Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie głosniki na przód

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam
    zabieram się za wygłuszenie przednich drzwi w O1 mam kilka pytań
    1. ile potrzebnych mat STP ?
    2. ile potrzebnych mat APP ?
    3. maty STP gdzie należy zamontować ?
    4. maty APP gdzie należy zamontować ?
    5. jakie polecacie przewody do głośników od radia. Zamierzam kupić głośniki HELIX DB62.1
    6. ile potrzeba metrów przewodów ?
    7. czy warto stosować maty APP czy tylko STP ?
    z góry dziękuje za info
    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham wypić.

    Komentarz


    • Pytanko Dotyczy Glosnikow

      jaka moc maja glosniki w przednich drzwiach Octavi I
      orietuje sie ktos ???
      Moze
      macie propozycje na co zmienic chetnie poslucham podpowiedzi

      Co myslicie o takich glosniczkach ??
      Link

      Komentarz


      • Hertz jak najbardziej na takcena nowych 449zł ale wiesz za co płacisz, miałem takie i byłem zadowolony teraz siedzą hsk, jest duża róznica ale cena 2 razy wieksza :
        Ale takie głośniki nie zagrają pod radiem rewelacyjnie musi byc wzmak.
        Pod radio to tylko dsk (najniższa półka hertza) i nie kupuj jakiś blaupunkt BOSCHMANN bo to dziadostwo jest na maxa :szeroki_usmiech z tego co zauważyłem to chcesz kupic same głośniki EV 165mm hmm
        wolałbym 100% cały zestaw esk bo sam woofer kepsko zagra. TAkie moje zdanie :szeroki_usmiech
        Firmy najpopularniejsze na polskim rynku, które najlepiej się spisuja w car audi to:
        HERTZ
        JBL
        PIONEER
        INFINITY
        PB ALPINE Chodzi tu o cene i jakoś
        Dupo-wóz
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=45457

        Komentarz


        • Czyli co proponujesz wymiane TWEETERÓW TEZ ??

          Komentarz


          • Dareczek, Koniecznie. Same woofery wymieniać bez gwizdków bezsens w tym przypadku.

            Komentarz


            • hotrain A gwizdki znajduja sie bodajze na dzrwiach na gorze ?????

              czy da sie je zastapic w tym samym miejscu miejscu

              Komentarz


              • Dareczek, miejsce montażu jest to samo co fabryczne.

                Komentarz


                • Dokładnie tak, mi zwrotnice mieszca się miedzy blacha a boczkiem więc nawet ich nie widać
                  Kupuj całość czyli zestaw HERTZ ESK 165 mm
                  A jeżeli chcesz żeby zagrały na maxa możliwości to proponuje kupic jakiś mały wzmak żeby miał chociaż 50 watt rmsu
                  Dupo-wóz
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=45457

                  Komentarz


                  • Dareczek, sorry, popierniczyło mi się, nie ma sensu pod radio kupować ESK, lepiej DSK i wygłuszyć drzwi. ESk nie zagrają pod samym radiem, szkoda kasę w błoto wyrzucać.

                    Komentarz



                    • a czy woofery oraz gwizdkki zamatuje pod fabryczna
                      instalka czy trzeba tez ciagnac dodatkowe kable

                      Komentarz


                      • Dareczek, Nie ma potrzeby zmiany kabli w takiej konfiguracji.

                        Komentarz


                        • witam, jako iż zamierzam wymienić głośniki (fabryczne) mam pytanie co do modelu,
                          zastawiam się nad Morel Maximo 6.2, tylko czy warto kupować takie głośniki podłączając je tylko pod radio (4x50) ?,

                          w sklepie miałem okazję posłuchać chwalonych w tym temacie Hertz'ów DSK podłączonych tylko pod radio i miałem wrażenie ze głośniki nie dają rady, dlatego pomyślałem o tych morelach

                          więc warto kupować morele wychodząc z założenia ze będą podłączone tylko pod radio ?
                          Byłe...:
                          Skoda S100L, rok produkcji: 1974
                          Skoda 120L, rok produkcji: 1988
                          Skoda Felicia, rok produkcji: 1995
                          Skoda Fabia I, rok produkcji: 2000
                          Skoda Octavia 1U, rok produkcji: 2005

                          Jest
                          Octavia 2, rok produkcji 2010

                          Komentarz


                          • Reendi, po pierwsze to radio na ktorym ktos napisal 4x50 W to ma max 17-20 W na kanał;
                            po drugie głośniki podłaczane pod końcówkę mocy radia powinny mieć skuteczność nie mniejszą niż 90 dB, więc te Morele łapią się na styk - powinno wystarczyć.
                            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                            Komentarz


                            • Nexus6: tylko hertz'e dsk które miałem okazję przesłuchać maja skuteczność: 93 dB były podłączone pod radio i grały średnio, dlatego sie zastanawiam czy będzie jakaś różnica i czy warto do moreli dopłacać
                              Byłe...:
                              Skoda S100L, rok produkcji: 1974
                              Skoda 120L, rok produkcji: 1988
                              Skoda Felicia, rok produkcji: 1995
                              Skoda Fabia I, rok produkcji: 2000
                              Skoda Octavia 1U, rok produkcji: 2005

                              Jest
                              Octavia 2, rok produkcji 2010

                              Komentarz


                              • Reendi, sama wymiana głośników bez przygotowania im środowiska pracy to marnowanie czasu i pieniędzy.
                                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                Komentarz


                                • Nexus6, no nie do końca się z Tobą zgodzę :wink:
                                  oczywiście pełny efekt będzie jak poprowadzisz nowe kable, wygłuszysz drzwi itp.
                                  ale do codziennego słuchania wystarczy założyć w miarę dobre głośniki + panele i też będzie dobrze ja nie narzekam na taki zestaw :szeroki_usmiech

                                  Komentarz


                                  • oczywiście drzwi wygłuszone i nowe kable, ale pytam o to bo w wzmacniacze już nie chcę się bawić, a trochę przeraziłem się jak grają te hertze podpięte pod same radio w sklepie, fabryczne głośniki w fabi dużo lepiej grały
                                    Byłe...:
                                    Skoda S100L, rok produkcji: 1974
                                    Skoda 120L, rok produkcji: 1988
                                    Skoda Felicia, rok produkcji: 1995
                                    Skoda Fabia I, rok produkcji: 2000
                                    Skoda Octavia 1U, rok produkcji: 2005

                                    Jest
                                    Octavia 2, rok produkcji 2010

                                    Komentarz


                                    • ja słyszałem, że hertze ładnie grają dopiero po podpięciu pod wzmak

                                      Komentarz


                                      • Reendi, rozejrzyj się za Link
                                        nawet pod samym radiem zrobią kawał dobrej roboty
                                        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez adamusiek
                                          do codziennego słuchania wystarczy założyć w miarę dobre głośniki + panele i też będzie dobrze
                                          Dokładnie jak kolega pisze, w poprzednim aucie po zmianie głośników i włożeniu paneli z MDF różnica była ogromna, fakt że głośniki były już wypierdziane ale mimo to uważam podobnie jak kolega

                                          Komentarz


                                          • ESK to najsłabsze proponowane..

                                            Lepsze będą Morele lub SAX

                                            W Morelach jest lepszy tweeter ale słabszy woofer (niektórym to nie przeszkadza) w SAX jest dobry woofer ale mizerny tweeter
                                            511 120 506 naprawa wzmacniaczy, radioodtwarzaczy. Montaż CAR AUDIO (kuj-pom)

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Nexus6
                                              Reendi, rozejrzyj się za Link
                                              nawet pod samym radiem zrobią kawał dobrej roboty
                                              Mam taki zestaw, i pod samym radiem (Columbus) nie radzą sobie :diabelski_usmiech
                                              Być może, inny dobry odbiornik + zmiana kabli z fabrycznych zmieniła by nastawienie

                                              Komentarz


                                              • adamusiek, Dobrze gadasz hertz potrzebuje mocy :twisted: DCA, ESK słabe hah pod radiem na pewno , a morele to trzeba dać dobrze ponad 1 tyś żeby grało. HERTZ jest bardzo dobry co do ceny i jakości mam hsk z nowej linni i grają zajebiście kolega ma własnie morele w pasku i w dupe może sobie je wsadzić a dał więcej niż ja za hertza......
                                                Więc jak kto woli, kasy macie dużo to kupywać morele
                                                I takie sprawdzanie głośników pod radiem to bez sensu(głośnik musi mieć dobre zasilenie i siedzieć w dzwiach które są wygłuszone wtedy możecie sobie robić porównania) po co robić audio jak się nie ma wzmaka, kasy i chęci itp.
                                                do radia to można głośniki z rynku kupić za 50 zł i założyć, u mnie nic nie gra pod radiem bo to bez sensu na wzmaku wszystko da się ustawić czyli częstotliwość i cała reszte :diabelski_usmiech

                                                [ Dodano: Sob 19 Mar, 11 15:31 ]
                                                PS radio pionka ma zasilenie max 17 rmsu na kanał a głośniki średniej klasy mają 70-100 rmsu więc proste że nie bedzie to grało, wystarczy wzmacniacz który ma 50watt rms np. magnat 500 watt idealny do takich rzeczy za nie duze pieniądze
                                                Dupo-wóz
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=45457

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez JOY
                                                  Jestem drugi w kolejce do odsłuchów
                                                  Nie bywasz na spotach, to jak chcesz posłuchać?
                                                  :

                                                  Komentarz


                                                  • Cześć, wiecie może gdzie takie helix B 62 C moglbym założyć we wroclawiu (razem z wytłumieniem? chyba nie znajde czasu na takie majsterkowanie dzieki

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X