Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odpalanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odpalanie

    opsia, no biała biała tylko czy będzie widać na beżu Odebrać to się jakoś zgadamy często jestem na Nowej Gdyni

  • #2
    Odpalanie

    witam
    posiadam octavie 1,8 20v kombi i podczas odpalania (nie zawsze) robi bźźźźiiii (nie wiem jak to napisać)
    Czy ktoś sie z czymś takim spotkał i co ie dzieje??

    Komentarz


    • #3
      też tak mam. Elektryk coś tam smarował już 2 razy i g.. no to dało. Znaczy na początku było OKi, a po kilku tygodniach znowu bziuuuu...
      Od kiedy na OCP napisali, że TTTM, dałem sobie siana :twisted:
      20v

      Komentarz


      • #4
        bendiks panowie, bendiks !!
        ... w rozruszniku.
        rozrusznik " nie zazębia się" z kołem zamachowym i kręci bez obciążenia

        Komentarz


        • #5
          bendiks panowie, bendiks !!
          ... w rozruszniku.
          rozrusznik " nie zazębia się" z kołem zamachowym i kręci bez obciążenia
          masz racje że może to być bendiks
          tylko dlaczego opisujesz awarię automatu :?: :lol:
          Zamieszczone przez Marian
          Elektryk coś tam smarował już 2 razy i g.. no to dało
          najlepiej żeby posmarował trzpień do automatu i najlepiej ŁT-43 to jest duże prawdopodobieństwo że będziesz słyszał jeszcze fajniejsze dźwięki :wink: :diabelski_usmiech
          NFPNorth-West
          2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
          WARSZTAT www.dsize.pl
          ->
          CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
          spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

          Komentarz


          • #6
            wielkie dzieki za pomoc!!!
            Mooże troszkę niedokładnie opisałem porblem. Autko odpala poprawnie ale tak jak by cos nie rozzębiało i jest to bzzziii :?

            Komentarz


            • #7
              ja tam fachowej odpowiedzi nie podam, ale miałem to samo u siebie, wymieniono mi jakąs część w rozruszniku. Podobno jakaś zębatka?? I od tej pory jest jak należy, kosztowało mnie to 30zł :]
              190 koni +300 Nm + blow off = banan na twarzy

              Komentarz


              • #8
                ja mam takie cos ale tylko na zimnym silniku...Tak jak z rana zapale...pozniej juz jest ok..To jest tylko przy pierwszym zapalaniu...
                Była OI 1.8 20V ->OII Elegance 1.9TDI BXE ->
                Opel Insignia ST 2.0 CDTI 191hp 429Nm

                Komentarz


                • #9
                  to jest prawdopodobnie sprężyna w rozruszniku, nie odbija i rozrusznik jest przez chwilę po odpaleniu napędzany przez koło skrzyni. Mam to samo.
                  http://cnc4you.cba.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Ostry
                    Podobno jakaś zębatka??
                    nazywa się to potocznie: bendix
                    Zamieszczone przez Xan86
                    ja mam takie cos ale tylko na zimnym silniku...Tak jak z rana zapale...pozniej juz jest ok..To jest tylko przy pierwszym zapalaniu...
                    również pewnie to samo co powyżej
                    Zamieszczone przez opaluch
                    to jest prawdopodobnie sprężyna w rozruszniku, nie odbija i rozrusznik jest przez chwilę po odpaleniu napędzany przez koło skrzyni. Mam to samo.
                    możesz rozwinąć temat "sprężyny w rozruszniku" oraz z jakiego "koła skrzyni" napędzany jest ów rozrusznik
                    NFPNorth-West
                    2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                    WARSZTAT www.dsize.pl
                    ->
                    CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                    spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez opaluch
                      to jest prawdopodobnie sprężyna w rozruszniku, nie odbija
                      moze to byc wina uwalonego elektromagnesu - nie cofa sie i stad taki dziwny dzwiek - jak sie zawiesi na maxa - pomaga walniecie mlotkiem :diabelski_usmiech

                      Komentarz


                      • #12
                        To jak ten bendkis w rozruszniku jest przyczyna mojego wkur***nia :zastrzelic się z rana to mam pytanie... czy to jest cześć wymienialna czy muszę kopić nowy rozrusznik bez żadnych zabaw w smarowanie na jakiś czas tylko zrobić raz a porządnie na długo... tylko pytanie jakim kosztem???małym czy dużym???
                        Była OI 1.8 20V ->OII Elegance 1.9TDI BXE ->
                        Opel Insignia ST 2.0 CDTI 191hp 429Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          bendix jest czescia wyminna tak ze smialo do sklepu po jedna konkretna czesc zamienna ale :!: NIE :!: po caly rozrusznik, pare chwil i bendix wymieniony, :!: warto przytym sprawdzic stan szczotek i tulejek w rozruszniku :!: :wink: a co do kosztow napewno niebeda duze a naprawa pomoze na dlugi czas
                          Jest Skoda Octavia 1,9 tdi Jest Seat Alhambra 1,9 tdi
                          Była Skoda Octavia 1.9 sdi , VW Passat b5 fl 1.9 tdi , Opel Vectra C 3.0 cdti
                          A mówiła mama -
                          "Ucz się synu na ginekologa, bo to i forsy dużo i ręce cały czas w cieple" - mruczał pod nosem kierowca TIR-a zmieniając w mroźną noc koło w naczepie.
                          http://campaign.scania.com/v8/

                          Komentarz


                          • #14
                            Miałem takie coś.
                            Rozmontowalem rozrusznik wyczyściłem i posmarowałem. Już pół roku mam spokój.
                            Poprostu on się nie chował po odpaleniu i koło jeszcze przez chwilę go ciągnęło.
                            http://cnc4you.cba.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Sawiał bym na tuleje rozrusznika tą większą w której przesuwa się bendiks
                              moja była wyrobiona o jakieś 0,5 mm i bendiks wpadał w wibracje



                              wymieniłem tulejke (z nakładem własnych sił 15 zł)
                              i przy okazji szczotkotrzymacze.
                              Rozrusznik kręci jak nowy bez dziwnego "bziiiiiiiiiiiiii".



                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X