Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Daka
    odpowiedział(a)
    VW Caddy 4 rocznik 2019, 2.0 tdi 110kw/150km DFS DSG 6, pierwsza wymiana za zgoda serwisu samodzielna na AMSOIL 5W30, trasy głownie autostrada i wysokie temperatury oleju 6-7k miesiecznie, poprawa o 10-15 stopni, taki zalecił mi renomowany sprzedawca i działa

Zostaw komentarz:

• Lucas1981r
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez samtech84 Zobacz wpis
    Meguin Super Leichtlauf Driver SAE 0W40
    z ciekawosci czemu ten? roznice?

Zostaw komentarz:

• samtech84
    odpowiedział(a)
    Meguin Super Leichtlauf Driver SAE 0W40

Zostaw komentarz:

• Lucas1981r
    odpowiedział(a)
    U mnie ponownie zmiana oleju takze sie zbliza....i zastanawiam sie czy cos nowego wlac czy zostac przy Meguin Super Leichtlauf SAE 5W40,
    co lepszego w tej cenie dostane?

Zostaw komentarz:

• PAOLO ESCO
    odpowiedział(a)
    Daj znać co i jak jak zrobisz trasę

Zostaw komentarz:

• szmoła
    odpowiedział(a)
    Nic się nie zatrze... -> Texaco Havoline Pro DS V 5W-30 raczej nie do zdarcia jest ...

... a LM Ceratec juz po około 8-10 km dał inny wydźwięk diesla - a Liqui Moly twierdzi, że pełne efekty dopiero po 1000km - poczekamy , zobaczymy...

-> dla mnie będzie ważna temperatura oleju na szybkich przelotach w trasach !!

Zostaw komentarz:

• PAOLO ESCO
    odpowiedział(a)
    O Panie, jak tak można ..żaden Millers, Amsoil, Ravenol czy nawet Eurol...toż to silnik na bank się zatrze a wcześniej to turbina pewnie siądzie i ogólnie silnik się rozsypie
    Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• szmoła
    odpowiedział(a)
    Witam,

... co tu taka cisza ostatnio ??

Dziś wiosenna akcja wymiany oleju

]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
    Ostatnio edytowany przez szmoła; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Racer1
    odpowiedział(a)
    Hej, od dłuższego czasu leję YACCO LUBE DE 5W30 - Yacco - YACCO LUBE DE 5w30, wszystko jest OK, ale kusi mnie PMO. Warto?

Zostaw komentarz:

• panpiotus
    odpowiedział(a)
    Witam.

Orientuje się ktoś jaki olej (marka, nazwa, typ) leją w serwisie do tego silnika (1.6 TDI CR 115 KM, AdBlue, 2018 r.)?

P.s. Wiem jaka jest norma do tego silnika ale interesuje mnie co konkretnie leją w serwisie.

Zostaw komentarz:

• krzynol
    odpowiedział(a)
    najlepszy olej jaki jest to nowy, wymieniany często

Zostaw komentarz:

• MADO60
    odpowiedział(a)

Motorex Xperience FS-X 5w40
    Ravenol RUP 5w40
    Penrite Enviro+ 5w40

Zostaw komentarz:

• tasek
    odpowiedział(a)
    Witajcie jaki olej lepkości 0w40 z C3 zaproponowalibyście koledzy? Jak ma się np Castrol edge fst c3 0w40 do mobila esp 0w40 lub Aral super tronic 0w40? Ewentualnie jakiś wypasiony 5w40 C3 może zaproponowalibyście. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez tasek; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• MsBlondyn
    odpowiedział(a)
    Czy stosował ktoś olej ELF EVOLUTION FULL-TECH LLX 5W-30 do 1.6TDI CAYC?

Zastanawiam się jeszcze nad:

1.
    Mobil 1 5W30 ESP Formula
    2. Valvoline Synpower XL-III C3 5W30

Wszystkie są zgodnie ze specyfikacją VW 507 00

Co wybrać? Przebieg 260 tys, DPF, Start&Stop

Wcześniej lany był Shell Helix Ultra 5W-30 ECT C3

Wymiany co 15 tys km

Zostaw komentarz:

• Enco
    odpowiedział(a)
    Witam. Koledzy a jakie opinie nt. Oleju vag vw 5w30 504/507 G052195. 2 silkin 2.0 tdi 150KM CRMB dotychczas castroll.

Zostaw komentarz:

• andrzej1962
    odpowiedział(a)
    Podpowiedzcie znawcy tematu jak przez dwa lata stosowałem AR 9200 a teraz (w przyszłym roku) chcę zastosować AR 9100 to bez obaw? Czy pozostać przy 9200. Czy dać sobie spokój ale stwierdzam, że po zastosowaniu silnik BXE chodzi bardziej miękko.

Zostaw komentarz:

• orlean
    odpowiedział(a)
    Nie tylko olej jest ważny, ale również to, aby był możliwie często wymieniany.

Zostaw komentarz:

• jmors44
    odpowiedział(a)
    właśnie po raz kolejny wymieniłem olej w swojej octavce, był i jest LM 5W30 TopTec 4200, drogi ale jest niezawodny i jestem z niego bardzo zadowolony

Zostaw komentarz:

• mistasz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez dragster Zobacz wpis

Lokalne Punkty Selekcji Odpadów Komunalnych przyjmują zużyty olej do ilości kilku litrów rocznie na oddającego. Ostatnio sam odwiozłem do takiego PSZOKu 2 bańki po 5l.
    Ja oddaję w warsztacie co wymieniają oleje. Biorą bez problemu

Zostaw komentarz:

• Ayu
    odpowiedział(a)
    tomek evo dzięki!. Potwierdziły się moje typy

Zostaw komentarz:

• dragster
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez andrzej1962 Zobacz wpis
    ...Jedynym problemem jest to co zrobić ze zużytym olejem.
    Lokalne Punkty Selekcji Odpadów Komunalnych przyjmują zużyty olej do ilości kilku litrów rocznie na oddającego. Ostatnio sam odwiozłem do takiego PSZOKu 2 bańki po 5l.

Zostaw komentarz:

• tomek evo
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez hotrain Zobacz wpis
    Co tam teraz na topie do 2.0TDI 184KM?
    Auto ma na razie symboliczny przebieg ale z przekonania nie mam zamiaru trzymać fabrycznej oliwy za długo

Eurol Synthence FS 0W30
    Ravenol VMP 5W30
    Penrite Enviro+5W30
    Amsoil 5W30
    wszystkie z aprobatami 504/507

Zostaw komentarz:

• andrzej1962
    odpowiedział(a)
    wymiana we własnym zakresie? Ok jak najbardziej, wiadomo, że zrobi się dokładnie i tak jak chcemy(jeśli ktoś ma znikome pojęcie co i jak). Jedynym problemem jest to co zrobić ze zużytym olejem.

Odnośnie pytania "johnnie" . Interwał zmienisz sobie sam za pomocą przycisku kasowania km na liczniku. U mnie w O II tak jest, nie wiem jaki Ty masz "O", jednak pomimo, że sam sobie kasuję po wymianie i mam ustawione na interwał co 15kkm to i tak komp analizuje jak i gdzie jeździsz i wtedy podaje kiedy jest wymiana, ale na pewno nie będzie w okolicy 30 kkm. częste używanie auta w mieście spowoduje, że komp krzyknie wymianę po ok 14kkm lub niecałym roku.

Zostaw komentarz:

• Ayu
    odpowiedział(a)
    Co tam teraz na topie do 2.0TDI 184KM?
    Auto ma na razie symboliczny przebieg ale z przekonania nie mam zamiaru trzymać fabrycznej oliwy za długo

Zostaw komentarz:

• johnnie
    odpowiedział(a)
    proste i dobre, wykorzystam next time. Póki co udało się wymienić u sąsiada na kanale więc jestem zadowolony wyciekło ile wyciekło, czasu nie było za wiele ale najważniejsze że wymieniony.

A propos wymiany - ktoś wie jak przez VCDS zmienić wymiane oleju z 30 000 na 15 000 km??? na desce rozdzielczej, tak żeby komputer pokazywał właśnie 15 000 do wymiany, a nie sobie estymował w zależności od użytkowania silnika że to będzie pomiędzy 15 000 a 30 000 (to się nazywa chyba ESI).
    Ostatnio edytowany przez johnnie; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X