Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana auta w leasingu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana auta w leasingu

    piotrek_os, loru - dzięki!

  • #2
    Zmiana auta w leasingu

    Witam
    Posiadam Octavie II w leasingu (VW Leasing) na 5 lat
    Spłaciłem już 1,5roku, pozostało do spłaty jeszcze 3,5roku.

    Najchętniej chciałbym oddać to auto i wziąć w leasing nową octavie, trochę lepiej wyposażoną.

    Czy jest taka możliwość?
    Próbował ktoś czegoś takiego.

    Słyszałem, że kiedyś znajomemu zadzwonili i zaproponowali nowe auto w leasingu, a oddanie starego w trakcie trwania umowy leasingowej.

    Swoją drogą jak byłaby taka możliwość to jeszcze 2 znajomych byłoby na to chętnych co brali leasing razem ze mną.

    Dzięki za wszelkie rady i wskazówki.

    Komentarz


    • #3
      zalezy gdzie masz leasing i na jakich warunkach. sam nie testowalem ale znajomy nie mial z tym wiekszego problemu. szczegolnie ze zmienial na prawie dwa razy drozsze

      tak wiec Kolego na Twoim miejscu przejrzal bym umowe leasingowa, albo najprosciej zadzwonil na infolinie do leasingu z ktorym podpisywales umowe i dokladne przepytanie sie.

      Komentarz


      • #4
        kojarzę, że auto można wykupić dopiero po 2 latach
        albo znaleźć kogoś, kto przejmie twój leasing i bierzesz nową umowę, zawsze zostanie ci parę groszy odstępnego.
        TDI ASV 140KM 300Nm

        Komentarz


        • #5
          Re: Zmiana auta w leasingu

          Hi...
          Zamieszczone przez KrisMil
          Witam
          Posiadam Octavie II w leasingu (VW Leasing) na 5 lat
          Spłaciłem już 1,5roku, pozostało do spłaty jeszcze 3,5roku.

          Najchętniej chciałbym oddać to auto i wziąć w leasing nową octavie, trochę lepiej wyposażoną.

          Czy jest taka możliwość?
          Próbował ktoś czegoś takiego.

          Słyszałem, że kiedyś znajomemu zadzwonili i zaproponowali nowe auto w leasingu, a oddanie starego w trakcie trwania umowy leasingowej.

          Swoją drogą jak byłaby taka możliwość to jeszcze 2 znajomych byłoby na to chętnych co brali leasing razem ze mną.

          Dzięki za wszelkie rady i wskazówki.
          Ab ovo - są 2 rodzaje leasingu - operacyjny i finansowy. Z przyczyn podatkowych w zasadzie w Polsce stosuje sie wyłącznie operacyjny. Leasing operacyjny to mówiąc w uproszczeniu umowa (od angielskiego lease) najmu, wykorzystania określonego przedmiotu (może być także niematerialny - np prawny).

          Czyli -mówiąc w skrócie - nic w zasadzie nie stoi na przeszkodzie żeby umowę najmu zmienić na inną (inny przedmiot). Oczywiście leasingodawca może, ale nie musi się zgodzić na taką zmianę.
          Kwiatek...

          Komentarz


          • #6
            Witam

            Faktycznie po 2 latach można zrobić taką "wymianę"
            Z tego co się orientowałem należy podjechać do salonu i sprawdzić, czy salon przyjmie auto, a następnie podpisać leasing na nowe auto.

            Te pół roku mogę poczekać, przy czym zastanawiam się, czy teraz też tak długo czeka się na samochód.
            Jak kupowałem w 2007 czekałem ok. 4miesiące.

            Komentarz


            • #7
              Zależy to tylko i wyłacznie od leasingu
              w dowolnym momencie możesz wymienić przedmiot leasingu na inny, albowiem z samej natury rzeczy przedmiot leasingu nie jest twoja własnością tylko firmy leasingowej
              pytanie tylko czy finansowo cisię to opłaca- po pierwsze leasing albo salon "odkupi" to auto od ciebie po śmiesznie niskiej cenie- więc pozostaje kwestia dość dużej dopłaty do nowego
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                KrisMil, do 6 tygodni na większość modeli

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X