Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kamera cofania - podłączenie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kamera cofania - podłączenie

02 FL
    Witajcie, pytanie czysto techniczne:
    W obecnej chwili mam na kablu podpiętą kamerę cofania do radia typu chińczyk i leży sobie spokojnie w schowku pasażera. Kamera podpięta jest bezpośrednio pod radio i włącza się od razu po wrzuceniu biegu wstecznego. Chciałbym ją doprowadzić w miejsce docelowe lecz nie chcę ciągnąć kabli przez całe auto + wiercić dziury w klapie aby wyciągnąć kable na zewnątrz. Czy w takim przypadku sprawdzi się taki oto zestaw:
    Moduł bezprzewodowy kamer cofania WIFI RCA 12V FV 7509602803 - Allegro.pl
    do tego dokupiłbym taką kamerkę (obecnie mam taką do przewiercenia/przymocowania):
    BARDZO JASNA KAMERA COFANIA SKODA OCTAVIA ROOMSTER 8585235478 - Allegro.pl
    lub
    KOLOROWA KAMERA COFANIA DO SKODA OCTAVIA III 04-13 8598333982 - Allegro.pl
    Jeśli tak to zasilanie do kamery wziąć z żarówki od wstecznego?
    Wirus -> 136 KM 310 Nm

Kamera do Octavii najlepiej pasuje zintegrowana z przyciskiem otwierania tylnej klapy. Nie trzeba nic wiercić, ale przewody trzeba ciągnąć przez całą klapę, przez przelotkę do bagażnika i potem do radia.
    Np. taka
    Car Trunk Handle Camera Rear View HD Camera for Skoda Octavia 2010 2012 2013|Vehicle Camera| - AliExpress

Ale jak nie chcesz ciągnąć przewodów to ten moduł bezprzewodowy powinien pasować. Tylko musiałby wypowiedzieć się ktoś kto ma taki moduł zainstalowany, czy nie ma zakłóceń.
    Co do zasilania z żarówki cofania - można wziąć +12V z żarówki, ale koniecznie trzeba dołożyć filtr przeciwzakłóceniowy np. taki
    FILTR PRZECIWZAKŁÓCENIOWY 12/24V 7A BEZPIECZNIK 7828985016 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl
    (bez filtra na 100% będą zakłócenia po włączeniu silnika)

Komentarz

Dokładnie , najlepiej bez kombinacji kupić kamerę w klamkę i po problemie.
      Dając WiFi i prąd ze światła wstecznego musisz dać filtr bo wrzucenie wstecznego wyłączy Ci kamerę.
      Jak masz wycieraczkę to najlepiej do niej się wpiąć.

Swoją drogą ludzie różnie mówią o tych modułach, słyszałem dość często, że są zakłócenia albo nie działa, albo działa za którymś razem.
      Co po kablu to po kablu.

Komentarz

Czyli zostaje po kablu lecz zmieniam kamerę na tą w klamce - różnica jest w klamce do kombi / hatchback czy jest taka sama?
        Druga sprawa, podpowie ktoś jak/którędy najłatwiej/najprościej/najszybciej puścić kable od radia do klamki klapy?
        Ewentualnie czy ktoś wykona taką usługę?
        Wirus -> 136 KM 310 Nm

Komentarz

Zamieszczone przez szere Zobacz wpis
          różnica jest w klamce do kombi / hatchback czy jest taka sama?
          Musisz zmierzyć po pierwsze otwór klapy a po drugie zobaczyć czy klamka jest na wąską kostkę czy na szeroką - bez zdjęcia osłony tylnej klapy niestety się nie da.
          Druga sprawa, podpowie ktoś jak/którędy najłatwiej/najprościej/najszybciej puścić kable od radia do klamki klapy?
          wyjść zza radia, pod schowkiem, w progu pod listwami, wyjście w słupku C i przejście w harmonijkę, potem już z górki. (strona pasażera)
          Ewentualnie czy ktoś wykona taką usługę?
          skąd jesteś ?

Komentarz

Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
            skąd jesteś ?
            okolice Wrocławia
            Wirus -> 136 KM 310 Nm

Komentarz

szere ja ostatnio podłączyłem chińczyka z kamerką cofania(w klamce bagażnika). Sygnał z kamery dałem za pomocą takiego transmitera bezprzewodowego. I teraz tak:
              1. Z lewego światła wstecznego mam poprzez kondensator do przekaźnika do nóżki sterowania poprowadzony kabel
              2. Do nadajnika bezprzewodowego poprzez przekaźnik z wycieraczki poprowadzone jest stałe 12v
              3. Odbiornik obrazu jest podłączony do sygnału od wstecznego (z dekodera canbusa)
              Czasami pojawiają się zakłócenia obrazu, ale nie jest to zbyt częste i są one bardziej chwilowe niż utrzymujące się przez cały czas cofania. Dałem sobie czas do wiosny i jak mnie wkurzy, to pociągnę kabel od kamerki. Póki co jest ok i jakby miało być jak w tej chwili, to zostanę przy bezprzewodowym przekazie obrazu.
              Ostatnio edytowany przez krzygaj; [ARG:4 UNDEFINED].
              Moja Skodzina

Skoda Octavia II -
              Opel Astra III -

Komentarz

okolice Wrocławia
                to nie pomogę , za daleko

Komentarz

Jak masz wycieraczkę to najlepiej do niej się wpiąć
                  biorąc prąd stąd też są zakłócenia i trzeba filtr dokładać czy już nie?
                  Wirus -> 136 KM 310 Nm

Komentarz

Z wycieraczki już nie. Tylko jak dasz po bezprzewodowym przekazie obrazu, to nadajnik będzie działał cały czas i może mieć potem problemy by dogadać się z odbiornikiem. Chyba, że nadajnik i odbiornik będą działały cały czas po wrzuceniu zapłonu, ale takiego wariantu nie testowałem.
                    U mnie w pierwszej wersji odbiornik działał cały czas po włączeniu zapłonu(nadajnik dopiero po wrzuceniu wstecznego) i np po 10 min jazdy jak wrzucałem wsteczny, to obrazu nie było.
                    Teraz mam, że nadajnik włącza się po wrzuceniu wstecznego(sterowanie ze światłą wstecznego), a odbiornik także po wrzuceniu wstecznego(zasilanie podłączone do kabla wstecznego z dekodera canbusa)
                    Moja Skodzina

Skoda Octavia II -
                    Opel Astra III -

Komentarz

Jeżeli zdecydujesz się jednak ciągnąć przewody przez cały samochód (co jest wg mnie lepszym rozwiązaniem), to zasilanie nie musisz brać ani z żarówki, ani z wycieraczki.
                      Większość kamer ma w zestawie przewód 3 żyłowy (sygnał, masa i +12V). Ten wystający czerwony kabelek (zobacz zdjęcie na aukcji aliexpress) jest właśnie do podłączenia zasilania. W radyjkach chińczykach jest dodatkowe wyjście +12V reverse camera, gdzie pojawia się +12V po wrzuceniu wstecznego.

Ciągniesz jeden kabelek i masz załatwione oba tematy - sygnał i zasilanie.

Komentarz

Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                        Ten wystający czerwony kabelek (zobacz zdjęcie na aukcji aliexpress) jest właśnie do podłączenia zasilania. W radyjkach chińczykach jest dodatkowe wyjście +12V reverse camera, gdzie pojawia się +12V po wrzuceniu wstecznego.
                        to jest tylko wybudzenie, prąd musisz podać z zewnętrznego źródła.
                        W tych przewodach nie ma masy, jest cinch jako sygnał + przewód do wybudzenia (wpinane w reverse w radiu).
                        Masę podajesz po podłączeniu kamery.

Z tego co pamiętam to było cinch z zasilaniem + oddzielnie przewód zasilania z podłączeniem do kamery -> kamera

Komentarz

to jest tylko wybudzenie, prąd musisz podać z zewnętrznego źródła.
                          W tych przewodach nie ma masy, jest cinch jako sygnał + przewód do wybudzenia (wpinane w reverse w radiu).
                          Masę podajesz po podłączeniu kamery.

Z tego co pamiętam to było cinch z zasilaniem + oddzielnie przewód zasilania z podłączeniem do kamery -> kamera
                          Sorry - ale o jakim wybudzaniu piszesz? Kamera jak podłączysz zasilanie to się włącza, odłączysz zasilanie to się wyłącza. Nie potrzebuje żadnego wybudzania.
                          W kabelku Chinch są 2 żyły - sygnałowa i masa!
                          Masa sygnału video w kamerce jest wspólna z masą zasilania.

Montowałem ostatnio radio Erisin i w przewodzie oznaczonym "Reverse Camera power" pojawiało się +12V po wrzuceniu wstecznego.
                          Erisin ES3101V 9" DAB+ DSP Android 10.0 Stereo GPS SatNav CarPlay For VW Passat CC Golf Touran Polo Seat,VW
                          Wystarczyło tylko połączyć przewodem Chinch kamerę z wejściem w radiu oraz podłączyć czerwony przewód z jednej strony z "reverse camera power" w radiu a z drugiej strony podłączyłem ten czerwony przewód do + zasilanie kamerki. Ponieważ masa do kamerki szła już poprzez przewód Chinch, nie musiałem nawet podłączać dodatkowej masy zasilania.
                          Kamera działa prawidłowo.

Kolega szere - jak masz obecnie podpięte zasilanie do kamery (która jest w schowku?)
                          Jakie wyjścia masz z tyłu radia. Jak masz "reverse camera power" to sprawdź czy po wrzuceniu wstecznego jest tam +12V.

Komentarz

Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                            jak masz obecnie podpięte zasilanie do kamery (która jest w schowku?)
                            Teraz nie mam auta pod ręką, podpięte jest tylko pod radio i działa bez problemu. Bankowo Pan jak podłączał to użył "reverse camera power" w radiu i chyba są tam tylko dwa kable. Jutro z rana wrzucę zdjęcie
                            Wirus -> 136 KM 310 Nm

Komentarz

kowaltom99 oolsztyniak
                              żona przesłała zdjęcia więc wrzucam. Coś to Wam pomoże?
                              Załączone pliki
                              Wirus -> 136 KM 310 Nm

Komentarz

Wprawdzie trochę "zaplątane", ale wygląda na to, że zasilanie jest podłączone przez czerwony dodatkowy kabelek (wychodzony z żółtej wtyczki). Masa zasilania "wisi" niepodłączona, czyli kamerka bierze wspólną masę z przewodu sygnałowego (Chinch)

Wystarczy teraz tylko przeciągnąć ten jeden przewód z wtyczką chinch (żółtą) przez cały samochód do tylnej klapy.
                                Wewnątrz samochodu wchodzisz przewodem w lewy próg. Progu nie trzeba rozbierać, da się wcisną przewód pod plastik. W bagażniku do rozbiórki trochę tapicerki, do zdjęcia również poszycie klapy bagażnika. Radze poczekać do wiosny, chyba, ze masz ogrzewany garaż.

Komentarz

Nie pamiętam teraz już dokładnie jak to było ale na bank dawałem zasilanie z wycieraczki.
                                  Cinch do radia, czerwony przewód co był zlany z cinch do przewodu "reverse"
                                  I ten który został luźny dałem do wycieraczki
                                  image_49901.jpg

Komentarz

Witajcie, mam chwilę to walczę dalej z kamerą cofania O2 FL kombi kamera działa póki co przyklejona do tylnej szyby (ta na powyższych zdjęciach)... rozebrałem plastik na tylnej klapie i mam taką końcówkę w przycisku do otwierania klapy:

1111IMG_20200429_151835.jpg
                                    Mierząc nijak nie wychodzi mi 15 mm czyli mogę zapomnieć o tej kamerce aby było p&p?
                                    SKODA Kamera cofania CCD HD Octavia Fabia Yeti 7671818556 - Allegro.pl

Pozostaje kupić takie coś u kolegów ze wschodu?
                                    Uchwyt bagażnika z kamerą tylną kamera hd dla Skoda Octavia 2010 2012 2013|Kamery pojazdowe| - AliExpress

Widzieliście gdzieś taką pasującą p&p z dobrą jakością obrazu i liniami skrętnymi?
                                    Wirus -> 136 KM 310 Nm

Komentarz

szere Octavia Club Polska - może podejdzie Ci ta kamerka co ja kupiłem
                                      Moja Skodzina

Skoda Octavia II -
                                      Opel Astra III -

Komentarz

krzygaj najprawdopodobniej to będzie taka wtyczka, jak sprawdza się ta kamerka? Jakość obrazu może być? W nocy coś widać?
                                        PS. przy zamontowanym na aucie przycisku otwierania klapy za nic w świecie nie mogę odpiąć tej wtyczki, da się to zrobić dopiero po odkręceniu go?
                                        Wirus -> 136 KM 310 Nm

Komentarz

szere kamerka działa dobrze - wiadomo nie jest to jakość obrazu HD 3D, ale widać co potrzeba. W nocy, to wszystko zależy od ilości światła jakie masz z lamp cofania/oświetlenia tablicy.
                                          Spełnia swoją rolę, co prawda nie mam porównania do innych, ale robi co ma robić - obraz jest, linie są i tu niczego więcej nie oczekuję.

PS - linie cofania - jeżeli mają być skrętne, to musi je rzucać radio. Kamera ma swoje, ale one nie są skrętne(bo sygnał skrętu musi iść z CAN). Domyślnie te linie na kamerze są zablokowane, aby one były widoczne trzeba przeciąć kabelek.
                                          Moja Skodzina

Skoda Octavia II -
                                          Opel Astra III -

Komentarz

Witam .
                                            Posiadam skodę octavie z 2005 roku z silnikiem 1,9 tdi sedan 105 i miałbym zamiar podłączyć taką kamerkę BEZPRZEWODOWY LCD 7' NA LUSTERKO + KAMERA COFANIA 7130230476 - Allegro.pl ? gdyż posiadam słabe radio STREAM wiec można wykluczyć podłączenie kamery pod niego .Dlatego rozważam podłączenie kamery wyżej podanej. Czy moglibyście podać instrukcje podłączenia kabelek do światła wstecznego lub do wycieraczki tylnej szyby która załącza sie razem włączeniem wstecznego biegu . Skąd wziąć zasilenie do odbiornika wideo ,czy mogłoby być z zapalniczki ?....Ewentualnie czy możecie podesłać mi inny pomysł ,który byłby lepszy od mojego zamierzonego .Dziękuję z góry za odp. pozdrawiam z kaszub .

Komentarz

keciu podłączenie bezprzewodowe z tego co czytałem jest nie polecane. Z przodu zasilanie mam ze skrzynki bezpieczników od haka przez bypass, a tył brałbym ze światła wstecznego. Ponoć mogą być zakłócenia lub opóźnienia w działaniu takiego podłączenia. Wolałem nie próbować czy to zadziała i jak będzie działać to zakupiłem radio chińczyka i położyłem kable na tył do kamery
                                              Wirus -> 136 KM 310 Nm

Komentarz

keciu podłączenie bezprzewodowe z tego co czytałem jest nie polecane. Z przodu zasilanie mam ze skrzynki bezpieczników od haka przez bypass, a tył brałbym ze światła wstecznego. Ponoć mogą być zakłócenia lub opóźnienia w działaniu takiego podłączenia. Wolałem nie próbować czy to zadziała i jak będzie działać to zakupiłem radio chińczyka i położyłem kable na tył do kamery
                                                A masz jakieś fotki w które kabelki sie w bijałeś ?

Komentarz

Zamieszczone przez keciu Zobacz wpis
                                                  A masz jakieś fotki w które kabelki sie w bijałeś ?
                                                  Kable mam przeciągnięte od radia
                                                  Wirus -> 136 KM 310 Nm

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X