Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana ubezpieczyciela OC/AC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana ubezpieczyciela OC/AC

    Radziłbym Tobie pojechać do Makro i kupić akumulator FAIRLINE. To tak naprawdę Centra tylko z inną naklejką. I tanio i dobrze.
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Zmiana ubezpieczyciela OC/AC

    jak to teraz wygląda, jeżeli chcę zmienić ubezpieczyciela, to muszę jakoś odstąpić od dotychczasowej umowy, poinformować obecnego ubezpieczyciela?
    umowa przedłuża się automatycznie?
    podpowiedzcie, bo nienawidzę czytać tych regulaminów :evil:

    (mam skodowski pakiet w yyyyyy generali i być może będę chciał zmienić)
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Jeszcze w tym roku obowiazuje takie prawo , ze TRZEBA WYPOWIEDZIEC UMOWE u poprzedniego ubezpieczyciela zanim podpiszesz nowa. I najlepiej zrob to osobiscie w placowce bo pozniej gnoje kombinuja ze niby polecony nie doszedl albo jakies inne fajerwerki - ja juz walczylem z podwojnym oc
      Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

      Komentarz


      • #4
        Ale to dotyczy polisy OC, ktora automatycznie przedluza sie po skonczeniu poprzedniej.


        AC nie kontynuuje sie z automatu ??
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez rkb
          I najlepiej zrob to osobiscie w placowce bo pozniej gnoje kombinuja ze niby polecony nie doszedl albo jakies inne fajerwerki - ja juz walczylem z podwojnym oc
          no właśnie coś mi się obiło o uszy i chciałbym tego uniknąć
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            AC się nie kontynuuje, a OC trzeba wypowiedzieć najpóźniej dzień przed upływem. Najlepiej podejść osobiście i na kopii poprosić o pieczątkę z datą oddania jakby potem twierdzili, że nie dostali wypowiedzenia.
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              Dokładnie jak poprzednicy OC trzeba wypowiedzieć (ja w tym roku mam 2 ). A co do terminu wypowiedzenia to to co napisał shado, napewno ma się do PZU, ale czy w innych też jest 1 dzień to nie wiem.
              obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
              wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

              Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

              Komentarz


              • #8
                shado, potwierdzam słowa kolegi w 100%
                Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                Komentarz


                • #9
                  Czyli OC jeden dzień przed upływem, tak? A w jakim przypadku jest miesiąc?
                  Jestem wdzięczny - wdzięczność i podziękowania w sieci - za co być wdzięcznym

                  Komentarz


                  • #10
                    toocool, nie ma nigdzie, że miesiąc wcześniej. Zgodnie z ustawą o OC najpóźniej dzień przed zakończeniem umowy powinieneś złożyć rezygnację.
                    a AC nie trzeba składac rezygnacji bo to automatycznie wygasa.

                    pozdr
                    Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                    Komentarz


                    • #11
                      lukasz3112, ok, dzięki, coś pewnie pomieszałem.
                      Jestem wdzięczny - wdzięczność i podziękowania w sieci - za co być wdzięcznym

                      Komentarz


                      • #12
                        Jeśli złoży się wypowiedzenie OC wcześniej to firma ubezpieczeniowa zwraca Ci niewykorzystaną składke.
                        Było, minęło:
                        RS Look @ 198KM/283Nm by Unitronic.

                        Komentarz


                        • #13
                          suchy, kolego coś CI sie pomyliło taka sytuacja ma miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy sprzedałes samochód i kupujący rezygnuje i wtedy Tobie zwracają różnicę. W czasie trwania umowy nie możesz zrezygnować sobie od tak... taka sytuacja jest tylko przy AC
                          Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez lukasz3112
                            suchy, kolego coś CI sie pomyliło taka sytuacja ma miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy sprzedałes samochód i kupujący rezygnuje i wtedy Tobie zwracają różnicę. W czasie trwania umowy nie możesz zrezygnować sobie od tak... taka sytuacja jest tylko przy AC
                            A to pardon. Masz rację ops:
                            Było, minęło:
                            RS Look @ 198KM/283Nm by Unitronic.

                            Komentarz


                            • #15
                              Witam. Ja zmieniałem ubezpieczyciela (OC AC) i załatwił mi to gość, który od lat mi ubezpiecza wszystko, samochód, mieszkanie, wyjazdy zagraniczne itp. Musiałem tylko podpisać oświadczenie o rezygnacji dla starego ubezpieczyciela i dla nowego o wysokości zniżek. On załatwił resztę. Dodam, że załatwiałem to chyba 2 dni przed końcem trwania umowy. Myślę, że załatwienie sprawy osobiście nie wymaga innych czynności poza stawieniem się osobistym w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego starego i nowego.
                              Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                              Komentarz


                              • #16
                                Ogolnie w ubezpieczalniach maja burdel albo udaja glupszych niz sa....

                                Moja sytuacja wygladala nastepujaco: Kupilem szkodnika i konczylo sie OC poprzedniego wlasciciela w Alianzie, poszedlem do towarzystwa ubezpieczeniowego (takiego ktore oferuje ubezpieczenie poprzez kilkanascie firm, rabaty itp ) bo wiadomo - chcialem miec najlepsza oferte i uniknac jakis pierdol z podwojnym OC i lataniem po roznych placowkach. Mimo wypowiedzenia umowy i zalatwienia wszystkiego "ustawowo" Alianz dopier&^*ił sie wpierw do poprzedniego wlasciciela upomnieniem o zaplate a jak przedstawil umowe sprzedazy uderzyli do mnie z rata i odsetkami. Musialem oczywiscie sam latac i sie wkur%$^$^iac bo w tym panstwie nawet jak ktos leci z toba w kule to i tak ty musisz udowodnic ze jestes niewinny a nie ten ktos kto chce cie za przeproszeniem wyruchac. Na szczescie po interwencji firmy ktor mnie ubezpieczala dali se spokoj....
                                Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez toocool
                                  Czyli OC jeden dzień przed upływem, tak? A w jakim przypadku jest miesiąc?
                                  Zamieszczone przez lukasz3112
                                  toocool, nie ma nigdzie, że miesiąc wcześniej. Zgodnie z ustawą o OC najpóźniej dzień przed zakończeniem umowy powinieneś złożyć rezygnację.
                                  a AC nie trzeba składac rezygnacji bo to automatycznie wygasa.

                                  pozdr
                                  Po zakupie samochodu używanego w przypadku, gdy decydujemy się na zmianę towarzystwa ubezpieczeniowego, wówczas musimy złożyć wypowiedzenie maksymalnie 30 dni. Inaczej będziemy zmuszeni do opłacenia polisy OC u dotychczasowego ubezpieczyciela.
                                  Coś się ma w tym temacie zmienić chyba od nowego roku?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    ok, dzieki wszystkim
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jeśli ktoś z Was chciałby się ubezpieczyć w Hestii to zapraszam do mnie na wyliczenie składki

                                      Piszcie na GG lub priv:

                                      1. Kod pocztowy.
                                      2. Wiek właściciela i współwłaściciela.
                                      3. Od kiedy prawo jazdy.
                                      4. Pojemność.
                                      5. Rok produkcji.
                                      6. Marka i model.
                                      7. Wartość rynkowa auta (mniejwięcej).
                                      8. Posiadane zniżki za bezszkodowość na OC i AC.

                                      Postaram się wyliczyć Wam jak najlepszą ofertę w Hestii
                                      Pomagam w załatwieniu formalności

                                      UWAGA!! Odpisuję dopiero po godz. 20:00. Niestety praca

                                      ZAPRASZAM!! )
                                      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X