Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

octawka mycie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • poszuka to dostanie"

    Link
    Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

    Komentarz


    • doradzcie któey wziąśc

      Link

      Link

      czy ten mocniejszy nie przyciera zabardzo lakieru

      [ Dodano: Czw 10 Paź, 13 08:18 ]
      i powiedzcie czy pod wosk FK1000 uzywać clenera dodo czy cos innego bo duzo rozbieżnych opinii na ten temat

      [ Dodano: Czw 10 Paź, 13 11:35 ]
      po przecytnaiu 170 stro forum kilku gupich pytaniach dreczeniu ludzi ze sklepu Link ukłon w ich strone za pomoc ops:

      oraz szacun dla BIG i gusiak11 za wskazówki a czasami i opierdziel

      stworzyłem
      taki maly bryk jak myc auto srodkami które mam lub bede miał taki zestawik na start

      Mycie Auta dobre zroszenie wodą
      2 wiadra w jednym woda do płukania w następnym rozrobiony szampon
      Myjemy wycieramy na sucho
      Monster Shine Fluffy Dryer 90/60cm
      Ręcznik niebieski

      Rozrabiamy glinkę w ręce jak plastelinę
      Następnie pryskamy na lakier wodą rozrobiona z szamponem
      Na aplikator ok. 2-3 krople szamponu.
      i czyścimy glinka raczej nie koliste ruchy

      następnie znowu myjemy samochód i wycieramy na sucho

      na to czarną stroną FLEXIPADS Aplikator 3-kolorowy dwustronny
      Nakładamy
      Meguiar's Ultimate Compound
      I polerujemy
      Żółtą stroną FLEXIPADS Aplikator 3-kolorowy dwustronny

      Meguiar's Ultimate Compound stosujemy co jakiś czas nie co każde woskowanie np. co 3 woskowanie

      A kiedy nie stosujemy Meguiar's Ultimate Compound
      Używamy clenera Dodo Juice Lime Prime Lite
      Nanosimy go padem Meguiar's Soft Foam Applicator Pad
      Oraz polerujemy
      mikrofibrą
      Koch Chemie Microfasertuch Grau

      Teraz nakładamy Meguiar's Soft Foam Applicator Pad
      Wosk FK1000
      I polerujemy
      Koch Chemie Microfasertuch Grau


      Miedzy kolejne woskowania stosujemy
      Ultimate Quik Detailer megarius
      Koch Chemie Microfasertuch Grau


      PLASTIK ZEWNĄTRZ - 303 Aerospace Protectant
      Nakładając go Meguiar's Soft Foam Applicator Pad

      Deska rozdzielcza –
      Meguiar's Natural Shine Protectant
      Nakładając go Meguiar's Soft Foam Applicator Pad

      Komentarz


      • Poradnik może być, ma tylko nie wielki mankament, mianowicie nie każdy ma identyczny zestaw kosmetyków oraz nie każdy lakier zachowuje się tak samo po zastosowaniu tych samych kosmetyków

        Przykładowo glinka która na Skodzie, Volvo nie robiła nic na Mitsubishi narobiła takich holo że było nad czym pracować itd....

        Ale generalnie fajnie że wreszcie na tym forum zaczęło się coś dziać w temacie detailingu
        http://carsdetailing.blogspot.com/

        Komentarz


        • gusiak a jak z tym clenerem dodo pod wosk FK1000 nada sie

          Komentarz


          • Zamieszczone przez mati8201
            dodo pod wosk FK1000 nada sie
            Nada się ,nada. Dodo Lime Prime to jeden z najbardziej uniwersalnych cleanerów który "lubi się" z prawie każdym woskiem.
            Czarny Elegance

            Komentarz


            • Zamieszczone przez mati8201
              gusiak a jak z tym clenerem dodo pod wosk FK1000 nada sie
              Ja sie w tym temacie głośno nie wypowiadam
              http://carsdetailing.blogspot.com/

              Komentarz


              • gusiak11
                Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                Komentarz


                • Panowie czy ktoś może mi polecić prosty zestaw do mycia i konserwacji lakieru ?
                  Wystarczy dobry szampon + wosk + ściereczka mikro + coś do plastików na zewnątrz
                  Mieszkam w bloku i nie mam gdzie bawić się w przechodzenie całego procesu. Auto nie będzie garażowane bo takowego nie mam. Kolor lakieru - czarny perła.
                  Najlepiej z linkami do sklepu. Dzieki
                  JEST >>> O2FL by Lockin

                  BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                  BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                  BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                  BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                  Komentarz


                  • prosze o jakies propozycje coś do plastików zewnętrznych

                    Komentarz


                    • Bardzo dobry preparat ShowCarShine
                      http://carsdetailing.blogspot.com/

                      Komentarz


                      • A ja polecam 303 Aerospace Protectant. Bardzo ładnie wyciaga czarny kolor i długo pozostaje na plastikach.
                        (none)
                        Czarny Elegance

                        Komentarz


                        • a co mowicie o

                          AutoGlym Bumper Care

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez gusiak11
                            Bardzo dobry preparat ShowCarShine
                            Mam i polecam,mega wydajny srodek.Mozna tez sprobowac KOCH Chemie NANO MAGIC PLAST CARE -wiele osob go chwali.Co do 303 Aerospace moim zdaniem nadaje sie jedynie do wnetrza,na zewnatrz ktorko sie utrzymuje na plastikach.
                            Kondziu

                            OCP

                            Komentarz


                            • Taka ścieżka zdrowia:



                              - są na pojeździe drobne ryski, ale widoczne, nie zakładam, że STEP 1 cokolwiek tutaj zmieni istotnie, bo będzie nakłądany aplikatorem i docierany mikrofibrą

                              - dużo nadziei wiążę ze STEP 2 (chociaż dawniej było to chyba step 1 - bo teraz widzę, żę różnie wyszukiwarki pokazują ten preparat do głębokiego koloru), oczekuję nadania czarniejszej czerni na czarnym lakierze - również nakładany gąbką na element równomiernie 5 minut i wycieranie i następny element

                              - z tym woskiem nie miałem nigdy do czynienia, Tech WAX 2,0 kiedyś miałem ale miałem wrażenie, że krótko trzymał.

                              Wnioski
                              - zależy mi na STEP 2
                              - zależy mi na dobrym wosku
                              www.prostetorodo.pl

                              Komentarz


                              • Piszecie jak dbacie o samochodziki, aż miło poczytać i popatrzeć Może kiedyś i ja dorosnę do takiej dbałości :roll:

                                Na razie interesuje mnie temat rękawicy do mycia. Poczytałem temat i podsumowując polecacie takie o to, a nie gąbkę z materaca

                                Wet Wet Look Artemis - Link

                                Flexipads Merino Swirl-Free Wool Wash Mitt - Link

                                Meguiar's Microfiber Wash Mitt - Link

                                Microfiber Wash Mitt - Page Not Found - Meguiar's

                                FLEXIPADS MERINO SUPER SOFT LAMBSKIN WASH MESH MITT - FLEXIPADS Merino Super Soft Lambskin Wash Mesh Mitt

                                Która według was, użytkowników najlepiej będzie się sprawdzać do mycia bez żadnych innych zabiegów?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez drozdownik22
                                  Wet Wet Look Artemis - Link

                                  Flexipads Merino Swirl-Free Wool Wash Mitt - Link
                                  Bardzo dobre rekawice ale wymagają sporego wysilku by sie włosy nie sklejały, wiec po kazdym myciu plukanie w zimnej wodzie a jak wyschnie szczotka "żony" do włosów i czeszemy
                                  Raczej nie polecam do samochodu mytego nie zgodnie ze sztuka

                                  Zamieszczone przez drozdownik22
                                  Meguiar's Microfiber Wash Mitt - Link

                                  Microfiber Wash Mitt - Page Not Found - Meguiar's
                                  mam megsa bardzo dobra rękawica, POLECAM druga też nie wygląda źle

                                  Ostaniej nie polecam, miałem i szybko sie zfilcowała
                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                  Komentarz


                                  • Takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem :lol: To teraz zmówić i można działać, dzięki wielkie za podpowiedz

                                    Komentarz


                                    • z rękawicą do mycia jest trochę jak z normalnymi rękawiczkami - dobrze jest przymierzyć, bo niektóre są bardzo obszerne wewnątrz i obracają się podczas mycia. do tego polecam rękawice, które z dwóch stron mają wełnę, nie jakieś tam drapaki do owadów. przyspiesza to mycie auta bo nie trzeba jej płukać tak często
                                      używam takiej: Link ale jest dla mnie odrobinę za duża.

                                      i jak już używasz rękawicy to dorzuć drugie wiadro i separator brudu. ja np używam takiego: Link i polecam, można go dopasować do wiader o różnej średnicy.
                                      "Oktawio był dobrze zapowiadającym się piłkarzem. Każdą wolną chwilę spędzał na treningach piłki nożnej przed domem. Pewnego razu piłka wyleciała na ulicę. Nieuważny Oktawio wpadł pod samochód i zmarł.
                                      Jaki z tego morał? Szkoda Oktawia "

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez mati8201
                                        prosze o jakies propozycje coś do plastików zewnętrznych
                                        Zerknij jeszcze na AUTO FINESSE REVIVE -
                                        :arrow:

                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez drozdownik22
                                          Meguiar's Microfiber Wash Mitt - Link
                                          ja mam tą rekawice i dobrze mi się nią myje więc polecam.

                                          Żeby nie wydawać nie wiadomo ile kasy to jedzie się do castoramy na dział ogrodu, szuka sie koszyczków do sadzenia cebuli, bierzesz jeden i szukasz wiadra ktore pasuje na na srednice odwracasz koszyczek i tadam...masz wiadro z osadnikiem za grosze

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez MixerGDA
                                            Żeby nie wydawać nie wiadomo ile kasy to jedzie się do castoramy na dział ogrodu, szuka sie koszyczków do sadzenia cebuli, bierzesz jeden i szukasz wiadra ktore pasuje na na srednice odwracasz koszyczek i tadam...masz wiadro z osadnikiem za grosze
                                            niestety ten patent nie zadziała tak jak powinien. separator brudu przede wszystkim zapobiega powstawaniu wirów na dnie wiadra, które podnoszą brud. zauważ, że podstawę każdego separatora tworzą 3-4 "łopatki", które dzielą dno wiadra i zapobiegają właśnie powstawaniu wirów. jak następnym razem będę mył auto to nakręcę filmik jak to działa - w półprzezroczystym wiadrze z Castoramy zasadę działania widać szczególnie wyraźnie
                                            "Oktawio był dobrze zapowiadającym się piłkarzem. Każdą wolną chwilę spędzał na treningach piłki nożnej przed domem. Pewnego razu piłka wyleciała na ulicę. Nieuważny Oktawio wpadł pod samochód i zmarł.
                                            Jaki z tego morał? Szkoda Oktawia "

                                            Komentarz


                                            • To wiadoma sprawa z wirem tylko, że jak ktoś już sam robi to i wymyśli patent na łopatki :P

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Karczol
                                                niestety ten patent nie zadziała tak jak powinien. separator brudu przede wszystkim zapobiega powstawaniu wirów na dnie wiadra, które podnoszą brud. zauważ, że podstawę każdego separatora tworzą 3-4 "łopatki", które dzielą dno wiadra i zapobiegają właśnie powstawaniu wirów. jak następnym razem będę mył auto to nakręcę filmik jak to działa - w półprzezroczystym wiadrze z Castoramy zasadę działania widać szczególnie wyraźnie
                                                Tu przyznaję racje Koledze, ale można inaczej zrobić kupić separator a wiadra budowlane z C.... czy innego marketu, ja mam budowlane najzwyklejsze tam po 8zl chyba 20l sprawdzaj sie świetnie.

                                                Druga dość ważna sprawa to pre-wasch, prawidłowo wykonany powoduje że woda w wiadrze aż taka brudna nie jest, nie popadajmy w paranoje
                                                http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X