Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaka lampa błyskowa - Fotografia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaka lampa błyskowa - Fotografia

    loru - mam już 27 na koncie ale autko mam dopiero od kwietnia tego roku, więc całkiem możliwe, że masz rację

    z drugiej strony to co napisałeś pokrywa się też z tym co ja napisałem:
    Ja jako świeżak nawet nie wiedziałem jak długą podróż jestem w stanie odbyć bez snu - teraz wiem, że 10h to żadne problem
    Przy dłuższej trasie gdy chciałbym ją odbyć bez snu raczej starałbym się jechać szybciej
    Gdyby trasa miała być krótsza wtedy można sobie pozwolić na dużo mniejsze tempo

  • #2
    Jaka lampa błyskowa - Fotografia

    Cześć !


    W sierpniu będę robił zdjęcia na weselu i powoli kompletuję graty . Jako ,że moją bazą do robienia fotek jest Nikon D50 poszukuję na razie lampy błyskowej.

    Nie stać mnie na lampy dedykowane typu Nikon sb 600 czy sb 800 dlatego poszukałbym czegoś tańszego.

    Doradźcie mi co mogę kupić , myślę że cena max to 400 zł zapewne używka.

    Prosiłbym o szybką odpowiedź

    Pozdrawiam Ł.
    Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

    Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

    Jest O1 1.6 BFQ

    Komentarz


    • #3
      mimo wszystko odlozylbym, pozbieral po babciach i kupil sabinke. mam 800'tke, i jeszcze nigdy sie nie zawiodlem.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Ziomal
        Doradźcie mi co mogę kupić , myślę że cena max to 400 zł zapewne używka.
        Z tyle, to niestety nic przyzwoitego do cyfrowki nie kupisz :roll: Na SB-800 moze byc ciezko dozbierac, ale 600-tke mozna juz kupic za ok 700zl (nowa).

        [ Dodano: Pon 21 Sty, 08 14:40 ]
        Ziomal, chyba, ze nie boisz sie robic zdjec w manualu i do tego zamierzasz kupic sobie kiedys lustrzanke analogowa, to kupuj taka:
        Link

        Profesjonalna lapma. Z F100 i F5 wspolpracuje bosko :diabelski_usmiech

        No ale w cyfrowce ten problem, ze tylko w trybie manualnym dziala i trzeba eksperymentowac, co w przypadku slubow, niebardzo sie nadaje :roll:

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez mad_mark
          mimo wszystko odlozylbym, pozbieral po babciach i kupil sabinke. mam 800'tke, i jeszcze nigdy sie nie zawiodlem
          Wiem wiem dużo czytałem na forum Nikona ale tyle co ja robię zdjęc z lampą po prostu nie opłaca mi się kupować nawet sb600.

          Dlatego kumpel podsunął mi pomysł z taką lampą : Link

          Tylko On mowi , że nie ma ona iTTl ale nie wiem co to jest :|

          Myślę , że taka by mi starczyła . Mam taką ofertę : Robienia fotek na weselu , kumpel kupuje mi taką lampę a ja w zamian robię Mu fotki

          Kuba , nie boje się manuala ale muszę jeszcze dojść jak robić zdjęcia jak jest mrok bo ciągle mi czarne wychodzą.

          Pozdrawiam
          Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

          Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

          Jest O1 1.6 BFQ

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Ziomal
            Tylko On mowi , że nie ma ona iTTl ale nie wiem co to jest
            nie bedzie wspolpracowac z pomiarem swiatla z aparatu.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez mad_mark
              nie bedzie wspolpracowac z pomiarem swiatla z aparatu.
              Hmmm a jest to aż taka duża różnica ?
              Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

              Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

              Jest O1 1.6 BFQ

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Ziomal
                Dlatego kumpel podsunął mi pomysł z taką lampą : Link
                Ale to jest nastepca SB-28, wiec tez tylko manual zostaje :roll:
                Zamieszczone przez Ziomal
                ale tyle co ja robię zdjęc z lampą po prostu nie opłaca mi się kupować nawet sb600.
                To masz jeszcze SB-400... tylko po co kupowac cos, co jest niewiele lepsze od wbudowanej lampy? :roll:
                Zamieszczone przez Ziomal
                Myślę , że taka by mi starczyła . Mam taką ofertę : Robienia fotek na weselu , kumpel kupuje mi taką lampę a ja w zamian robię Mu fotki
                Tylko wez pod uwage, ze podczas slubu nie bedziesz mial czasu na ustawianie aparatu i lampy Lepiej kumpel by zrobil, jakby wzial kogos, kto ma juz odpowiedni sprzet i po prostu mu zaplacil, bo taki eksperyment raczej nie wyjdzie :szeroki_usmiech

                Komentarz


                • #9
                  QBA, wiesz , ja mu ciągle odmawiam ale on mówi , że podobają mu się moje zdjęcia i On nie chce jakiejś sesji dla modelek i tysiąca zdjęć

                  Wiesz czasem niewiele robi różnice , tak myslalem o tej sb 400..
                  Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                  Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                  Jest O1 1.6 BFQ

                  Komentarz


                  • #10
                    Ziomal, no to zamiast kolega ma kupować Ci lampę którą Ci koledzy odradzają do może dołóż mu coś a będziesz miał lepszy sprzęt na dłużej, po co wyrzucać pieniądze w błoto?

                    Komentarz


                    • #11
                      paf, to jest dobry pomysł .

                      Tylko pozostaje jedno , ile razy w roku będę używał lampy ? 2 razy ? bo te wesele to jest jednostkowa sprawa.
                      Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                      Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                      Jest O1 1.6 BFQ

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Ziomal
                        Tylko pozostaje jedno , ile razy w roku będę używał lampy ? 2 razy ? bo te wesele to jest jednostkowa sprawa.
                        Ziąbel - wesela są co tydzień i to wiele, kolega Cię poleci znajomemu, zrobisz stronkę, wizytówkę i biznesa jeszcze ruszysz

                        hasło możesz mieć "Kto zrobi Ci lepsze zdjęcia niż Ziomal"? :szeroki_usmiech

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez paf
                          Ziąbel - wesela są co tydzień i to wiele, kolega Cię poleci znajomemu, zrobisz stronkę, wizytówkę i biznesa jeszcze ruszysz
                          Plenery , samochody owszem ale wesela to nie dla mnie , ucze się i nie chcę zarywać noce w weekendy i siedząc później przy obróbce , po prostu nie mam na to czasu.

                          I ze zdjęc dupa gdy fotograf nie ma buta :diabelski_usmiech
                          Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                          Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                          Jest O1 1.6 BFQ

                          Komentarz


                          • #14
                            Ziomal, od czegoś trzeba zacząć powoli małymi kroczkami najpierw sprzęt potem jakiegoś cieniasa a na końcu kontrakt z playboyem lub jakimś babskim pismem

                            Komentarz


                            • #15
                              Ziomal, jeżeli dorwiesz lampę to w pomieszczeniach już bez niej sie nie obejdziesz - uwierz mi. Dobra lampa to podstawa.
                              6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                              Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Ziomal
                                ile razy w roku będę używał lampy ?
                                zdziwisz sie... jak zalozysz sabinke to raczej jej juz nie zdejmiesz. tym bardziej odradzam slaba lampe do slubu - tym bardziej ze pewnie bedzie to dopiero faza szlifowania oblsugi lampy.

                                na twoim miejscu bal bym sie ze zostawisz kolege niezadowolonego z nie-do-konca udanymi zdjeciami i pozostanie jeden duzy niesmak.

                                nie widzialem Twojego warsztatu wiec nie powiem ze tak bedzie na pewno. wole ostrzegac przed takimi ukladami "slubowymi" za wczasu.

                                Komentarz


                                • #17
                                  kolega mad_mark ma rację skoro nie robiłeś zdjęć z lampą i nie wiesz co to TTL to nie podejmuj się tego zlecenia.....
                                  Jeżeli chodzi o lampę to proponuję dedykowaną ...no chyba że posiadzasz jasne szkła, Jak zapanujesz nad nią to zwróci ci się jedno zlecenie....
                                  P.S
                                  Tak z cieawości spytam do tej 50-tki z jakimi objektywami sięwybierasz na uroczystość ? :roll:
                                  ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
                                  www.wasilewski-foto.pl
                                  KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez wasyl
                                    Tak z cieawości spytam do tej 50-tki z jakimi objektywami sięwybierasz na uroczystość ?
                                    Już długo przymierzam się do stałej 50 mm nikkora , podobno na taka uroczystość jest ok.

                                    No wmawiam ciągle koledze , że moje doświadczenie tutaj jest za małe ale On wychodzi z założenia , że moje zdjęcia mu się podobają i On nie chce mieć super ekstra zdjec za ktore zapłaci 1500zł i obejrzy je 3 razy :diabelski_usmiech

                                    [ Dodano: Pon 21 Sty, 08 21:44 ]
                                    Tutaj moja galeria , nie ma wszystkich zdjęć bo nie sposób nadążyć.

                                    Error 404 (Not Found)!!1


                                    Staszku ja wychodzę z założenia co lubię to robię Ale jakoś robienie zdjęć na weselu mnie nie kręci...wole nature itp
                                    Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                                    Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                                    Jest O1 1.6 BFQ

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Z lampą rządzisz światłem ;-)

                                      Nie wiem czy czytałeś. Techniki fotografowania z lampą błyskową
                                      6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                                      Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Hmm... 50 przy cropie da 75mm... Przy bliższych odległościach może być za wąska...

                                        Co do lampy... Ja kupiłem najzwyklejszą lampę z odchylana głowicą w pionie i poziomie... z własnym czujnikiem siły błysku... jest mocna i kosztowała mnie 100zł na allegro za używaną... Fakt że nie ma TTLa itp... Ale trochę praktyki i można opanować sprzęt... Polecam zakup jakiegoś dyfuzora i odbłyśnika tez by nie walić błyskiem bezpośrednim.

                                        Gdybyś był z Wawy to bym Ci zaproponował wypożyczenie lampy z ProCentrum Sigma...

                                        EDIT
                                        Nie tylko w Wawie jednak
                                        SIGMA ProCentrum - Sigma-Foto
                                        pzdr
                                        Adam

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X