Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RNS510 - sw5274_c6_josi

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • biały ekran = śmierć rnsa-510
    diagnoza bolesna - padł flash
    Przeflashowanie = kilka stówek mniej w kieszeni

    Po programowaniu flasha, wgraniu softu i map, navi hula aż miło, nawet kodować nie trzeba było. To znaczy, że kodowanie było wcześniej ok, a brak dźwięku był spowodowany gównianym softem. :evil:
    Podobno niektóre softy są celowo tak uwalane, aby elektronicy mieli zapewniony front robót :diabelski_usmiech Ile w tym prawdy, nie wiem...
    Octavia II RS TDI 200/441
    "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

    Komentarz


    • Witam po krótkiej przerwie, Octavia wróciła z urlopu, i póki co nie popisała się nawigacją bo prowadziła automapa przyklejona do szyby, dlaczego ten cholerny Columbus nie chce działać?
      tuż przed wyjazdem wgrałem 2660 PL pobrany z chomika ale tn soft nie jest po polsku, tylko po niemiecku i nawet nie ma mozliwości wybrania polskiego a przy próbie zmiany na jakikolwiek inny pokazuje prosbe o płyty z nawigacją(nie mam pojęcia dlaczego), w kazdym bądź razie chciałbym w końcu uruchomić Nawigację w samochodzie, soft 4120 działa stabilnie po wgraniu map8089 nawet pokazuje ze jest w polsce gdzieś nad Bydgoszczą, jednak po 40 minutach stania pod gołym niebem nic więcj się nie stało Satelity 0/12 tryb No Fix -zawsze jest no fix na każdym sofcie po kazdym resecie. Przyznam że zaczyna mnie to wkurzać. Przeczytałem kilkanaście wątków o rns 510 z różnymi problemami na różnych forach i nie mam już pojęcia o co chodzi. Zastanawiam się czy to że samochód jest sprowadzony z Belgi ma jakieś znaczenie? ale przecież wszystko działało(po francusku) podczas jazdy próbnej. Jesli macie jakieś sprawdzone softy które będą działać do samochodu z 2009 roku to podzielcie się...

      [ Dodano: Pon 18 Sie, 14 18:02 ]
      ej no panowie, nikt nie pomoże?

      Komentarz


      • panowie jak za pomocą vcdsa ustawić w skodzie octavii 2 FL, że jest nawigacja columbus, aby wszystko poprawnie działało? jakieś kodowanie czy coś trzeba zrobić.
        szukałem ale jakoś nie znalazłem tego nigdzie. będę wdzięczny za info krok po kroku
        Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

        Komentarz


        • powinieneś upewnić się, że masz zakodowane następujące rzeczy:
          1. W Gatewayu w Installation List - zaznaczone moduły 37 i 56
          2. W samym Columbusie bajt 7 bit 7 zaznaczony - chodzi o komunikację z maxi dotem

          Warto również przejrzeć konfigurację głośników itp.
          Kodowanie staje się skuteczne po resecie Columbusa, czyli < + > + mic
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • Enriquez, dzieki. a jak go nie zakoduję to radio będzie działać czy nic nie ruszy? czy ewentualnie nie wszystkie funkcje będą wtedy?
            Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

            Komentarz


            • będzie działać, pod warunkiem, że nie masz sound systemu i kupisz radio które akurat jest zakodowane, że jego brak
              innymi słowy 50/50 będzie działać
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • Enriquez, sound systemu nie ma a radio zakodowane bo kupiłem a po podłączeniu chciało kod. Udało się zdobyć w końcu - mam nadzieję, że będzie poprawny
                Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                Komentarz


                • Witam
                  Mam taki mały problem. Właśnie zadzwonił do mnie ojciec, posiadam Superba,2009rok,wersja platinum,columbus na pokładzie i mówi,że gps mu nie działa.Objawia się to tym,że przykładowo jedzie prosto drogą,a tam cały czas komunikat"jesteś poza trasą". Do tego ma stare oprogramowanie,gdyż Columbus pokazuje:
                  HW-Version H03
                  SW-Version 3814.
                  Poczytałem trochę na forum i dowiedziałem się,że po zmianie oprogramowania będzie trzeba zakodować ponownie radio. I teraz moje pytanie: co tam trzeba zakodować? Posiadam vcds'a, czy jak czytam oryginalne kodowanie radia i potem wpisze je ponownie, to wszystko będzie chulać?
                  Dodam,iż od ojca w jakimś zakładzie chcą za to 700zł ;]

                  Komentarz


                  • Czy ktos soft z tytulowego postu RNS510-5274-C6-josi.iso instalowal do Columbusa 3T0 035 680 B - jest o to wersja C10, jak wyczytalem w innym temacie.

                    W tej chwili siedzi soft 4120, zmieniony dawno temu z fabrycznego 3xxx
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Enriquez
                      będzie działać, pod warunkiem, że nie masz sound systemu i kupisz radio które akurat jest zakodowane, że jego brak
                      innymi słowy 50/50 będzie działać
                      Witam, mamy oryginalne radio od auta RNS 510, nie było wymieniane ani przekładane do innego.
                      Kolega niedoświadczony w aktualizacji radia chciał to wykonać sam, niestety zbieg okoliczności uwalił radio. Okazało się ze dysk twardy jest uszkodzony. Gdy dostałem Auto z radiem wymieniłem dysk twardy, wrzuciłem płytę recovery a następnie wsadziłem mu softa 4120, poszło bez problemów lecz po wgraniu softa brakuje mu dźwięku. Podłączyłem się VCDS do niego w celu zakodowania 56 – Radio, Coding - 07, a tam aktualne kodowanie 000000000000000000, wszelkie próby zmiany kodowania choćby na takie jak widziałem w necie skutkują nie powodzeniem. Czytałem na poprzedniej stronie, że kolega miał podobnie nie miał dźwięku. Radio jest w serii B. Nie mam zapisanych nigdzie tych kodów, nie wiem jakie były wcześniej...

                      Komentarz


                      • Rafik89 spróbuj moje kodowanie 02000400000400011000

                        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                        Komentarz


                        • Dzięki wielkie, sprawdzę to w tygodniu jak będę miał skodę pod domem, możesz mi powiedzieć co jeszcze ustawiasz w polach niżej?
                          NO REDIRECT

                          WorkShop Code, Imorter, Equipment. I po wprowadzeniu muszę dokonać resetu radia? Ostatnio próbowałem to zrobić ale na wyświetlaczu radia pisze cały czas podłączono diagnostykę czy coś w ten sposób. I z tego co pamiętam nie mogłem tego wykonać.
                          Będę dokumentował zdjęciami proces, więc na pewno nie tylko mi się to przyda jak się uda.

                          Komentarz


                          • Rafik89 używam VagCanPro, więc wygląda nieco inaczej.
                            Całe moje kodowanie poniżej:

                            Adressword : 37
                            Numer VAG :3T0035680K
                            Nazwa :System nawigacji
                            Opis ster. :J0506RNS-MID

                            Komunikacja :TP2.0, CANT=300 CANE=4D8
                            Wersja SW :5218
                            Kodowanie :02000400000400011000

                            Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                            Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                            Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                            Komentarz


                            • Niestety Twojego kodu nie przyjmuje.
                              Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
                              Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                              Radio łyknęło, ustawiony VW Saund System
                              Address 37:3T0 035 680 B recoded (Long Coding) from 00000000000000000000 to 00010000000000000000 (00000/000/00000) Wednesday,25,March,2015,17:28:49:62939

                              I nic nie mogę już więcej zmienić, za każdym razem zapisanie zmian nie daje rezultatu. Zostaje tak jak jest, po za tym problem z Gatway chyba jest bo wcześniej można było coś z niego odczytać a teraz nie mam dostępu do AutoScan... Weszłem w ustawienia SaundSystem i przez chwilkę można było radia po słuchać w głośnikach... 2s. Dalej mam problem z zakodowaniem... Może być tak, że Gatway jest rypnięty? Może powinienem zainstalować stary soft? Nie wiem czasem czy któraś z aktualizacji nie zmieniła Gatwaya.

                              Oto info jakie mam zapisane.
                              Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530-V3.clb
                              Control Module Part Number: 1K0 907 530 Q HW: 1K0 907 951
                              Component and/or Version: J533__Gateway H16 0202
                              Software Coding: ED817F0E5006022302
                              Work Shop Code: WSC 73430 790 00000
                              VCID: 3561C75F5CB4ADB6775-8060
                              2 Faults Found:

                              01300 - Control Module for Navigation with CD-Rom (J401)
                              004 - No Signal/Communication - Intermittent
                              Freeze Frame:
                              Fault Status: 00100100
                              Fault Priority: 2
                              Fault Frequency: 218
                              Reset counter: 238
                              Mileage: 179076 km
                              Time Indication: 0
                              Date: 2000.00.00
                              Time: 14:29:11

                              01304 - Radio
                              004 - No Signal/Communication - Intermittent
                              Freeze Frame:
                              Fault Status: 00100100
                              Fault Priority: 2
                              Fault Frequency: 217
                              Reset counter: 238
                              Mileage: 179076 km
                              Time Indication: 0
                              Date: 2000.00.00
                              Time: 14:29:11

                              Wednesday,25,March,2015,17:15:44:62939
                              VCDS -- Windows Based VAG/VAS Emulator
                              VCDS Version: Release 12.12.0 (x64)
                              Data version: 20130910




                              Address 37: Navigation Labels: 1T0-035-680.clb
                              Control Module Part Number: 3T0 035 680 B HW: 1Z0 035 680 A
                              Component and/or Version: RNS-MID H04 4120
                              Software Coding: 00000000000000000000
                              Work Shop Code: WSC 00000 000 00000
                              VCID: 2F6DF5377EE897663D9-807A
                              5 Faults Found:

                              01042 - Control Module; Not Coded
                              000 - -
                              Freeze Frame:
                              Fault Status: 01100000
                              Fault Priority: 5
                              Fault Frequency: 15
                              Reset counter: 215
                              Mileage: 186552 km
                              Time Indication: 0
                              Date: 2000.00.00
                              Time: 16:20:53

                              00871 - Bass Speaker Front Right (R23)
                              011 - Open Circuit
                              Freeze Frame:
                              Fault Status: 01101011
                              Fault Priority: 5
                              Fault Frequency: 11
                              Reset counter: 215
                              Mileage: 186552 km
                              Time Indication: 0
                              Date: 2000.00.00
                              Time: 16:20:59

                              00870 - Bass Speaker Front Left (R21)
                              011 - Open Circuit
                              Freeze Frame:
                              Fault Status: 01101011
                              Fault Priority: 5
                              Fault Frequency: 11
                              Reset counter: 215
                              Mileage: 186552 km
                              Time Indication: 0
                              Date: 2000.00.00
                              Time: 16:20:59

                              00873 - Bass Speaker Rear Right (R17)
                              011 - Open Circuit
                              Freeze Frame:
                              Fault Status: 01101011
                              Fault Priority: 5
                              Fault Frequency: 11
                              Reset counter: 215
                              Mileage: 186552 km
                              Time Indication: 0
                              Date: 2000.00.00
                              Time: 16:20:59

                              00872 - Bass Speaker Rear Left (R15)
                              011 - Open Circuit
                              Freeze Frame:
                              Fault Status: 01101011
                              Fault Priority: 5
                              Fault Frequency: 11
                              Reset counter: 215
                              Mileage: 186552 km
                              Time Indication: 0
                              Date: 2000.00.00
                              Time: 16:20:59

                              Komentarz


                              • 3T0035680C - naklejka na radiu
                                Warto to aktualizować?


                                WHITE WAGON

                                Komentarz


                                • Witam,
                                  orientuje się ktoś może, czy co raz to nowsze softy powiększają gamę kompatybilnych telefonów do łączenia się BT?
                                  Przez ostatni rok szczęśliwie użytkowałem sobie Samsunga Galaxy S2. Teraz zmieniłem na Sony Xperie Z3 compact i BT go widzi ale nie chce się połączyć. Jest komunikat; Mobile Phone is not compatible.

                                  Posiadam sw4210 i zastanawiam się czy nowszy soft rozwiąże mój problem? A może jeszcze inna metoda?

                                  Komentarz


                                  • Bluetooth pewnie masz w wersji rSAP. Xperia Z3 nie wspiera go i dlatego problem. Sprawdź czy aplikacja rSAP z Google Play wpiera Z3, jeśli nie to pozostaje jedynie zmiana modułu bluetooth.

                                    Jaki masz model modułu bluetooth ? (jest pod fotelem pasażera)
                                    ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                                    JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                                    JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                                    OCP Poznań -> Mapa Spotów

                                    Komentarz


                                    • Cięzki temat. Trochę tego nie ogarniam.

                                      Numer na moim module to:
                                      5N0 035 730 B


                                      Domyślam się, że jeżeli żadna aplikacja nie pomoże to dalsza droga wygląda następująco:

                                      - sprawdzenie protokołów BT jakie obsługuje mój telefon
                                      - sprawdzenie, który moduł obsługuje jeden z nich
                                      - wymiana modułu

                                      No właśnie i co potem? Jakas adaptacja? Zabawa z komputerem? Czy podmieniam moduł i wszystko hula samo z siebie włącznie z wyświetlaniem na maxi docie?

                                      Komentarz


                                      • Czy podmieniam moduł i wszystko hula samo z siebie włącznie z wyświetlaniem na maxi docie?
                                        Jeżeli wymienisz na taki jaki powinien współpracować z twoim pojazdem i wcześniej współpracował np z podobnym wyposażeniem to nic. Generalnie powinno się go zakodować, choć w kodowaniu nie ma wielkiej filozofii, jeżeli chodzi o BT ori grupy VAG to kosmetyka przy w kodowaniu.

                                        Komentarz


                                        • Panowie mam Rns 510 i Octavie 2 fL z 2010. Aktualnie mam wgrane w columbusie oprogramowanie o następujących danych:

                                          3T0 035 680 K

                                          HW Version H64
                                          Sw Version 5230

                                          Mapy East 8169

                                          Na stronie Link

                                          Jest informacja, że do mojej wersji mogę zainstalować od razu wersję 5274.

                                          2. Who can use firmware 5274?
                                          -> If you have hardware C6-C12, you can use Firmware 5274 directly.
                                          -> After installing firmware 5238, you can go into the Testmode and look if your device is capable of running firmware 5274 (HW Vehicle 0xC201 and above).

                                          Tylko zastanawiam się, czy wcześniej zainstalować jednak wersję 5238? Ktoś może doradzić ?

                                          Czy stracę mapy, czy coś trzeba będzie jeszcze instalować?

                                          Komentarz


                                          • wbraj 5238, 74 nie do konca czytąłem dobre opinie.
                                            Spalanie - Motostat.pl
                                            Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                            Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                            Sprzedam na OLX!!

                                            Komentarz


                                            • Panowie jaka to wersja radia ?
                                              Obecny soft strasznie muli w porównaniu do poprzedniego, czy 5274 będzie odpowiedni ?

                                              Adres 56: Radio (J0506) Plik etykiet: AKP\1T0-035-680.clb
                                              Oznaczenie elementu SW: 3T0 035 680 K HW: 3T0 035 680 E
                                              Komponent: RNS-MID H08 5270
                                              Weryfikacja: AB001001 Numer seryjny: SKZ6Z7M6204090
                                              Kodowanie: 00000440000100800000
                                              Kod serwisu: WSC 07790 995 07790
                                              Zbiór danych ASAM: ------------------------- ------
                                              VCID: 387553718B0DFFD8D9C

                                              Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: 3T0 051 859 Q
                                              Komponent: EU West V10 8048

                                              Komentarz


                                              • 52700 w miare nowy soft przytrzymaj dluzej SETUP i zobacz czy masz mewnu serwisowe jak nie to VCDSem trzeba wlaczyc i bedziesz siedziel czy masz do C6 xczy powyzej zalzenie od tego odpowiwdnia wersje softu mozesz wgrac.
                                                Albo wgraj 5238 by Jiosi pasi doi każego Columbusa i bedzies zmial test mode zeby zweryfikowac czy mozesz wgrywac wyzszy, szczegóły ładnie opisane tutaj:
                                                Link

                                                Ale patrząc, że masz wersje Q

                                                HW Vehicle: 0xCE01 - 3T0 035 680 S/Q/R (C14)
                                                Who can use firmware 6276?
                                                -> This is only for C14 hardware starting from November 2013 (with SSD).
                                                Spalanie - Motostat.pl
                                                Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                                Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                                Sprzedam na OLX!!

                                                Komentarz


                                                • Sprawdziłem, mam model 0xCC01 czyli C12 - 5274 powinien być ok ?

                                                  Komentarz


                                                  • Przeciez jak wol masz napisanie na gpsunderground ze C6-C12 5274 BY JOSI!
                                                    Spalanie - Motostat.pl
                                                    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                                    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                                    Sprzedam na OLX!!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X