Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki wybrać silnik?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki wybrać silnik?

    Witam wszystkich serdecznie ?
    W najbliższym czasie mam zamiar zamówić nowy samochód.
    Interesuje mnie tylko silnik Diesla i wobec tego mam pytanie: Którą wersję wybrać? Sam osobiście myślałem nad wersją o mocy 150 koni.Czy będzie on dobrym wyborem? Druga sprawa jest taka czy warto dopłacić do skrzyni automatycznej? Jak wygląda sprawa jej żywotności i czy koszty serwisu przy takiej skrzyni są wyższe niż w przypadku manualnej?.
    Pozdrawiam.

  • #2
    diesel tylko w trasy, 30% miasto , 150KM wystarczy z turbiną, manual koszty wymiany oleju po 100000km, automat to przeglądy co 60000 koszt 300-600zł żywotność jak silnika 500tyś km przy rozważnej jeździe

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez MAndrzej Zobacz wpis
      diesel tylko w trasy, 30% miasto , 150KM wystarczy z turbiną, manual koszty wymiany oleju po 100000km, automat to przeglądy co 60000 koszt 300-600zł żywotność jak silnika 500tyś km przy rozważnej jeździe
      Dzięki za odpowiedź, bo już myślałem, że nikt tu nic nie odpisze...Na szczęście na fejsie w miarę szybko kilka osób odpisało na moje pytania , co ułatwiło mi podjęcie decyzji na temat wyboru silnika.
      Tak się sklada, że w moim przypadku trasy będą stanowić 95% całej eksploatacji tego pojazdu.Postanowilem zamówić 2.0 tdi 150 koni z dsg. W przypadku tej konfiguracji serwis zaleca wymianę oleju w skrzyni co 120 tysięcy kilometrów. Oczywiście mam zamiar skrócić interwał.Odbyłem jazdę testową ale mieli do dyspozycji hybrydę z dsg.Jak dla mnie to skrzynia bajka.Bardzo płynnie zmienia biegi , no i oczywiście dużo wygodniejsze rozwiązanie niż w przypadku manualnej.Co do samego samochodu na plus na pewno wygodne fotele zarówno z przodu jak i z tyłu. Siedząc z tyłu podczas jazdy zauważyłem, że jest ciut głośniej niż jak się siedzi z przodu.Ogolnie samochód pozytywnie mnie zaskoczył.Teraz tylko pozostało poczekać około pół roku na odbiór.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X