Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dywagacje na temat dokladnosci GPS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dywagacje na temat dokladnosci GPS

    Zamieszczone przez 4x4BKF
    Na Sląsku w jednym z fight-klubów odbył się już trening dla mediów. Krecone z ukrycia, mam problem żeby rozpoznac który jest ktory, ale ogólnie akcja jest!!!
    Jedno jest pewne: KREW się poleje!!!!

    Nie ma zbytnio czym sie chwalic ale do podstawowki chodzilem do klasy ze szczym ryjem , i zawsze byl "inny" :szeroki_usmiech
    Co do walki pudzian vs sapp, widac ze mariusz zrobil progress, jednak od poczatku bylo tez widac ze dziadek sapp (38lat) robi to juz tylko dla sianka, i ciekaw jestem czy wogole cos trenowal przed ta walka. Sapp chyba w wiekszej ilosci filmow zagral niz wygral walk na ringu zawodowym , takze aktorem jest konkretnym

  • #2
    Zamieszczone przez seba210
    Zamieszczone przez Mihau
    1.8 TSI 100% Warszawa i 11.03L k
    jazda praktycznie poza korkami tak na marginesie
    Spalanie z kompa czy wyliczone z tankowania?
    Mi komp permanentnie zaniża o jakieś 10% + okłamuje jakieś 5% co do prędkości (pewnie i dystansu) w stosunku do GPS. Oczywiście wszystko w tę stronę by spalanie pokazać jak najniższe :roll:
    a GPS to nie okłamuje co?
    jeżeli chodzi o bieżącą prędkość to GPS pokazuje Pi razy drzwi, co innego ze średnią prędkość z jakiegoś większego odcinka.
    Pi razy drzwi z GPS i Pi raz drzwi z licznika dają spore różnice.
    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Zorr
      a GPS to nie okłamuje co?
      A czemu miałby okłamywać? Na czym opierasz to stwierdzenie?
      Mój "Batmobil"

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez winni77
        Zamieszczone przez Zorr
        a GPS to nie okłamuje co?
        A czemu miałby okłamywać? Na czym opierasz to stwierdzenie?
        GPS z satelit otrzymuje dane z losowym błędem od 0-12m tzn. że możesz być albo z tyłu o 12m albo z przodu o 12m, czyli razem różnica miedzy jednym a drugim pomiarem może sięgnąć ~24m. Dla bieżącej prędkości taka różnica ma spore znaczenie.
        Z drugiej strony stosuje się różne techniki aby to poprawić, np.: naziemne stacje korygujące, wielokrotność pomiarów w celu uśrednienia itp...

        Błąd 12m przy obliczaniu średniej prędkości z odcinka 100km ma małe znaczenie, więc może można by porównywać średnią licznikową ze średnią z gps.
        Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
        Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Zorr
          Zamieszczone przez winni77
          Zamieszczone przez Zorr
          a GPS to nie okłamuje co?
          A czemu miałby okłamywać? Na czym opierasz to stwierdzenie?
          GPS z satelit otrzymuje dane z losowym błędem od 0-12m tzn. że możesz być albo z tyłu o 12m albo z przodu o 12m, czyli razem różnica miedzy jednym a drugim pomiarem może sięgnąć ~24m. Dla bieżącej prędkości taka różnica ma spore znaczenie.
          Z drugiej strony stosuje się różne techniki aby to poprawić, np.: naziemne stacje korygujące, wielokrotność pomiarów w celu uśrednienia itp...

          Błąd 12m przy obliczaniu średniej prędkości z odcinka 100km ma małe znaczenie, więc może można by porównywać średnią licznikową ze średnią z gps.
          Przyznam się, że opieram się tylko na zasłyszanej wiedzy, ale zawsze wydawało mi się, że im więcej satelitów złapie nawigacja tym dokładniejszy jest pomiar. Druga sprawa, dlaczego jest praktycznie zawsze tak, ze GPS pokazuje niższą prędkość od licznika? Chyba utnę sobie pogawędkę z moim tatą, który "co nieco" wie na ten temat
          Mój "Batmobil"

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez winni77
            Przyznam się, że opieram się tylko na zasłyszanej wiedzy, ale zawsze wydawało mi się, że im więcej satelitów złapie nawigacja tym dokładniejszy jest pomiar. Druga sprawa, dlaczego jest praktycznie zawsze tak, ze GPS pokazuje niższą prędkość od licznika? Chyba utnę sobie pogawędkę z moim tatą, który "co nieco" wie na ten temat
            no ja też na zasłyszanej, wyszukanej wiedzy się opieram, bo nie siedzę w temacie, więc jak masz ojca fachurę to chętnie też się czegoś dowiem. Chodzi o to, iż moje informację mogą datować się na ładnych parę lat wstecz a w tym czasie mogły powstać lepsze, dokładniejsze udoskonalenia niż naziemne stacje korygujące, wielokrotne pomiary. Podejrzewam też, iż sporo dokładności zależy od samego GPSa jego możliwości i oprogramowania.

            Ogólnie co wiadomo to, że Clinton w tym stuleciu zezwolił na komercyjne korzystanie z GPSa z dokładnością do 12m. Wcześniej to był o wiele mnie dokładny pomiar.
            Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
            Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Zorr
              Ogólnie co wiadomo to, że Clinton w tym stuleciu zezwolił na komercyjne korzystanie z GPSa z dokładnością do 12m. Wcześniej to był o wiele mnie dokładny pomiar.
              Nawet w tym tysiącleciu :twisted: - 1 maj 2000, a dokładność jest od 4-12 metrów. Chyba poproszę moderatora o przeniesienie naszych dywagacji do nowego tematu, żeby nie robić offtopa.
              Mój "Batmobil"

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X