mrówki na parkingu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Michal2
    Ambiente
    • 2010
    • 131
    • Octavia II combi (1Z5)
    • CDAA 1.8 TSI 160 KM

    mrówki na parkingu

    kleju1975, ja mam takie"

    Address 15: Airbags Labels: 1K0-909-605.lbl
    Part No SW: 1K0 909 605 T HW: 1K0 909 605 T
    Component: Q6 AIRBAG VW8 020 2300
    Coding: 0020790
  • ruwado
    RS
    • 2009
    • 14883
    • Octavia IV (NX3)

    #2
    mrówki na parkingu

    jak w temacie - od kilku zauważyłem, że na parkingu - akurat - na moim miejscu :evil: pomiędzy płytami chodnikowymi zalęgły się mrówki. Dzisiaj jak poszedłem na parking łaziły po całym samochodzie - po karoserii.

    Jak się pozbyć najlepiej tego mendziarstwa - raczej muszę szybko działać, żeby do środka mi nie wlazły.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz

    • sosna1
      Rider
      S_OCP Member
      • 2007
      • 463
      • Octavia II (1Z3)
      • BGU 1.6 MPI 102 KM

      #3
      ruwado,

      aukcja zupełnie przypadkowa, posypiesz i następnego dnia zapomnisz o mrówkach
      Marcin



      My ©koda is fantastic

      Komentarz

      • hjeniu
        Drive
        • 2015
        • 56

        #4
        Przy tępieniu mrówek przede wszystkim należy określić typ mrówek
        faraonowe, czarne takie takie, najlepiej zrób zdjęcie

        Potem jedziesz do sklepu gdzie sprzedają kwiaty i drzewka byle nie do OBI, Prakitikera. Chodzi o to żeby porozmawiać z człowiekiem, który wie co robi. Na pewno dostaniesz dobry środek

        Komentarz

        • ruwado
          RS
          • 2009
          • 14883
          • Octavia IV (NX3)

          #5
          Zwykłe czarne. Takie jak chodzą sobie po chodnikach - nie takie wielkie jak te w lasach i nie skrzydlate. nie czerwone i nie faraonki.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz

          • conan
            Rider
            • 2011
            • 546

            #6
            normalny proszek z np: "bros" na mrówki i po jednym dniu ich niema. Obojętnie czy to czarne czerwone latające czy nie ( hehe). Dostępne w castoramie za pare groszy. Sprawdzone i działa bo używam w pracy. :szeroki_usmiech
            Moja skodzinka o2
            Blacharstwo i lakiernictwo Autoklinika

            Komentarz

            • piramida
              RS
              • 2009
              • 12222
              • Superb III (3V3)

              #7
              ruwado, weź je rozjedź i to wszystkie :szeroki_usmiech
              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

              Komentarz

              • sew1981
                RS
                S_OCP MemberModeratorr
                • 2009
                • 10917
                • Fiat

                #8
                piramida, sadysta mrówkowy :lol: .....daj im żyć, trzeba je przegonić tym środkiem i tyle :wink: poza tym mrówka skitra się w bieżniku i nici z sadystycznego planu

                Komentarz

                • ruwado
                  RS
                  • 2009
                  • 14883
                  • Octavia IV (NX3)

                  #9
                  Dzisiaj po powrocie z roboty zajeżdżam do ogrodniczego i kupuję jakiś proszek. Przekopałem internet i faktycznie piszą, że najskuteczniej - proszkami (Bros i inne), które rozsypuje się tam gdzie łażą. Mają to zanieść do gniazda (co jest najważniejsze!!!) i wszystkie to jedzą. Wtedy możne je wytępić. Można też rozpuszczać te środki w wodzie i zalać gniazdo, ale takie gniazdo pod chodnikiem może być bardzo rozległe i trzeba by cysternę wody.

                  Najgorzej, że pogoda się zmienia - jak będzie padać, to proszek namoknie i Trzeba będzie powtarzać. Ale rozpoczynam dzisiaj wojnę.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz

                  • cysterniarz
                    RS
                    • 2008
                    • 1887
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                    #10
                    ruwado, jakby nie było brosa, to też bardzo skuteczne :diabelski_usmiech
                    Załączone pliki

                    Komentarz

                    • miodowy
                      Rider
                      • 2015
                      • 534

                      #11
                      Potwierdzam skuteczność Brosa. Kupiony w Bricomarche.

                      Właziły mi lawinonwo przez balkon do mieszkania a mieszkanie mam na pierwszym pietrze.

                      Wytępiłem w dwa dni całe stado

                      It's nice to be important but more important is to be nice

                      Komentarz

                      • zepter00
                        RS
                        • 2008
                        • 2304

                        #12
                        Zamieszczone przez ruwado
                        Dzisiaj po powrocie z roboty zajeżdżam do ogrodniczego i kupuję jakiś proszek. Przekopałem internet i faktycznie piszą, że najskuteczniej - proszkami (Bros i inne), które rozsypuje się tam gdzie łażą. Mają to zanieść do gniazda (co jest najważniejsze!!!) i wszystkie to jedzą. Wtedy możne je wytępić. Można też rozpuszczać te środki w wodzie i zalać gniazdo, ale takie gniazdo pod chodnikiem może być bardzo rozległe i trzeba by cysternę wody.

                        Najgorzej, że pogoda się zmienia - jak będzie padać, to proszek namoknie i Trzeba będzie powtarzać. Ale rozpoczynam dzisiaj wojnę.

                        To nie tak działa. To działa w ten sposób, że robotnice zanosząc ten proszek. dotykając go zatruwaja się już przez sam kontakt i zdychają już po kilku kursach zanosząc to do gniazda. Natomiast kluczowym faktem jest, że zanoszą go królowej i ją tym karmią. Mrówki robotnice nawet jeśli podjadają i zdychają to jest to bardzo niewielka strata procentowa dla mrowiska. Kluczowym jest zatrucie królowej, która składa setki tysięcy jaj, po śmierci królowej mrowisko przestaje istnieć i mamy spokój... na rok, dwa lub trzy lata, ponieważ przejdzie na to miejsce nowe plemię. Lecę kupić proszek bo mi na chodniku po dwóch latach wróciły.
                        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                        Komentarz

                        • ruwado
                          RS
                          • 2009
                          • 14883
                          • Octavia IV (NX3)

                          #13
                          Zamieszczone przez cysterniarz
                          ruwado, jakby nie było brosa, to też bardzo skuteczne :diabelski_usmiech
                          tylko musiałbym po kilka miejsc parkingowych z każdej strony opróżnić :lol:

                          [ Dodano: Pon 08 Cze, 15 11:54 ]
                          Zamieszczone przez miodowy
                          Włączyły mi lawinonwo przez balkon do mieszkania a mieszkanie mam na pierwszym pietrze.
                          o ja ....le. To też masakra - też mieszkam na I p.

                          [ Dodano: Pon 08 Cze, 15 21:53 ]
                          Dzisiaj po 16 00 pierwsza dawka posiłku wysypana. W ogrodniczym rozmawiałem z gościem, którego znam z roboty (nasz Klient) - od razu podał Bros :twisted:

                          Powiedział, żeby posypać, ale nie bardzo dużo - z umiarem. Ponieważ na opakowaniu doczytałem, że najlepiej sypać rano i wieczorem - zaraz po pracy po 16 00 posypałem w miejscach, gdzie widoczne były wejścia do mrowiska. Potraktowałem swoje miejsce i dwa obok.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz

                          • jacog
                            Rider
                            • 2008
                            • 420
                            • Felicia I (6U1)

                            #14
                            Mam auto, które bardzo mało jeździ i pare lat temu mrówki urzadziły sobie gniazdo pod wygłuszeniem sciany grodziowej. Skończyło się na jej wywaleniu i zamocowaniu płytki bros (http://zamawiajdodomu.pl/product-pol...FezKtAodwVYAig). Kilka lat mineło, mrówki cały czas widze wychodzą spod polbruku ale żadnej pod maską tego bolidu już nie spotkałem. Był tez problem z jakimiś futrzakami znoszącymi kanapki, które chyba dzieci wywalają wracajac ze szkoły. Kostka od kibla pomogła. W octavii mojej siostry franca wyszarpała sporo wygłuszenia (którego i tak jest niewiele w 2FL). W serwisie zawsze się smieją co to mam pod maską ale co tam

                            Komentarz

                            • ruwado
                              RS
                              • 2009
                              • 14883
                              • Octavia IV (NX3)

                              #15
                              Dzisiaj rano na samochodzie plątały się dwie - na dachu i jedna przedniej szybie. Ale trudno ocenić czy to po Brosie było ich prawie wcale, bo rano popadało i było mokro. Karoseria tez była po woskowaniu w wielkich kroplach. Podsypałem proszek koło samochodu, tam gdzie zamókł, pod samochodem był świeży i biały, więc nie dosypywałem.

                              [ Dodano: Czw 11 Cze, 15 22:41 ]
                              Dzisiaj mrówek ZERO!!!!

                              Bros faktycznie jest dobry
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz

                              Pracuję...