Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana oleju po dotarciu auta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana oleju po dotarciu auta

    Witajcie. Czy ktoś z Was myślał aby w tym aucie wymienić olej po dotarciu silnika (-+3tyś km) widziałem jakieś filmy gdzie zlewali olej i było mnóstwo opiłków ale to nie dotyczyło skody. Mam wykupiony pakiet serwisowy ale tam pierwsza wymiana po 25tyś (szok!!) Jeśli tak to jaki olej - parametry - 0w30?

  • #2
    Na pewno nie zaszkodzi, a nawet będzie to na korzyść silnika. Rzecz jasna w komplecie z filtrem.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • #3
      Ja zmieniałem po 1000km, olej jaki był kupiony to Millers 5W30. Zgodny normy 504/507 taki jak zaleca serwis.

      Komentarz


      • #4
        Ja zawsze w nowym po 2000 - 3000 km wymieniam. Skoda, nie Skoda.... Nie zaszkodzi to autku.

        Skoro silnik się dociera - bo po 2000 - 3000 km zaczyna mniej palić itp. - to coś to oznacza. tak samo zalecenie jest jazdy dość spokojnej do tego przebiegu. Z czegoś to wynika.

        A docieranie na taśmie tego nie zmieniło.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Ja u siebie wzmienim po przejechaniu 4500 km

          Komentarz


          • #6
            Bllady - 5W30 ? czy aby na pewno ?
            jmors44

            Komentarz


            • #7
              Specjalnie wysłałem zapytanie do serwisu z prośbą o wycenę wymiany. Znajdował się w nim min. Olej Castrol 5w30 normy 504/507. Z racji że chciałem swój olej to kupiłem również 5w30 504/507 ale Millersa przy odbieraniu auta przez serwisanta pytał się mnie jaki olej i mówił że właśnie bardzo często tego Millersa klienci przywożą jak również Motula

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Bllady Zobacz wpis
                Specjalnie wysłałem zapytanie do serwisu z prośbą o wycenę wymiany. Znajdował się w nim min. Olej Castrol 5w30 normy 504/507. Z racji że chciałem swój olej to kupiłem również 5w30 504/507 ale Millersa przy odbieraniu auta przez serwisanta pytał się mnie jaki olej i mówił że właśnie bardzo często tego Millersa klienci przywożą jak również Motula
                Od wersji Octavii IV z roku modelowego 2021 czyli produkcji o ile pamietam od sierpnia tylko norma VW 508.000 czyli olej 0W20

                Komentarz


                • #9
                  ciekawa rzecz, słyszałem, że O4 to raczej 0W20 lub 0W30 a tu piszą, że serwis mówi o 5W30 ( oczywiście 504/507 ), może ktoś to wyjaśnić ?
                  jmors44

                  Komentarz


                  • #10
                    jmors44, Producent zawsze wyznacza normę, a nie spotkałem się z tym żeby producent wyznaczał lepkość, a jeśli producent dopuszcza normę 504/507 to w tej normie znajdziesz i 0w30, i 5w30
                    Z kolei w normie 508/509 znajdziesz tylko oleje o lepkości 0w20
                    Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                    Maciek
                    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                    Zapraszamy....

                    Komentarz


                    • #11
                      klarus ok, moja Skoda z X 2019 była zalana przez serwis olejem 0W30 a na forum doradzali abym podczas dodatkowego serwisu olejowego ( po 15 tys. km ) wlał nawet 0W20 oczywiście zachowując cały czas wymaganą normę i dlatego trochę się zdziwiłem, że O4 przy zachowaniu wymaganej normy był zalany 5W30 i tylko tyle
                      jmors44

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam,
                        29-ego (czyli za 2 dni) jadę na przegląd i będę m.in. wymieniał olej.
                        W instrukcji podali normy VW 502, 504, 508 (poniżej dla benzyny)
                        olejVW.JPG
                        Czy wiecie co ASO może mi zaoferować?
                        Będzie to pierwsza wymiana.
                        Którą normę wybrać?
                        A w ramach normy jakie parametry?

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez abrymarz Zobacz wpis
                          Witam,
                          29-ego (czyli za 2 dni) jadę na przegląd i będę m.in. wymieniał olej.
                          W instrukcji podali normy VW 502, 504, 508 (poniżej dla benzyny)
                          olejVW.JPG
                          Czy wiecie co ASO może mi zaoferować?
                          Będzie to pierwsza wymiana.
                          Którą normę wybrać?
                          A w ramach normy jakie parametry?
                          Tak jak wcześniej pisałem serwis od pewnego czasu usciślił te dane i teraz lejemy do 1,5 tsi tylko olej normy 508,000 czyli 0W20 .Nie ma już opcji norma 504 ewentualnie 508 tylko została norma 508 lepkość 0W20

                          Komentarz


                          • #14
                            mi 1.5 TSI w pazdzierniku ASO wlało 0w30.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
                              mi 1.5 TSI w pazdzierniku ASO wlało 0w30.
                              słyszałem, że vw już tylko zalewa 0w30, nawet w autach co miały wcześniej 5w30

                              Komentarz


                              • #16
                                Zadałem pytanie skoda polska co do normy oleju jaki mamy zalać do 1.5 TSI.Serwis w mojej okolicy podaje jak wcześniej pisałem olej normy VW 508.00 -(0W20)
                                Natomiast skoda odpowiedziała ,że można zalewać olejem o normie VW 504.00 (0W30,5W30) lub norma VW 508.00 (0W20) tutaj dokładny cytat z maila skody

                                Szanowny Panie,

                                dziękujemy za wiadomość. Obie normy oleju są dopuszczone przez producenta i można ich z powodzeniem używać.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez goly Zobacz wpis
                                  słyszałem, że vw już tylko zalewa 0w30, nawet w autach co miały wcześniej 5w30
                                  właśnie odebrałem z ASO po serwisie olejowym
                                  na pytanie co mi wleją odpowiedzieli że 0W30
                                  i wlali mi 0W30 (w 2.0tsi w O3)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez ogorek76 Zobacz wpis
                                    Obie normy oleju są dopuszczone przez producenta i można ich z powodzeniem używać.
                                    Dobrze ci napisali, bo obecnie producent dopuszcza stosowanie obu norm z zastrzeżeniem możliwości pogorszenia parametrów czystości spalin na olejach z normą 504.00/507.00.
                                    Ekologia.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Gdyby ktoś się zastanawiał czy trzeba wymienić olej np po 2-3 tyś od zakupu nowego samochodu to polecam obejrzeć filmik.Po tym filmiku już raczej nie powinno być żadnych wątpliwości ,że trzeba.Ja wymieniłem po 1800km olej na nowy i to myślę ,że dobra decyzja.
                                      Ostatnio edytowany przez ogorek76; 52165.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        No ja swój olej w RS TSI wymieniłem po 2500 km i teraz przy 10k będę wymieniał. Wydaje mi się że nie ma co się zastanawiać nad tym. Te ich "dotarcie" to się nadaje....
                                        Ostatnio edytowany przez Edziek; 9993012.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja wymieniłem olej po 7 tys. i nie było żadnych opiłków itp olej zalałem vw 0w20 na pewno nie opłaca się tego robić w serwisie koszt po rabatach 500 zł
                                          Skoda Octavia III 1.6 TDI 105km

                                          liftback , ambition + amazing

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Cześć Wam,

                                            Jestem nowym użytkownikiem forum jak i będę od 19.04.2022 użytkownikiem nowej Skody Octavia 4 z silnikiem 2.0 TDI 150 km.
                                            Mam do Was pytanie odnośnie oleju ponieważ po rozmowie z moim mechanikiem doradził po odbiorze zmienić od razu olej na Motul 5W30 lub Liqui Moly 5W30 argumentując to tym, że obecnie stosowane normy oleju są jak woda ...

                                            Nie znam się na tym a chciałbym cieszyć się użytkowaniem auta przez długi czas ....

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Wojtus81 lej olej zgodny z zaleceniami producenta, interwał na max 15 tysięcy. Cała tajemnica

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Z tego co kojarzę norma 508 jest dla interwałów wymiany 24 miesiące, ogólnie olej 0W20 nie jest złym olejem, VW leje w salonach Shella, ja osobiście kupuję Mobil 1, bardzo dobry jest też Eurol lub Lotos jeśli chodzi o 0w20, jednak najważniejsze jest żeby wymieniać max. co 15000 i będzie dobrze.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Taka ciekawostka odnośnie wymiany oleju w nowym silniku. U siebie wymieniłem przy 5000 km, ale poczytałem trochę opinii fachowców i nowy silnik z fabryki może się "pasować" i "układać" nawet i 10000 km, więc wcale nie trzeba się tak z tą pierwszą wymianą spieszyć. Co do opiłków żelaza, ściąga je magnes w misce :-) Oczywiście wymiana oleju po 1000 czy po 3000 - 5000 km zaszkodzić silnikowi nie powinna tak czy siak, tylko czy zawsze warto?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X