Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Android Auto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Android Auto

    Android Auto - jestem zielony jeśli chodzi o te wszystkie nowoczesności elektroniczne.

    Mam telefon sparowany z radiem:
    - do obsługi telefonu (rozmowy) łapie mi wszystko przez bluetooth - działa bez problemów bez kabla
    - jeśli chodzi o korzystanie z navi google lub HERE WeGo w trybie offline - też działa bez problemu przez Android Auto - bez kabla.

    Pytanie - podczas połączenia przez Android Auto - zawsze w telefonie uruchamia się wi fi - czy tak ma być? Chodzi mi o to, czy np. nie ma ryzyka, że będąc w kraju, gdzie dane komórkowe kosztują bardzo dużo, nie zacznie mi pobierać danych? Czy to wi fi służy tylko do komunikacji telefonu z samochodem?
    pozdrawiam - Darek

  • #2
    Czolem;]

    Android Auto tylko handshake robi przez BT, a potem dziala przez WIFI - dlatego jak wylaczysz WIFI w telefonie i ustawienia Android Auto masz takie, ze ma dzialac, to WIFI wlaczy sie automatycznie. Tak samo, jak wylaczysz BT w telefonie, kiedy Android Auto dziala - to BT włączy sie automatycznie z powrotem.

    To jest moim zadniem niedopatrzenie, bo nie ma "wylacznika" Android Auto na ten moment... W sytuacji, gdzie juz polaczyles sie przez AA i chcesz sie rozlaczyc (bo telefon nie moze wtedy obslugiwac np Google Maps - dostajesz info, ze masz dzialac przez interface samochodu), to nie bardzo jest jak to zrobic;/

    Sa ustawienia Android Auto w telefonie, gdzie definiujesz, czy ma sie laczyc automatycznie, albo tylko przez kabel, etc... ale zeby sie rozlaczyc ten jeden jedyny raz, jak juz jestes polaczony, to nie bardzo jest jak;/ Alt to troche off-topic;]

    O4 serwuje wlasna sieci WIFI, ale tylko do integracji telefonu z samochodem - cala reszta transmisji danych odbywa sie przez karte sim telefonu, wiec nie ma ryzyka, ze samochod zacznie pobierac Ci dane w roamingu za miliony monet... Za to telefon moze - ale to kazdy przed wyjazdem za granice sobie ogarnia...

    Ale...

    Moja O4 np ma tez aktywna usluge polaczenia z centrum kontroli, automatycznych aktualizacji itp.. wszystko to dzieje za posrednictwem polaczenia z siecia GPRS karty sim, ktora masz zainstalowana w samochodzie. Ja w cenie fury mam na rok bezplatny pakiet transmisji danych dla tej karty (wiec centrum moze np sledzic status moich podzespolow, aktualizacje wykonuja sie same itp..), ale nie wiem, jak to wyglada poza PL (moze w UE dziala bez doplat np?).

    Wydaje mi sie, ze warto zadzwonic to dealera i dopytac, bo to w zasadzie dosc wazne... Ja zadzwonie do swojego na dniach i spytam, ale jak Ty zadzwonisz pierwszy, to napisz, czego sie dowiedziales;]

    https://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-og%C3%B3lne/nasze-auta-showroom/2708824-moja-b%C5%82%C4%99kitna-duma

    Komentarz


    • #3
      Byłem autem z tym czymś za granicą w wakacje i nic mi nie kazali płacić do tej pory, więc pewnie jest to za darmo nie tylko w Polsce.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X