Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzynia biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzynia biegów

    Witajcie. Czy ktoś jeszcze ma problem z 3 i 4 biegiem? Wchodzą ciężko, jakby na 2 razy. Już 2 razy zdarzyło mi się nie wbić biegu.

  • #2
    Hej. Nie zauważyłem nic takiego u siebie.

    Komentarz


    • #3
      U mine zazgrzyttał ze 2 x wsteczny.

      Komentarz


      • #4
        Ze wstecznym też ze dwa razy zgrzytnięcie było

        Komentarz


        • #5
          Witam,
          mam to samo, najgorzej z 4ka, nie zawsze ale tak 50%. Trzeba się jakby przebić (ze sporą siłą czasami) przez pierwszą blokadę bo inaczej albo zgrzyt albo wyskoczy. W Serwisie twierdzą że wszystko jest OK. Mam trochę pojeździć i wrócić jak się nie "wyrobi". Denerwujące w miesięcznym aucie...

          Komentarz


          • #6
            Jeśli chodzi o skrzynie manualne to jest standard w grupie VAG. Podobno zębatka czasem nie wejdzie w odpowiedni otwór między zębatkami.
            Osobiście mam taki problem z 1 biegiem oraz wstecznym.

            Komentarz


            • #7
              Ja posiadam O3 z 2014 i mi zgrzytaja parzyste biegi, z tym, ze 6-tka najmniej. Zglaszalem to juz na przegladzie przy okolo 70.000km i cos tam przesmarowali, ale zadnego efektu. Co 60.000 km zmieniam olej w skrzyni i ani na +, ani na -. Jezdze tak juz od paru lat, auto ma 250.000 i jezdzi...

              Komentarz


              • #8
                3majcie rękę na pulsie bo od zaprzyjaźnionej osoby z salonu Skoda wiem o 3 przypadkach wymiany skrzyni biegów manualnej współpracującej z 1.5TSI w O4 z początku produkcji. Jestem żywo zainteresowany bo mam O3 1.5TSI 6M z końca produkcji i też mam obawę czy moja skrzynia nie ma jakiejś wady. Mam charakterystyczny szum słyszalny tylko po stronie kierowcy - jakbym lewymi kołami jechał po połatanym asfalcie o różnej chropowatości. Gdzieś przewinęła się teoria z mechanizmem różnicowym.
                <<>> MACIEJ <<>>
                Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                Komentarz


                • #9
                  Skończyło się wymiana skrzyni. Po 6 tys doszły stuki. Ale uwaga, skrzynia wymieniona na nową i po kolejnych 4 tys km nowa skrzynia również odmówiła posłuszeństwa. W aso właśnie zamawiają kolejna skrzynie. To nie jedyny przypadek, jest tego cała masa na innych forach. Mają fabryczna wadę konstrukcyjna i nie dotyczy to tylko Octavii a całej grupy VW.

                  Komentarz


                  • #10
                    Cześć. U mnie Octavia IV 1.5 TSI 150KM manual, produkcja bodaj kwiecień 2021. Kilka razy zdarzyło się skrzyni zgrzytnąć, wyraźnie nie lubiła szybszej zmiany biegów więc operowałem z wyczuciem.
                    Po 18 tys km w 5 miesięcy przy zmianie biegu z 2 na 3 jakiś chrobot z przekładni jakby bieg nie wskoczył i… pedał sprzęgła wpadł w podłogę… Oczywiście sprzęgło do wymiany, ale okazało się, ze skrzynia biegów również. Produkują podobno pod vin auta i ma z Niemiec przyjechać. Auto zastępcze bezpłatnie z Assistance przysługuje przez… 3 dni, później trzeba bulić…

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X