Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Laptop vs Netbook (HP DV6500 vs Asus EEe PC1005HA)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Laptop vs Netbook (HP DV6500 vs Asus EEe PC1005HA)

    daj więcej fotek tego wnętrza

  • #2
    Laptop vs Netbook (HP DV6500 vs Asus EEe PC1005HA)

    Link się ma tak.Mam laptopa HP DV6500 z nową baterią 8800mAh,WIN7 i 2,5GB Ram-u ale najprawdopodobniej z zepsutym gniazdem zasilania (ładowanie baterii trwa baaaaaaaardzo długo :crazy: ) i mam możliwość żeby tego laptopa zamienić na Netbook'a Asus EEe PC1005HA też używany bateria w miarę trzyma.Teraz głównie potrzebuję laptopa do zabrania na uczelnie,pisanie (excel,word),internet, i zdjęcia(edycja itp).I tutaj jest pytanie czy pozostać przy swoim sprzęcie czy zamienić się na netbooka?

    HP
    ASUS
    "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

    "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

    www.zoltar.bielsko.pl

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli wystarczy Ci urządzenie bez napędu optycznego, z matrycą o małej przekątnej (10,2 "), o małej wydajności (kiepski procesor, mało pamięci RAM - choć twój notebook też nie ma jej zbyt dużo, kiepska grafika) - wtedy bierz Asus-a. Na pewno od razu odczujesz gorszą wydajność i gorszy komfort pracy na netbook-u Asusa, ale... Będziesz miał mniejszy i lżejszy sprzęt :-) Acha - i zapomnij raczej o Win7 na Asus-ie, bo 1GB RAM obsłuży Ci w miarę sprawnie sam system, ale po uruchomieniu innych aplikacji będziesz miał raczej małego muła, niż mały komputer przenośny...
      Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
      MOJA FURKA

      Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

      Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

      Komentarz


      • #4
        Musisz sobie zdawać sprawę, że edycja zdjęć czy pisanie długich tekstów na ekranie o przekątnej 10'2 cala będzie męczące.
        Netbook to sprzęt przenośny, ale raczej nie do pracy na co dzień.
        Ja mam Asusa 10,2" z win 7 i jako tako to działa. Jest to głównie sprzęt na wyjazdy i na uczelnie. W domu używam 17" ale to raczej kiepsko nazwać przenośnym sprzętem, ciężki i nieporęczny. Dlatego uważam, że 15" to optimum mobilności i komfortu pracy.
        AniaM
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
        O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

        Komentarz


        • #5
          No właśnie a jak się sprawa będzie miała z odpaleniem Photoshopa na netbook-u?
          "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

          "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

          www.zoltar.bielsko.pl

          Komentarz


          • #6
            nie mam pojęcia :roll:
            AniaM
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
            O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

            Komentarz


            • #7
              Chcesz Photoshopa odpalać na netbook-u? Po co? Do obróbki zdjęć, czy w innym celu? Photoshop jest aplikacją dosyć zasobożerną, więc właśnie m.in. o takim przypadku pisałem, że będziesz miał małego muła, a nie mały komputer przenośny. Netbooka możesz traktować praktycznie tak samo (jeżeli chodzi o jego przydatność sprzętową), jak tablet. A więc - bez wodotrysków i pracy z bardziej obciążającymi aplikacjami (a do takich należy Photoshop).
              Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
              MOJA FURKA

              Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

              Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

              Komentarz


              • #8
                No ok a gdyby wrzucić w niego 2GB Ramu?
                "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

                "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

                www.zoltar.bielsko.pl

                Komentarz


                • #9
                  bws34, i tak będzie tragedia... Daruj sobie tę wymianę.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ok,a rozumiem że kolega na co dzień w sprzęcie siedzi?
                    "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

                    "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

                    www.zoltar.bielsko.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja kupiłem 3 tygodnie temu tego Samsunga..

                      Link

                      na razie nie mam zastrzeżeń, dwa rdzenie i 2 GB RAMu dają radę prawie tak jak mój desktop.
                      http://www.youtube.com/watch?v=qtDOe...eature=related

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez bws34
                        najprawdopodobniej z zepsutym gniazdem zasilania (ładowanie baterii trwa baaaaaaaardzo długo :crazy: )
                        przede wszystkim obstawiałbym powyższą baterię; 8800mAh - ta pojemność brzmi jak bajki z dalekiej chinlandii - jeśli w ogóle ładuje, to gniazdo raczej odpada

                        2GB ram na sam windows 7 to mało - używam kompa do netu/poczty/dokumentów i dopiero 4GB ram to moim zdaniem brak zamułek i oczekiwania - procesor c2d, żeby nie było, że procesor mnie ogranicza. mam 2GB w netbooku z atomem n270 i to absolutne minimum na przeglądanie neta - nawet przeładowana reklamami i skryptami strona potrafi się generować 30s. photoshopa nie próbowałem na tym odpalać, ale kiedyś robiłem na nim coś prostego w Inkscape (wektorówka) i większe operacje trwały pół wieczności każda.

                        jak już netbook, to zdecydowanie taki z matrycą 11,6"/4GB RAM/AMD C-50 lub C-60. np. coś takiego : Just a moment...

                        Komentarz


                        • #13
                          Odsyłałem baterię na reklamację i wg testów działa wszystko..
                          "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

                          "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

                          www.zoltar.bielsko.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            bws34,jeśli chodzi o PS przydatne są dwa rdzenie, a ten netbook ma jeden. Ilość pamięć cache procesora też woła o pomstę do nieba. Plus obróbka zdjęć na 10" ekraniku to droga przez mękę. Na uczelnie taki sprzęt jest genialny, mobilny i długo trzyma na akumulatorze, ale jeśli chodzi o bardziej codzienne zastosowania leży i kwiczy. Wiem z doświadczenia, mam porównanie między swoim leciwym juz laptopem, a netbookiem.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X