Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problemy z DSG...., a może tak ma być?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problemy z DSG...., a może tak ma być?

    Witam, od 2 lat posiadam Octavię IV Scout 2.0 TSI 190 km DSG. To pierwszy mój automat więc może tak ma być ale.....podczas jazdy tak do 70 km/h najczęściej w mieście w momencie zdjęcia nogi z gazu automatycznie redukowany jest bieg, a czasem o dwa niżej, co powoduje podniesienie obrotów silnika do około 2000 może trochę ponad. Nie dzieje się tak zawsze, czasem nie ma redukcji i obroty są na poziomie 1200-1500, a czasem w ogóle włącza się tryb eco i obroty spadają poniżej 1000. Nie wiem może tak ma być ale jest to strasznie irytujące dla mnie. Czy ktoś tak ma? Czy ten model tak ma, czy trzeba udać się do serwisu ( mam jeszcze gwarancję bo przedłużyłem sobie do 4 lat ). Z góry dzięki za odpowiedź.

  • #2
    Sprawdzę u siebie
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Grzegorz1978 Zobacz wpis
      a czasem w ogóle włącza się tryb eco i obroty spadają poniżej 1000.
      Tryb ECO włącza się tylko przy odciążonym silniku np. jazda z góry bez naciskania pedału gazu. Każde muśnięcie pedału gazu wyłącza tryb ECO, ale sprawdzę to jeszcze.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • #4
        Tylko, że u mnie ten mankament z podnoszeniem obrotów potrafi wystąpić także podczas zjeżdżania z góry, tak jakby auto chciało hamować silnikiem....

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Grzegorz1978 Zobacz wpis
          Tylko, że u mnie ten mankament z podnoszeniem obrotów potrafi wystąpić także podczas zjeżdżania z góry, tak jakby auto chciało hamować silnikiem....
          Ma to jakiś sens. Zwrócę na to uwagę u siebie.

          Ps.
          Miałem teraz nową C-HR przez 5 dni i tu dopiero skrzynia automatyczna wraz z silnikiem "szaleje" .

          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Grzegorz1978 Zobacz wpis
            Tylko, że u mnie ten mankament z podnoszeniem obrotów potrafi wystąpić także podczas zjeżdżania z góry, tak jakby auto chciało hamować silnikiem....
            Sprawdziłem na trasie, przy zjeżdżaniu z góry auto hamuje skrzynią zbijając biegi . Wg mnie jest to OK.
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz


            • #7
              Tak z górki to i ja to jestem w stanie zrozumieć... tylko dlaczego tak się dzieje podczas jazdy na prostym i to nie zawsze? Przeważnie jak auto jest tylko trochę rozgrzane. Może to jakiś rodzaj odzyskiwania energii ? No nic, dzięki, ale przy najbliższym serwisie olejowym zamierzam zostawić mechanikom auto i niech popatrzą czy to normalne. Mi to przeszkadza niestety ale tak jak mówiłem to mój pierwszy automat. Na manualu tego problemu nie ma bo samemu ma się kontrolę, choć automat ma też mnóstwo zalet. Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Grzegorz1978 Zobacz wpis
                Mi to przeszkadza niestety ale tak jak mówiłem to mój pierwszy automat. Na manualu tego problemu nie ma bo samemu ma się kontrolę, choć automat ma też mnóstwo zalet. Pozdrawiam
                To też mój pierwszy automat. . Będę zwracał uwagę dalej, ale mało jeżdżę ostatnio a OIV dopiero przejechałem 1300 km i w zasadzie koło domu.
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • #9
                  Może jedziesz na sporcie jak ci tak redukuje?
                  ​​​​​​
                  Najlepiej pokaż film jak to działa to będzie można powiedzieć coś więcej.

                  Komentarz


                  • #10
                    Spróbuję nagrać i wrzucę.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X