Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aktualizacja softu przekładni 3 generacji 1K0909144...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez 1 6 D
    When I change files to original, it works and flash characteristic normally for example to kl.69.

    I will try to edit this script with smaller steps and check if it works, firstly modify recognition, then change 1 characteristic from original list.
    Try this modded script https://yadi.sk/d/0k6eE0vycYu2C
    Skoda Octavia A5 FL 2011 7-DSG 1.8tsi (cdab)
    VAS5054a, VCDS, VCP

    Komentarz


    • #52
      I tested it, it shows message about starting to flash but nothing is made and VAS shows that process was OK and curve haven't been changed, without faults.
      http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
      Trochę plików do VCDS, zapraszam

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez 1 6 D
        I tested it, it shows message about starting to flash but nothing is made and VAS shows that process was OK and curve haven't been changed, without faults.
        Did u check the curve number after flashing?

        Do u receive this message

        The characteristic curves were not transferred.


        Do y0u want to repeat the update programming?
        ?
        Skoda Octavia A5 FL 2011 7-DSG 1.8tsi (cdab)
        VAS5054a, VCDS, VCP

        Komentarz


        • #54
          Curve wasn't changed, I haven't this message.
          http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
          Trochę plików do VCDS, zapraszam

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez 1 6 D
            Curve wasn't changed, I haven't this message.
            Ok will check that. If it is possible, can u take the screenshot of each step while doing the adaptation (from curve selection step). It will help a lot.
            Skoda Octavia A5 FL 2011 7-DSG 1.8tsi (cdab)
            VAS5054a, VCDS, VCP

            Komentarz


            • #56
              Here is y0ur script:
              Link

              Curve wasn't changed, after this script I have turned off ignition for a moment to check what curve is now.

              By original script after flashing there was about 3 faults in car about communication with Steering and G85.
              http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
              Trochę plików do VCDS, zapraszam

              Komentarz


              • #57
                1 6 D, I have a question

                in my o2fl I have 144 J 3001 so that I should do an update to 144R 3501?

                I ask because ASO says that this applies only to a selected group...
                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                Komentarz


                • #58
                  They make update when there are problems with steering, like fault 16344, 16353, 16355 from first post of this thread. I haven't faults but sometimes steering haven't worked for some seconds after engine start.
                  http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                  Trochę plików do VCDS, zapraszam

                  Komentarz


                  • #59
                    1 6 D, so when I haven't any fault/problem, I don't have to do that?
                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez LUKI
                      1 6 D, so when I haven't any fault/problem, I don't have to do that?
                      this same is with RNS 510 for example . If working , don't touch , however VW relisted SW with some reason .
                      I prefere keep up to the date SW , but if work .... let it work

                      Komentarz


                      • #61
                        I've updated my Superb 44 module, for testing - reflashed to Octavia RS. Everything went fine, but the result didn't satisfy to me - all the times the force needed for move the steering wheel was too high. I didn't feel the response of the steering system is better than standard, so I came back to the stock.

                        [ Dodano: Nie 21 Gru, 14 12:15 ]
                        znalazłem ciekawe materiały dodatkowe do tematu:

                        Link

                        403 — Доступ запрещён
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #62
                          maglownica

                          witam kolegów
                          wymieniłem w moim passat b6 maglownice na 3 generacji
                          Oznaczenie elementu: 1K0 909 144 M
                          Komponent: EPS_ZFLS Kl. 74 3201
                          Weryfikacja: 00H20000
                          Kod serwisu: WSC 01357 011 00200
                          VCID: 346C8F402EAA
                          błędów nie ma ale siła wspomagania jest mała czy wystarczy ze wgram odpowiednia charakterystykę np v074N2131k0.sgo czy sgo. od audi tt podejdzie ?
                          czy muszę zmienić firmware w maglownicy

                          [ Dodano: Wto 17 Lut, 15 09:32 ]
                          witam
                          uało sie wgrać fw do maglownicy mam teraz

                          System description
                          EPS_ZFLS BB
                          EPS_ZFLS Kl. 000
                          Software version
                          3305
                          3501
                          Hardware version
                          ---
                          H20
                          VW/Audi part number
                          1K0909144ZA
                          1K0909144R
                          ale nie moge wgrac charakterystyki mam 000 używam odis-E co robie zle
                          oto pliki które wgrywałem
                          1. - lh0023305.sgo
                          2. - Lh0013501.sgo
                          3 - v074N***1k0.sgo

                          [ Dodano: Wto 17 Lut, 15 10:31 ]
                          temat załatwiony trzeba wyłączyć weryfikacje w odis

                          Komentarz


                          • #63
                            ogrzewam / odśnieżam:
                            ma ktoś wprawę we wgrywaniu charakterystyk do przekładni drugiej generacji (1K1 909 144 *) przy użyciu Vag Can Pro? zarówno mi jak i innemu userowi procedura po przyjęciu pliku i rozpocząceiu programowania przy użyciu funkcji Flasher kończy się komunikatem: "Błąd funkcji Reqdownload: 11 Funkcja nie wspierana", licznik flashowań udanych / nieudanych nie zmienia się. Co robimy źle? Coś trzeba gdzieś uprzednio przestawić w programie, by móc wgrać charakterystykę? Może posiada ktoś jaką porządną instrukcję do programu (ta oficjalna nic nie objaśnia)

                            Co ciekawe, raz udało mi się wgrać charakterystykę od RS bez żadnego problemu - flashowanie zakończone sukcesem, kierownica reaguje "sztywniej", licznik flashowań 1/1, ale to jednorazowy przypadek. Jest niby w One Click Function operacja zmiany charakterystyki dla PQ35, ALE od razu napisane, że dla FW>3300 (czyli tylko 3. gen) oraz pliki są gdzieś podbierane z neta, nie można tam podłożyć swojego pliku .sgo z dysku lokalnego.

                            Komentarz


                            • #64
                              Czy wie ktoś gdzie i jak zrobić aktualizację softu maglownicy? Maglownica II generacji

                              Adres 44: Link Plik etykiet: 1Kx-909-144-G2V2.clb
                              Oznaczenie elementu: 1K1 909 144 J
                              Komponent: EPS_ZFLS Kl.5 D04 1606
                              Kod serwisu: WSC 00000 000 00000
                              VCID: 326A2254AD2F60D12F-8066

                              Znaleziono 1 błąd:
                              00573 - Czujnik momentu obrotowego kierownicy (G269)
                              008 - Niezrozumiały sygnał

                              http://www.euromove.pl

                              Komentarz


                              • #65
                                majuDJ w twoim przypadku przed zmianą softu spróbowałbym fizycznego zaaplikowania contakt sprayu pod pokrywę czujnika . Przerabiałem to ( ten sam błąd) bo u mnie czujnik wariował w pewnym zakresie tylko podczas skrętu w prawo .

                                Komentarz


                                • #66
                                  Przy teście czujnika G269 bloki pomiarowe się zmienią w lewo i prawo. Skasuje błąd VCDSem i jest spokój na kilkanaście do 300km. Żółta kontrolka potrafi sama wyskoczyć w czasie jazdy na prostej drodze. Wszyscy mi mówią bym wymieniał magiel
                                  patryk23 Czy aby dostać się pod pokrywę czujnika konieczny jest demontaż + montaż całej maglownicy + później geometria? Czy można się dostać tam bez demontażu? Jak odkręcić tą pokrywę czujnika, jakim kluczem? U Ciebie spray "KONTAK" pomógł i zero problemów?
                                  http://www.euromove.pl

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Odpisałem PW by nie robić smietnika w temacie

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Witam. nie chcę zakładać nowego tematu a ten jest jak najbardziej pod moje pytanie. Czy duzo roboty jest z wymiana maglownicy? Chce wymienić "magiel" na 3 gen ( obecnie 2 gen 1k1) czy od skody O II FL podejdzie P&P bez przekładania kabli?
                                      ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X