Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Deszcz - silnik tracił na mocy i zgasł...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez octaviars1
    a czasem jakis czujnik od turbiny sie na zalal?
    Silnik AEE benzynowy, brak turbiny

    Ma może ktoś numer (OEM? nie wiem jak się to nazywa) cewki/ czujnika położenia wału ??

    Komentarz


    • #27
      Kolego, wykręć cewkę - sprawa banalna - dwie śruby 10tki i odpinasz dwa kable. Obejrzyj ją dokładnie, moja miała niewielkie pęknięcie, chyba ze starości już i pod plastikiem było widać więc napuchnięcie. Po wymianie cewki problem ze stawaniem w mokre dni ustał.
      Octavia 1.6 AEE + LPG
      Uniden 520xl + Lemm AT-1200 na uchwycie

      Komentarz


      • #28
        No dokładnie jak u mnie
        Tak wyglądała moja:
        ]"]Free Image Hosting, Gif Animation Hosting, Upload Ebay Images at TurboImageHost


        Numer cewki to:
        6N0 905 104
        Link

        Zamieszczone przez octaviars1
        a czasem jakis czujnik od turbiny sie na zalal?
        Ja pierniczę..

        Kolega czasem czyta czego dotyczy problem czy wali po przeczytaniu tytułu? Teraz o turbinie przy wolnossaku, a jakiś czas temu polecałeś komuś by w Octavii I założył halogeny i zakodował VCDSem jako dzienne.

        Nie każda Octavia to dwójka i nie każdy silnik to BMN. I czasem warto przeczytać całość niż pisać głupoty.
        pzdr
        Adam

        Komentarz


        • #29
          Udało się ogarnąć problem? Bo już żadnego wpisu nie widzę? To była cewka jak przypuszczaliśmy z b707 ?
          Octavia 1.6 AEE + LPG
          Uniden 520xl + Lemm AT-1200 na uchwycie

          Komentarz


          • #30
            Dzisiaj znalazłem chwile czasu, odkręciłem pooglądałem i co? I chyba nie to

            Zdjęcia:





            Jak znaleźć ten czujnik przełożenia wału o którym ktoś tutaj wspominał. Jaki nr ma, aby spr ewentualną cenę na skodaczesci.pl ?

            Komentarz


            • #31
              Cewka do wymiany, a czujnik położenia wałka jest w aparacie zapłonowym i to jest czujnik halla. Bzdury niektórzy piszą...
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez Sebastian_M26
                Cewka do wymiany, a czujnik położenia wałka jest w aparacie zapłonowym i to jest czujnik halla. Bzdury niektórzy piszą...
                Dlaczego sądzisz, że bzdury?

                Wyczytałem na innym forum, że jeśli czujnik przełożenia wału jest zepsuty to występują też czasami problemy z zapalaniem silnika, a takie też się u mnie pojawiają.

                Może jeszcze najpierw sprawdzić ten czujnik niż kupować nową cewkę?

                Komentarz


                • #33
                  Chciałem odkopać temat. Moja bryczka to Octavia 1Z3 z silnikiem 1.9 BXE. Nasze skody, jeśli dobrze kojarzę to w większości między maską a błotnikami nie posiadają kanału odprowadzającego wodę. Jak pada to leci do środka. Żaden w tym problem w nowym samochodzie. Jednak moja miła ma już 14 lat i gdy elektronika (przewody, złączki) jakie znajdują się na podłużnicy przed akumulatorem zaczynają pływać, moja deska rozdzielcza zaczyna świecić się jak choinka. Jak wszystko podeschnie wszystko wraca do normy. Do tego silnik szarpie, przygasa, czasem nie da się jechać. Najdziwniejsze to, że gdy samochód zgaszę i odpalę wszystko jest ok do póki nie próbuję ruszyć. Wtedy silnik protestuje a na desce widzę większość kontrolek z olejm , check engine, abs, esp itd. (migają, lub zapalają się na stałe... różnie). W zeszłym roku na sprężarce od klimy straciłem masę, wpiąłem się bezpośrednio z akumulatora i jest ok, ale te przewody idą właśnie w tym zalewanym miejscu, więc pewnie jest gdzieś przetarcie i stąd te zwarcia. Pytanie jest takie, czy ktoś ma patent na odprowadzanie wody która wpada do komory silnika w szparze między pokrywą a błotnikiem?

                  Komentarz


                  • #34
                    Może jednak coś ... ktoś...?

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez pawel_m8110new Zobacz wpis
                      Może jednak coś ... ktoś...?
                      Kolego radziłbym jednak odezwać się w dziale dla Octavii II a nie O1
                      http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                      https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X