Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nasze ogrody, tereny zielone przy domach oraz balkony

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nasze ogrody, tereny zielone przy domach oraz balkony

    A nie wolałeś oddać RS'a żonie aby mieć
    BMW - Bardzo Mądry Wybór
    bo
    BMW - Bokiem Muszę Wchodzić
    bo
    BMW - Bedziesz Mial Wygode
    i
    BMW - Będę Mercedesy Wyprzedzał
    a nastepstwem będzie

    BMW - Bak Ma Wir

  • #2
    Nasze ogrody, tereny zielone przy domach oraz balkony

    Mamy tematy o budowlance, mamy tematy o zdrowiu i dbaniu o siebie, mamy tematy o sporcie i hobby więc pomyślałem o temacie, który łączy te wszystkie, czyli o ogrodach.

    Robiłem to przez około 10 lat. Sadzonki kupowałem 20 - 30 cm bo takie są najtańsze i najłatwiej dostępne. Jedynie tuje kolumnowe sadziłem półmetrowe. Sadziłem średnio około 5-6 roślin w ciągu roku. Teraz mam ich kiladziesiąt. Trawa odrobine z długa ale to słuzy wysiewaniu kwiatów polnych w dodatku niedawno wyszedłem ze szptala i mam teraz na głowie wykładanie podpiwniczenia i schodów klinkerem.

    Pochwalę się jednym ze swoich trzech ogrodów i czekam na wasze projekty i zdjęcia.

    Od prawej Lilak pospolity (przez 90% społeczeństwa nazywane bzem białym choć obie rosliny nalezą do całkowicie różnych rodzin, dalej leszczyna czerwona. Na dole młode, przycięte jałowce płożące "Gold Star"

    duża fota klik

    Na dole: Sorbaria Sorbiforia
    duża fota klik

    Od lewej tuje kolumnowe odmiany, jak przystało na skodziarza - 'kurnik" :lol: przycięta niedawno forsycja pośrednia, pod nią małe, przycięte jałowce płożące "Gold Star" dalej wierzba mandżurska za nią widać kawałek grujecznika japońskiego, dalej szeroka przycięta tuja jakaś tam, której nazwa wyleciała mi z głowy, jałowiec "Skyrocket" i tuja między nimi a za nimi mały świerk serbski, który szybko je dogoni, jarząb szwedzki, leszczyna czerwona, sorbaria sorbiforia, lilak pospolity itd.

    duża fota klik


    duża fota klik


    Od lewej Tuja kolumnowa. Nazwa botaniczna to żywotnik... odmiana "Kurnik" :lol: dalej forsycja pośrednia i wierzba mandżurska.
    duża fota klik

    od lewej tuja kolumnowa wierzba nadźurska, forsycja pośrednia, tuja kolumnowa, grujecznik japoński
    duża fota klik

    leżę "se" na trawie, pod jarząbem i leszczyną z kompaktowym aparatem i swoją dziewczyną.
    duża fota klik

    siatki zabezpieczające przed obsikiwaniem przez koty sasiadów i drewniany kompostownik 850 litrów pojemności. Segreguję odpady i kompostuję odpady biodegradowalne. Dzięki temu za śmieci płacę 7zł na miesiąc
    duża fota klik

    Od lewj, duża tuja kolumnowa, sumak octowiec i głóg dwuszyjkowy. Tego ostatniego kupiłem za parę groszy jako mały zabiedzony badylek bez bryły korzeniowej (nagie korzenie) i posadziłem w środku lata. Według ogrodników to nie miało prawa się przyjąć - udać a tutaj mam po 4 latach już drugie kwitnienie (w pierwsze kwitnienie były trzy kwiatostany) a będzie dużo lepiej. :wink:

    duża fota klik

    video całości jak to wygladało miesiąc temu. Niezły polenglish :-D
    ItemFix - Social Video Factory

    Dawajcie swoje projekty. Mogę też służyć radą bo mam już 20 letnie doświadczenie.

    [ Dodano: Sro 03 Cze, 15 01:23 ]
    Mój drugi i trzeci ogród na drugiej posesji. Bardzo dużo kwiatów i nie tylko ItemFix - Social Video Factory
    Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

    "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

    Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X