Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie głosniki na przód

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witajcie.
    Widzę w temacie O1. Ja posiadam O2 FL kombi radio SWING.
    I tutaj jest zupełnie inne rozmieszczenie głośników. Nisko/średnio tonowe są. ..przy pośladkach.
    Lewy głośnik mi klęknął I to był czas aby je wymienić.
    Zakupiłem HERTZ DSK 170.3.
    Kiedy rozebralismy drzwi ukazała nam się zewnętrzna blacha drzwi juz wygłuszona tak więc nasza praca polegała na wymianie wysokich tonów, założenia dystansów i montaż zwrotnic i głośników.
    Po złożeniu wszystkiego i odpaleniu o żeś k...a jak się rozczarowałem!!!
    Jak dam basu więcej (w skali 1-9 np. 4) i trochę głośniej to to nie gra tylko buczy.
    Głośniki mają 160W peak i 80W RMS. I teraz nie wiem czy radio za słabe czy te głośniki o kant dupci rozbić .
    Fakt, że magnes bardzo mały bo czytając forum obawiałem się żeby nie kupić za dużego głośnika, bo myślałem ze mało miejsca będzie do blachy zewnętrznej.

    I teraz kilka pytań:
    1. Czy bawić się w wygłuszenie drzwi i na siłę je zostawić.
    2. Czy wzmacniacz coś pomoże.
    3. Czy szukać jakichś innych głośników. Proszę polećcie jakieś bo już mi ręce opadają.
    4. No i jak nowe to jaką głębokość muszę wybrać żeby bezpiecznie je przykręcić i dobrze siedziały.

    Wyjściowo miała być wymiana głośników i wstawienie w bagażniku wzmacniacza i skrzynki z głośnikiem w lewym boczku bagażnika no i wygłuszenie bagażnika.

    A teraz to mi się koncepcja rypła.
    Czego oczekuję od głośników. HERTZ gra dobrze wysoko natomiast dołu nie ma wcale. Myślałem o Helix. Tylko nie wiem czy cały zestaw wymienić czy tylko nisko/średnio tonowe głośniki. Nie wiem jak to będzie chodzić ze zwrotnicami i cykaczami od hertz.
    Jakie Helixy polecacie/model/ no i cenowo aby były niedrogie a dobrze grały.

    Budżetu dużego nie przewiduje. Na razie wzmak i tuba muszą poczekać. Skupiam się nad głośnikami.

    Mile widziane opinie tych co grzebali przy audio i maja doświadczenie.
    Możecie też pisać jaki ciekawy zestaw wmontować w tą małą skrzynkę w boczku bagażnika. Tam bodajże wchodzi 25cm i pod to jaki wzmak.

    Proszę pisać prosto i opisowo bo jestem początkującym w tym wszystkim.
    Pozdro.
    Załączone pliki
    Ślicznotka: O2 FL :-)

    Komentarz


    • karoldab82, zwrotnica jest pod ten głośnik, więc nie ma co kombinować z innymi głosnikami pod te zwrotnice. jak nie chcesz wydawać za wiele, to ja bym spróbował wytłumić drzwi lepiej i sprawdzić wtedy. Wiadomo, że te takie głośniki basu ekstra nie dadzą, szczególnie z takiego przedziału cenowego. Chcesz bas, do zapakuj sobie wzmak i skrzynie do bagażnika dodatkowo.

      Komentarz


      • Odgrzewam kotleta
        Jakiś czas już minął, a pytanie ciągle aktualne: jakie głośniki wybrać? Chcę wymienić komplet, czyli basowy i syk, jak będzie trzeba to i wzmacniacz, i tu się zacznie seria pytań.

        Jakie głośniki?
        Jaki wzmak?
        Czy wstawiać subwoofer?
        Jaka mata wygłuszająca?

        Budżet: ok 1000zł na wszystko

        Komentarz


        • Ktoś, coś??

          Komentarz


          • PIerwsze wygłuszenie , następnie przemysleć czy głośnik ma grać pod radiem czy w kooperacji ze wzmacniaczem . Radio mające 25 W max nie napędzi głośnika o mocy 80w i wyżej .

            Komentarz


            • Zamieszczone przez kurczak12435 Zobacz wpis
              Ktoś, coś??
              Tak jak kolega wyżej napisał,wygłuszenie drzwi to podstawa,ja wygłuszałem matami ctk,głośniki mam audio system R gra to tak tylko budżet trochę większy niż tysiąc zł

              Komentarz


              • CTK , silencoat , bitmat jeden grzyyb ale dają spokojnie radę jako ta niższa półka cenowa .

                Komentarz


                • A jak jest z podłączeniem niefabrycznego radia jeżeli ma Sound System? Wszystko pasuje czy trzeba coś przerabiać?

                  Komentarz


                  • Nie zatrybi bo ori wzmak ma jakos odwrotnie podlaczenie sygnalowe sterowanie masa jakos udziwnione. Dlatego kodujesz sound system w radiu .

                    Komentarz


                    • Co to znaczy kodujesz w radiu?

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X