Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tani internet - jaki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tani internet - jaki?

    Witam,

    edit szkoda:
    witam, chyba nie ten dział kolego wylosowałeś

  • #2
    Tani internet - jaki?

    Rodzice poprosili mnie o pomoc w znalezieniu taniutkiego internetu mobilnego. Co sugerujecie?
    Generalnie internet będzie używany niezbyt często (raz na kilka dni) i przede wszystkim do sprawdzania poczty i wyszukiwania informacji. Żadnego ściągania filmów, itp. Używany będzie w Warszawie. Najchętniej USB.
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #3
      Ja mam w Orange.Przepustowość do 7.2 mb/s i płacę 24 zeta na miesiąc.Limit 4 giga więc spokojnie do przeglądania neta starczy
      Życie zaczyna się po...wyżej 4 tyś obrotów

      Komentarz


      • #4
        Nie mówcie mi proszę o parametrach bo się na tym zupełnie nie znam... Interesuje mnie wysokość abonamentu, koszty przyłączenia, sprzętu, itp...
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • #5
          pomijając parametry podpowiem ci tylko żebyś przed podpisaniem umowy zoorganizwął sobie od ogoś na próbę takiego neta z danej sieci. W erze bodajrze można wypożyczyc na 7dni żeby posprawdać ale w pozotsałych sieciach nie. Będziesz używał w Wawie niby miasto nadajniki są ale różnie bywa. Ja brałem Iplusa i miałe go używac we Wrocku w mieszkaniu i myślałem że w ogóle żadnych problemów nie będę miał z zasięgiem itp. I się okazało, że na mieszkani (nowy budynek wielorodzinny) była wielka dupa z iplusa, cały czas rwało łacze, kiepski zasięg po prostu. Jak tylko wyszedłem na zewnątrz było idealnie. Skończyło się to tak że musiałem szukać chętnego na cesję mojej umowy, tak więc trochę kłopot.
          Tak więc wiesz lepiej sprawdzić przed popdisaniem umowy.

          Komentarz


          • #6
            w plusie jest teraz jakaś promocja
            najlepiej przejść się po salonach i popytać
            koszty to właściwie żadne, modem usb pewnie wszędzie za 1zł, wsadzasz, samo sie instaluje i gotowe
            jedynie różnica w abonamęcie będzie
            limit danych to ilość którą można ściągnąć z największą prędkością, a ta prędkość zależy od operatora, zasięgu sieci i modemu(raczej wszystkie maja min do 7.2)
            jeśli limit zostanie przekroczony to internet zostaje przykręcony do minimalnej prędkości chyba
            ja mam 1mb i nie narzekam(radiówka, czyli całkiem co innego)
            iPlus tu jest taka tabelka i wszystko pisze co i za ile

            Komentarz


            • #7
              jeżeli czasem i tylko w wawie play na kartę na umowę też w sumie można. Ale fakt najlepiej sprawdzić czy działa w twojej lokacji.
              Wrocławskie spoty

              Komentarz


              • #8
                Jeśli masz możliwości techniczne to możesz użyć komórki jako modemu. Kupujesz zestaw startowy internetu "na kartę" z jakieś sieci (Oreng ma chyba najtaniej). Doładowujesz i śmigasz na necie. Myślę, że do sporadycznych wizyt na necie wystarczy, no i nie trzeba płacić co miesiąc abonamentu. A jak nie będzie zasięgu z jednej sieci to po prostu kupujesz następny starter z innej sieci, za parę złotych i śmigasz tym co lepiej.
                W Polsce nie ma kryzysu.
                Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

                Komentarz


                • #9
                  Najlepsza opcja to nie podpisywać umowy jeżeli ma być wykorzystywany w takich celach jak piszesz. Kupujesz na allegro modem za 120-150 zł bez smlocka, później też na allegro kupujesz starter play era, czy orange. Orange np możesz kupić starter za 50 zł i do poczty i przeglądania stron masz ważnośc na 6 miesięcy więc wychodzi ci koszt tego internetu około 8zł miesięcznie, jak wykorzystają limit wcześniej to dołądowujesz albo starter do kosza i kupujesz następny za 50zł. Dodatkowe argumenty za takim rozwiązaniem to to że jak zasięg czy prędkość się popsuje to zawsze taką kartę możesz wywalić do kosza i kupujesz z innej sieci, masz modem bez blokady to możesz wybierać i dobrać coś co będzie najlepsze. Ja już podpisałem umowę i prędkość spadła do takiej że nerwicy przed kompem dostawałem a operator mnie olał - abonament trzeba było płacić teraz mam karte i jak będzie żle z prędkością to karta ląduje w koszu a ja ide do kiosku po innego operatora ;D co innego jak ktoś lubie pooglądać filmy z netu lub dużo sciągnąć wtedy abonament lepszy bo wyzsze limity.
                  2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja mam w Erze do abonamentu dokupiony pakiet za 5 zł 100 MB (transfer do 1 Mbps) a po przekroczeniu bez limitu, ale z najniższą prędkością.
                    To samo można mieć w Tak-Taku za 9 zł miesięcznie. Do tego trzeba wyciągnąć jakąś Nokię z szuflady/kupić coś za parę zł na allegro, zainstalować Nokia PC Suite, żeby z połączeniem poradził sobie nawet całkowity laik i już.
                    Stosowałem przez 2 lata takie rozwiązanie, tylko w iPlusie i nie sprawiało problemów. A 100 MB wystarcza spokojnie, żeby codziennie sprawdzić pocztę (oczywiście bez ogromnych załączników) i żeby co jakiś czas wejść na onet :P
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=544518#544518

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez nemi
                      Ja mam w Erze do abonamentu dokupiony pakiet za 5 zł 100 MB (transfer do 1 Mbps) a po przekroczeniu bez limitu, ale z najniższą prędkością.
                      To samo można mieć w Tak-Taku za 9 zł miesięcznie. Do tego trzeba wyciągnąć jakąś Nokię z szuflady/kupić coś za parę zł na allegro, zainstalować Nokia PC Suite, żeby z połączeniem poradził sobie nawet całkowity laik i już.
                      Stosowałem przez 2 lata takie rozwiązanie, tylko w iPlusie i nie sprawiało problemów. A 100 MB wystarcza spokojnie, żeby codziennie sprawdzić pocztę (oczywiście bez ogromnych załączników) i żeby co jakiś czas wejść na onet :P
                      to że wystarczy na odbieranie poczty przez outlook to sie zgodzę pod warunkiem że bez załączników - sam tekst natomiast przy wchodzeniu na strony www będzie cięzko bo strony z miesiąca na miesiąc ważą więcej :szeroki_usmiech
                      2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                      Komentarz


                      • #12
                        Właśnie wpadłem na pomysł. Rodzice mają telefon z tepsy, a ja gdzieś mam długi kabel telefoniczny z czasów, gdy neta tak właśnie użytkowałem i rodzice w tej chwili mają mojego starego desktopa. Podłączę im więc internet tymże kabelkiem :szeroki_usmiech . A jak w końcu kupią (lub dostaną :diabelski_usmiech ) laptopa, to pomyślę o necie mobilnym... Niepotrzebnie wprowadzili mi zamęt tym, że chcieli takiego blukonekta jak mam ja...
                        Adam... Używam:
                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                        Passek: B6 175KM/366Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          PLAY ! Kumpel używa tego od półtora roku i jest zadowolony. No i tani, jeszcze tym bardziej jak się kupi jakiegoś prepaid'a i zarejestruje na siebie, to oferta internetu dla aktualnych klientów jest jeszcze tańsza :-)
                          Ja przenoszę w ciągu miesiąca dwa numery do PLAY'a i pewnie też wezmę tego neta
                          Pozdrawiam,
                          Michał

                          Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                          Komentarz


                          • #14
                            Play internat miałem i nie polecm...

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez kropeck
                              PLAY ! Kumpel używa tego od półtora roku i jest zadowolony. No i tani, jeszcze tym bardziej jak się kupi jakiegoś prepaid'a i zarejestruje na siebie, to oferta internetu dla aktualnych klientów jest jeszcze tańsza :-)
                              Ja przenoszę w ciągu miesiąca dwa numery do PLAY'a i pewnie też wezmę tego neta
                              Też miałem playa i początkowo było super a później tragedia, prędkość taka że sie nie dało korzystać bezstresowo. Teraz mam orange i poza jednomiesięcznym spadkiemprędkości mam 3-4mb/s więc wszystko zależy gdzie mieszkasz, gdzie masz nadajnik i ile osób w okolicy z tego korzysta
                              2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X