Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hid-y

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez shado
    Wciąż pozostają sytuację, gdy nie ma fabrycznego xenona jak w Fabii i co wtedy? :roll:
    Wsadzić lepsze żarówki, zmienić auto, ale nie pakować HID-ów :roll:

    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez Dachu
      ori xenon to nie jest to samo co hid-y
      Pisałem wcześniej HID to technologia wykonania żarnika min. xenonowego i oznacza High-intensity discharge - Oryginalny xenon to też HID
      Tak tylko piszę
      Grand Scenic 2.0T Initiale 05'
      Służbowe: Berlingo 1.6hdi 92 Selection 15'
      Była 4 x Octavia: 04' O1 fl Elegance Combi ASV
      08' O2 Elegance Combi BKC
      11' O2 fl Elegance Combi CDAA
      99' O1 SLX Combi AHF

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez kabanos
        Wsadzić lepsze żarówki, zmienić auto, ale nie pakować HID-ów :roll:
        Ciężko zmienić jednodniowe auto :diabelski_usmiech
        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez kabanos
          zmienić auto
          złota rada...

          Dachu, HID wygląda jak fabryczny ksenon ale z zewnątrz auta


          Zamieszczone przez czernobyl
          ori xenony świecą szerzej niż halogeny, za to zawodnicy na przeszczepach palą wąską, niebieską dziurę w jezdni przed sobą
          Podpisuję się pod tym jako użytkownik HID'a co nie zmienia faktu że lepsza biała (mam 4300K) dziura niż czarna jaka była wcześniej.

          Chcesz żeby auto ładnie wyglądało i mimo wszystko mieć lepiej oświetloną drogę za śmieszną kasę to wsadź HID'a. Jeśli chcesz naprawdę lepiej widzieć w nocy, wsadź ori ksenon czy tam hida

          tokolosz, Nawet w cenniku UFO była pozycja "świała HID"
          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez andrzej111
            Zamieszczone przez kabanos
            zmienić auto
            złota rada...

            Dachu, HID wygląda jak fabryczny ksenon ale z zewnątrz auta


            Zamieszczone przez czernobyl
            ori xenony świecą szerzej niż halogeny, za to zawodnicy na przeszczepach palą wąską, niebieską dziurę w jezdni przed sobą
            Podpisuję się pod tym jako użytkownik HID'a co nie zmienia faktu że lepsza biała (mam 4300K) dziura niż czarna jaka była wcześniej.

            Chcesz żeby auto ładnie wyglądało i mimo wszystko mieć lepiej oświetloną drogę za śmieszną kasę to wsadź HID'a. Jeśli chcesz naprawdę lepiej widzieć w nocy, wsadź ori ksenon czy tam hida
            tokolosz, Nawet w cenniku UFO była pozycja "świała HID"
            Mi ktoś w topiku napisał, że po co mu xenon z barwą 4250, jeśli tego nie widać. 6000 to jest to co tygryski lubią najbardziej :P
            Dla niektórych liczy się lans, dla bardziej doświadczonych bezpieczństwo ... 8) Cóź zrobić :roll:

            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

            Komentarz


            • #56
              Generalnie czytam wypowiedzi kolegow jakie to hidy zle i powiem szczerze ze boki zrywac..
              Jezdze na ksenonach hid w barwie 5000K od 3 lat
              Sprawuja sie swietnie.. Ani razu nie zmienialem tez zarnika Poziomowanie oczywiscie dziala.. Kontroli miałem parenascie i dowodu nigdy mi nie zabrano ani nie zwrocono mi uwagi (mam spryski).
              Brałem tez udzial w kolizji i jakos "nie byla moja wina" )
              Mam przetwornice typu slim i po malych przerobkach tworzą one jednosc z moimi lampami.

              Powiem wiecej - znajomy kupil ori xenony na soczewce za 2 tys zl i wydal juz z 800 zl na ich naprawe.. ;]

              Ah i dla mondralinskich.. nikt nigdy mi nie mrugal ze niby raze czy cos

              Tak wiec reasumujac.. nie sluchaj pierdolenia ze hid to zlo
              Zakladaj - bedziesz zadowolony

              Komentarz


              • #57
                Mam takie pytanie do kolegów bardziej doświadczonych z ORYGINALNYMI światłami ksenonowymi co myślą o samochodzie Subaru Forester z ORYGINALNYMI KSENONAMI ????? jak dobrze pamietam z autopsji sa na zwykłym odbłyśniku......
                Czekam na opinie.....

                Komentarz


                • #58
                  yunior81, ameryki z tym foresterem nie odkryłeś, że bywają na "zwykłym" odbłyśniku kseny (np. kolego, więcej jest takich aut - stary okular MB, Renault Laguna II itd.)
                  1. wcale on taki "zwykły" nie jest, bo ma inną linie odcięcia, niż odłyśnik h4/h7 w tym samym wozie
                  2. ma sprysk i samopoziomowanie - powtórzę do znudzenia :P

                  Więc różnica między hidem wsadzonym w odbłyśnik zwykły (h4/h7), a ori ksenonem w "zwykłym" odbłyśniku jest kolosalna.

                  Komentarz


                  • #59
                    sew1981, wiem że Ameryki nie ........ nie o to mi chodziło :idea: Czekam na kolejne opinie Forumowiczów 8)

                    Komentarz


                    • #60
                      andrzej111, a co do hida w soczewce, mimo że nie oślepia, jeśli auto nie jest załadowane po dach w bagażniku, to mam to samo zdanie co Ty:
                      "HID w soczewce nie oślepia, tyle że gównianie oświetla droge tzn nierównomiernie. Pewne obszary są mocniej oświetlone niż inne, w przypadku ori ksenonu wszystko do "odcinki" jest równo oświetlone - to mi się od razu rzuciło w oczy gdy przejechałem się autem z ori ksenonem "
                      Najwięcej kierowników zmienia na hidy w Passatach b5fl zauważyłem, bo one mają soczewki wszystkie. Ori lampa ksenonowa w tym Passku ma zupełnie inną konstrukcję w środku (inne rozłożenie soczewek i kierunku) stąd bardzo łatwo rozróżnić czy jedzie hidowiec swoim wymarzonym fałwejem na barwie 6000k. :wink:

                      [ Dodano: Sob 23 Lut, 13 09:06 ]
                      foxtrzysta, masz autopoziomowanie w OI gdzie jest lampa odbłyśnikowa h4?....... :lol: (oczywiście poza ori ksenonem, gdzie jest soczewkowa i poza soczewką halogenów h3)
                      Może mylisz poziomowanie z ustawianiem wysokości lamp elektrycznym, co ja mam nawet w fiacie scudo z 98 roku.
                      OI (jeśli masz po lifcie) ma "czyste" lampy i bardzo duży odbłyśnik dla h4, przed liftem ciut lepiej (bo są linie na szkle) -ale też fatalne rozwiązanie dla pseudoksenów. I to najgorszy sposób rażenia, jak ktoś wstawia takie coś do takiej lampy. No, ale jak ktoś myśli tylko o własnej d... i wiejskim pseudolansie, a nie o bezpieczeństwie innych użytkowników drogi to tak się kończy, bo to Polska właśnie.
                      A co do policji, to śmiać się czy płakać? ja mam z przodu ciemne szyby (ale tak, że mi to absolutnie nie przeszkadza w bezpiecznym prowadzeniu auta, w wręcz pomaga), auto mam 3 lata i też nikt się nie przyczepił, też mam się tym cieszyć? Cieszę się, że mi słońce w ryj nie świeci w lecie i nie grzeje się tak auto,a nie tym, że mnie nie przyłapali na tym jeszcze, bo mi chodzi wyłącznie o funkcjonalność i bezpieczeństwo urządzenia, a nie o unikanie policji...co za mentalność, ręce opadają. I dziwić się, że mamy hidy na drogach w czymkolwiek i jakkolwiek zamontowane.

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez sew1981
                        A co do policji, to śmiać się czy płakać? ja mam z przodu ciemne szyby (ale tak, że mi to absolutnie nie przeszkadza w bezpiecznym prowadzeniu auta, w wręcz pomaga), auto mam 3 lata i też nikt się nie przyczepił, też mam się tym cieszyć? Cieszę się, że mi słońce w ryj nie świeci w lecie i nie grzeje się tak auto,a nie tym, że mnie nie przyłapali na tym jeszcze, bo mi chodzi wyłącznie o funkcjonalność i bezpieczeństwo urządzenia, a nie o unikanie policji...co za mentalność, ręce opadają. I dziwić się, że mamy hidy na drogach w czymkolwiek i jakkolwiek zamontowane.
                        Tak czytam ten kawałek tekstu i nie wiem czy śmiać sie czy płakać - raczej z naciskiem na to drugie.
                        Jak widać po tym co napisałeś, to każdy sobie tłumaczy różne kwestie czy to HID czy jak w twoim przypadku przyciemnione szyby. Wiesz, że to nie jest zgodne z prawem podobnie jak HID w lampie a jednak dobrze ci sie z tym jeździ bo słońce nie grzeje. To tak jakby wyprzedzać na podwójnej lini ciągłej i jeszcze puszczać kierukowskaz :shock:
                        Tylko proszę Cię nie pisz, że HID razi i wogóle a przyciemnione szyby nikomu nie szkodzą a Tobie wręcz pomagają...... "Użytkownikom posiadającym HiD'a w soczewce też to rozwiązanie pomaga a nie przeszkadza...."

                        Komentarz


                        • #62
                          decyzja zapadala,beda hid-y w moich soczewkach :wink: tylko sie teraz zastanawiam jaka barwa 4300k czy 6000k :?: sew1981, z tymi szybami masz racje tez mam wszystkie przyciemione i lepiej sie jezdzi,choc raz mi dowod zabrali :diabelski_usmiech
                          Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

                          obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

                          Komentarz


                          • #63
                            yunior81, no tak, ale ja piszę o montowaniu hidów gdziekolwiek i jakkolwiek, to było do gościa, który ma zamontowane to w lampie na dużym odbłyśniku h4 i to bardzo chwali, nie do Ciebie. To tak jakbyś przyciemnił szyby folią od worka na śmieci mniej więcej i miał wszystko i wszystkich w d....... Dobre i fachowe przyciemnienie nie przeszkadza nikomu, a wręcz pomaga i jest funkcjonalne, tak samo jak masz fabrycznie przyciemnione niektóre szybki w autach. Przepis jest dla człowieka, a nie człowiek dla przepisu. Tylko trzeba to z głową robić wszystko. Ciemne szybki nikogo nie oślepią :P , a jak Ty przez nie dobrze widzisz wszystkich i nie sprawiasz niebezpieczeństwa, to jaki problem funkcjonalny w nich?
                            Bo przyciemnić a przyciemnić można...i tak samo zamontować hid a hid można. Aczkolwiek nie zmienię zdania, że ori ksenon będzie lepiej świecił niż zamontowany hid gdziekolwiek. W linii prostej nie da się porównać przyciemnienia fachowego szyb do montażu hidów - bo uważam, że zupełnie poza tematem, że lepiej zadanie spełnią te pierwsze - jak się w dobrym zakładzie to zrobi i bardzo dobrą folią, chodziło mi o interpretację odnośnie łapania przez policję tylko. :wink:

                            [ Dodano: Sob 23 Lut, 13 10:31 ]
                            Dachu, spoko, montuj 4300, ale i tak po jakimś czasie przesiądziesz się na ori, jak koledzy piszą, jak posmakujesz w jakimś wozie, bo może razić nie będziesz soczewką, ale nie równomiernie światło będzie się rozchodziło na drodze :P

                            Komentarz


                            • #64
                              sew1981, napisze wprost przyciemnione szyby najlepsza folią na swiecie są tak samo zgodne z prawem jak HiD w lampie soczewkowej czy odbłysnikowej o ryflowanym szkle nie wspomne i tyle... HiD ma homologacje podobnie jak folia doputy dopóki nie jest założony / założona zgadzasz sie czy nie ???? Krótko proszę!!!!

                              Komentarz


                              • #65
                                widze ze dyskusja na temat hid-ów jest dardzo goraca,jak wszystkiego sa zwolennicy i przeciwnicy,podobnie jak zamiennikow lamp firmy DEPO pisalem czytalem,bylo wiele negatywnych wypowiedzi na temat tych lamp,ze zachodza para zle swieca itp.A ja kupilem załozylem i nie narzekam,przez pierwsze 3 dni parowaly a teraz jestem jak najbardziej zadowolony :wink:

                                [ Dodano: Sob 23 Lut, 13 10:39 ]
                                sew1981, moze jak wpadnie wiecej grosza to zaloze ori xenon,ale jak narazie musze zadowolic sie hid-em zeby poprawic sobie widocznosc w nocy,a nie zeby oslepiac :wink: yunior81, z ta folia masz racje poki nie jest na aucie ma homologacje,a jak juz na szybie w twoim aucie homologacje traci tylu sie tak nie czepiaja ale juz za przednie boczne juz tak przez przod stracilem dowod rejestracyjny :roll:
                                Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

                                obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

                                Komentarz


                                • #66
                                  Dachu , temat HiD'ów zawsze bedzie gorący jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, jedni kupuja auto z Ori ksenonami, inni dopłacają 3300 w salonie lub podobno mniej jak sami montują a jeszcze inni montują HiD'a w soczewke. Krótko mówiąc wszyscy są zadowoleni za "inne" pieniądze i możliwości.....

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Jeden lubi piwo, drugi woli drinki. Jeden lubi chłopców, drugi zaś dziewczynki :lol:

                                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez kabanos
                                      Jeden lubi piwo, drugi woli drinki. Jeden lubi chłopców, drugi zaś dziewczynki :lol:
                                      i wszystko jest w porządku a słabo tylko wtedy jak ktoś kto lubi chłopców próbuje Ci się na siłę ładować od tyłu, a tak robią chłopcy z ch@#owymi światłami, którzy oślepiają i wszystko mi jedno hidem, sridem czy czymkolwiek bo mało kto ma dobrze ustawione światła.
                                      faktem jednak jest, że astra F "na xenonie" w nocy to wyjątkowo wk@#wiające pedalstwo.
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        A ja dodam że w wielu cywilizowanych krajach HID jest legalny tak jak zresztą przyciemnione szyby przednie...Co ciekawe HIDy robi Philips i Osram
                                        Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez andrzej111
                                          A ja dodam że w wielu cywilizowanych krajach HID jest legalny tak jak zresztą przyciemnione szyby przednie...Co ciekawe HIDy robi Philips i Osram
                                          ale nie zakłada się go do każdego reflektora, taka drobna różnica między cywilizowanym krajem a naszym.
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            szkoda, zakłada, zakłada. W Hiszpanii np. jest to baaaaardzo popularne rozwiązanie i możesz tam bez trudu spotkać np. Fiestę poprzedniej generacji, czy Corsę B lub C z założonym zestawem HID.
                                            Czarny Elegance

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Big, ktoś wspomniał o krajach cywilizowanych
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                yunior81, ale Ty chyba jakiś dziś "czeski". Przecież pisałem nie o legalności tylko o tym, że nie ma co się jarać tym, że policja nie łapie, tylko trzeba patrzeć na funkcjonalność i bezpieczeństwo (czyt. "rażenie po gałach innych w skrócie w wypadku hidów w h4/h7 odbłyśnikowych"), a nie suchy przepis. Dobrze przeczytaj jeszcze raz post mój o porównaniu hidów do ciemnych szyb, który zresztą na marginesie nie był kierowany do Ciebie, a później się bulwersuj.
                                                szkoda, "faktem jednak jest, że astra F "na xenonie" w nocy to wyjątkowo wk@#wiające pedalstwo."
                                                yunior81, w skrócie o to chodzi co napisał szkoda właśnie, czy jest przepis, czy go nie ma, to nie gra roli :P

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez sew1981
                                                  yunior81, w skrócie o to chodzi co napisał szkoda właśnie, czy jest przepis, czy go nie ma, to nie gra roli :P
                                                  Jeśli nie chodzi o Policję, przepisy, przeglądy.......to chodzi tylko o ślepianie prez samochody mające zamontowane HiD'y w różnych reflektorach tj. od soczewki po ryflowane szkło ?????? Jeśli źle zrozumiałem to mnie popraw.

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    yunior81, weź zluzuj z tonu i tabletki weź sobie łyknij na nerwy, a nie się spinasz bez powodu. Tak właśnie jest, że chodziło i chodzi o oślepianie właśnie głównie plus walory użytkowe, a nie przepis i policje, i powtarzam po raz ostatni przeczytaj na poprzedniej stronie dokładnie moją wypowiedź do kolegi "foxtrzysta" (gdzie właśnie negatywnie podchodzę do "podniet" związanych, że dla kogoś motywem dodatkowym do posiadania hida może być farciarski brak problemów z władzą), który ma hidy w OI AGR jak wynika z podpisu, a później zaczynaj dopiero głupie dialogi nie rozumiejąc treści. :wink:

                                                    [ Dodano: Sob 23 Lut, 13 17:25 ]
                                                    tu widać jak to wygląda w OI włożone właśnie zestawik hidowy, na końcu pokazane na asfalcie jak nierównomiernie rozprowadza światło, plamy widać, czego w ori ksenach ni ma. Pewnie niektórzy powiedzą,że przecież to "w ogóle nie oślepia":

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X