Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uwaga na firmy: Extra Internet GmbH, Premium Domain Service

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uwaga na firmy: Extra Internet GmbH, Premium Domain Service

    ok, trzymie za słowo :lol:

  • #2
    Uwaga na firmy: Extra Internet GmbH, Premium Domain Service

    "Jeżeli jesteś właścicielem firmy, masz domenę, ten artykuł jest dla Ciebie.
    Scenariusz wygląda tak samo. Dzwoni Pan (Pani) uprzejmie informując, że konkurencyjna firma z okolic naszego regionu zamówiła domenę z nazwą naszej firmy. My jednak mamy pierwszeństwo i możemy otrzymać te domeny za 'drobną' opłatą. Opłata ta wynosi od 200 do 300 zł netto za domenę.
    Przez telefon podpisujemy umowę na dwa lata którą nie możemy zerwać. Tak zaczyna się nasz koszmar z którego nie możemy się uwolnić. Firma siedzibę ma w Dortmund co znaczy, ze sądem właściwym do rozstrzygania wszelkich sporów nie są sądy w Polsce. Na domiar złego skoro jesteśmy przedsiębiorcami możemy zapomnieć o pomocy Rzecznika ochrony konsumentów

    Oto fragment rozmowy telefonicznej z firmą Extra Internet

    [youtube] [/youtube]



    W internecie można znaleźć wypowiedzi wielu osób pokrzywdzonych przez firmę.
    Oto niektóre z nich:



    "Nieopatrznie tel.zgodziłam się na zakup domeny w firmie. Po odłożeniu słuchawki tel.jeszcze tego samego dnia zrezygnowałm meilowo z z zakupu .zostałam jenak wystawiona faktura ,mała tego firma twierdzi ,że nie jestem wstanie zrezygnować z domeny przez dwa lata.Oszukanych jest więcej ,sprawa jest już w prokuraturz w Katowicach.co robic?" - Maja1230"


    więcej na:

    Koszalinianin
    Praca - Warszawa - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl



    Tak się robi biznes w Polsce na naiwności innych ludzi. Właścicielem tych wszystkich firm co podaję poniżej jest Arek Kalfas teraz Cebeci Pinar. W lutym 2011 została zarejestrowana 1 zmiana nazwy osoba zmieniona na Pinar Cebeci, która nie mieszka w Polsce. Kalfas ucieka od odpowiedzialności rejestrując spółki na osobę z Istambułu.
    ZOBACZ>>>> INTERNET GOOGLE.PL ....Pınar Cebeci, ıSTANBUŁ


    "PREMIUM INTERNET SERVICES" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    "PREMIUM INVESTMENT MANAGEMENT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
    "KALFAS MARKETING" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    SPADAĆ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    RA FINANCE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    KALFAS INVESTMENT MANAGEMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    "KALFAS INTERNET SERVICES" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    "KALFAS HR SERVICES" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ


    Jak widać Pan Arkadiusz działa bardzo aktywnie. Nie wspominając o CROMSiG i IROMSiG.
    Fabia 1.9 TDI V/RS-Line ---> Octavia 1.9 TDI V/RS-Line ---> Octavia 2.0 TSI V/RS

    Komentarz


    • #3
      Numer stary jak świat widzę też że z ceny zeszli, kiedyś po 500 wołali.

      Komentarz


      • #4
        Ale czy można zamówić domenę dokładnie o tej samej nazwie co już istniejąca?
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • #5
          Nie, myk polega na tym że oni te domenę rejestrują na siebie. To są wolne domeny. Do mnie kilka razy dzwonili, często z różnymi mutacjami nazwy firm.
          Teraz idą często w chińskie .cn .

          Komentarz


          • #6
            juz z 3 razy do mnie dziady dzwonili, jak zadzwonia 4 to tez nagram
            Old Octavia 1.9 AHF - New Leon 2.0 BKD - New Passat 2.0 HGW ;-) Pontiac Trans Am 7.5

            Spoty Lublin - kazda pierwsza sroda miesiaca. Zapraszamy

            Komentarz


            • #7
              piramida, tak tylko z inną "końcówką", np. .com.pl, .net, .eu w zależności co znajdą wolnego. Wtedy rezerwują to na siebie i dzwonią. Jak klient się nie zdecyduje na te domeny co oni "oferują", to po 7 lub 14dniach domena znowu jest wolna i sam sobie możesz ją wykupić, jak chcesz. Tylko nieco taniej, chyba 7zł/ pierwszy rok, w zależności od firmy hostingowej. A tu w firmie którą opisuję jest 299zł/za domenę/na rok i umowa jest zawierana na 2 lata. Jak nie wypowiesz umowy pół roku przed końcem upływu 2 lat, to automatycznie się przedłuża o następne 2 lata. Ludzie też mają problem, gdzie to wypowiedzenie wysłać? Do Niemiec gdzie firma jest zarejestrowana?? Fakturę podobno wystawiąją z Niemiec, na FV jest 0% Vatu, czyli to 299zł to jest kwota brutto do zapłaty.
              Fabia 1.9 TDI V/RS-Line ---> Octavia 1.9 TDI V/RS-Line ---> Octavia 2.0 TSI V/RS

              Komentarz


              • #8
                ale miałem czuja - wyzwałem Panią dzwoniącą od podłych oszustek
                potem miałem wyrzuty sumienia - ale widzę że bezpodstawne
                ech...
                TomikT

                Komentarz


                • #9
                  mnie chciali kiedys psrzedac moją własną domene opłaconą to jest dopiero mistrzostwo swiata

                  Komentarz


                  • #10
                    ja tylko nie rozumiem, co znaczy , ze umowa jest podpisana przez telefon? Czyli bez naszego podpisu na glajcie? chyba, ze po przesłaniu faktury na której z tyłu małym drukiem jest regulamin itp i płacąc ją zgadzamy się automatycznie na to.
                    To pierwsza kwestia, a druga to skoro umowa jest zawierana poza lokalem przedsiębiorcy, mamy 10 dni na wypowiedzenie umowy bez podania przyczyny.

                    Komentarz


                    • #11
                      arci9, umowa ustna jest tak samo ważna i wiążąca jak pisemna. Oni nagrywają całą rozmowę, później jak chcesz się wycofać to przedstawiają to nagranie przed sądem i pozamiatane. Na zrezygnowanie z umowy masz czas do końca rozmowy, połączenia.
                      Fabia 1.9 TDI V/RS-Line ---> Octavia 1.9 TDI V/RS-Line ---> Octavia 2.0 TSI V/RS

                      Komentarz


                      • #12
                        przedstawiają to nagranie przed sądem i pozamiatane. Na zrezygnowanie z umowy masz czas do końca rozmowy, połączenia.
                        Nie do końca tak to wygląda. Jest to produkt/usługa zakupowana na odległość poza siedzibą sprzedającego, jest to dokładnie opisane w przepisach. Zakładam, że firma która podstępem chce nam sprzedać domenę nie będzie pozywała nas do sądu :szeroki_usmiech


                        umowa ustna jest tak samo ważna i wiążąca jak pisemna
                        W przypadku zawarcia umowy za pośrednictwem konsultanta operator ma obowiązek potwierdzić ten fakt abonentowi, przesyłając mu treść złożonego oświadczenia o zmianie warunków umowy oraz jego zakresu i terminu wprowadzenia zmian. Potwierdzenie to musi mieć formę pisemną. W nim abonent znajdzie potwierdzenie wszystkich warunków zmiany, na które wyraził zgodę w rozmowie telefonicznej. Potwierdzenie zawarcia umowy musi być przekazane w terminie 14 dni od dnia jego złożenia.

                        Czytaj więcej na Apache2 Debian Default Page: It works: 404 - Polki.pl

                        Myk polega na tym, że często w chwili gdy dzwoni do Ciebie ta kobieta ona nie jest właścicielem domeny i nie ma nawet rezerwacji. Dla przykładu wchodzisz na nazwa.pl z panelu robisz rezerwację domeny którą oferuje Ci ta Pani i sprawa dla nich się komplikuje. Tak właśnie myśliwy staje się zwierzyną, i to teraz ty możesz dochodzić od nich ...

                        W sumie numer stary jak Internet, większe przekręty potrafią zrobić duże firmy telekomunikacyjne działające na rynku.
                        Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

                        _

                        Komentarz


                        • #13
                          koledzy oni dzwonią do firm a nie do konsumentów
                          prawa ochrony konsumenta nie działają
                          ech...
                          TomikT

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X