Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Legoland - warto / nie warto?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Legoland - warto / nie warto?

    Wally, warto by konkretnie i jednoznacznie wskazać gdzie odbędzie impreza

  • #2
    Legoland - warto / nie warto?

    Planuję z synem i żoną wypad na 3 dni do Legolandu (razem z dojazdem).

    Czy był ktoś z Was? Możecie poradzić lub odradzić wyjazd tam? Miałby to być "prezent" na 5-te urodziny dziecka. (termin 5-6-7 kwietnia 2014).

    Nie wiem jeszcze dokładnie do którego Legolandu chcemy jednać - tego w Danii czy w Niemczech... Odległość niemal identyczna. Czy one się czymś od siebie różnią czy to dokładnie kopia tylko w innym miejscu?

    Z jakimi mniej więcej kosztami trzeba się zmierzyć "na gotowo"?

    Jakieś dodatkowe porady?
    Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

    https://www.facebook.com/Freshtimers

    Komentarz


    • #3
      Kolega był z rodziną w Niemczech i pokazywał fotki, ale jakoś mnie to nie powaliło (też się wybierałem). Oczekiwałem tam więcej atrakcji (coś na miarę Disnaylandu tylko w wykonaniu Lego).
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        w Legoland nie byłem ale myślę ,że będzie to na zasadzie Madurodam mała holandia - Szukaj w Google
        Czyli ładnie wszystko na żywo i na zdjęciach ale co tam robić cały dzień?
        Fajnie zobaczyć jako dodatek do wycieczki ale jako główna atrakcja to nie bardzo.

        Komentarz


        • #5
          bylem i tu i tu.powiem tak Niemcy lipa Dania moze byc
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez piotrcar
            bylem i tu i tu.powiem tak Niemcy lipa Dania moze byc
            Napisz coś więcej skoro byłeś i tu i tu. Też się w maju przymierzam do legolandu.

            Komentarz


            • #7
              Legoland w niemczech ma strasznie malo atrakcji.bylismy tam od godziny 10 rano i juz o 16 nie bylo co robic. Legoland w dani jest wiekszy i oprocz klockow lego ma duzo roznych karuzel i pokazow. Bylismy w wielu parkach legolandach itd, jak masz juz troche wieksze dziecko (7-8 lat) to polecal europapark moj faworyt
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              Komentarz


              • #8
                ostatnio jak byłem w łodzi to widziałem afisz że w porcie ma być najwieksza w PL wystawa klocków lego , podpytaj użytkowników z łodzi , może coś ci więcej podrzucą

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez RALF
                  ostatnio jak byłem w łodzi to widziałem afisz że w porcie ma być najwieksza w PL wystawa klocków lego , podpytaj użytkowników z łodzi , może coś ci więcej podrzucą
                  To bardzo dobry pomysł

                  Szczegóły dla zaciekawionych znalazłem tu: Wystawa Budowli z Klocków LEGO® – Największa w Europie Wystawa Budowli z Klocków LEGO®

                  Termin pokrywa się z urodzinami syna :szeroki_usmiech

                  A jeśli mu się spodoba to za jakiś czas pojedziemy do prawdziwego Legolandu...
                  Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

                  https://www.facebook.com/Freshtimers

                  Komentarz


                  • #10
                    Byłem w Legolandzie w Danii i mogę polecić - ceny za dwa dni w hotelu z biletami wstępu to ok. 1500 PLN za dwie noce i dwa dni wstępu (rodzice + 1 dziecko). W jeden dzień faktycznie ciężko wszystko ogarnąć. Najmniej IMHO ciekawa jest wystawa makiet miast - nuda. Zdecydowaną większość czasu spędza się na różnego rodzaju kolejkach, karuzelach itp. W pobliżu jest również mini-safari - wjazd ok. 110 EUR/samochód. Warto podjechać. My akurat wybraliśmy drogę promem przez Ystad - moim zdaniem nie warto - chyba, że dzieciaki bardzo będą chcieć popływać łajbą. W tym przypadku dochodzi niemały koszt promu i przejechania przez 2 czy trzy mosty - nie pamiętam już dokładnie. W przypadku promu - można też zatrzymać się w Kopenhadze - jest tam ponoć odlotowy lunapark - nie mieliśmy na to czasu niestety. Grunt to trafić na dobrą pogodę - my byliśmy w czasie majówki i szczerze mówiąc polaków było tam wtedy najwięcej.
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #11
                      Enriquez dobrze mowi.Bylem tez w kopenhadze ale wydaje mi sie ze to juz na troche wieksze dzieci,ale Link do przejechania dwa mosty platne (dosyc duzo)
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      Komentarz


                      • #12
                        no, coś koło 30 EUR o ile pamiętam x 2 x 2 strony ...
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez klekocix
                          Nie wiecie jak mocno ta wystawa oblegana jest w weekend?
                          Adam... Używam:
                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                          Passek: B6 175KM/366Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            ale to jakaś mikro - wystawa jest - mogę jutro obczaić
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #15
                              Marcin, dzięki
                              Adam... Używam:
                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                              Passek: B6 175KM/366Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                ... a może tak wypoczynek w Tropical Island ? 404 | Tropical Islands Berlin
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • #17
                                  Witam
                                  Byłem w wakacje w legoland niemcy w Gunzburgu przez 1 cały dzień z dzieciakami 9 i 12 lat i naprawdę z tygodniowego pobytu pamiętają najbardziej to miejsce. Rodzinny bilet około 140 euro +5 za parking. Polecam wizytę w tygodniu z uwagi na kolejki do atrakcji. Warto aby dziecko miało około 120-130 cm ponieważ chodzi o dostępność do najfajniejszych atrakcji. Rozglądaj się za kuponami rabatowymi np programy lojalnościowe na stacjach benzynowych w wakacje shell miał nawet do 50% (ja znalazłem za późno). Ewentualnie zamówienie biletów on-line nie stoisz do kasy przy wejściu.
                                  pozdrawiam
                                  >Focus II
                                  >OII combi 1.8

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Bylem tez w tropical island.Karuzel tam nie ma jedyne co to cieplo baseny a najlepsze sa SAUNY
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jeśli wybierasz się do Legolandu w Danii to warto odwiedzić po drodze w Niemcach Serengeti-Park - Der Tier und Freizeitpark in Niedersachsen - Serengeti Park oraz w Danii Danmarks sjoveste forlystelsespark | BonBon-Land
                                      Byłem w wakacje w 2011 i dzieciaki (8 i 11 lat) były zachwycone.
                                      Tropical.... no cóż w lecie to porażka - byłem w wakacje i nie polecam....

                                      P.S. Niestety Dania jest bardzo droga

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        klekocix, byłem z bratem, bratową i jego rodziną (3 chłopaków) z 3 lata temu i jako dzieciak w 91 hehe. Ostatnio Mieszkaliśmy na jakimś campingu niedaleko Billund, ale w takim fajnym domku z drewna - promocja jakaś była. Dania droga fakt, ale można wyhaczyć czasem promocje jakieś na noclegi. 2 dni legoland do ogarnięcia. Fajny dla dzieciaków, a miniatury miast z lego z poruszającymi się elementami fajna rzecz właśnie. W niemczech podobno lipa legoland lepiej pojechać do Danii. W niemcowni dobre autostrady, więc problemu nie ma. Jak byłoby za mało masz koło Lubecki zawsze Hanza - Park z mnóstwem kolejek i atrakcji:
                                        Page not found | HANSA-PARK
                                        Proponuje dwie opcje:
                                        1.Jak byłem dzieciakiem w latach 90 tych tak właśnie zrobiliśmy, spaliśmy w fajnym moteliku w Neumunster (taniej i to Lego 150 parę km zostaje, do Hansa Parku blisko) - jeden dzień poświecony na Legoland, a dwa chyba na Hansa Park. Plus taki - tańszy noclegi dwa parki obskoczysz.
                                        2. Albo poszukaj promocji i zakotwicz się gdzieś w okolicy Billund na dwa dni właśnie (jak przypomne sobie to dam namiar na ten camping)

                                        p.s. w tropikalnej byłem też z 3 lata temu, nie ma sensu czasu tracić - według mnie porażka

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          ... a może tak wypoczynek w Tropical Island ? 404 | Tropical Islands Berlin
                                          Byłem. Zmarzłem. Dzieci wróciły z katarem. 20 stopni C to nie tropiki.
                                          Kilka lat temu było o wiele lepiej.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez sew1981
                                            (...)
                                            Jak byłoby za mało masz koło Lubecki zawsze Hanza - Park z mnóstwem kolejek i atrakcji:
                                            Page not found | HANSA-PARK
                                            Jest sens jechać tam na jeden dzień z dwójką dzieciaków? W sensie "przed sezonem" unikając kolejek być od otwarcia do zamknięcia? Zobaczę cały park "na spokojnie", czy to raczej będzie nieustająca pogoń?
                                            Adam... Używam:
                                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                            Passek: B6 175KM/366Nm

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Agamek12, byłem tam lata temu, jak byłem dzieciakiem z rodzicami, mi się podobało , wtedy w 1 dzień dało radę ogarnąć najważniejsze rzeczy. Nie wiem jak mocno się rozbudował. Taniej jest zanocować w Niemczech i wtedy można ogarnąć dwa parki jak pisałem.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam

                                                Dopinam się do tematu.

                                                Kilka razy pracowałem w Legolandzie w Gunzburgu. I mogę z całego serca polecić dla dzieciaków super zabawa. W dzień da się spokojnie obejść wszystko. Wraz z narzeczona mam zamiar w któryś weekend wybrać się do Lego ale już jako klient,turysta:P


                                                PS. Można zorganizować mini spota pod Lego pisze się na to

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  ruluss, jak się ma niemiecki Legoland do duńskiego? Bardzo odstaje? Chodzi mi o ilość atrakcji.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X