Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiórka krwi dla mamy Rogalottiego - BARBARA ROGUSKA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zbiórka krwi dla mamy Rogalottiego - BARBARA ROGUSKA

    Te co wyglądają jak mały widelec. Jedne sa do małych a drugie do dużych pinów

  • #2
    Zbiórka krwi dla mamy Rogalottiego - BARBARA ROGUSKA

    Poniżej prośba Rogalottiego:

    "Apeluję o oddawanie krwi dla mojej Mamy. Walczymy z białaczka szpikową. Mama ma 57 lat. Chorobę ma zdiagnozowaną od ok. miesiaca. W chwili obecnej kończy turę chemioterapii. Mama ma mało spotykaną grupę krwii 0 Rh- (każda grupa krwii mile widziana).

    W ostatnich dniach stycznia tego roku po trzech miesiacach walki z rakiem trzustki pochowalismy mojego Tatę, zaistniała sytuacja wpłynęła na samopoczucie Mamy oraz ogólny stan zdrowia – organizm ujawnił swoje słabe strony. Wcześniej zdrowa pełna sił Kobieta z dnia na dzień była bliższa choroby. Trafiła do szpitala. Diagnoza to ostra białaczka szpikowa.

    Jeżeli Jestes w stanie pomóc, prosze o oddawanie krwii w najbliższym punkcie krwiodawstwa z dopiskiem dla BARBARY ROGUSKIEJ szpital przy. ul.Banacha oddział OIOH.

    A teraz po krótce kto może oddac krew. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, piszę to aby zaoszczędzic Wasz czas:

     jeżeli jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów,
     jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
     jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii)
     jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie byłeś leczony krwią i jej składnikami
     nie mogą oddawać krwi osoby odbywające karę pozbawienia wolności i w okresie 6 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego,
     osoby, które przebywały w Afryce Środkowej i Zachodniej oraz Tajlandii mogą oddać krew po 6 miesiącach od powrotu, jeżeli nie zauważyły u siebie żadnych objawów chorobowych,
     nie wolno oddawać krwi podczas ciąży i w okresie karmienia piersią oraz:
    - 6 miesięcy po porodzie,
    - 3 miesiące po zaprzestaniu karmienia piersią,
    - 6 tygodni po poronieniu,
     możesz oddać krew po 6 miesiącach po zabiegach chirurgicznych,
     można oddać krew 4 tygodnie od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej,
     po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C krew można oddać co najmniej 2 tygodnie od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia,
     krew można oddać 2 tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami,
     nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki,
     należy wstrzymać się z oddawaniem krwi 7 dni po usunięciu zęba, 24 godziny po leczeniu zachowawczym u stomatologa
     krew można oddać po 48 godzinach po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz po podaniu anatoksyny przeciwtężcowej."
    S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
    Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
    -------------------------------------------------------------------------
    O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
    O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
    O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

    Komentarz


    • #3
      _tm_, po pierwsze to moje najszczersze wyrazy współczucia z powodu straty Taty i choroby Mamy dla Rogalottiego. Ja niestety nie jestem w stanie Jemu pomóc (mieszkam za granicą), choć jakbym był w PL chętnie (po raz pierwszy) pomógłbym (w sensie oddał krew). Jako, że słabo znam się na krwi w imieniu innych mam pytanie odnośnie
      Mama ma mało spotykaną grupę krwi 0 Rh- (każda grupa krwi mile widziana).
      Czy każda grupa krwi z każdym RH jest odpowiednia dla Jego Mamy?
      Mój "Batmobil"

      Komentarz


      • #4
        Dobrze, że wrzuciłeś newsa. Będę oddawał w tym tygodniu więc przekaże, że to dla Mamy Rogalottiego.

        [ Dodano: Wto 25 Maj, 10 11:06 ]
        Zamieszczone przez winni77
        Czy każda grupa krwi z każdym RH jest odpowiednia dla Jego Mamy?
        Z tego co mi wiadomo liczy się też ilość jednostek wiec nie musisz mieć dokładnie takiej samej grupy krwi.

        Komentarz


        • #5
          Dziekuje za zainteresowanie. Każda grupa bedzie ok. Chociaz ostatnio przywozili Mamie krew z poza Warszawy. Punkty krwiodawstwa w Warszawie maja mało tej krwi, np. na saskiej wiszą komunikaty o oddawanie krwi 0RH-.

          Ja i brat mamy taka grupę ale jak wiadomo nie mżemy jej zbyt czesto oddawac.

          ZA POMOC NAPRAWDE BARDZO DZIĘKUJĘ !!

          Pozdrawiam.
          // R-PERFORMANCE 0-694-046-807 //

          Komentarz


          • #6
            Ja też będę oddawał w najbliższym czasie krew ( O Rh- ), także również przekaże, że to dla mamy Rogalottiego.
            Pozdrawiam,
            Grzesiek


            Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
            Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


            Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

            Komentarz


            • #7
              Możesz liczyc również i na moją pomoc, postaram się w piątek podskoczyć i oddać (mam 0 Rh- również), dawno już tego nie robiłem...
              Było, minęło:
              RS Look @ 198KM/283Nm by Unitronic.

              Komentarz


              • #8
                Rogalotti, powiec mi czy jak mieszkam w szwecji i jak bede chcial oddac krew i powiem ze to dla twojej mamy to czy beda ja wysylac do polski?? mozesz sie dowiedziec??
                http://www.youtube.com/watch?v=bp80iyr2HeU

                Nasze Auta: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26038



                Komentarz


                • #9
                  Re: Zbiórka krwi dla mamy Rogalottiego - BARBARA ROGUSKA

                  Zamieszczone przez _tm_
                  Poniżej prośba Rogalottiego:
                  A teraz po krótce kto może oddac krew. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, piszę to aby zaoszczędzic Wasz czas:
                  Aby zachęcić to dodam jeszcze:
                  - każdemu kto oddaje krew przysługuje dzień wolny od pracy - zwolnienia wydawane są w punktach krwiodawstwa, jest to nieobecność usprawiedliwiona pełnopłatna (nie mylić z L4), pracodawca nie ma prawa go odmówić.
                  - przysługuje także ulga podatkowa, za każde 450ml można odjąć od dochodu 130zł - w punkcie krwiodastwa należy pobrać odpowiednie zaświadczenie.

                  pzdr
                  mb
                  Jestem oazą spokoju... pierd... ku..., zajebiście wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora.

                  Komentarz


                  • #10
                    Dowiem sie jak to jest dokładnie z krwia z po za kraju. Dam znac.

                    Jeszcze raz dziękuje za pomoc !!
                    // R-PERFORMANCE 0-694-046-807 //

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez winni77
                      Czy każda grupa krwi z każdym RH jest odpowiednia dla Jego Mamy?
                      0 Rh- to jest "najgorszy" biorca i "najlepszy" dawca. Nie ma znaczenia jaka masz krew, liczy sie tylko to, ze ja oddasz i wtedy oni moga twoja krew przydzielic komus innemu, a twoj przydzial pojdzie do odbiorcy, ktorego wskazesz.
                      VW Vento 1.9TDI 1Z ++
                      Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
                      Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

                      Komentarz


                      • #12
                        według książeczki mam 0 rh dodatni kell-
                        jeśli pasuje to gdzie ewentualnie mam podjechać żeby krew nie krążyła, mieszkam pod Wawą
                        Mój Szkodnik

                        Komentarz


                        • #13
                          Rogalotti, Trzymam kciuki, niech Mama wraca szybko do zdrowia!
                          - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                          Komentarz


                          • #14
                            Jak zawsze z braku czasu dowiaduje się ostatni :?

                            Witek szczerze współczuje straty jednej z najbliższych osób (też nie wiedziałem)
                            Wiem co się dzieje z człowiekiem w takich chwilach bo pewnie pamiętasz mnie dokładnie rok temu...
                            Jak się ostatnio widzieliśmy wspominałeś o dwóch sytuacjach - jednej przyjemnej i jednej przeciwnie. Czemu nie powiedziałeś wtedy że potrzebna jest krew... Pojechałbym prosto od Ciebie do szpitala a teraz dopiero będę mógł to zrobić za niecałe 3 tygodnie (antybiotyk)

                            Jedynie co mogę zrobić to prosić wszystkich których auta będę miał na warsztacie o poświęcenie chwili i pomoc Twojej Mamie.

                            Przepraszam że zawracałem Ci głowę w takiej sytuacji ale po prostu nie wiedziałem o niczym

                            Pozdrawiam i trzymaj się Stary, będzie dobrze
                            NFPNorth-West
                            2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                            WARSZTAT www.dsize.pl
                            ->
                            CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                            spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                            Komentarz


                            • #15
                              Eeeeeech tak to jest jak sie zadko na forum zaglada
                              w tygodniu sie wybiore na Saska

                              Rogalotti, szczerze współczuje ale trzeba byc dobrej mysli
                              bedzie dobrze chłopie
                              CDS-AutoSpa

                              AXR TDI+
                              Perfect Service by DobryGrześWawa
                              ET-14,352

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam

                                Po raz kolejny dziekuję za pomoc i słowa otuchy !!

                                Wreszcie dowiedziałem się od lekarzy jak to wygląda, w telegraficznym skrócie...

                                PROSIŁBYM Wszystkich którzy oddali swoja krew na rzecz mojej Mamy aby napisali mi na PW dane z zaświadczenia które otrzymali tj:

                                Imię, nazwisko, grupa oraz ilośc oddanej krwii, miejsce w którym krew oddali.

                                Ja te informacje mam przekazac lekarzom.

                                Kolejna rzecz jaka wyszła dzisiaj to brak płytek krwii we wszystkich warszawskich punktach krwiodawstwa !! Wyniki mojej Mamy są podobne do jej kolerzanek z pokoju. Wszystkie trzy kobiety maja pomiedzy 12-15razy mniej płytek krwii niz dolna granica.

                                Pozdrawiam.
                                // R-PERFORMANCE 0-694-046-807 //

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez bliber
                                  Aby zachęcić to dodam jeszcze:
                                  A ja dodam jeszcze, ze dostaje sie 8 tabliczek czekolady!

                                  W przyszlym tygodniu sprobuje pojsc na plytki.
                                  Ktos chetny do towarzystwa na dwie godzinki?
                                  "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                                  Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                                  STOP ECO-TERRORISM!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jeszcze raz dziękuje...

                                    Panowie dla Lekarzy liczy sie niestety tylko oryginał zaświadczenia które dostaniecie :evil: nie mogą to byc dane które mi przeslecie mailem ect.

                                    Przepraszam za kłopot bo to dodatkowe obciążenie dla Was ale w innym przypadku mama nie skorzysta z Waszej krwii. Po raz kolejny zwyciężyła biurokracja...

                                    Pozdrawiam
                                    // R-PERFORMANCE 0-694-046-807 //

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dzisiaj zajęło mi 45 minut (z zegarkiem w ręku od wejścia do wyjścia z czekoloadami :lol: , chcieli mi też wcisnąć zwolnienie z pracy ale się nie dałem 8) ).

                                      Śmiało nie krępować się, szybko, łatwo, bezboleśnie no i w słusznej sprawie.

                                      3mam kciuki za szybki powrót do zdrowia Mamy.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Rogalotti, sprawdź PW.

                                        dzisiaj oddałem 450ml 0 Rh- dla mamy Rogalottiego.
                                        Pozdrawiam,
                                        Grzesiek


                                        Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                        Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                        Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Odebrałem zaswiadczenia BARDZO WAM DZIEKUJE !!
                                          // R-PERFORMANCE 0-694-046-807 //

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Rogalotti, napisz, proszę, czy to jest teraz akcja, czy stałe zlecenie z uwagi na przewlekłą chorobę Mamy? Ja jestem honorowym krwiodawcą oddaję krew co 2 miesiące i mógłbym to robić na dane twojej mamy jeśli jest potrzeba, żaden problem. Tylko, że niestety następny raz mogę iść dopiero 22 lipca...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez pkacz
                                              Rogalotti, napisz, proszę, czy to jest teraz akcja, czy stałe zlecenie z uwagi na przewlekłą chorobę Mamy? Ja jestem honorowym krwiodawcą oddaję krew co 2 miesiące i mógłbym to robić na dane twojej mamy jeśli jest potrzeba, żaden problem. Tylko, że niestety następny raz mogę iść dopiero 22 lipca...
                                              Witam, ja tak samo jak kolega, ale idę na początku lipca, koło 5.
                                              Pozdrawiam
                                              Mariusz

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam!
                                                Nie będę się rozpisywał.
                                                Krew oddaje regularnie, nie mogłem wcześniej pomóc- bo częściej niż 2 miesiące nie można oddawać- nawet jakby człowiek chciał i się uparł.
                                                13 lipca będę mógł oddać znowu. Oddam ją ze specialną dedykacją.
                                                Witek- będzie dobrze…

                                                [ Dodano: Wto 29 Cze, 10 20:28 ]
                                                Zamieszczone przez Purchawa
                                                Zamieszczone przez bliber
                                                Aby zachęcić to dodam jeszcze:
                                                A ja dodam jeszcze, ze dostaje sie 8 tabliczek czekolady!

                                                W przyszlym tygodniu sprobuje pojsc na plytki.
                                                Ktos chetny do towarzystwa na dwie godzinki?
                                                Zapomniałeś dodać, że zwracają koszty podróży ;-)

                                                Tak, czy inaczej. Czy oddajesz dla kogoś kogo znasz, czy też nie - ratujesz komuś życie.
                                                To najprostrza droga by stać się prawdziwym bohaterem...
                                                "Prosta jest dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców..."- Colin McRae

                                                Octavia Combi 2004 [138KM / 293Nm]
                                                >>Hardware - dobrygrzeswawa<<
                                                >>Software - rogalotti<<

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dziekuje za słowa otuchy narazie jest dobrze... nie zapeszajac ale jak bedzie tak dalej to bedzie bardzo dobrze.

                                                  Pierwsza chemioterapia pomogła w uzyskaniu remisji. Teraz juz Mama jest w połowie drugiej tury... oby było tak samo.

                                                  Dziekuje Wszystkim za dotychczasowa pomoc !!

                                                  Pozdrawiam.
                                                  // R-PERFORMANCE 0-694-046-807 //

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X