Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

octawka mycie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Dobrze by bylo nie pomijac bo jest ryzyko ze uzywajac cleanera porysujesz lakier tym czego nie zmyjesz a co zbierze wlasnie glinka. Ma sie ocieplic na dniach.
    Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

    Komentarz


    • #77
      jakie opinie na ten temat i prosze o opinie na temat wosków


      Link

      [ Dodano: Pon 07 Paź, 13 21:42 ]
      gusiak i big prosze jeszcze raz o pomoc i odpowiedz na moje pytania

      Komentarz


      • #78
        Zamieszczone przez mati8201
        prosze o opinie na temat wosków
        Kolego a co Cie konkretnie interesuje bo tu można by napisać encyklopedię na ten temat
        http://carsdetailing.blogspot.com/

        Komentarz


        • #79
          na pierwszy raz bede wosokował auto chodzi mi zeby ten wosk sie długo utrzymywął i był w miare uniwersalny zima - lato znajac moj zapął to nie bede jakos czesto woskował od czasu do czasu

          Proszę o zatwierdzenie, opinie na temat takiego zestawu dla początkującego czy mam wszystko co zamienic gusiak w tobie nadzieja jeszcze raz prosze o pomoc

          Rękawica - Meguiar's Microfiber Wash Mitt
          Link

          Szampon ten
          Link

          lub

          Link

          Ręcznik do wycierania na sucho - ShiningCar Waffle Dryer 76x56cm - Link
          Lub
          Link
          Glinka
          Link
          następnie
          Ultimate Compoud
          Link
          do tego
          aplikator
          Link
          i na koniec wosk
          na poczatek próbka
          Link
          aplikator
          Link
          i polerka
          Link

          czy cos mi jeszcze jest potrzebne ???????

          Komentarz


          • #80
            mati8201, ta rękawica będzie o wiele lepsza od Meguiar's :

            Link :wink:

            Zestaw ok, może przydać się jeszcze coś do usuwania zanieczyszczeń metalicznych np. CarPRO IronX / Bilt Hamber Korrosol i coś na smołę Autosmart Tardis / Prickbort

            Car Detailing

            Komentarz


            • #81
              O zmianie rekawicy pisalem ze 3x ale widocznie kolega nie chce zmieniac.

              Szampon zdecydowanie zmienilbym na ten:

              Link
              Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

              Komentarz


              • #82
                dzieki staraoctavia rękawice pewnie zmienie nad szmponem tez sie zastanowie a reszta jest ok cos dodac ujac i czy to wszystko mi wystarczy na moj pierwszy raz
                i co mowicie o reczniku do słuszenia

                [ Dodano: Wto 08 Paź, 13 12:23 ]
                jeszcze jedno pytanie czy Ultimate Compoud stosuje sie przed kazdym wosokowaniem czy on zastepuje cleaner

                Komentarz


                • #83
                  UC to rodzaj cleanera, ktory ma za zadanie poprawic wyglad lakieru, zniwelowac rysy, nie ma sensu darcie nim przed kazdym woskowaniem.
                  Recznik wybralbym niebieskie dobrze znany.
                  Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                  Komentarz


                  • #84
                    ok czyli dodatkowy cleaner odpada bo mysłałem ze trzeba jeszcze Link

                    czekam na jeszcze inne opinie

                    a czy takie cos moze byc używane miedzy pełnym wosokowaniem

                    Link

                    Komentarz


                    • #85
                      Nie jestem fachowcem, bo też dopiero zaczynam zabawę w dopieszczanie auta, ale tak widzę, że jakoś skaczesz po różnych półkach cenowych. Może lepiej mniej zabawek lepszej jakości niż mieszać produkty premium z rzeczami z marketów.
                      O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                      Komentarz


                      • #86
                        akurat to K2 ma na półce w garazu i zastanawiam sie czy do kosza czy się na cos przyda

                        Komentarz


                        • #87
                          Sprawdz. Takimi srodkami sie nie bawie. Raz robilem test srodkow W5 dla Lidla.
                          Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                          Komentarz


                          • #88
                            czyli cleaner by sie przydał
                            że przed jednym woskowaniem stosować Ultimate Compoud

                            a przed nastepnymi np dwoma cleaner

                            i potem znowu Ultimate Compoud

                            [ Dodano: Wto 08 Paź, 13 18:56 ]
                            a może by Ultimate Compoud stosować tylko na miejsc małych zarysowan a w pozostałe miejsc cleaner

                            Komentarz


                            • #89
                              Kolego szczerze i bez obrazy strasznie meczysz. Dowiedziales sie w tym watku bardzo duzo. Kup zrob i podziel sie opinia skoro jestes wylewny. To nie operacja na otwartym sercu. Klepanie w klawiature nie da Ci doswiadczenia i wiecej nie nauczy. Podstawowe dane masz. Do dziela.
                              Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                              Komentarz


                              • #90
                                Wole 5 razy zapytac niz raz malować "juz jeden gość na myjni mi poddpoiwedził zeby gabka myć" i z tego co wiem to 70% ludzi myje gabka po 5 zł bo z tego co widze to kazdy z moich sasiadów myje gabka taka zwykła i na to kłada wosk i mysla ze jest dobrze i POTO JEST FORUM ZEBY NIE POPEŁNIAC BŁEDÓW bo samochód nie kosztuje 10 zł zeby go mozna było zmieniać co chwila. Taksamo nie problem nakupić kosmetyków za 1000 zł a uzywać tylko kilko razy

                                Jesli ktoś może to proszę aby odpowiedział jak to jest z tym Clinerem

                                Komentarz


                                • #91
                                  mati8201, cleaner nakładasz przed woskiem. Ma on za zadanie przygotować lakier pod wosk, odtłuścić go i spowodować, że wosk lepiej zwiąże ie z lakierem, a także odpowiada on za tzw. wet-look, czyli mokry połysk i przyciemnienie koloru lakieru.
                                  Cleaner nakłada się wcierając max. w lakier, po czym odrazu poleruje.
                                  Czarny Elegance

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez staraoctavia
                                    Kolego szczerze i bez obrazy strasznie meczysz.
                                    Zamieszczone przez mati8201
                                    Jesli ktoś może to proszę aby odpowiedział jak to jest z tym Clinerem
                                    Zamieszczone przez Big
                                    cleaner nakładasz przed woskiem. Ma on za zadanie przygotować lakier pod wosk, odtłuścić go i spowodować, że wosk lepiej zwiąże ie z lakierem, a także odpowiada on za tzw. wet-look, czyli mokry połysk i przyciemnienie koloru lakieru
                                    Jak kolego mowisz
                                    Zamieszczone przez mati8201
                                    POTO JEST FORUM ZEBY NIE POPEŁNIAC BŁEDÓW
                                    jak byś poczytał dokładnie to odpowiedzi na twoje pytania jest 1000, i o dyskusje byly o woskach i o cleanerach czy warto czy nie warto, sam wątek gazrażowy i hokus pokus po dokładnym przestudiowaniu powinien Ci dać 90% wiedzy na temat co kiedy jak i po co.
                                    Każda osoba zajmująca się sie detailingiem bedzie miała swoje doświadczenia, powiązane nie rozłącznie z kosmetykami które posiada w swoim warsztacie i wiedzą która posiada. staraoctavia, bardzo lubi praocwać tzw. woreczkami, inni wola sealenty... w tej zabawie nie ma jednej drogi, jedni lubia pomarańcze a inni mandarynki a ty musisz znaleźć swoja drogę i dobrać swoje kosmetyki do swojej zabawy.
                                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      powiem wam ze poszedłem na łatwizne jak myslicie

                                      ale jestem juz na 120 stronie poleconego tematu
                                      Forum - Octavia Club Polska

                                      ale nie znalazłem informacji na temat
                                      czy Ultimate Compoud można stosować przy każdym woskowaniu czy tylko co jakis czas na przemian z clinerem
                                      niektórzy pisali ze Ultimate Compoud zastępuje cliner

                                      myslę ze trzeba kończyć ten temat skoro niektórych to drażni ale moim celem nie było zanudzanie ale zrobienie takiego małego skrótowca co i jak bo myslicie ze ludzie maja czas czytać w/w temat który ma ok 170 stron wiekszość rezygnuje i myje tak jak wczesniej pisałem uzywając produktów k2

                                      Dzięki wszystkim za pomoc
                                      może ktoś kiedys stworzy na tym forum takiego małego bryka maks 5 stron zeby każdy mogł poczytać

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Zamieszczone przez mati8201
                                        ale jestem juz na 120 stronie poleconego tematu
                                        Prawda i tak został skrócony bo mial 600 storn
                                        Dla tego poleciłem Ci temat garażowy

                                        jak pisałem nie ma jednej drogi w tej zabawie.... czy UC można stosować za każdym razem, można ale po co, on ma za zadanie trochę rys usunąć trochę zamaskować. ale jak masz za każdym razem używać UC to oddaj komuś na korektę a potem o nią dbaj.

                                        Nie o to chodzi że kogoś twój temat drażni, po prostu padału tu za mało konstruktywnych pytań, takie bicie piany, i może dla tego.

                                        Zamieszczone przez mati8201
                                        może ktoś kiedys stworzy na tym forum takiego małego bryka maks 5 stron zeby każdy mogł poczytać
                                        nie da sie takeigo czegoś zrobić bo zawsze bedzie a co ty opowaidasz, itd....
                                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Zamieszczone przez gusiak11
                                          tzw. woreczkami,
                                          Pójdę na łatwiznę :szeroki_usmiech i nie będę przeglądał iluś stron wątku o detailingu, zapytam wprost - co są tzw "woreczki" :?:
                                          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Podsumowując mój pierwszy zetaw bedzie wyglądał tak

                                            Rękawica
                                            Link

                                            Szampon ten
                                            Link

                                            Ręcznik do wycierania na sucho
                                            Link

                                            Glinka
                                            Link
                                            następnie

                                            Ultimate Compoud
                                            Link

                                            do tego
                                            aplikator
                                            Link
                                            i na koniec wosk
                                            na poczatek próbka
                                            Link
                                            aplikator
                                            Link
                                            i polerka
                                            Link

                                            Do kolejnego woskowania kupię
                                            cleaner
                                            Link

                                            oraz na czas miedzy kolejne woskowania czyli po każdym myciu
                                            Page Not Found - Meguiar's

                                            a czy UC można stosowac tylko na te elementy gdzie ma sie ryski (mam w miare nowe 1,5 roczne auto i ma tylko 3 widoczne rysy) a na pozostałe celaner
                                            bo mam tylko 3 widoczne ryski z tego jedną wiekszą na masce

                                            gusiak11 dzięki za wszystko moje pierwsze mycie bedzie na twoją cześć napewno sie pochwalę (jak bedzie czym)
                                            ops:

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zestawik calkiem ok. Zmien tylko QD z megsowego na Sonaxa BSD - jest pod kazdym wzgledem lepszy i tanszy.

                                              Woreczki sa to woski naturalne z wyzszej polki, sloiczki w ktorych jest wosk dodatkowo sa w satynowych woreczkach np:

                                              (none)
                                              Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Zamieszczone przez staraoctavia
                                                Woreczki sa to woski naturalne z wyzszej polki
                                                Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź.
                                                O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zamieszczone przez staraoctavia
                                                  Zmien tylko QD z megsowego na Sonaxa BSD - jest pod kazdym wzgledem lepszy i tanszy.
                                                  Zgadzam sie z powyższym w 100%, tym bardziej, że sam miałem okazję, dzięki Twojej uprzejmości, spróbowac tego Sonaxa i jest on faktycznie rewelacyjny. Jest tylko jeden mały problem - gdzie on go kupi, skoro u nas jest praktycznie niedostępny 8)
                                                  Czarny Elegance

                                                  Komentarz


                                                  • kurde akurat tego sonaxa w moim sklepie (podane wyzje linki) nie widze

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X