Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

octawka mycie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • octawka mycie

    Tam są 2 żaróweczki większa i mniejsza i też już nie mogę się doczekać jak ktoś z forum rozkmini ten temat bo przydałoby się te żarówki zamienić na LEDY tak jak w tylnych lampach.

  • #2
    octawka mycie

    proszę o pomoc niedawno kupiłem octavie

    czas ja porządnie umyc i zakonserwować z tad moje pytanie czego użyć

    a wiec tak myje

    na to glinka - tylko jaka proszę o konkretne przykłady

    i wosk i tu tez pytanie jaki nadmieniam ze jestem poczatkujący jakis żeby łatwo sie nakładał i nie kosztował milionów czytałem coś o turtle wax tylko który bo jest kilka
    ktoś cos jeszcze pisał o jakimś srodku formuła 1

    jeszcze jedno mam starego lanos i jego tez bym chciał porządnie umyć tylko pytanie zrobi to samo co przy skodzie ale tutaj mam troche rysek jak z tym powalczyć czego użyć pasty polerskiej tylko jakiej

    [ Dodano: Pon 30 Wrz, 13 19:53 ]
    przegladajac allegro znalazlem cos takiego:

    Link

    oraz

    Link

    macie jakies propozycje

    [ Dodano: Pon 30 Wrz, 13 20:01 ]
    i glinka

    Link

    Komentarz


    • #3
      mati8201, opis czynności, czyli co po czym i w jaki sposób masz tutaj:
      Forum - Octavia Club Polska
      Zamieszczone przez mati8201
      na to glinka - tylko jaka proszę o konkretne przykłady
      Np. ta:
      Page Not Found - Meguiar's
      lub te:
      (none)

      Zamieszczone przez mati8201
      wosk i tu tez pytanie jaki nadmieniam ze jestem poczatkujący jakis żeby łatwo sie nakładał i nie kosztował milionów czytałem coś o turtle wax tylko który bo jest kilka
      ktoś cos jeszcze pisał o jakimś srodku formuła 1
      Jeśli nie masz dużo kasy z chcesz kupić dobry wosk, to zapomnij o marketowych wynalazkach w stylu F1, Turte wax czy innymi tego typu. Zainteresuj sie tym woskiem:
      (none)
      lub tym:
      (none)
      albo tym:
      Page Not Found - Meguiar's
      Ale poza glinką i woskiem, potrzebny będzie ci też podkład/odżywka pod wosk, aby przygotować lakier pod wosk. tu polecam ten produkt:
      DODO JUICE LIME PRIME 250ML - CLEANER GRATIS MIKROFIBRA - ShowCarShine
      Czarny Elegance

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za odpowiedz faktycznie nie chciałbym inwestować jakiś wielkich pieniędzy w środki do czyszczenia samochodu nie jestem jakimś maniakiem a nawet twierdze że samochód powinien służyć do jeżdzenia ale niemniej jednak chciałbym choć trochę o niego zadbać tym bardziej ze to moje pierwsze w miare nowy samochód (roczny)
        ale do rzeczy widzę ze poniżej 200 zł nie zejdę jaki taki tani ale w maire przyzwoity zestaw dało by sie poskładać

        1 szampon - juz mam wiec odpada
        2 glinka - 55 zł - Smooth Surface Clay Bar Replacement
        3 czyszczenie i drobne ryski 50 zł - Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner
        4 wosk 66 zł - Collinite no. 476 Super Doublecoat Auto Wax

        co można zastąpić czyms tańszym lub co trzeba dołożyć

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez mati8201
          1 szampon - juz mam wiec odpada
          2 glinka - 55 zł - Smooth Surface Clay Bar Replacement
          3 czyszczenie i drobne ryski 50 zł - Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner
          4 wosk 66 zł - Collinite no. 476 Super Doublecoat Auto Wax
          1 jaki masz szampon? Z jakim ph
          2 glinka z megsa - sam używam i jestem zadowolony
          3 jaki masz kolor? Używałem tylko deep crystal step 2 i na ciemnym lakierze ładnie przyciemniał, rysek ręcznie i tak będzie Ci ciężko usunąć
          4 z tanich to Coli 476 lub Meguiar's #16, możesz też kupić sobie próbkę jakiegoś wosku. Nie zapomnij o padzie do nakładaniu wosku i mikrofibrze miękkiej

          Zamieszczone przez mati8201
          co można zastąpić czyms tańszym lub co trzeba dołożyć
          dołożyć można bardzo dużo, ale nie będzie to tanio. Na początku bym zaczął od zestawu do mycia - wiadro, rękawica, pędzelek, ręcznik :diabelski_usmiech
          był Golf | jest Octavia

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mati8201
            co trzeba dołożyć
            Cleaner pod wosk. Inaczej wosk niezbyt dorze związe sie z lakierem i ... szkoda twojej pracy, bo bardzo szybko spłynie z auta.
            No i oczywiście musisz mieć świadomość, że po nałozeniu wosku, odpada mycie agresywna chimią (czyli np. aktywną piana na myjkach samoobsługowych), o automatach nie wspominając.
            Czarny Elegance

            Komentarz


            • #7
              kolor mam ciemny bordo

              szampon mam taki:

              Link

              czyli podsumowując:

              1 szampon
              2 Smooth Surface Clay Bar Replacement
              3 deep crystal step 2
              4 wosk Coli 476 lub Meguiar's #16 lub Collinite no. 476 Super Doublecoat Auto Wax

              do tej pory czyściłem samochód gąbką (i mam pytanie jaka gąbka powinna być z dziurami czy gładka) czy zamieńić gąbkę na coś innego
              jaki clener - dajcie przykład
              Nie zapomnij o padzie do nakładaniu wosku (prosze o przykład)czy taki zestaw wystarczy
              Link

              i mikrofibre mięką mam tak do ściągania wody taką
              Link

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez mati8201
                jaki clener - dajcie przykład
                Masz powyżej, w moim pierwszym poście.
                Czarny Elegance

                Komentarz


                • #9
                  Big, to na początek dla zmniejszenia kosztów może PB black ShowCarShine
                  był Golf | jest Octavia

                  Komentarz


                  • #10
                    a jakis tańszy cleaner bo tamten widze za 70 zł

                    Komentarz


                    • #11
                      Stosujac Megsa Deep Crystal step2 mozesz to traktowac jako cleaner i na to klasc wosk.
                      Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                      Komentarz


                      • #12
                        czyli powoli sie mi cos wyjaśnia prosże poradzcie coś jeszcze do usuwania drobnych rysek i jaka gabka z dziurami czy gładka

                        [ Dodano: Wto 01 Paź, 13 19:44 ]
                        jeszcze jedno na ile wystacza glinka taka 50g

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez mati8201
                          prosże poradzcie coś jeszcze do usuwania drobnych rysek
                          Ultimate Compoud od Meguiars. 404 Nie znaleziono
                          Zamieszczone przez mati8201
                          jaka gabka
                          Tricolor, czyli taka: 404 Nie znaleziono
                          Czarny Elegance

                          Komentarz


                          • #14
                            Nic dodac, nic ujac
                            Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                            Komentarz


                            • #15
                              czyli do rysek stosować
                              Ultimate Compoud od Meguiars czy SwirlX

                              a czy o tej gąbce co napisałes to nadaje sie do mycia

                              [ Dodano: Wto 01 Paź, 13 19:59 ]
                              a co powiecie o takiej glince i na ile wystarczy
                              Link

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez mati8201
                                Ultimate Compoud od Meguiars czy SwirlX
                                SwirlX, jest słabsze i przy ręcznej korekcie jego użycie nie da zadowalających efektów.
                                Zamieszczone przez mati8201
                                a czy o tej gąbce co napisałes to nadaje sie do mycia
                                Nie.

                                [ Dodano: Wto 01 Paź, 13 20:04 ]
                                Zamieszczone przez mati8201
                                a co powiecie o takiej glince i na ile wystarczy
                                Link
                                Tej glinki nie używałem.
                                To na ile wystarczy glinka zależy od kilku rzeczy:
                                1. Jak bardzo zanieczyszczone lakiery aut będziesz nią czyścił.
                                2. Jak szybko spadnie ci na brudne podłoże.
                                Czarny Elegance

                                Komentarz


                                • #17
                                  to doradz co do mycia auta jak gąbka

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Big
                                    To na ile wystarczy glinka zależy od kilku rzeczy:
                                    1. Jak bardzo zanieczyszczone lakiery aut będziesz nią czyścił.
                                    2. Jak szybko spadnie ci na brudne podłoże.
                                    3. Jak bardzo oczyścisz lakier przed glinkowaniem, głównie ze smoły

                                    Zamieszczone przez Big
                                    mati8201 napisał/a:
                                    a co powiecie o takiej glince i na ile wystarczy
                                    Link

                                    Tej glinki nie używałem.
                                    Ja używałem i leży prawie cała w garażu. Nie wiem czego to wina, ale moja klei się do palców jak guma do żucia.
                                    był Golf | jest Octavia

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez mati8201
                                      to doradz co do mycia auta jak gąbka
                                      Nie gąbka, tylko rękawica.
                                      Polecam taką: 404 Nie znaleziono
                                      Czarny Elegance

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        mati8201, z tych tańszych to ta co Big podał albo szaro-żółta. Sam takiej używam od 2 lat.
                                        Link

                                        najlepiej szukaj kosmetyków w jednym sklepie żeby za przesyłkę wyszło jak najtaniej. Poszukaj sobie tu sklepu, który Ci odpowiada i poczytaj tematy. Często można dostać rabat przy zamówieniu.
                                        był Golf | jest Octavia

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Za niecale 2x tyle jest rekawica 5z lepsza. WARTO.
                                          Tu naprawde nie ma co sie zastanaiwac:

                                          Link
                                          Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez staraoctavia
                                            Za niecale 2x tyle jest rekawica 5z lepsza. WARTO.
                                            Tu naprawde nie ma co sie zastanaiwac:

                                            Link
                                            Ta jest faktycznie genialna !!! sam widziałem ja w akcji. Tylko nie chciałem jej proponować, żeby nie wystraszyć ceną.
                                            Czarny Elegance

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              mati8201, fajnie kolego że pytasz bo po to jest forum ale nie potrzebnie dublujesz temat to tak na marginesie

                                              co do zestawu podeprę się pytaniem z drugiego posta gdzie pytałeś, nie da się na dobrą sprawę skompletować zestawu od "0" za 200zł, no chyba że będziemy jechać po kosmetykach K2, Nigrin, Turtle Wax etc....

                                              wracając do tematu... koledzy tak się rozpędzili że zapomnieli o aktywnej pianie jeżeli chcesz się zacząć bawić w porządne mycie bez tego sie nie obejdzie, ułatwi Ci to bardzo prace, ja od kliku lat używam tej TENZI TRUCK CLEAN Aktywna piana do mycia aut silnika plandek ciężarówek 1L jak bardzo brudne kapkę więcej jak nie to lekki roztwór.
                                              Dalej twoje auto zapewne ma felgi aluminiowe więc będziesz potrzebował coś do mycia felg polecam też tenzi, prix TENZI PRIX do usuwania rdzy opiłków metalu żelaza 1L tym też co jakiś czas warto oblecieć całe auto bo jednak drobiny metali z klocków i innych syfów na ulicy zostają na lakierze, potem będzie glinka miała mniej do roboty.

                                              Jak już przygotowałeś auto chemia to mycie dobrym szamponem miękka rękawica do tej pory używałem tej co poleca meridomaniak, wczoraj pojawiła się ta którą poleca staraoctavia, jeszcze nie testowana ale wygląda obiecująco.

                                              Po myciu możesz glinkować, glinka to długi temat sa takie śmakie owakie, myślę że w twojej okolicy jest jakiś sklep profesjonalnie zajmujący sie ta kosmetyka i chłopaki Ci doradza co kupić.

                                              Co do wosku, tu znowu każdy ma swoja drogę i zdanie na ten temat.... jedni wolą sztuczne inni naturalne, jeszcze innym starczają QD.

                                              Osobiście skoro masz ograniczony budżet to polecał bym Link, bardzo fajny wydajny wosk. Wg moich obserwacji nie wymaga cleanera.

                                              Co do maskowania i wyciągania rys, mógł byś spróbować Achillesa od VP, cos zdejmie, coś zakryje efekt powinien być, ale ręcznie jest to mozolna praca jak nie wiem co... raz spróbowałem i po masce dałem sobie spokój. Po Achillesie możesz kłaść większość wosków.

                                              To taki mini kompendium wiedzy na początek, temat jest długi i szeroki jak..... :szeroki_usmiech
                                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                1 szampon - K2 EXPRESS SZAMPON SAMOCHODOWY KONCENTRAT 1 LITR - ok 10 zł
                                                2 rękawiczka do mycia - Link cena ok 10 zł
                                                3 . mikrofibra do osuszania samochodu - 10 zł
                                                4. Glinka - ValetPRO Yellow Clay Bar cena 32 zł za 100g
                                                5. cos do drobnych rysek - Ultimate Compoud od Meguiars cena 55 zł
                                                6 ręcznik do polerowania jan niezbedny - 7 zł
                                                7 nabłyszczenie - Megsa Deep Crystal step2 - 55
                                                8 ręcznik do polerowania jan niezbedny - 7 zł
                                                9 Wosk Collinite 476S Zestaw Mikrofibra + Aplikator - 80 zł

                                                razem wyszło jakies 266 + koszty przesyłki itp czyli wyjdzie z 300 zł co byscie zamieni co dodali
                                                a moze jakis inny zestaw dla poczatkującego

                                                co wy na to

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez mati8201
                                                  co byscie zamieni co dodali
                                                  Zamieszczone przez mati8201
                                                  3 . mikrofibra do osuszania samochodu - 10 zł
                                                  ja dasz radę dołożyć 20zł to weź ten SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM - STRUKTURA PLUSZU, NAJPOPULARNIEJSZY - ShowCarShine ewentualnie jeszcze coś lepszego, ale będzie droższy

                                                  Zamieszczone przez mati8201
                                                  2 rękawiczka do mycia - Link cena ok 10 zł
                                                  link nie działa

                                                  i poszukaj sobie sklepu na forum.kosmetykaaut.pl powinieneś dostać około 5% rabatu czyli wysyłkę będziesz miał w gratisie albo coś dobierzesz
                                                  był Golf | jest Octavia

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X