Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Relacja z wymiany zamka i klamki (foty)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Witam
    U mnie kluczyk się dawno nie obracał w zamku.
    rozłozyłem ją na takie części jak tu (tylko nie moge wyjąc bebenka z wkladki)
    SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
    opisują i nie mogę złożyć,
    mój problem wygląda tak że wystaje mi Pierścień przesuwny na tyle wysoko tymi dwoma dzyndzlami, ze nie mogę wsadzić ostatniego zabezpieczenia w tą szparę na końcu bębenka.
    Możliwe ze bębenek za mało wystaje?
    a 2 sprawa to wogóle nie wiem czy jest sens składania, gdyż jak jest bębenek wkładce to sie obraca do okoła i można go nawet śrubokrętem kręcić

    [ Dodano: Wto 22 Lis, 11 20:15 ]
    Opłacało się zamek złożony trzeba było go rozłożyć jeszcze bardziej i jeszcze bardziej doczyścić.
    Zabezpieczenie nie chciało wejśc bo bebenek nie wsunął się dostatecznie głęboko we wkładke, więc nie wystawał z 2 strony, i dlatego pierścień przesuwny, się nie schował i wystawał za wysoko. teraz jest wszystko OK.
    A to że się kręcił do okoła nawet przy użyciu śrubokręta, to wynik tego, że zamek sie blokuje dopiero po założeniu pierścieni i zabezpieczenia

    [ Dodano: Wto 22 Lis, 11 20:19 ]
    bardzo przydatna strona:
    [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika - Forum.VWGolf.pl

    Komentarz


    • #52
      Mam pytanie odnośnie odkręcania śrubki mocującej pierścień zabezpieczający bębenek. Tam trzeba użyć torxa/spline z taką dziurką w środku? Taki jak na poniższym zdjęciu:

      ?

      Czy może jednak zwykły - pełny. Taki:

      ?

      Komentarz


      • #53
        zamek, sprężynka od grzybka i mała tulejka

        Panowie,

        Dwie prośby w kwestii mechanizmu zamka centralnego w OI.
        Naprawiłem szalejący zamek i zablokowana wkładkę. Korzystałem przy tym z instrukcji i doświadczenia kolegi 'Chudy'.
        Rezultatem sprawnie naprawiłem prawie wszystko. Prawie, bo okazało się, że jedna przypadłość, którą całościowo postrzegałem jako problem zimnych lutów ma inne źródło. Sytuacja w której wewnętrzne cięgno blokujące zamek (kiedyś to się nazywało grzybek), nie wysuwało i nadal nie wysuwa się odpowiednio wysoko, z powodu braku małej sprężynki w mechanizmie zamka, prowadzi do tego, że nie idzie otworzyć drzwi ani klamką zewnętrzną ani wewnętrzną. Trzeba 'grzybek' pociągnąć ku górze, albo stosować inny trik.
        Sprężynkę widać na zdjęciu. Podejrzewając, że właśnie jej brakuje szukałem jej na dnie drzwi. Znalazłem. Pękła i spadła na dno drzwi. Miejsce w którym powinna pracować zaznaczyłem pomarańczową strzałką na kopi zdjęcia 'Chudego'.

        1sza prośba. Gdzie szukać dobrą/nową sprężynkę, gdzie kupić? Za ile?

        2ga prośba. Obok sprężyny widać tulejkę. Tulejka objawiła się podczas rozkręcania zamka. Nigdzie jej nie mogę dopasować. Na licznych zdjęciach zamka w internecie takiej nie widać. Bez niej zamek działa dobrze. Czy ona jest z tego zamka, czy z innej bajki?
        Załączone pliki
        --
        Pozdrawiam Paweł
        Mój 19 letni AGN pali mniej niż żony nowy 90TCe
        Ktoś wie gdzie sie podziało 19 lat rozwoju silników ze spalaniem wewnetrznm?

        Komentarz


        • #54
          Ta tulejka to prawdopodobnie dystans którymi jest przykręcony uchwyt (znajduje się między tapicerką a blachą drzwi) duże śruby
          jakby co posiadam kabel vag

          Komentarz


          • #55
            To jeszcze ja odgrzeję. Chcę wyjąć klamki zewnętrzne, żeby wypolerować porysowane wgłębienia pod nimi i czy dobrze rozumiem:
            1. Luzuję 3 wkręty z boku drzwi
            2. wyjmuję bębenek
            3. wypinam linkę (tu pytanie czy oan im nie ucieknie gdzieś w drzwi?)
            4. wyjmuje klamkę.
            Ile to 2+2*2=?

            Komentarz


            • #56
              1. Luzujesz tylko śrubę zabezpieczającą pierścień chyba 9 obrotów cały czas trzymając klamkę odchyloną.
              3. Linka Ci nie ucieknie,a jak się boisz to możesz cis do niej przymocować.

              Komentarz


              • #57
                No to ja też odgrzeję...
                Ostatni dużo znalazłem w mojej skodzince do poprawki. Wśród wielu rzeczy odkryłem, że zamek nie "reaguje" na gmeranie w nim kluczykiem, tj. mogę sobie kręcić do woli i nic się nie dzieje. Tak jakby jakieś cięgno wypadło, czy coś... Oczywiście z pilota wszystko działa. Może ktoś pomoże i wskaże co nawaliło i czy do naprawy tego muszę cały zamek wyjąć, czy są jakieś specjalnie triki, żeby to szybko wróciło do normy?

                Komentarz


                • #58
                  Możliwe że to ci wystarczy
                  Link
                  jakby co posiadam kabel vag

                  Komentarz


                  • #59
                    Dzięki.
                    Może i wystarczy.... Póki co będę musiał te eksperymenty odłożyć na później. Utknąłem na problemach z turbiną (standardowe problemy ze zmienną geometrią) i przewodami do klimy. Ale o tych tematach to już w innych działach. Choć może jak ktoś tu trafi to pomoże mi znaleźć przewody o nr:
                    1J1820 743 J (ewentualnie z końcówką AM) - sprężarka-parownik
                    1J1 820 741 Q - zawór rozprężny-zbiornik czynnika.
                    Na Alledrogo strasznie ciężko je wyszukać. No i nie wiem na ile można wierzyć w ich szczelność....

                    [ Dodano: Pią 22 Sie, 14 23:27 ]
                    Zamieszczone przez pablokinah
                    Możliwe że to ci wystarczy
                    Link
                    Po roku, ale się zdecydowałem to w końcu rozebrać. No i już wiem że żaden zestaw naprawczy nie wchodzi w grę. U mnie jest wkładka jako jedna część i nie da się tego rozebrać, więc trzeba zamówić nową. Na szczęście w serwisie dowiedziałem się, że można zamówić pod swój kluczyk - wtedy jest to tańsze niż nowa wkładka z nowym kluczykiem, ale i tak 10 razy droższe niż taki zestaw naprawczy. No cóż, nowoczesność.... (bo to podobno "nowszy model" jest). Czy działa? Jeszcze nie wiem, bo zamówiłem i odliczam spokojnie dni (czas oczekiwania na wykonanie - około 2 tygodni). We wrześniu będę mógł się pochwalić.

                    Komentarz


                    • #60
                      Dzięki za dobry opis i fotki na pewno się przydadzą! Czeka mnie wymiana wkładki w klamce.

                      Komentarz


                      • #61
                        Witam . Teraz ja odgrzebuje. Pytanie jaki ma numer ten klucz którym odkręcamy śrubkę pod zaślepką z 6 fotografii??? w temacie jest odpowiedź pod linkami z allegro które dawno wygasły więc dalej nic nie wiem a tylko ta jedna śruba mi została do odkręcenia.

                        Komentarz


                        • #62
                          Nie wiem jak się fachowo nazywa ten klucz, ale to taki wielowpust (coś jak torx ale drobniejsze nacięcia) rozmiar 8 :wink:
                          Wczoraj wyciągałem zamek z tyłu.
                          Tym samym kluczem odkręcasz zamki jak i skoble na słupkach
                          O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                          Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                          Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez 4tech
                            Nie wiem jak się fachowo nazywa ten klucz
                            XZN

                            Komentarz


                            • #64
                              O właśnie
                              XZN-8
                              O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                              Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                              Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                              Komentarz


                              • #65
                                A nie czasem Spline?
                                Moja Balbina

                                Komentarz


                                • #66
                                  To nie spline - choć jest bardzo podobny do xzn. Ale i jednym i drugim spokojnie da się odkręcić.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    ok już mam ... rozmiar tego klucza to 20. Wreszcie się udało wyjąć ten za mek

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Orientuje się ktoś czy wkładka zamka z bagażnika podejdzie pod drzwi kierowcy - chciałem przełożyć. :wink:
                                      Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                                      _______
                                      Piotr

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Sama wkładka pasuje, ale nie wiem jak jej korpus...
                                        Korpus jest już innego kształtu, więc raczej nie podejdzie :wink:
                                        O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                        Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                        Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Poniżej podaję linki na Youtube związane z remontem i wymianą zamka i czujnika otwarcia drzwi:

                                          demontaż wkładki zamka:







                                          z napisami w języku angielskim, ale z kiepskim wykonaniem:


                                          po rosyjsku:


                                          po czesku:

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X