Zamieszczone przez Bambek1
Zobacz wpis
Nowy crash test od Dekry - Octavia między dwoma ciężarówkami
Zwiń
X
-
Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpisbrawo, i to na pewno "głąb" stwarza większe zagrożenie niż Ty na lewym pasie, który nie umie utrzymać stałej prędkości.
pytanie tylko czy "głąb" jest większym "głąbem" siedząc Ci na ogonie czy Ty robiąc mu na złość w taki sposób.
Wystarczy przeczytać to co wyżej kolega napisał, wówczas zgadzam się w 100% z tym co piszesz.
nie robie mu na złość bo niby i po co?
dosyc skutecznie powoduje ze zwiększa odstępPowered by R-Performance
Komentarz
-
-
Robisz bo go blokujesz. A do tego na przemian zwiększasz i zmniejszasz prędkość.
Po co? Aż tak boli Cię, że jedzie na zderzaku?
Wiesz dlaczego tak robi?
Zamieszczone przez Clip Zobacz wpisw przypadku wyprzedzania jezeli nie chce mi sie przyspieszac to poprostu kładę na to laske.
Ten co jedzie za Tobą z tyłu prawdopodobnie jedzie zdecydowanie szybciej przez co zmuszasz go do hamowania.
Żebyś Ty nie musiał przyhamować przed gościem jadącym przed Tobą prawym pasem, zmuszasz gościa jadącego znacznie szybciej lewym do ostrego niekiedy hamowania
Na drogach dwujezdniowych nie ma nic bardziej irytującego.
Zamieszczone przez Clip Zobacz wpisOgólnie to u nas panuje dziwne przeswiadczenie ze kazdy jadący szybciej ma pierwszeństwo i jezeli jedziesz wolniej masz mu zjechac.
U nas panuje takie przeświadczenie, że większość ludzi wqrwia się, że wyprzedziła go inna fura, niekiedy słabsza a wtedy wchodzi w człowiek ścigant z pomysłem w głowie "JA MU POKAŻĘ"
Wszyscy tutaj wypowiadający się mam wrażenie są idealnymi kierowcami, nie łamią przepisów, nie ganiają po ekspresach czy autostradach z prędkościami 180-200
Każdego chce się pouczać a sami piszecie, że laskę kładziecie na jadących szybciej skutecznie tarasując im drogę.
Wstyd Panowie, wstyd.Była O2 RS 190 km / 436 Nm
Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm
Komentarz
-
-
Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpisświatłami to mu najczęściej lewy kierunek wrzucam...Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!
Komentarz
-
-
olsztyniak dorabiasz jakieś głupie teorie wyssane z palca jak np. wyprzedzanie 125 kogoś kto jedzie 120. Nigdzie tego nie napisałem to Twoja bujna wyobraźnia.
Widzę, że jednak masz nikłe pojęcie o jeździe samochodem albo problemy z czytaniem ze zrozumieniem (niepotrzebne skreslić)
Napiszę więc jeszcze raz:
Jeżeli jadę na tempomacie te 125 i wyprzedzam dwa albo trzy tiry które jadą 90 i nadjeżdza z tyłu ktoś kto jedzie szybciej to nie oznacza to że on ma pierszeństwo i mam mu natychmiast zjechać między drugiego i trzeciego tira.
Jeżeli jadę lewym 200km/h ale przede mną jadą kolejne samochody które również jadą 200 a ktoś nadjeżdza z tyłu kto jedzie 240 to nie znaczy że wszyscy mamy wbijać się w hebel i wpychać miedzy tiry na prawym żeby go przepuścić
Jeżeli ktoś jedzie z tyły to musi spokojnie poczekać aż wszyscy skończą wyprzedzanie i zjadą na prawy a nie wpieprzać się na zderzak bo i tak to nic nie zmienia
Jeżeli jadę na zapchanej autostradzie 130 bo jest zapchana i cały lewy pas tak jedzie to nie znaczy że wszyscy mają teraz zjechać na prawy który jedzie 90 albo mniej bo ktoś z tyłu ma ochotę wyprzedzić. Jest duży ruch i trzeba przyjąć to do wiadomości że nie da rady ciągnąć 180.
Wjeżdzanie komuś na zderzak oprócz tego że jest buractwem stwarza jednak duże zagrożenie, obejrzyj sobie słynny film ze Słowacji.
Jeżeli nadal nie rozumiesz że jazda 5m na zderzaku przy 120 nie mówiąc już o 180 stwarza zagrożenie to poczytaj sobie o mandatach za granicą za niezachowywanie odstępu, poczytaj sobie o radarach które pstrykają zdjęcia tym co nie utrzymują odstępu, zobacz jakie są znaki np w tunelach w Austrii.
Powered by R-Performance
Komentarz
-
-
Zamieszczone przez Pixon Zobacz wpisWytłumaczycię po co się to robi w takiej sytuacji?
Np. aby zasugerować głupkowi, że jeszcze można tak:
Rozpędzone auto zmienia pasy. Nagle znajduje się na lewym. Jadący przed nim kierowca nie zjeżdża z drogi, więc tamten wyprzedza go pasem zieleni. - Byliśmy pod wrażeniem głupoty tego człowieka - mówi Reporter 24. - Bardzo ryzykowny manewr. Kierowcy zabrakło wyobraźni - dodaje Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nagranie z kujawsko-pomorskiego odcinka A1 otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Komentarz
-
-
Zamieszczone przez Clip Zobacz wpisolsztyniak dorabiasz jakieś głupie teorie wyssane z palca jak np. wyprzedzanie 125 kogoś kto jedzie 120. Nigdzie tego nie napisałem to Twoja bujna wyobraźnia.
Widzę, że jednak masz nikłe pojęcie o jeździe samochodem albo problemy z czytaniem ze zrozumieniem (niepotrzebne skreslić)
Napiszę więc jeszcze raz:
Jeżeli jadę na tempomacie te 125 i wyprzedzam dwa albo trzy tiry które jadą 90 i nadjeżdza z tyłu ktoś kto jedzie szybciej to nie oznacza to że on ma pierszeństwo i mam mu natychmiast zjechać między drugiego i trzeciego tira.
Jeżeli jadę lewym 200km/h ale przede mną jadą kolejne samochody które również jadą 200 a ktoś nadjeżdza z tyłu kto jedzie 240 to nie znaczy że wszyscy mamy wbijać się w hebel i wpychać miedzy tiry na prawym żeby go przepuścić
Jeżeli ktoś jedzie z tyły to musi spokojnie poczekać aż wszyscy skończą wyprzedzanie i zjadą na prawy a nie wpieprzać się na zderzak bo i tak to nic nie zmienia
Jeżeli jadę na zapchanej autostradzie 130 bo jest zapchana i cały lewy pas tak jedzie to nie znaczy że wszyscy mają teraz zjechać na prawy który jedzie 90 albo mniej bo ktoś z tyłu ma ochotę wyprzedzić. Jest duży ruch i trzeba przyjąć to do wiadomości że nie da rady ciągnąć 180.
Wjeżdzanie komuś na zderzak oprócz tego że jest buractwem stwarza jednak duże zagrożenie, obejrzyj sobie słynny film ze Słowacji.
Jeżeli nadal nie rozumiesz że jazda 5m na zderzaku przy 120 nie mówiąc już o 180 stwarza zagrożenie to poczytaj sobie o mandatach za granicą za niezachowywanie odstępu, poczytaj sobie o radarach które pstrykają zdjęcia tym co nie utrzymują odstępu, zobacz jakie są znaki np w tunelach w Austrii.Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
Komentarz
-
-
wczoraj sporo czasu na S8 spędziłem. I tutaj całkiem odwrotna sytuacja niż na A1. Ustawiłem tempomat na 120 km/h ( zgodnie z ograniczeniem ) i.... byłem jednym z najwolniejszych aut na S8... Normalnie zagasłem .... Standardowo gonitwa na lewym pasie, a jak ktos jedzie zgodnie z ograniczeniem 120 to jest omrygany, strabiony i pewnie zwyzywany.... Masakra....
Komentarz
-
-
icemerc nie od dziś wiadomo, że w Polsce ograniczenia prędkości są tylko sugestią dla kierujących...
Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance
Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4
Komentarz
-
-
Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
Też obserwuję ten fenomen jeżdżąc swoją octavią. Ostatnio był np taki cwaniak w carismie na A4.
Jednak nie tylko nowsze auta ale nawet astry H i praktycznie już wymarłe lanosy potrafią ruszyć w pościg. Ciekawe czy radzieccy lub amerykańscy naukowcy by to jakoś wytłumaczyli. Co inni ludzie chcą w ten sposób przekazać kierowcy Octavii I. Gonią żeby podziwiać, chcą upokorzyć, zrobić piękne zdjęcia?
Czy ludzie nie mogą się nauczyć, że nie ważne jaka, i tak najszybsza będzie Skoda, szczególnie służbowa.
Komentarz
-
-
Zamieszczone przez utek Zobacz wpisJa również spotykam się z takimi sytuacjami. Wyprzedzisz kogoś, później ten postanawia Cię ścigać. Miałem takie sytuacje że dokładałem do 200, już sporo odchodziłem gościowi, a on jeszcze światłami mnie poganiał. O co tym ludziom chodzi?
Zamieszczone przez utek Zobacz wpisMiałem Poloneza Rovera było dokładnie to samo. Latał licznikowe 200, ale tym co mogli góra 170 chciało się urządzaćKolega miał z klapą od 1.5 GLE (nazywany był glebogryzarką) w innym kolorze taki niby ulep ale upokorzył wiele opli, dziesiątki golfów "trójek" i parę tuzinów innych zachodnich fur.
Zamieszczone przez utek Zobacz wpisWybieram nieodpowiednie, drażniące marki aut?
Komu z Was sytuacje które opisujemy zdarzyły się za granicą? Na niemieckiej autostradzie, w Danii w Holandii? Mnie chyba nigdy. Każdy jedzie swoim tempem 120 to 120, 200 to 200 i nikt nikogo nie próbuje doganiać. Inny świat, inna kultura.Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
Komentarz
-
-
No niestety, dzisiaj musiałem ze swojej wioski podjechać do centrum Warszawy - jazda około 19 30, powrót około 21 30. Na szerszych ulicach (po trzy pasy) wszyscy grzeją minimum 80. Na obrzeżach (wylotówka z miasta) pomimo ograniczenia na znakach do 70 - wszyscy jadą minimum 100. To przecież jak bym jechał zgodnie z przepisami - to bym zamieszanie robił. Mimo, że wziąłem Citigo żony - trzymałem się tempa innych. Ale jak się nie szaleje - w sensie skakania z pasa na pas, wpychania się na chama, zganiania innych - wcale nie jest niebezpiecznie. Gorsze jest takie agresywne nawalanie. ja ruch jest płynny to i nie ma takiego zagrożenia.pozdrawiam - Darek
Komentarz
-
-
Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpisNo niestety, dzisiaj musiałem ze swojej wioski podjechać do centrum Warszawy - jazda około 19 30, powrót około 21 30. Na szerszych ulicach (po trzy pasy) wszyscy grzeją minimum 80. Na obrzeżach (wylotówka z miasta) pomimo ograniczenia na znakach do 70 - wszyscy jadą minimum 100. To przecież jak bym jechał zgodnie z przepisami - to bym zamieszanie robił. Mimo, że wziąłem Citigo żony - trzymałem się tempa innych. Ale jak się nie szaleje - w sensie skakania z pasa na pas, wpychania się na chama, zganiania innych - wcale nie jest niebezpiecznie. Gorsze jest takie agresywne nawalanie. ja ruch jest płynny to i nie ma takiego zagrożenia.
P.S. Co śmieszniejsze nikt się na autostradzie nie ścigał jak go stara octavia wyprzedzała, nikomu gul do gardła nie podchodził z tego powodu.Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
Komentarz
-
Komentarz