Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

router i modem ADSL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • router i modem ADSL

    mirek_mazury, taaaaaaaaaa my będziemy i czekamy z otwartymi
    2001 Octavia 1.9 TDI 90 KM Ambiente

  • #2
    router i modem ADSL

    Witajcie,

    zakupiłem takie dwa urządzonka, najpierw router Linksys vrw 200 a potem do niego modem ADSL pentagram P 6311-072.

    Gdy podłącze i skonfiguruje sam modem, wszystko jest ok. mam sieć i necik jak potrzeba.
    Ale ponieważ potrzebuję używac netu po wifi, muszę skonfigurowac i podłączyc router linksysa i tutaj potrzebuję Waszej pomocy bo nie mogę sobie poradzić...ale od rzeczy

    Po podłączeniu pentagramu do linksysa i zapuszczeniu z płytki konfiguracji po 3 kroku program mówi, że nie można sie połączyc i dalej już nie idzie.

    Mogę się połączyć z routerm poprzez IC i tam zmieniać ustawienia, i jest nawet zakładka status, gdzie pokazuje mi , że jest połącznie z internetem i jakimś SSiD1.Statusy są Connected.
    Jednakże, brak jest połączenia z necikem.Nie wiem, co powinienem posprawdzać i jak zmienić ustawienia aby wszycho działało.Zaznaczam, że urządzenia podłaczam po kablu, bo najpierw chcę, żeby tak działało a potem ewentualnie będę konfigurowal po wirelesie..

    Dodatkowo czasami wyskakuje mi błąd:"Ograniczenie lub brak łączności: Możesz nie mieć dostępu do Internetu lub niektórych zasobów sieciowych.Ten problem wystąpił, ponieważ sieć nei przypisała adresu sieciowego do tego komputera."
    Niby można zapuścic "napraw" ale to nic nie daje.

    Sorry, że może malo przystępnei to wszystko tłuumacze, ale jestem laik w tym temacie, a sadzę, że zainteresowani w temacie będą wiedziec o co chodzi a jak nie to będe starał sie odp. na wszelkie pytania.
    Dzięki za pomoc

    Komentarz


    • #3
      A jakie masz ustawienia połączenia na kompie? Automatyczne przydzielania IP i serwerów DNS? Sprawdź jakie IP ma router (prawdopodobnie 192.168.0.1 albo 192.168.1.1) i czy masz podobne IP na swoim kompie np 192.168.0.2 i czy jako domyślną bramkę masz wtedy 192.168.0.1

      [ Dodano: Nie 23 Gru, 07 16:21 ]
      AAA i tak wogóle to na routerze musisz podać hasło do neostrady itp
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez shado
        A jakie masz ustawienia połączenia na kompie? Automatyczne przydzielania IP i serwerów DNS? Sprawdź jakie IP ma router (prawdopodobnie 192.168.0.1 albo 192.168.1.1) i czy masz podobne IP na swoim kompie np 192.168.0.2 i czy jako domyślną bramkę masz wtedy 192.168.0.1
        Na kompie jak piszesz mam autmoatyczne ustawianie i IP i serwerów DNS.
        A gdzie mam sprawdzić jak na moim kompie jest? i bramkę?
        Zamieszczone przez shado
        AAA i tak wogóle to na routerze musisz podać hasło do neostrady itp
        To oczywiście jest zrobione - zresztą jak napisałem jest widoczne po wyborze "status" , że internet conected.
        Myślę, może jakie zabezpieczenia albo rodzaj połączenia bo jest coś takiego jak PPPoE i PPPoA ??!

        Komentarz


        • #5
          Na routerze wybrać PPOE i tam wpisać dane z neostrady.
          A na modemie ustawić mniej więcej tak jak tu (to akurat dlink)
          Solutions Smart Home, PME et Entreprise | D-Link France

          [ Dodano: Nie 23 Gru, 07 16:31 ]
          Na kompie możesz sprawdzić swoje IP poprzez Start->uruchom-> wpisz CMD->otworzy się konsola to wpisz IPCONFIG/ALL
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez shado
            Na kompie możesz sprawdzić swoje IP poprzez Start->uruchom-> wpisz CMD->otworzy się konsola to wpisz IPCONFIG/ALL
            No tak zapomniałem ops:
            A to wyżej jest dla dlinka to mam ok, zreszta tak jak pisałem bez problemu podłaczyłem pentagrama i działa, a także niby jest połączenie jak podłacze pentagram przez router do kompa, z tym ,że fizycznie net nie działa...

            Komentarz


            • #7
              No i sprawdziłeś jakie IP masz routera a jakie dane masz wpisane w "Połączeniu Sieciowym"? Nie masz czasem włączonego filtrowania po MAC w routerze?

              [ Dodano: Nie 23 Gru, 07 17:07 ]
              Jaki adres wpisujesz, żeby się zalogować do routera? 192.168.1.1?
              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez shado
                No i sprawdziłeś jakie IP masz routera a jakie dane masz wpisane w "Połączeniu Sieciowym"? Nie masz czasem włączonego filtrowania po MAC w routerze?
                W połączeniu sieciowym mam ustawione aby wykrywał automatycznie.Czy filtrowanie jest wł., sprawdzę później bo siedze przy innym kompie.

                Zamieszczone przez shado
                Jaki adres wpisujesz, żeby się zalogować do routera? 192.168.1.1?
                Tak. A dokładnie 192.168.1.100, taki wpisuje jak chcę z modemem - 192.168.1.1

                Komentarz


                • #9
                  NO to sprawdź czy na kompie masz IP 192.168.1.xxx i czy domyślna brama przez która ma iść połączenia to 192.168.1.100
                  Najprawdopodobniej modem próbuje przydzielać IP automatycznie i dlatego robią się jaja, bo komp domyślnie ustawia sobie 192.168.1.1 a na tym adresie ma modem a nie router.
                  Jeśli masz źle ustawione to ustaw ręcznie IP na 192.168.1.111, maska podsieci 255.255.255.0, domyślna brama 192.168.1.100
                  DNSy ustaw na:
                  194.204.159.1
                  194.204.152.34

                  Jak zrobisz tak jak napisałem to powinno zadziałać.
                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                  Komentarz


                  • #10
                    Dobra. Poustawiam wszystko jak napisałeś i dam znac co i jak

                    Komentarz


                    • #11
                      A trzeba bylo brac to co ja mam :wink: , problemow brak
                      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja też mam dlinka i bez problemów. W sumie to mam 2 zestawy - router + modem, oraz awaryjny 2w1. Najprościej jest kupić 2w1 i wtedy dużo problemów znika. Ale jak już się kupiło to trzeba przemęczyć Ja kupiłem kiedyś Linksysa ale oddałem do sklepu, bo się okazało, że po zaniku napięcia trzeba się pofatygować i wcisnąć przycisk na obudowie, a potem jeszcze zalogować się do routera i kliknąć "connect" - jak dla mnie paranoja, szczególnie, że mam router na strychu, a poza tym dość częste chwilowe zaniki napięcia.
                        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Samiec
                          A trzeba bylo brac to co ja mam :wink: , problemow brak
                          Baaa... Dlinka też mam i podłaczyłem go w firmie i działa, nawet tutaj do domu go przyniosłem i też mi sie udalo skonfigurowac bez problemu.
                          Pewnie to prostrze urzadzenie w dodatku jedno a nie jak teraz mam dwa....

                          Komentarz


                          • #14
                            arci9, ustawiłeś jak pisałem? działa czy nie?
                            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez shado
                              NO to sprawdź czy na kompie masz IP 192.168.1.xxx i czy domyślna brama przez która ma iść połączenia to 192.168.1.100
                              Najprawdopodobniej modem próbuje przydzielać IP automatycznie i dlatego robią się jaja, bo komp domyślnie ustawia sobie 192.168.1.1 a na tym adresie ma modem a nie router.
                              Jeśli masz źle ustawione to ustaw ręcznie IP na 192.168.1.111, maska podsieci 255.255.255.0, domyślna brama 192.168.1.100
                              DNSy ustaw na:
                              194.204.159.1
                              194.204.152.34
                              hmm.. ustawiłem jak napisałeś, ale nie działa, jak tylko przepnę się na router to dupa :cry:

                              tylko zmyliłem Ciebie pisząc, podając zly adres do routera...faktyczny jest taki 192.168.1.1 a do modemu jest z końcówką 100, nie wiem czy to ma znaczenie ops:

                              [ Dodano: Nie 23 Gru, 07 18:17 ]
                              Zamieszczone przez shado
                              arci9, ustawiłeś jak pisałem? działa czy nie?
                              niestety nie :?

                              Jeszcze dla uścislenia: te adresy zmieniam w "połaczeniu lokalne"->Protokoł internetowy Tcp/IP->"Właściwości"? I tylko tu?

                              Komentarz


                              • #16
                                I ustawiłeś bramę domyślną na 192.168.1.1 czy na 192.168.1.100?
                                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez shado
                                  czy na 192.168.1.100?
                                  tak jak napisałeś....

                                  teraz , celem próby zmieniłem na 192.168.1.1 ale wogóle nic nie chcialo dzialać, ani router ani modem, który zaraz po zmianie tego adresu przepiołem bezposrednio pod kompa

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ważne, żebyś miał jako bramę domyślną wpisany adres routera, więc skoro jego adres to 192.168.1.1 to taki musi być u Ciebie na kompie. Wpisałeś DNSy? Jak wpiszesz w uruchom ping 192.168.1.1 -t to dostajesz jakąś odpowiedź? Spróbuj jeszcze zmienić adres modemu na 192.168.0.1 jeśli jest to możliwe i wyłącz w nim przydzielanie IP jeśli takowe jest włączone.

                                    A gdy masz włączone automatyczne przydzielanie IP to jakie IP i bramę domyślną Ci ustawia?

                                    [ Dodano: Nie 23 Gru, 07 18:37 ]
                                    Wpisz jeszcze w uruchom: 194.204.152.34 -t
                                    zwraca coś?
                                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez shado
                                      Jak wpiszesz w uruchom ping 192.168.1.1 -t to dostajesz jakąś odpowiedź?
                                      Była odp. po 1ms czy coś w tym stylu...
                                      Zamieszczone przez shado
                                      Spróbuj jeszcze zmienić adres modemu na 192.168.0.1 jeśli jest to możliwe i wyłącz w nim przydzielanie IP jeśli takowe jest włączone
                                      modemu czy routera?
                                      i gdzie to> jak wejde przez IC do jednego z tych urządzeń???


                                      jak wpisze ping 194.204.152.34 -t to całą litanie wyrzuca
                                      odp. 194.204.152.34 bajtów 32 czas=20ms TTl:251, oczywiscie te czasy sa różne od 20-31

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        NO to wygląda na to, że masz połączenie z internetem tylko DNSy coś ci nie chodzą. Żeby się upewnić spróbuj otworzyć w przeglądarce adres Link
                                        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez shado
                                          NO to wygląda na to, że masz połączenie z internetem tylko DNSy coś ci nie chodzą. Żeby się upewnić spróbuj otworzyć w przeglądarce adres Link
                                          zaraz sprawdzę, daj mi chwilę bo musze się przełączyc fizycznie kablami

                                          Też nie chodzi

                                          Już wogole coś się namieszało, bo nie mogę połączyć sie przez IC z routerem wpisując adres Link
                                          Shado, może wejdziesz na gg i tak spróbujes mi pomóc ? :idea: :wink:

                                          [ Dodano: Sro 21 Wrz, 11 15:54 ]
                                          Odkopie kotleta ale potrzebuje porady w tym temacie
                                          Mianowicie do wspomnianego linksysa wrv 200, dokupiłem sobie Acess Pointa linka i mam dwa problemy.
                                          1).AP widzi moje SSID , chyba sie z nim łączy ale nie przepuszcza pakietów internetowych.Zabezpieczenia : wpa. aes i mac adress - i właśnie dopiero wycięcie zupełne mac adresu na linksysie pozwala AC linka korzystanie z netu... inne kompy (w sumie 3) mają zdefiniowane Mac Adressy wszycho działa!
                                          2). Po wycięciu mac adresu łączy sie z routerem ale ponieważ AP wyłączam na noc, to każdorazowo po włączeniu muszę restartować router Linksysa , że AP się do niego z automatu połączył. Czy trzeba coś zmienic w samym linksysie?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ad 1. W jakim trybie jest ten AP? Client czy AP? W jakim celu kupiłeś tego AP i jakie jest jego zadanie?
                                            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              shado, Ap client, tak aby sygnał odbierał po wifi i rozdzielał go po kablu na n-ke i xboxa

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Niektóre klienty mogą mieć podpięte tylko jedno urządzenie. Poza tym dopisałeś do linksysa MAC tego AP? Jaki konkretnie model AP kupiłeś?
                                                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  TL-WR543G
                                                  Oczywiście wpisałem MAC.
                                                  Jak to jedno urządzenie? Na wyjściu po kablu tylko do jednego portu?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X