Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stłuczka - rozbity zderzak + czujniki parkowania + odblaski w zderzaku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stłuczka - rozbity zderzak + czujniki parkowania + odblaski w zderzaku

    Hej,

    W środę w moja Octavie kierowana przez moja żonę uderzył rozkojarzony kierowca mazdy.
    W załączniku wrzucam zdjęcia. Wina kierowcy mazdy ewidentna ale i tak wezwaliśmy policje, bo kierowca z Ukrainy i nie miał ważnego przeglądu(!).
    Jak widac mazda ucierpiala dosc mocno.

    Tak czy owak, w poniedziałek rano jadę na wycenę do PZU i mam pytanie.
    Na jaka kasę można się ewentualnie zgodzić? Na moje oko do wymiany jest zderzak, czujniki parkowania + odblaski.
    Dodatkowo do pomalowania zderzak i 2 elementy przy nim, żeby nie było różnic(?).
    Myślicie, ze lepiej zamiast kasy poprosić, żeby sami zajęli się naprawa w warsztacie w których współpracują?
    W ramach ciekawostki powiem, ze pod praca mam blacharza/mechanika i powiedział, ze nie jest w stanie w ogóle określić ile to może kosztować, bez demontażu i sprawdzenia belki/zawieszenia.

    Jakieś doświadczenia i porady w takich sprawach?

    Dzieki i pozdro!
    IMG-20170517-WA0004.jpg


    IMG-20170517-WA0001.jpg
    IMG-20170517-WA0002.jpg
    Ostatnio edytowany przez dominik.kon; 38801.

  • #2
    W moim przypadku kiedyś w tył Megane sedan wjechał mi Polonez. Z zewnątrz uszkodzenia niewielkie (mniejsze niż u Ciebie), w zasadzie tylko klapa się nie zamykała. Okazało się, że podłoga do prostowania. Całkowity koszt wraz z autem zastępczym - ponad 7k. Na pewno warsztat policzył wysokimi stawkami ale jednak cena usługi porażająca. Ja bym się nie bawił w rozliczenia gotówkowe, tylko naprawa bezgotówkowa i wtedy nie interesuje Cię co w międzyczasie wyjdzie.

    Komentarz


    • #3
      Zobacz jak wygląda wnęka koła zapasowego. Jestem bardziej niż pewny, że podłoga z tylnym pasem będą do roboty, bo strzał do najsłabszych nie należał...
      O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
      Maciej
      Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

      Komentarz


      • #4
        Wlasnie wracam z wyceny, tak jak kolega mackowski wspominal podloga plus tylny pas do roboty + malowanie. Wycena z PZU na 3'350 PLN. Tu pojawia sie pytanie, polecacie jakiegos mechanika + blacharza w Krakowie? Widzialem, ze polecacie Pana z Biskupinskiej w Krakowie, problem jest taki, ze nie robi on blacharki I malowania. Ktos cos?
        Auto Serwis Skody to miejsce, w którym świadczymy usługi serwisu samochodowego grupie Volkswagena. Sprawdź nasz serwis mechaniczny i obsługę klimatyzacji.

        Komentarz


        • #5
          PGD na Myśliwskiej
          Antyfotoradar Valentine1
          Harry II Classic+Sirio ML145

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez dominik.kon Zobacz wpis
            Wycena z PZU na 3'350 PLN.
            Jak podloga jest do roboty, do tego malowanie klapy albo jej wymiana, bo chyba ja tez podgielo jak zderzak docisnelo, to nie wiem kto sie tego podejmie za taka kwote. W ASO taka naprawa zacznie sie od 10tys w gore

            Wiec auto do ASO, samochod zastepczy na czas naprawy i tyle. Szkoda sie szarpac z ubezpieczalnia.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Mnie w styczniu porysowała kobitka wyjeżdżająca z parkingu. Przetarła mi zderzak z prawej strony z przodu. Pękł na samym środku nad tablicą rejestracyjną oraz wyskoczył z zatrzasków. Spisaliśmy protokół bez wzywania policji. Auto do ASO, 3 tygodnie oczekiwania i samochód zastępczy. Finalna wycena z ASO wyniosła 3500zł netto + kwota za auto zastępcze na czas naprawy. Miałem nauczkę w poprzednim aucie kiedy ktoś mi wyjechał w tył i wziąłem jakieś grosze gotówki. Nigdy nie będę się bawił w lakierników-wójków itd. Oddaj auto do ASO i nie przejmuj się niczym.

              Komentarz


              • #8
                Mi za wymianę zderzaka tylnego + odblasków + lakierowanie (na biało) zderzaka oraz tylnej klapy (powstały zarysowania po uderzeniu) + auto zastępcze na 3 dni policzyli prawie 6000 zł z OC sprawcy. Naprawy były przeprowadzane w Motokor przy ul. Centralnej. Osobiście byłem zadowolony z usługi.

                PS. Osobiście polecam jednak naprawy wykonywać bezkosztowo tj. podpisać pełnomocnictwo w serwisie, odebrać auto zastępcze i czekać na wykonanie usługi. W przypadku wypłat gotówki prawie pewnym jest, że wycena będzie mocno zaniżona, a szarpanie się z odwoływaniem zajmie dużo czasu i nerwów.

                PS2. A po uderzeniu wyglądało to tak: Shared album - Wojtek Miś - Google Photos
                Ostatnio edytowany przez Dwarf; 39247. Powód: Dodane PS2

                Komentarz


                • #9
                  Podobna sytuacja a kosztorys to śmiech na sali ...
                  PZU - 1 wycena ..... co dalej - Octavia Club Polska

                  Więc bezgotówkowo i aso ?
                  www.prostetorodo.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez macherstudio Zobacz wpis
                    Więc bezgotówkowo i aso ?
                    Zdecydowanie tak.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • #11
                      Przerabiałem ostatnio naprawę po kolizji w ASO: Ori zderzak z malowaniem, listwa, spojler, osłonki czujników i wyszło 3.300 zł. PZU proponowało nieco ponad 700. U Ciebie spooro drożej.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X