek kasy a auto będzie ci płatać figle, moim zdaniem szkoda nerwów. Zakup ma cieszyć i działać jak należy.
                            Jest i druga strona medalu, załóżmy że ASO nie rozwiąże tego problemu co jest bardzo prawdopodobne, skończy się gwarancja a ty będziesz chciał sprzedać auto. Jak myślisz co ci powie przyszły nabywca? Ile wytarguje?

                            Podczas walki z serwisem zapoznałem się z jednym z doradców który miał nowa O4 1*5 TSI i też kangurowala, stukało coś w skrzyni i ekran świrowal.
                            Nawet jemu tego nie zrobili, jak myślisz co to oznacza...

                            Komentarz


                            • #15
                              Znajomy z ASO powiedział żeby lepiej już kupić Superba bo tych elektronicznie nie mogą ogarnąć...ciągle nowe softy a i tak wszystko wariuje

                              Komentarz


                              • #16
                                Ostatnia aktualizacja w wersji 1940 rozwiązała wszystkie problemy - tak przynajmniej piszą użytkownicy forum Skoda Klub. Poza tym nie wiemy jak będzie z nowym Superbem, który lada chwila będzie miał premierę

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez pafigo79 Zobacz wpis
                                  Znajomy z ASO powiedział żeby lepiej już kupić Superba bo tych elektronicznie nie mogą ogarnąć...ciągle nowe softy a i tak wszystko wariuje
                                  zgadza się, też śledzę obszerny temat na Skoda Klub Polska - wariuje, ale teraz tylko jeśli chodzi o większe tablety - podstawowy SWING, którego mam od października 2022 - miał jedną aktualizacje zrobioną samodzielnie podczas jazdy - i wszystko działa! Nie mam problemów. W ostatnie 2 tygodnie zrobiłem podczas wakacji prawie 5.700 km. Teraz walczą z tymi lepszymi - ponad SWING-iem.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Farstone Zobacz wpis
                                    Ostatnia aktualizacja w wersji 1940 rozwiązała wszystkie problemy - tak przynajmniej piszą użytkownicy forum Skoda Klub. Poza tym nie wiemy jak będzie z nowym Superbem, który lada chwila będzie miał premierę
                                    tu też bym myślał, tak jak zamawiałem swoją O IV i odbierając ją. Jak bym kupował Superba, to - albo teraz (starszy model) - albo znowu po 1 - 1,5 roku od premiery w salonie. Ale to moje, skromne dywagacje.
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Skoda musi ogarnąć szybko temat, lider niezawodności z takim fuckupem? ...Podobne problemy są w cały VAGU...może niech zatrudnią chińczyków od android radii, tym wszystko działa.

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X