Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pamięć ustawień nowa Octawia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pamięć ustawień nowa Octawia

    Witam,
    Od dwóch dni zmagam się ze swoim nowym nabytkiem. Moja poprzednia Octavia RS po przejechaniu 200tyś wróciła do Leasingu a ja odebrałem nową Octavię, jak na razie poziom rozczarowania jest tak duży że nie potrafię ująć go w odpowiednią cyfrę.

    Mam pytanie czy może ktoś z posiadaczy nowej Octavi zna sposób jak ustawić pewne opcje tak by były pamiętane i przy kolejnym wejściu do samochodu nie trzeba będzie enty raz brnąć przez menu by zmienić podstawowe ustawienia np. Jeżeli pozostawiam auto w trybie SPORT lub INDYWIDUAL to po wyjściu zamknięciu i ponownym wejściu chciałbym nie widzieć trybu NORMAL.
    Że o wszelkich asystentach nie wspomnę i o wielu innych błędach które wypatrzyłem po dwóch dniach.

  • #2
    Pamiętanie ustawień asystentów da się ustawić kodowaniem w Kamiqu więc może w Octavii też się uda.
    OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez chrisol Zobacz wpis
      Pamiętanie ustawień asystentów da się ustawić kodowaniem w Kamiqu więc może w Octavii też się uda.
      Coś więcej przyznam że nie wiem o czym piszesz?

      Komentarz


      • #4
        Jak pisałem kodowanie dotyczy asystentów i nie wiem czy obejmuje też profil jazdy.

        Control Unit A5 - Driver Assistance
        -> select Long coding
        -> change setting Perso_HC from Activated to Last_setting
        (changes bit 2&3 of byte 14)

        OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

        Komentarz


        • #5
          Odebrałem tydzień temu Octavię IV RS i dziś z przyjemnością przejechałem się swoją starą poczciwą III z przebiegiem 210tys.
          Ten tryb NORMAL to jakaś udręka. Skoro jest możliwość ustawień INDYWIDUAL do dlaczego ten samochód próbuje mnie na siłę uszczęśliwiać trybem NORMAL ?
          Już pomijam Start Stop bo rozumiem, że to może być wymóg UE o ekologii, ale po co się wtrącać w profile jazdy? Na dodatek ten panel dotykowy JAKOŚ działa, ale nie da się tych dwóch rzeczy zmienić w 2 sekundy niestety. Pojawiło się już może jakieś rozwiązanie?

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X