Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hid-y

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hid-y

    ja u siebie sciagalem tapicerki i smarowalem wszystkie te ciegna dopiero to cos tam pomoglo, same wkladki i zamek nic nie pomagalo, jednak mimo to sie czasem jeszcze zdazalo. To jest mega zmora w tych autach. nigdy czlowiek nie wiedzial czy wsiadzie do auta, albo na odwrot czy wysiadzie bo czasem sie otwarly a po krotkiej przejazdzce nie chcialy otworzyc. U starszego w Cordobie to samo mimo ze juz rocznik mlodszy. Ciekawe ze problem dotyczy bardziej przednich drzwi.

  • #2
    Hid-y

    Witam wszystkich,szukalem,czytałem ale nie znalazłem odpowiedzi na pytania ktore mnie trapia,mam lampy soczewki plus spryskiwacze autko to OII 2006 rok,ale do brzegu:
    1czy te hid-y beda dobre do moich lamp?
    2czy montował takie hidy u siebie i jakiej mocy mial lub ma?
    3czy sterownik musi obslugiwac xenony?
    4czy moj sterownik ogarnia xenony,auto elegance?
    5czy dluga jest zywotnosc hid-ów?
    6czy wymiana srodka lamp jest P&P?

    Link


    jestem zainteresowany takimi,
    co myslicie, wszystkie opinie mile widziane,pozdrawim :wink:
    Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

    obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

    Komentarz


    • #3
      Oczywiście mamy nadzieję że wiesz że to nie jest legalne i nie ma homologacji? :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • #4
        Temat wraca jak bumerang, ogólnie można zauważyć, że temat nie lubiany na tym forum. Zaraz zsypią cię odpowiedzi, ze Hid to zło, itp.

        Komentarz


        • #5
          Dachu, napisz do gościa z tego sklepu;
          MotoHID.pl - Kompleksowe oświetlenie led w grupie VAG

          doradzi ci i wytłumaczy co i jak w jakim aucie jest , co trzeba zrobić, ma trochę drożej ale towar jest pewny, ok

          pozdro
          Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

          ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

          https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

          Komentarz


          • #6
            Ja kupowałem tu - xenon4you.eu , taki zestaw - Nie znaleziono strony o podanym adresie. i jestem bardzo zadowolony. Polecam 6000K.

            Komentarz


            • #7
              demmsi, chyba naprawde malo kto sie zorietuje ze tam sa hid-y a nie ori xenon tym bardziej ze mam spryskiwacze 8) yunior81, a jak ci sie sprawuje ten zestaw,kodowałes hid-y przez wag,a jak wymiana P&P?

              Zestaw HID slim canbus pro 35W H7 6000k MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi a taki zestaw?chodzi mi czy 35 W jest odpowiednie czy musi byc 55W?

              [ Dodano: Wto 19 Lut, 13 20:44 ]
              Zestaw HID canbus 55W H7 6000k MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi lub takie?oco chodzi z tym SLIM?
              Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

              obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

              Komentarz


              • #8
                Dachu, jestem bardzo zadowolony z HiD'ów a sam montaż jest banalny. Nie trzeba nic kodować, montujesz i działają. Dodatkowo kupiłem jeszcze Nie znaleziono strony o podanym adresie. aby ułatwić sobie montaż. I jeszcze jedna wazna rzecz - nie zakłócają radia :idea:

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Dachu
                  chyba naprawde malo kto sie zorietuje ze tam sa hid-y a nie ori xenon tym bardziej ze mam spryskiwacze
                  do czasu kolizji / wypadku - wtedy zawsze twoja wina :szeroki_usmiech

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez cysterniarz
                    Zamieszczone przez Dachu
                    chyba naprawde malo kto sie zorietuje ze tam sa hid-y a nie ori xenon tym bardziej ze mam spryskiwacze
                    do czasu kolizji / wypadku - wtedy zawsze twoja wina :szeroki_usmiech

                    Komentarz


                    • #11
                      Dachu, albo policja przy rutynowej kontroli i dowodzik papa :twisted:
                      Jeżeli bawić się w lepsze oświetlenie to tylko xenon.

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • #12
                        Dość łatwo się zorientować że to HID. Po prostu lampy nie wykonają testu (ruch w dół i w górę) a jak zobaczy to jakiś niebieski to dowodzik z głowy.

                        Komentarz


                        • #13
                          demmsi, a mi nie działa poziomowanie akurat w ori ksenonie, bo padło i co też mi dowodzik zabiorą na drodze? jasne.....mandat to maks myślę, bez przeginki.
                          A co do hidów w soczewce wprawniejsze oko kapnie się, takiej barwy jak ori ksenon nie widziałem jeszcze nawet w soczewkowych hidach, poza tym soczewki h7 inaczej rozpraszają światło niż soczewki ksenon. Ale policji jak masz spryski i soczewki bym się też tak panicznie nie obawiał - reflektory wizualnie są takie same z zewnątrz. Jedyna sytuacja to słuczka jak ktoś się kapnie przyczepi do tego oczywiście.
                          Też jestem przeciwnikiek hidów, ale w takiej konfiguracji (soczewkowej ze spryskiem) jak dobierze w miarę dobry produkt i barwę zbliżoną do ori ksenów, to do przeżycia dla innych uczestników ruchu. Najgorsi są hidowcy nie na soczewkach.

                          Komentarz


                          • #14
                            ROBAL_26, ty masz hid-y u siebie?sew1981, ja nie mowie ze hidy do lamp i ogien na droge,wiadomo ze trzeba podjechac na ustawienie swiateł i to wyregulowac.yunior81, wybebeszales lampe i wkladales w to hid-y plus reszta z zestawu,bez prowadzenia jakis dziwnych kabli?dziala ci regulacja swiatel reczna?
                            Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

                            obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

                            Komentarz


                            • #15
                              jak lubisz wymieniac zarniki co 6 miechów to polecam....wg mnie to gówno , miałem w żony rav4...żarniki leciały co pół roku......przy soczewkach wyglad jeszcze w miare ok...przy zwykłych lampach to wiocha....na tym samym poziomie co montowane do zderzaków starych strupów bieda-ledy. :lol: :lol:

                              Komentarz


                              • #16
                                a jeszcze jedno pytanie da sie upchnac caly zestaw w lampie czy trzeba przetwornice dawac na zew lampy?
                                Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

                                obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

                                Komentarz


                                • #17
                                  Dachu, nie kombinuj z hidami tylko zapodaj ksenony :wink:
                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dachu, ja w O1 mam HIDa pod d2s i jest wszystko super nawet diagnosta był zdziwiony że tak dobrze widać odcięcie,jeżdżę już ponad rok i ani nie wymieniałem żarnika ani nic nie robiłem tak jak to pisał kolega , jeżeli żarinik jest włożony bezpiecznie i nie dotykany palcami to będzie świecił kupe czasu ,mam HIDa na przeciwmgielnych na soczewce już ponad 3lata (wcześniej użytkowane jako mijania a teraz już jedynie w nocy gdy jest mały ruch w celu doświetlenia drogi )
                                    Dachu, dałem ci link do sklepu który ma znajomy i wie co się z czym je , potrafi doradzić i na prowadzić ponieważ każda rzecz którą oferuje wcześniej sam ją sprawdza na swoim aucie lub kolegów który mu pomagają

                                    pozdro
                                    Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

                                    ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

                                    https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Dachu
                                      yunior81, wybebeszales lampe i wkladales w to hid-y plus reszta z zestawu,bez prowadzenia jakis dziwnych kabli?dziala ci regulacja swiatel reczna?
                                      Wyjmujesz żarówkę,wkładasz palnik - mocujesz go za pomocą adaptera. W tylnej osłonie reflektora robisz otwór ok 24mm na przewody. Ja mocowałem przetwornice poza lampą bo w lampie sie nie zmieściły i to wszystko. Regulacja z kabiny działa jak działała wcześniej.
                                      Na hidach zrobiłem już ok 65000 kilometrów, żadnych problemów z działaniem, z przeglądami, z Policją.
                                      Nie liczę oczywiście GAMONI na szczycie wzniesienia - np. w górach, którzy myślą, że tylko xenony oślepiają w tym miejscu - no cóż POLSKA MENTALNOŚĆ......

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Przeciez są slim Hidy,i da sie to upchnac w lampie.Co do oslepiania,ksenony tez oslepiaja i to jak :evil:
                                        Kondziu

                                        OCP

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          lu5asz, bez przesady fabryczne ksenony nigdy Cie nie oslepią jak hid wstawiony w lampe, która nie jest dostosowana do tego. Niestety na polskich drogach masa matołów z hidami w dużych odbłyśnikowych lampach, nie soczewkach jeździ. To jest porażka totalna. W soczewce to pół biedy, ale na pewno nie będzie to tak samo świecić jak ori ksenon i dla kierowcy i dla tych z naprzeciwka, nie ma szans tego tak ustawić, bo soczewka jest inna.
                                          Dla przykładu zdjęcie z reklamy hidów, niby polepsza bezpieczeństwo, ale zobaczcie jak to wali po poboczu i poprostu oślepia tych co na chodniku i jak daleko wchodzi na pas przeciwny i oślepia ludzi z naprzeciwka. To jest bezpieczeństwo? żaden ori ksen tak nie wali po gałach, sorry :P
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ostatnio byłem świadkiem jak goście podjechali na stacje obsługi zrobić przegląd wszystko ok ale jak zauwazył przetwornice i hidy kazał im zdemotować to i przyjechać ponownie na przegląd wtedy im podbije dowód :szeroki_usmiech


                                            Mariusz
                                            Spoty Tarnowskie

                                            Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez sew1981
                                              lu5asz, bez przesady fabryczne ksenony nigdy Cie nie oslepią jak hid wstawiony w lampe
                                              Oślepią, oślepią. Miałem w O II założone HID-y przez 5 lat, nigdy nikt mi nawet nie mignął.
                                              Wracałem fabrycznie nowym Superbem II z fabrycznymi ksenonami, z salonu w Krakowie do Lublina, 3 samochody mi migały, że ich raże.
                                              Nieraz zresztą sam się łapałem i łapię na tym, że rażą mnie auta z fabryczbnymi ksenonami, a te majace HID-y wogóle.
                                              Co do trawałości mi HID-y wytrzymałey 5 lat i 50 tys km bez wymiany. Po sprzedaży wiem, że jeden żarnik nowemu włascicielowi się spalił.
                                              Z policją (pomimo kilku kontroli) i z przeglądami nigdy nie miałem absolutnie żadnych prolemów.
                                              Czarny Elegance

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez sew1981
                                                bez przesady fabryczne ksenony nigdy Cie nie oslepią
                                                - POLSKA MENTALNOŚĆ :lol: Tragedia Panie Tragedia
                                                Proponuje zakonczyc dyskusje na znany temat na forum ze HiD'y to zło i tylko co ORI jest dobre i ma racje bytu....

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  rozwiązania ORI - tylko
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X