Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Kodiaq

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy ktoś jeszcze może testował ostatnio Kodiaqa? Albo Tiguana? Chodzi mi głównie o wyciszenie i komfort zawieszenia (wolę bardziej miękkie :P) Opinia kolegi @feels3 pomocna i jestem ciekawy czy ktoś jeszcze ma podobne spostrzeżenia

    Komentarz


    • Zamieszczone przez michal8937 Zobacz wpis
      No i własnie Tiguan bardzo chodzi mi po głowie. Tylko 1.4 125 km to może być lipa?
      Znajomy ma Tiguana I FL z tym silnikiem i mówi, że dla niego silnik w zupełności wystarczający. Na trasie też da się nim wyprzedzać

      Komentarz


      • Dzisiaj, po tym jak oddałem w salonie Audi Q2 1.4 TSI 150 S tronic - samochód sprawia wielką frajdę z jazdy(!), wziąłem na jazdy Tiguana 1.4 TSI 150 KM i tutaj nie ma już takiego wow, ale również bardzo ładnie się zbiera, no i śmiesznie mało pali, także jest nad czym myśleć
        Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
        https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
        https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
        https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

        Komentarz


        • michal8937 a Tiguana dostałeś z DSG (6 czy 7 biegów) czy manualem? Widziałem, że w wersji City jest DSG, ale 6 biegowy

          Komentarz


          • Manual
            Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
            https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
            https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
            https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

            Komentarz


            • Rozbili w Euro NCAP Kodiaqa. Wynik niestety słaby zwłaszcza w porównaniu do konkurencji.
              Zarówno przy zderzeniu całym przodem jak i jego częścią słabo chroniona jest klatka piersiowa kierowcy. I tak:
              1) przy uderzeniu w barierę Kodiaq 7,1 punktu, Tiguan 7,8 pkt, Renault Kadjar 7,9 pkt;
              2)przy uderzeniu całym przodem Kodiaq 7,3 punktu Tiguan 7,5 pkt RenaultKadjar 7,6 pkt;
              3) ochrona dzieci przy zderzeniu: Kodiaq 21,5 pkt Tiguan 22,8 pkt Renault Kadjar 23 pkt.

              A co najgorsze, Kodiaq przy uderzeniu bocznym przewróciłby się na bok, gdyby nie jakaś przeszkoda za nim.

              Jestem bardzo rozczarowany wynikiem testów zderzeniowych tego samochodu.
              Ostatnio edytowany przez Coco; 43496.

              Komentarz


              • I tak dostał 5 gwiazdek więc w czym problem ? Kadjar tak dobry ? nie wzięto pod uwagę jak trzeszczące plastiki wpłyną na bezpieczeństwo odwracając uwagę kierowcy .. ?


                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                Komentarz


                • voltar, dostał 5* tylko dlatego, że uratował go System AEB City, w który wyposażony był testowany egzemplarz Gdyby nie to podejrzewam, że dostałby 4*. I gdzie z takim bezpieczeństwem na rynek amerykański chcą się pchać, gdzie jest small overlap test?

                  Komentarz


                  • No przecież gwiazdki przyznaje się między innymi za takie systemy które są w standardzie ... a 4 gwiazdki to też jest dobry wynik.


                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                    Komentarz


                    • Czas oczekiwania na auto do procukcji Kodiaq moze wyniesc nawet niemal rok.... niezle co?
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • Wg mnie Kodiaq brzydki i nie wart pieniędzy, które za niego trzeba zapłacić.
                        Jeździłem Kadjarem wielokrotnie, jeśli chodzi o trzeszczenie plastików, to trzeszczy kawałek nad zegarami, ale wtedy jak się nim tarmosi na lewo i prawo. W skodach też w cholerę różny rzeczy trzeszczy, np. cały panel sterujący od okna dachowego..... Jazda Kadjarem 1,2 tce 130 koni całkiem dynamiczna. Za 80kPLN uważam, że lepszego nowego SUV`a się nie kupi.
                        "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                        Komentarz


                        • A wg mnie Kodiaq to jeden z ladniejszych suvow w dobrej cenie.
                          Swietna propozycja dla tych, ktorzy szykaja eleganckiego przestronnego suva.
                          Niestety czas oczekiwania jest absurdalny a i poziom ewentualnych rabatow slaby.

                          Pozwole sie sobie rowniez nie zgodzic z teza ze cytuje: "Za 80kPLN uważam, że lepszego nowego SUV`a się nie kupi.", Bzdura. Po pierwsze sam Kajdar to ponoc skrzypowoz - to wrecz niesamowite zeby az w tylu testach na yoitube ten samochod wszystkim trzeszczal i skrzypial (jak stary rupiec a nie nowe auto - widac "jakosc Renault"...) - polecam test na autocentrum.pl ale na dodatek przeciez cenowo zblizony jest brat blizniak - nowy Qashqai - gdzie akurat nikomu nic nie trzeszczy a przede wszystkim teraz jest niezla promocja na Forda Kugę - ktorego mozna juz kupic za 85.000 zl lepiej wyposazonego i z lepszym silnikiem zarowno od Qashqaia jak i Kadjara.

                          Link
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                            A wg mnie Kodiaq to jeden z ladniejszych suvow w dobrej cenie.
                            Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. Kodiaq'owi brakuje jednej kluczowej cechy suv'a, a mianowicie masywnosci. Patrząc od przodu i z tylu bryła zwęża się mu dołowi, rozstaw kół jest za mały i przez to wygląda jak na szczudłach. Najlepiej widac to jak obok stoi Tiguan (niekoniecznie r-line) lub w drodze, mijając jakiś egzemplarz.
                            Funkcjonalnie i wielkosciowo w wersji 5os rzeczywiście jest super propozycją dla rodzin. Przymierzałem sie do niego, ale daje zbyt mały przeskok jakościowy i wzrost komfortu w stosunku do mojego Scout'a vs nakład finansowy na dobrą wersję 4x4. Poczekam jak wypuszczą Superb'a Scout, czyli nigdy.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                              A wg mnie Kodiaq to jeden z ladniejszych suvow w dobrej cenie.
                              Swietna propozycja dla tych, ktorzy szykaja eleganckiego przestronnego suva.
                              Niestety czas oczekiwania jest absurdalny a i poziom ewentualnych rabatow slaby.
                              Zgadzam się, że Kodiaq to dosyć fajne auto i nawet może biorę je jakoś pod uwagę. Czas oczekiwania wynika z tego, że widocznie wielu uważa, że to sensowne auto. A rabaty? Przestańmy już o tym aspekcie mówić bo to dziwne... Tak jakby rabat był czymś przynależnym ludzkości. Ktoś czeka z 8 mies na Kodiaqa i się nawet nie zająknie o rabat bo i po co mu go dawać ?
                              Pozdrawiam
                              perfex

                              Octavia HTP

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                                A wg mnie Kodiaq to jeden z ladniejszych suvow w dobrej cenie.
                                Swietna propozycja dla tych, ktorzy szykaja eleganckiego przestronnego suva.
                                Niestety czas oczekiwania jest absurdalny a i poziom ewentualnych rabatow slaby.

                                Pozwole sie sobie rowniez nie zgodzic z teza ze cytuje: "Za 80kPLN uważam, że lepszego nowego SUV`a się nie kupi.", Bzdura. Po pierwsze sam Kajdar to ponoc skrzypowoz - to wrecz niesamowite zeby az w tylu testach na yoitube ten samochod wszystkim trzeszczal i skrzypial (jak stary rupiec a nie nowe auto - widac "jakosc Renault"...) - polecam test na autocentrum.pl ale na dodatek przeciez cenowo zblizony jest brat blizniak - nowy Qashqai - gdzie akurat nikomu nic nie trzeszczy a przede wszystkim teraz jest niezla promocja na Forda Kugę - ktorego mozna juz kupic za 85.000 zl lepiej wyposazonego i z lepszym silnikiem zarowno od Qashqaia jak i Kadjara.

                                Link

                                K. to raczej jeden z brzydszych aut na rynku. Jak ktoś potrzebuje 7 miejscowego to chyba nie ma konkurencji. W czym silnik Kugi jest lepszy od czeskiego? Więcej pali a poza tym? Bo to, że Skoda jest większa od Kugi jakieś dwa razy (żart oczywiście) to rozumiem nie ma znaczenia?
                                Będąc w Siedlcach po Fabie siedziałem w K sporo czasu. Faktycznie wszystkie te elementy wskazane w testach trzeszczą niemiłosiernie. Ciekawe jak jest podczas jazdy...
                                Ostatnio edytowany przez pandzik; 16398.

                                Komentarz


                                • Ja majac do wyboru Kodiaqa czy Kuge (nie wspominajac o trzeszczowozie Renault Kadjar) bralbym bez zastanowienia Kodiaqa... nawet kosztem tego ze pewnie Kuga teraz ma lepsza cene w tej promocji...
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • a u "pepików" juz jest SportLine, pierwsza Skoda z kołami 20 cali: Link

                                    Ostatnio edytowany przez OrsonTSI; 15094.
                                    OII 1,4 TSI Elegance

                                    KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                    Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                    Komentarz


                                    • Dzisiaj na targach w Nadarzynie oblukałem dokładnie Kodiaqa i Karoqa. Pomijając cennik i ich wartość rzeczywistą w stosunku do oferowanych cen - oba autka mnie się podobają. Tylko, Kodiaq w środku jest bardzo wygodny i fajny, Karpq jest strasznie mały, ciasny - takie miałem wrażenie. Takiej ciasnoty nie czułem ani w Fabii, ani w Rapidzie, ani w naszym Citigo, nie mówiąc już o O III.
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • jednak się pojawi KODIAQ RS

                                        Skoda Kodiaq RS (pół) oficjalnie | www.samar.pl
                                        OII 1,4 TSI Elegance

                                        KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                        Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez OrsonTSI Zobacz wpis
                                          Marny pomysł z tym dieslem skoro vag ma porządną 2 litrową benzynę. Podejrzewam też że cena będzie powalała...
                                          Pozdrawiam
                                          perfex

                                          Octavia HTP

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis

                                            Marny pomysł z tym dieslem skoro vag ma porządną 2 litrową benzynę. Podejrzewam też że cena będzie powalała...
                                            nieoficjalnie ma byc jeszcze wersja TSI 280 KM
                                            OII 1,4 TSI Elegance

                                            KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                            Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                            Komentarz


                                            • Przeciez Tiguana Allspace mozna kupic z biTDI za 195tys w pakiecie R-Line na 20", wiec Kodiaq RS bedzie kosztowal podobnie i bedzie autem dla fanow Skody tylko
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • New Skoda Kodiaq GT Coupe SUV Is The Audi Q8 For China’s Working Man | Carscoops
                                                OII 1,4 TSI Elegance

                                                KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                                Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                                Komentarz


                                                • Przez pol roku Skoda sprzedala na swiecie więcej niż w tym samym czasie Superbow... czyli jednak suvy gora.
                                                  Octavia na szczescie jednak na razie niepokonana.
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
                                                    Przeciez Tiguana Allspace mozna kupic z biTDI za 195tys w pakiecie R-Line na 20", wiec Kodiaq RS bedzie kosztowal podobnie i bedzie autem dla fanow Skody tylko
                                                    Produkowanego w Meksyku (krotki jest z Niemiec) z czasem oczekiwania do 8mcy :/

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X