Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • WystarczyMateusz
    odpowiedział(a)
    Cześć, są tu już jacyś użytkownicy oleju PMO? Co myślicie o tej firmie do benzyny 1.4 ?

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Tak. To ta firma.

    Zostaw komentarz:


  • Sony
    odpowiedział(a)
    Fanfaro?

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Octavia kupiona. W bagażniku jest olej nieznanej mi marki. Może ktoś z Was zna tego producenta i napisze mi czy warto tym zalewać?
    od Olka dowiedziałem się, że teraz jest shell 5W30.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.

    Zostaw komentarz:


  • Rybus85
    odpowiedział(a)
    Ja wybrałem teraz Ravenol VMP. Zaleje to zobaczymy czy będzie różnica.
    ale ogólnie ceny strasznie poszły do góry. Latem zestaw olej,filtr oleju,filtr powietrza i płukanka z wysyłką wyszło mnie +/- 300zł. Teraz ponad 400zł

    Zostaw komentarz:


  • Andrzej.P
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
    Jakim olejem zalewać taki silnik z takim przebiegiem i instalacją gazową?
    Zalałbym 5w40 / 0w40 ---> to leję u siebie (fakt, że przebieg 1/2 tyle).

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Zamierzam do rodziny (syn kupuje) wprowadzić Octavię II z silnikiem 1,6 MPI, BGU. Silnik brał olej i kilka tygodni temu był na naprawie głównej. Przebieg około 280K. Jest gaz.
    Jakim olejem zalewać taki silnik z takim przebiegiem i instalacją gazową?

    Zostaw komentarz:


  • Rybus85
    odpowiedział(a)
    Siemka. Zbliża mi się zmiana oleju. Zamierzam teraz sprawdzić Ravenol. Tylko tyle jest tego że głowa boli.
    Ktoś jeździ na Ravenolu?
    Zastanawiam się nad HCL,HLS SAE,SMP lub VMP. Wszystkie 5W30.
    NAjbardziej skłaniam się chyba do SMP. Jest norma VW 504/507 jak i dobra klasa jakości. Lub HLS SAE,też wysoka klasa jakości i norma 502/505.
    Wymiana oczywiście przed 15tyś.

    Zostaw komentarz:


  • jmors44
    odpowiedział(a)
    dzięki, czyli lać jak zalali na początku

    Zostaw komentarz:


  • klarus
    odpowiedział(a)
    Od początku 0w20 jak wyjechał z fabryki... Na przeglądzie na którym "obowiązkowo" stawiłem się w ASO też zalali 0w20, no a wymieniam częściej niż zalecenia komputera i z tą samą lepkością leję.... Silnik oleju nie bierze, a odprowadzanie ciepła ma chyba bardzo dobre, temperatury oleju grubo niższe niż w poprzednim CDAA...
    Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.

    Zostaw komentarz:


  • jmors44
    odpowiedział(a)
    klarus, czy miałeś od nowości olej 0W20 czy też 0W30 ?

    Zostaw komentarz:


  • klarus
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez jmors44 Zobacz wpis
    z tym P...to zgadłem ?
    No niestety, nie... to kolega z forum i naszej trójmiejskiej społeczności, ale nie udzielający się w tym wątku... Mamy auta z tym samym silnikiem, a on dobre doświadczenia z tym olejem, spróbowałem za jego sugestią i tak zostało...
    Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.

    Zostaw komentarz:


  • jmors44
    odpowiedział(a)
    dzięki klarus !, może przyda się na przyszły rok, a z tym P...to zgadłem ?

    Zostaw komentarz:


  • klarus
    odpowiedział(a)
    jmors44, zalej 0w30 będzie dobrze...
    Jeśli chodzi o Eurola, o którego pytałeś, to masz go w podlinkowanej ofercie Petrostar.pl
    EUROL SYNTENCE FS 0W30 C3 504/507 - Oleje silnikowe - Petrostar - Warszawa

    Zostaw komentarz:


  • jmors44
    odpowiedział(a)
    klarus - dzięki na info, właściwie przeczytałem ( dokładniej przeleciałem ) całość dot. olejów silnikowych w tym 0W30 ale tak na prawdę to nie znalazłem odpowiedzi na pytanie KTÓRY i dlaczego?, 0W20 polecił Ci zapewne znany wszystkim na forum P...., u mnie od początku ASO wlało 0W30 i dlatego mój mechanik zaproponował abym został przy nim ale dzięki za pomoc

    Zostaw komentarz:


  • klarus
    odpowiedział(a)
    jmors44 ja korzystam z tego źródła informacji teraz zazwyczaj, link poniżej.... Oil-Club Polska (też skrót OCP ​​​​​​), wśród założycieli tego forum i aktywnych uczestników są koledzy wypowiadający się niegdyś na tym forum w czasach jego rozkwitu.... Sporo rzeczowej wiedzy olejowej tam, także w temacie o który teraz pytasz...
    Polecam => Oil-Club Polska
    Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.

    Zostaw komentarz:


  • jmors44
    odpowiedział(a)
    klarus ma rację - opuścili nas koledzy i zasłona milczenia spadła z wielkim hukiem - szkoda !, ja na tą chwilę raczej zaleję silnik olejem 0W30 Millers XF Premium C3 ( 222 zł ) lub VW LL III FE (150 zł ), dobre oceny ma też Eurol Syntence FS tylko gdzie go kupić ?

    Zostaw komentarz:


  • jmors44
    odpowiedział(a)
    Proszę koleżeństwa o poradę - Skoda Octavia 1.5 benzyna rok 2019, 50/50 trasa/miasto ok. 12 tys. km w roku, jazda spokojna, za kilka tygodni czeka mnie obowiązkowy serwis w ASO po 2 latach/30 tys. km i m. in. wymiana oleju ( jestem 2 właścicielem autka i rok temu jak kupiłem Skodę to po 15 tys. wymieniłem olej na 0W30 VW norma 504/507 abym nie stracił gwarancji ). Chcę zalać dobrym olejem ( 0W20 czy 0W30 ? ), co możecie mi doradzić, z góry dziękuję za info.

    Zostaw komentarz:


  • rOBERTO795
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Alex.under Zobacz wpis
    Panowie, 1.5TSI na 0w20. Co polecicie?
    Wolałbym 0w30 -0w40

    Zostaw komentarz:


  • extrusion
    odpowiedział(a)
    Zbliża mi się za niedługo wymiana oliwy w o2 fl 2013 1.4 tsi. Obecnie jest zalany castrolem edge Titanium 5w30 Fst LL.
    Zamierzam teraz wlac też castrol tyle że 0w30 z normą 502.
    Będzie to dobry wybór?
    Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

    Zostaw komentarz:


  • Alex.under
    odpowiedział(a)
    Dziękuję!

    Zostaw komentarz:


  • klarus
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Alex.under Zobacz wpis
    Panowie, 1.5TSI na 0w20. Co polecicie?
    Jak szukałem w tym wątku porad co do takiego oleju, to polecano tutaj Eurola 0w20 508/509 i Havoline 0w20 508/509... Osobiście zalewam Millersa 0w20 508/509, ale nie pytaj dlaczego... Kolega z tego forum mi polecił i sprawdza się doskonale, i to całe uzasadnienie tego wyboru...
    Generalnie fachowcy olejowi opuścili ostatnio to forum, nie wiem na jak długo...
    Sporo ciekawych rzeczy, także na temat olejów z tą normą vw można znaleźć na forum Oil-Club Polska
    Wypowiadają się tam koledzy, którzy kiedyś sporo wnosili do tematu na tym forum.... Polecam
    ​​​​​

    Zostaw komentarz:


  • Alex.under
    odpowiedział(a)
    Panowie, 1.5TSI na 0w20. Co polecicie?

    Zostaw komentarz:


  • Vlria
    odpowiedział(a)
    Witam wszystkich klubowiczów!

    Mam do was kilka pytań, a mianowicie zbliża mi się serwis olejowy w mojej O1 1.6 AEE (75 km).

    Cały czas był lany Motul 5w-30 x-clean, ale niestety rok przed sprzedażą auta poprzedni właściciel zalał Mobil Super 2000 X1 10W-40.

    Jak kupiłem auto, to mój mechanik stwierdził, że w tych silnikach nie można przejść z 10W na 5W (nawet przy użyciu płukanki), bo zaczynają pić 1 litr oleju na 1000 km (powiedział mi to z własnego doświadczenia). Więc był zalany ten Mobil Super 2000 10W-40.

    W mieście silniczek prawie go nie spożywa, ale jak jadę autostradą 100-120 km/h powoli ubywa olej, albo jak bardziej mocno kręcę silnik (czyli pod temperaturą zaczyna się wypalać).

    W tej chwili się zastanawiam, czy faktycznie mechanik miał rację i już nie mogę wrócić na 5W-40. Być może ktoś przerabiał temat i ma doświadczenie z tym silnikiem? Czy jest dobre w moim przypadku stosowanie płukanki i zalanie tego Motula 5W-40 lub stosować płukankę i lać 10W-40 / nie płukać w ogóle?

    Być może macie patenty na autostradę i problem przy takich prędkościach wam nie występuje? Wiem, że te silniki lubią palić olej na autostradzie, ale to przy większych prędkościach (np. 140 km/h). Mogę jeździć i dolewać w trasie, tylko chciałbym usłyszeć waszą opinię na ten temat.

    Oryginalny przebieg to 166k km, rok produkcji 2001. Skodzina ma założoną instalację gazową i głównie jeżdzę na LPG.

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc

    Zostaw komentarz:


  • pala666
    odpowiedział(a)
    Polecam

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X