Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujniki parkowania - montaż, Wasze opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujniki parkowania - montaż, Wasze opinie

    Zamieszczone przez Rafall
    Ok, decyzja podjęta! Box zakupiony. Idąc za większością głosów zdecydowałem się na większy box i zakupiłem Inter Pack-a na aukcji tutaj: Link

    Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Dziękuję raz jeszcze wszystkim.
    Nie wiem jak z tym modelem, ale te Nie znaleziono 404 | Bagażniki dachowe samochodowe i boxy - Interpack są z kiepskiego materiału i na dużym mrozie potrafią pękać. Sam miałem kiedyś Inter Packa (stary model) i taki właśnie los go spotkał, pękł dokładnie w połowie pomiędzy belkami.
    Teraz mam Xtreme box i jest ok. Śmigać można z nim baaaaardzo szybko.
    Krzysztof

  • #2
    Czujniki parkowania - montaż, Wasze opinie

    Witam
    Myślę o montażu czujników do parkowania w mojej O1 - tylko proszę nie piszcie, że nie warto, że po co itd...proszę o kilka porad jak najlepiej zamontować, jak poprowadzić przewody, rozmontować zderzak tylni itp. proszę również o wasze Koledzy opinie czy się takie cudeńka sprawdzają
    Myślałem o takim zestawie :
    Link

    P.S. Koledzy szukam również instrukcji jak dokładnie rozebrać plastiki przy pasach bezpieczeństwa. proszę o porady, gdyż chciałbym wyprać pasy (słabo się zwijają).

    Komentarz


    • #3
      Wg mnie w tym zestawie wyświetlacz jest zbędny. Zaśmieci Ci deskę i będziesz musiał kombinować z poprowadzeniem kabla.
      Ja mam czujniki parkowania firmy Stig z sygnalizacją dźwiękową - wystarczające a montaż był bajecznie prosty.
      Tutaj masz wątek o czujnikach:
      Forum - Octavia Club Polska
      Pzdr

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez karol0012
        czy się takie cudeńka sprawdzają
        oj sprawdza się i to bardzo w poprzedniej miałem takie coś i teraz brakuje mi tego co do montażu to centralkę zakładasz w tylnej prawej lub lewej komorze przy błotniku i prowadzisz przewody centralkę podpinasz do światła wstecznego jak kupisz to będziesz miał instrukcję

        Komentarz


        • #5
          karol0012, ja niedawno montowałem czujniki, ale bez wyświetlacza. Nie zdejmowałem zderzaka, tylko na nim odmierzyłem odległości, wywierciłem dziurki i przy pomocy drutu przeciągnąłem przez nie kabelki od czujników do bagażnika, a dalej tak jak pisał kolega tom2212 :wink:

          Komentarz


          • #6
            Wg mnie wyświetalacz bardzo się przydaje
            A żeby nie zaśmiecać deski mam zamontowany na lusterku wstecznym, wg mnie to najlepsze miejsce.
            www.batlodz.pl

            Komentarz


            • #7
              ja mialem zamontowany na styku deski i szyby czolowej

              Komentarz


              • #8
                Re: Czujniki parkowania - montaż, Wasze opinie

                Zamieszczone przez karol0012
                Witam
                Myślę o montażu czujników do parkowania w mojej O1 - tylko proszę nie piszcie, że nie warto, że po co itd...proszę o kilka porad jak najlepiej zamontować, jak poprowadzić przewody, rozmontować zderzak tylni itp. proszę również o wasze Koledzy opinie czy się takie cudeńka sprawdzają
                Myślałem o takim zestawie :
                Link

                P.S. Koledzy szukam również instrukcji jak dokładnie rozebrać plastiki przy pasach bezpieczeństwa. proszę o porady, gdyż chciałbym wyprać pasy (słabo się zwijają).
                nawet sie nie zastanawiaj i montuj. Mialem takowy w byłej 01 i byłem bardzo zadowolony. W aukcji wydeaje sie, ze ten wyswietlacz jest duzy...w rezultacie jest fajny i mały :diabelski_usmiech
                Załączone pliki
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • #9
                  Witam!! Pisze tu pierwszy raz Octavie mam od 3 tygodni, ale juz zdazylem zamontowac czujniki parkowania z allegro za 75zl. Montaz zajal mi jakies 3 godziny. Czujniki umiescilem w czarnej listwie zderzaka ( najprosciej, najszybciej i najladniej ), przewody wprowadzilem pod uszczelka tylnej lampy. Gdyby ktos chcial moge porobic zdjecia i jak bede umial to wkleje na forum.

                  Komentarz


                  • #10
                    czujniki orginał O1

                    witam
                    w sprawie czujników chcę zamontować ale oryginalny taki jaki montują w salonie i pytanie do kogoś kto ma takie salonowe czy ma system na zasadzie dźwięku czy wizualny na desce jak to wygląda mówię to o O1 montowałem oryginał hak elektryczna wiązka pasowała jak ulał tylko wpiąć i pozostała jedna niewykorzystana wtyczka myślę że to właśnie do tej oryginał pod te czujki zdjęcia mile widziane

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez krisoctav
                      i pytanie do kogoś kto ma takie salonowe czy ma system na zasadzie dźwięku czy wizualny na desce jak to wygląda mówię to o O1
                      Pik pik tylko.
                      A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
                      AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
                      O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
                      -------------------------------------------------
                      Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: czujniki orginał O1

                        Zamieszczone przez krisoctav
                        witam
                        w sprawie czujników chcę zamontować ale oryginalny taki jaki montują w salonie...
                        Pomyśl, jak to cenowo wygląda (ori pewnie będą sporo droższe), a np.: ja na działanie Stigów na razie nie narzekam. Jak masz czarne lub srebrne auto, to dobierzesz kolorystycznie i nawet nie będzie ich widać :wink:

                        Komentarz


                        • #13
                          Założone. Dla wahających się opiszę pokrótce jak to zrobić. Montowałem w listwie tylniej. Podważyłem ją, zdjąłem, wymierzyłem i powolutku nawierciłem otwory. Potem źyletką obrobienie krawędzi i drobniutkim papierem wygładzenie otwórów. Następnie założenie listwy i wiercenie w zderzaku. To najtrudniejsze zadanie
                          Następny etap - przełożenie przewodów od czujników (ja mam 4 sensory) - prosto włożyłem kabelki w otwory, połozyłem się pod zderzak i kawałkiem druta przeciągnąłem je ładnie w jedno miejsce. Sensory posmarowałem czarnym silikonem na miejscach łączenia przewodów z sensorem (na wszelki wypadek) i na obudowie, by sensory lepiej pasowały w otworach. W gumowej zaślepce przy kole zapasowym mała dziura, przeciągniete kabelki i montaż centralki na lewym boku, przy lewej tylniej lampie pod wykładziną. To dopiero połowa roboty :lol: Następnie pokusiłem się o montaż na lusterku wstecznym. Kombinowałem przeciąganie pośrodku podsufitki...aż wpadłem na pomysł by wyjąć lampkę przy lusterku wstecznym, odkręcić plastki przy pasach, odjąć uszczelki w drzwiach kierowcy i pasażera tył lewa strona i przeciagać tym samym drutem przy lekkim odgięciu podsufitki (demontujemy oczywiście uchwyty). UWAGA - uważać, by nie przedziurawić bądź załamać podsufitki!!!! Potem wzdłuż dachu, do bagażnika i pod wykładzinę....POZDRAWIAM
                          PS a montował ktoś z Was Koleżanki i Koledzy spryskiwacze reflektorów z allegro??? kusi mnie to założyc....

                          Komentarz


                          • #14
                            Koledzy, odświeżę trochę temat.
                            Jak jest z założeniem czujników parkowania do O2Tour?
                            Chodzi mi o podpięcie pod odpowiednie przewody i czy trzeba to jakoś zestrajać z jakimś komputerem/modułem komfortu (czy coś takiego) który jest w samochodzie???
                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                            Komentarz


                            • #15
                              mkania777, To zależy jakie chcesz czujniki ?.
                              Nieoryginalne są gotowe zestawy i tu jest prościej i taniej , no i oryginalne i tu zaczynają się schody .
                              Potrzebne będą 4 czujniki i mocowania ich do zderzaka ,wiązka do nich , centralka sterująca nimi ( najlepiej taka co od razu widzi je radio ) , no i głośniczek i wiązka druga co idzie jeden kabel do skrzynki bezpieczników do głośniczka i can gatewaya .
                              Potem tylko kodowanie i już masz oryginalne czujniki cofania .
                              To tak w skrócie ale koszt będzie znaczny no chyba że dostaniesz wszystko po taniości .

                              Komentarz


                              • #16
                                Wojtenio, nie chodzi mi o oryginalne i o wyświetlanie na Swingu.
                                Ja chciałbym raczej takie: Link (proszę o nie pisanie "po co ci wyświetlacz, wystarczy bip'er")
                                Czy takie jak w/w muszę zestrajać z kompem samochodu? Czy po podpięciu pod instalkę np. świateł cofania nie będzie zonka w postaci błędów??
                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                Komentarz


                                • #17
                                  mkania777 nic nie będzie Ci się działo..
                                  Zakładaj i możesz spokojnie cofać, choć i tu znam osoby, które pomimo czujników cofania przywalały w przeszkody :-)

                                  A wracając do tematu - mam u siebie zamontowane nieoryginalne czujniki cofania. Zestaw był dokładany w ASO i nic mi nie wiadomo o tym, żeby cokolwiek przestawano w kompie.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    mam u siebie zamontowane nieoryginalne czujniki cofania. Zestaw był dokładany w ASO i nic mi nie wiadomo o tym, żeby cokolwiek przestawano w kompie.

                                    I nic nie mogą przestawiać bo jest to identyczny zestaw jaki chce zamontować mkania777 tylko tyle że nie ma wyświetlacza .Idą po taniości bo oryginalny zestaw to cenowo by ich zjadł , a klient i tak się nie pozna .
                                    Widziałem taki zestaw dołożony w ASO do nowego auta które odebrał kolega , to jakość montażu - porażka ( głośniczek i centralka wsadzone , nie przykręcone za tapicerką przy lewej lampie dokładnie pod tą klapką od dojścia do żarówek ) , każdy szanujący się montażysta zrobił by to lepiej .
                                    Ale co najważniejsze czujniki działają :lol: .

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      mkania777, zamontowałeś? Jak się sprawują?
                                      Chce mamuśce zamontować w RAV4. W trosce o nią i społeczeństwo :P
                                      Polecicie jakiś konkretny model?
                                      Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zbyhoo, montowałem je, ale w Matizie żony. Mi jest szkoda zderzaka na takie czarne pryszcze.
                                        Działają dobrze, ale jeden w zestawie był uszkodzony (gwarancja 2lata).
                                        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zbyhoo, ja polecam zestawy valeo. Zakładałem już takie 3 zsetawy (3-4 lata temu) i działają do tej pory bezawaryjnie..

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja w OII mam parktronic, a zderzaka mamy mi nie szkoda :P
                                            Lepiej go podziurawić niż dwa razy w roku lakierować

                                            [ Dodano: Pon 26 Lis, 12 10:52 ]
                                            cysterniarz, a miałes do czynienia z czujnikami Stig? Z tego co wyczytałem, to kilka osób jest zadowolone
                                            Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Zbyhoo
                                              cysterniarz, a miałes do czynienia z czujnikami Stig? Z tego co wyczytałem, to kilka osób jest zadowolone
                                              Tak miałem je kiedyś. Brałem ze strony producenta. Też nie było z tym problemów. Również bardzo polecane i mało awaryjne.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Gdzie sie taki czujnik podpina, zeby sie włączał po wrzuceniu wstecznego? Pod światło wstecznego?
                                                Automatyczna skrzynia ma tu znaczenie?
                                                Którędy ciągnąć kabel?
                                                Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Zbyhoo
                                                  Pod światło wstecznego
                                                  dokładnie.
                                                  Automat nie ma znaczenia. Idzie prąd na żarówkę idzie i na czujniki.
                                                  Kabel ciągnij przez oryginalne otwory i wyjdziesz do bagażnika. Koniecznie przez osłonkę gumową bo inaczej bankowo kabel przetarty i zwarcie.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X