Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Otwieranie szyb

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Otwieranie szyb

Witam
    Koleżanki i koledzy ostatnio mam problem z otwieraniem szyb elektrycznych z tyłu. Czasami się nie chcą otworzyć a jak otworzą to mam problem z zamknięciem. Czy to wina sterownika czy coś się dzieje z mechanizmem? Może coś podpowiecie. Dzięki

A jak sie nie chca otworzyc to sluchac, ze silniki dzialaja czy glucho? Jakis dzwiek blokowania mechanicznego?

Komentarz

Słychać, ze coś chodzi

Komentarz

Mechanizmy chodza ale szybka sie nie rusza? Najszybciej zdjac tapicere i przez otwory montazowe popatrzec jak sie szuka linka, wozek. Moze byc mechaniczna usterka.

Komentarz

Dokładnie tak jak piszesz, słychać, ze chodzi a nie chce się otworzyć. Ostatnio przez przypadek jak otworzyłam to musiałam ręką popchnąć do góry żeby się zamknęła

Komentarz

No niestety w O2 nie jest tak fajnie, że zdejmiesz tapicerke i widać mechanizm. Pod nim jest zanitowana blacha którą musisz roznitować jak chcesz babrać. Jak zdejmiesz tapicerke i górną uszczelke szyby to z latarka może coś tam zobaczysz co nie działa. Inaczej nity wiercisz i szukasz. Może linka spadła z prowadnic itp. Trzeba popatrzeć niż wróżyć

Komentarz

NA początek nie trzeba nic roznitowywać. Szyba jest mocowana do mechanizmu za pomocą dwóch plastikowych kołków (które wchodzą jeden w drugi) - czyli jest tylko jeden punkt mocowania.
              Jeżeli kołki się wysunęły - to jest problem.
              Zdejmij tapicerkę - na środku będzie duża czarna krągła zaślepka - po jej wyjęciu będziesz miał dostęp do miejsca mocowania kołków. Podnosząc/opuszczając szybę patrz w otwór - zorientujesz się co jest nie tak.
              Tu masz pokazane gdzie zajrzeć.

Atu jest pokazana szyba boczna - na dole na środku otwór, przez który przechodzą kołki mocujące
              SZYBA BOCZNA TYŁ SKODA OCTAVIA II 07R KOMBI - 7115098746 - oficjalne archiwum allegro
              Ostatnio edytowany przez kowaltom99; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

No tak jak mówie, trzeba zacząć od tapicerki i patrzenia co tam jest nie tak poprzez otwory gumowe, uszczelke itp.

Komentarz

Dziękuję Panowie, w weekend trzeba sie z tym zmierzyć

Komentarz

Pracuję...
                  X