Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • k-pax
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez piotr1986 Zobacz wpis
    Witam. mam o2 (2008r)1.6 mpi z LPG. Obecnie jeżdżę na castrol 5w30.i trochę oleju bierze . Co polecacie do takiej konfiguracji? Czy zmienic na 5w40 . Z góry dziękuję za pomoc
    Witam.
    Kupić w miarę dobrą i bezpieczną płukankę silnika (np. Liqui Moly, Millers, Valvoline), wypłukać z obecnego "syfu" i następnie zalać jakiś 5W40 z normą MB 229.5 zakupiony z pewnego źródła. Ten 5W40 może być np. Motul X-ces, Millers Trident, Valvoline Synpower lub inny według uznania niekoniecznie ten na C. Niektórzy forumowicze polecali też wersję ekonomiczną czyli Lotos ale ja tego nie zrobię.
    Pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • piotr1986
    odpowiedział(a)
    Witam. mam o2 (2008r)1.6 mpi z LPG. Obecnie jeżdżę na castrol 5w30.i trochę oleju bierze . Co polecacie do takiej konfiguracji? Czy zmienic na 5w40 . Z góry dziękuję za pomoc

    Zostaw komentarz:


  • Rybus85
    odpowiedział(a)
    A ktoś ma dojście do Eurola? Zastanawiam się czy nie sprawdzić. Wszędzie zachwalają. Mam czas jeszcze bo zmiana za jakieś 10-12tyś A w sklepach u mnie nigdzie nie widziałem,a z allegro trochę obawa przed podróbką.

    Zostaw komentarz:


  • Andrzej.P
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez tasek Zobacz wpis
    Panowie czy poczciwe 1,6mpi z 2006r lepiej zalać 5w40 czy 0w40? 130 tys km nalotu, poprzednio wg wlepki 5w30. Jaki obecnie jest faworyt w lepkości 0w40? Shell 0w40, Motul 0w40?
    To sytuacja podobna jak u mnie, też przebieg 13x tysięcy km, tylko rocznik 2008 Od ładnych paru lat leję Motul 0w40 (wcześniej kilka razy LM 5w40; a jeszcze wcześniej poprzedni właściciel na gwarancji lał Castrola 5w30).

    Zostaw komentarz:


  • rOBERTO795
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez tasek Zobacz wpis
    Panowie czy poczciwe 1,6mpi z 2006r lepiej zalać 5w40 czy 0w40? 130 tys km nalotu, poprzednio wg wlepki 5w30. Jaki obecnie jest faworyt w lepkości 0w40? Shell 0w40, Motul 0w40?
    Pozdrawiam
    5w40 moim zdaniem

    Zostaw komentarz:


  • rOBERTO795
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez marmal321 Zobacz wpis
    Cześć,

    Zwracam się z prośbą do osób siedzących w branży i zorientowanych w tematach olejowych o pomoc w wyborze oleju w najlepszej relacji cena/jakość dla nowej taczałki małżonki.

    pacjent: Toyota Yaris III 1.33 DUAL VVT-I 99KM,
    rocznik: 2015
    przebieg: 13tys km
    specyfika: 90% miasto, krótkie odcinki do 10km, rocznie ok 5-7tys km, styl jazdy emerycki
    100% benzyna

    Jestem II właścicielem. Samochód do tej pory serwisowany w ASO Toyota. Z tego co wiem zalewany olejem 0w20. (nie wiem konkretnie jakim)

    1. Czy mając na uwadze opisaną powyżej specyfikę użytkowania pozostać przy oleju 0w20 czy zmienić na 5w30?
    (spotkałem się z opiniami że 5w30 może być przy takiej specyfice użytkowania lepszy z uwagi na następujące rozcieńczanie oleju paliwem i pogarszanie parametrów smarowania)

    2. Słyszałem o problemach z nagarem w tym silniku
    (występujących zwłaszcza przy specyfice użytkowania takiej jak w moim przypadku - miasto, krótkie dystanse, spokojny styl jazdy)
    Jak wyeliminować/zminimalizować ryzyko wystąpienia tego zjawiska?
    Może wskazane są oleje niskopopiołowe?

    Zauważyłem że dyskusja o olejach to często rozważanie akademickie o wyższości świąt, ile osób tyle opinii a nawet więcej :-),
    liczę jednak że uda się wskazać najlepsze/najbardziej optymalne dla mnie, konkretne produkty, za co z góry dziękuję

    pozdrawiam,
    Ja bym wlał 0w30

    Zostaw komentarz:


  • tasek
    odpowiedział(a)
    Panowie czy poczciwe 1,6mpi z 2006r lepiej zalać 5w40 czy 0w40? 130 tys km nalotu, poprzednio wg wlepki 5w30. Jaki obecnie jest faworyt w lepkości 0w40? Shell 0w40, Motul 0w40?
    Pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • marmal321
    odpowiedział(a)
    Cześć,

    Zwracam się z prośbą do osób siedzących w branży i zorientowanych w tematach olejowych o pomoc w wyborze oleju w najlepszej relacji cena/jakość dla nowej taczałki małżonki.

    pacjent: Toyota Yaris III 1.33 DUAL VVT-I 99KM,
    rocznik: 2015
    przebieg: 13tys km
    specyfika: 90% miasto, krótkie odcinki do 10km, rocznie ok 5-7tys km, styl jazdy emerycki
    100% benzyna

    Jestem II właścicielem. Samochód do tej pory serwisowany w ASO Toyota. Z tego co wiem zalewany olejem 0w20. (nie wiem konkretnie jakim)

    1. Czy mając na uwadze opisaną powyżej specyfikę użytkowania pozostać przy oleju 0w20 czy zmienić na 5w30?
    (spotkałem się z opiniami że 5w30 może być przy takiej specyfice użytkowania lepszy z uwagi na następujące rozcieńczanie oleju paliwem i pogarszanie parametrów smarowania)

    2. Słyszałem o problemach z nagarem w tym silniku
    (występujących zwłaszcza przy specyfice użytkowania takiej jak w moim przypadku - miasto, krótkie dystanse, spokojny styl jazdy)
    Jak wyeliminować/zminimalizować ryzyko wystąpienia tego zjawiska?
    Może wskazane są oleje niskopopiołowe?

    Zauważyłem że dyskusja o olejach to często rozważanie akademickie o wyższości świąt, ile osób tyle opinii a nawet więcej :-),
    liczę jednak że uda się wskazać najlepsze/najbardziej optymalne dla mnie, konkretne produkty, za co z góry dziękuję

    pozdrawiam,

    Zostaw komentarz:


  • Rybus85
    odpowiedział(a)
    Przerabiałem to w swojej. Zlałem to jak najszybciej. I słychać lepszą pracę silnika. Nigdy nie słyszałem nic dobrego o tym oleju,zresztą sam miałem złe wspomnienia w poprzednim aucie. Zalej jakiś dobry olej z normą 504/507 i będzie git.

    Zostaw komentarz:


  • @dii
    odpowiedział(a)
    Witam, kupiłem ostatnio octavie która zalana jest castrolem 5w30 a mój mechanik doradził mi zeby zmienić olej na volkswagenowski spełniajacy normy 504 00. Warto zmieniać czy dalej jeździć na Castrolu tak jak było??

    Zostaw komentarz:


  • Marianovich
    odpowiedział(a)
    Panowie, bo już sam nie wiem, przeczytałem większość wątków tutaj, i nadal nie wiem co mam zalać. Octavia 2 2011 1.6MPI BSE, 140k na liczniku, od nowości lany chyba castrol 5w30, teraz od 2 lat Mobil Super 3000 5w30. Robię około 500km miesięcznie, krótkie odcinki po kilkanaście km kilka razy w tygodniu. Wywnioskowałem ze albo motul 8100 X-cess 5W-40 lub shell helix ultra 5w40 a teraz jeszcze cos patrze ze jakis 0w40 ale to jakos w 2014 dopiero dokopałem o tym
    Ostatnio edytowany przez Marianovich; 9992180.

    Zostaw komentarz:


  • dagetto
    odpowiedział(a)
    Filtr jak filtr. Nic się nie stanie.

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Na pewno samochodu Ci nie zepsuje.

    Zostaw komentarz:


  • bastek1080
    odpowiedział(a)
    Dokupiłem 3l Lotosa Synthetic plus 5w40 i Filtron op 526/1. Jutro wymiana. Czy Filtron to dobry filtr czy następnym razem szukać np Manna W 719/30. Który jest lepszy? Nie jestem związany kompletnie z motoryzacja więc wybaczcie "głupie" pytania. Dziękuję wszystkim za pomoc

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez bastek1080 Zobacz wpis
    Cześć. Z poprzednich wymian zostało mi 1.5 l Lotos synthetic plus 5w40 i ok 2.5l Total quartz energy 5w40. Czy mogę te oleje zmieszać ze sobą, dolac jeszcze 0.5 l Lotosa bądź Totala 5w40 żeby było 4.5l i zastosować przy kolejnej wymianie? czy lepiej zastosować jeden rodzaj oleju? Pacjent Octavia 2 1.6 Mpi z LPG
    Zamieszczone przez bastek1080 Zobacz wpis
    jmors44 też tak myślę ale spytałem z ciekawości gdyż mówi się o mieszalnosci olejów. Stoi trochę tego na półce i w ciągu roku się uzbierało. Stosuje swoich autach zarówno total jaki Lotos. Który z nich będzie lepszy do tego silnika? Do laguny lałem total a do Octavii Lotos. Chciałbym ujednolicić oleje swoich autach bo bo oba to wolnossący MPI.
    Oczywiście, że oleje tej samej klasy są mieszalne, ale to chodzi o to, że możesz w razie czego awaryjnie dolać innej firmy o takich samych parametrach, a nie robić bigos przy wymianie

    Zostaw komentarz:


  • bastek1080
    odpowiedział(a)
    jmors44 też tak myślę ale spytałem z ciekawości gdyż mówi się o mieszalnosci olejów. Stoi trochę tego na półce i w ciągu roku się uzbierało. Stosuje swoich autach zarówno total jaki Lotos. Który z nich będzie lepszy do tego silnika? Do laguny lałem total a do Octavii Lotos. Chciałbym ujednolicić oleje swoich autach bo bo oba to wolnossący MPI.

    Zostaw komentarz:


  • jmors44
    odpowiedział(a)
    i co tam jeszcze byś dolał kolego?, szwarc, mydło i powidło-litości, olej możesz zostawić na pamiątkę a dolejże nowego i jednorodnego oleju, od tego zapewne nie zbiedniejesz !

    Zostaw komentarz:


  • bastek1080
    odpowiedział(a)
    Cześć. Z poprzednich wymian zostało mi 1.5 l Lotos synthetic plus 5w40 i ok 2.5l Total quartz energy 5w40. Czy mogę te oleje zmieszać ze sobą, dolac jeszcze 0.5 l Lotosa bądź Totala 5w40 żeby było 4.5l i zastosować przy kolejnej wymianie? czy lepiej zastosować jeden rodzaj oleju? Pacjent Octavia 2 1.6 Mpi z LPG

    Zostaw komentarz:


  • toomasz
    odpowiedział(a)
    Czesc!
    Do nowego 1.5TSI 150KM lepszy shel czy valvoline 0w20?

    Zostaw komentarz:


  • paryzanin
    odpowiedział(a)
    Masło nie wynika z lepkości oleju tylko z niedogrzania silnika. Jezdzicie na zbyt krotkich odcinkach i auto nie osiaga temperatury roboczej. Ja nie miałem masełka ani na 5w30 ani teraz na 0w30

    Zostaw komentarz:


  • Andrzej.P
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez k-pax Zobacz wpis
    Co do mazi pod korkiem to jak napisano raczej niewiele zrobisz, możesz tak jak ja ocieplić tę plastikową tubę poniżej korka (nie wyeliminuje to problemu, ale zauważalnie zmniejszy). Jeździłem na różnych olejach 5W40 i 0W40 i problem masła w mniejszym lub większym stopniu zawsze występował.
    U mnie podobnie; od dłuższego czasu 0W40 i zimą trochę masełka jest - nie ma się czym przejmować; jeżeli nie ma innych objawów a silnik pracuje jak trzeba

    Zostaw komentarz:


  • sid265
    odpowiedział(a)
    Panowie i ewentualnie Panie jeżeli są na grupie

    Witam,

    od niedawna stałem się posiadaczem używanej Ocatavi 1.4 TSI 140 KM z DSG (2014 r.) i mam pewien dylemat dot. oleju. od tygodnia czytam ten temat ale przyznam, że to już jest nie do przejścia 654 strony to za dużo jak na moją głowę, gdzie niektóre wątki się zaprzeczają na przestrzeni lat.

    Dlatego prośba o pomoc do znawców, co powinienem wlać do swojej kury. Oczywiście przeczytałem instrukcję obsługi - na stronie 201 - więc wiem, że powinienem zalać tylko taki olej, który ma odpowiednią specyfikację VW a więc 502.00 lub 504.00. Natomiast poprzedni właściciel zalał go Castrolem Magnetic 5W40 - podobno tak mu powiedzieli w ASO, że się coś zmieniło i powinien takim zalewać (wierzę mu, bo wszystko robił w ASO od nowości i na wszystko są papiery. Nie oszczędzał na serwisie).


    Zastanawiam się czy utrzymać ten olej, czy jednak powinien być inny, oczywiście zgodny z normą.

    Użytkuję go głównie w mieście - do pracy 10 km w jedną stronę, trzy razy w miesiącu dłuższe trasy, garażowany.

    Będę wdzięczny za pomoc!

    Zostaw komentarz:


  • k-pax
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez mati8201 Zobacz wpis
    proszę o pomoc jaki z tych olejów wybrać do benzyny 1,6 z gazem octavia II
    oleje 5w40
    Valvoline synpower
    Valvoline maxlife
    Shell hx8
    Elf 900 nf

    Jeszcze jedno pytanie czy jak na korku od oleju gromadzi sie taka maź ze względu na krótkie przebiegi to zmienić olej na inny np 5w30
    Z wymienionych wybrałbym Valvoline synpower 5W40, jeździłem na nim i polecam. Co do mazi pod korkiem to jak napisano raczej niewiele zrobisz, możesz tak jak ja ocieplić tę plastikową tubę poniżej korka (nie wyeliminuje to problemu, ale zauważalnie zmniejszy). Jeździłem na różnych olejach 5W40 i 0W40 i problem masła w mniejszym lub większym stopniu zawsze występował.
    Pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • dagetto
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez marmal321 Zobacz wpis
    który lepszy? - MOTUL 8100 X-MAX 0W40 czy MOBIL 1 FS 0W40
    Wejdź na oil club i poczytaj analizy. Motul nie jest zły, ale relacja jakość cena wypada niekorzystnie dla użytkownika. Można znaleźć w tej cenie lepsze oleje.
    CHPA to raczej 0w30.

    Zostaw komentarz:


  • opermon
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez mati8201 Zobacz wpis
    Panowie nikt nic nie pomorze zwłaszcza w temacie mazi pod korkiem ?
    Ja jak miałem O2 z silnikiem 1.6 bfq to jeździłem zawsze na 0w40, na końcu był ravenol. Co do masła pod korkiem to u mnie zawsze tam było. Taka konstrukcja wlewu oleju i nic z tym się chyba nie da zrobić.

    Wysłane przy użyciu Tapatalka

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X