Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 3 - dudnienie zawieszenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 3 - dudnienie zawieszenia

    vw zmienił nazwę kombi z variant na estate? a może to tak się nazywają na rynek uk kombiacze?

  • #2
    Octavia 3 - dudnienie zawieszenia

    Witam mam taki problem że po pokonywaniu nierówności słychać dudnienie z tyłu.. miałem wymieniane amortyzatory i dalej jest to samo . Przejechałem sie nawet demonstracyjną Octavią 3(2013r) i też tak ma. Dużo osób na innych forach na to narzeka. Przednie zawieszenie chodzi bardzo dobrze za to tył tłucze;/ Takie głuche niskie dudnienie. Czy któryś fachowiec z tego forum może pomóc w tej kwestii?

    Komentarz


    • #3
      Jakiej pomocy kolego oczekujesz? Jest temat zawieszenie w którym z tego co pamiętam pisałeś o tym - jednym tłucze się zawieszenie innym nie, być może jednym to przeszkadza innym wcale. Ja mogę tyle pomóc, że u mnie nic nie słyszę ale przebieg to dopiero 1000 km, zawieszenie generalnie jest "kijowe" w słabszych silnikach i tyle. Proponuję dla odstresowania przeczytać czasopismo Motor nr 1 i 2 2014 gdzie Skoda Octavia 1.4 Tsi czyli z belką wygrała na najlepszy kompakt z testowanych - drugi był Seat Lean potem 308 i Golf - łącznie testowali 15 najpopularniejszych kompaktów z Europy i Azji.

      P.S. według mnie przednie zawieszenie jest tak samo głośne i twardo przenosi wszystkie nierówności do środka jak tył, szczególnie czuć to na kierownicy i kręgosłupie, chociaż po 1000 km przeszkadza mi to znacznie mniej niż na początku, jest jakby lepiej albo to kwestia przyzwyczajenia. Oczywiście jestem laikiem nie fachowcem ,

      Tak się też zastanawiam czy jest w ogóle sens szukania fachowca - przecież auto masz na gwarancji, na twoim miejscu pojechałbym do innego, może nawet do kilku serwisów Skody z tym problemem - niech przejadą twoim autem. Jak powiedzą, że jest ok to poszukaj wtedy jakiegoś rzeczoznawcy (fachowca) niech ci da opinię czy jest usterka. Być może wtedy Skoda coś z tym u Ciebie zrobi.

      Komentarz


      • #4
        Zakładanie kolejnego takiego samego tematu.
        Rozwiązanie: Weź sprzedaj ten samochód bo masz ewidentnie jakiś wadliwy
        Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

        Komentarz


        • #5
          Jechałem inną octavią 3 i to samo było. Panowie byłem u swojego mechanika i uznaliśmy że jest to słabe wygłuszenie bagażnika i nadkoli. A wiadomo bagażnik jest bardzo wielki więc jest taki rezonans. Zawieszenie jest ok

          Komentarz


          • #6
            lukrys, wyglusz w takim razie matami i po sprawie. Przepraszam za OT jak byś potrzebował mat to pisz na pw.
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
            przedstawiam smerfetke

            Komentarz


            • #7
              niestety jestem laikiem w temacie wygłuszania;p czy jest ktoś z okolic Mikołowa lub Rybnika co sie zajmuje takimi rzeczami?

              Komentarz


              • #8
                lukrys, nie wiem czy mówimy o tym samym ale miałem dokładnie to samo w swojej 7 . W ASO rozkładali ręce bo przecież zawieszenie jest ok , a jak sie przejeżdżało przez nierówność z tyłu było słychać ( w moim wypadku prawa strona ) .. męczyłem sie z tym ponad 6 miesięcy.. szukałem i nic.. teraz jak sie zrobił syf na drodze wjechałem na kanał i sie okazało że całe podwozie jest osyfione prócz jednego elementu przy wlewie z paliwa idzie druga rurka plastik- tworzywo białe.. ( odpowietrzenie?) okazało sie ze w momencie wjechania na nierówność oba obijała i obcierała o rurę od wlewu paliwa.Nawet nie jechałem z tym do ASO wjechałem na kanał wziąłem pasek plastikowy (taki jak do ściągania kabli) i jest cisza jak makiem .. :szeroki_usmiech

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez 2.0-16v Michał
                  wyglusz w takim razie matami i po sprawie
                  hm..... kupiłem Skodę Yeti, wygłuszyłem całą

                  jedyne co dzięki temu zyskałem to pewność żeby więcej Skody nie kupować

                  Octavia to - o tyle o ile się orientuję - lepszy produkt ale jednak wciąż to jakościowo "zaledwie Skoda" więc trudno oczekiwać "komfortu"

                  Komentarz


                  • #10
                    nie nie andriu21tg to nie jest to co piszesz to jest słabe wygłuszenie;p

                    ketivv wygłuszyłes i jest znaczna poprawa?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez andriu21tg
                      lukrys, nie wiem czy mówimy o tym samym ale miałem dokładnie to samo w swojej 7 . W ASO rozkładali ręce bo przecież zawieszenie jest ok , a jak sie przejeżdżało przez nierówność z tyłu było słychać ( w moim wypadku prawa strona ) .. męczyłem sie z tym ponad 6 miesięcy.. szukałem i nic.. teraz jak sie zrobił syf na drodze wjechałem na kanał i sie okazało że całe podwozie jest osyfione prócz jednego elementu przy wlewie z paliwa idzie druga rurka plastik- tworzywo białe.. ( odpowietrzenie?) okazało sie ze w momencie wjechania na nierówność oba obijała i obcierała o rurę od wlewu paliwa.Nawet nie jechałem z tym do ASO wjechałem na kanał wziąłem pasek plastikowy (taki jak do ściągania kabli) i jest cisza jak makiem .. :szeroki_usmiech
                      Fajnie by bylo gdybys mogl wrzucic jakas fotke pokazujaca ta rurke. U mnie nic nie stuka, mozliwe ze lekko przygluchawy jestem ale z ciekawosci gdybys mogl zdjecie tego elementu wrzucic to sprawdzilbym rowniez u siebie jak to wyglada.

                      Komentarz


                      • #12
                        ruta82, jak będę ściągał deski z kanału to wjadę i pstryknę foto

                        Komentarz


                        • #13
                          andriu21tg, dzięki będę dźwięczny

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez lukrys
                            miałem wymieniane amortyzatory
                            Znasz może numer tych nowych amortyzatorów co ci założyli ?

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez lukrys
                              ketivv wygłuszyłes i jest znaczna poprawa?
                              jest

                              za to silnik, plastiki we wnętrzu i gwizd powietrza słyszę dużo wyraźniej

                              bierz pod uwagę, że wygłuszenie to utrata gwarancji

                              szczerze to ja bym to olał i jeździł tak jak jest

                              pojeździć chwilę -> sprzedać -> zapomnieć o gracie , więcej do salonu nie wstępować

                              osobiście mam nauczkę nigdy więcej Skody (kupując auto za 120-140 tys zł brutto omijać szerokim łukiem)

                              Komentarz


                              • #16
                                O jeju co się tu dzieje z tymi autami.
                                A miałem już kupować... .
                                Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez ketivv
                                  osobiście mam nauczkę nigdy więcej Skody (kupując auto za 120-140 tys zł brutto omijać szerokim łukiem)
                                  Uśmiałem się trochę z tej wypowiedzi - może napiszesz co za te pieniądze chciałbyś kupić i w czym to jest lepsze od Skody. Na Superbklubie jest taki wątek - co zamiast skody - i okazuje się, że w tych pieniądzach jakiegoś większego ruchu nie ma (mowa tylko i wyłącznie o nowych autach).
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                    Uśmiałem się trochę z tej wypowiedzi - może napiszesz co za te pieniądze chciałbyś kupić i w czym to jest lepsze od Skody
                                    Enriquez, to co kupowałem całe lata wcześniej czyli Forda
                                    dyskusja o cenach nie ma sensu bo cena mojej Yeti i nowego Forda Kuga w bardzo zbliżonych konfiguracjach jest praktycznie taka sama

                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                    Na Superbklubie jest taki wątek - co zamiast skody - i okazuje się, że w tych pieniądzach jakiegoś większego ruchu nie ma (mowa tylko i wyłącznie o nowych autach).
                                    tutaj - dla mnie - jedyną wadą Forda jest brak napędu 4x4, gdyby on był w Focusie kombi czy nawet ostatecznie Mondeo już dawno bym którymś jeździł


                                    obracając się w granicy 120 - 140 tys zł realnej ceny transakcyjnej jest w czym wybierać i Skoda nie jest tu prymusem

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez ketivv
                                      Zamieszczone przez 2.0-16v Michał
                                      wyglusz w takim razie matami i po sprawie
                                      hm..... kupiłem Skodę Yeti, wygłuszyłem całą

                                      jedyne co dzięki temu zyskałem to pewność żeby więcej Skody nie kupować

                                      Octavia to - o tyle o ile się orientuję - lepszy produkt ale jednak wciąż to jakościowo "zaledwie Skoda" więc trudno oczekiwać "komfortu"
                                      @Ketiv

                                      Nie przejechałeś się samochodem zanim go kupiłeś?

                                      Ja przejechałem się zarówno Mondeo, Insignią jak i I40 - żadnego z tych aut nie wybrałbym zamiast Skody - w szczególności Mondeo, którym jeżdżąc w każdym zakręcie czułem się jakbym zaraz miał się wywrócić na bok.

                                      Komfort to rzecz bardzo względna - jeden chce cudu rzędu Citroena C6 inny jak ja szuka spartańskości i wystarczy mu Skoda.
                                      Jakościowo zaledwie Skoda hmmm nie zauważyłem żeby Ford, Insignia czy I40 były jakoś lepsze jakościowo - co więcej jak już pisałem obmacywałem nową A6 ... plastiki są dokładnie te same - owszem jakieś tam drewniane i metalowe wstawki w Audi ... ale ja tego nie chce - nie kręci mnie to w aucie. Nie mówiąc o tym, że to super jakościowe Audi znajomego - nówka Grudzień 2013 było już 4 razy na lawecie.

                                      ... nagadałem się ale wydaje mi się, że winą za twoje niezadowolenie powinieneś obarczyć się sam a na następny raz wziąć auto z salonu na weekend i pojeździć.

                                      PS:

                                      Yeti L&K + tona bajerów z 2.0 170KM 4x4 - 141k
                                      Kuga Titanium + te same bajery 2.0 TDCi 163 4x4 - 161k

                                      Nie wiem ile doliczą upustu ale nie sądzę, żeby Ci spuścili 20k w fordzie a w skodzie też na pewno sporo dostaniesz (BTW: nie zmienia to faktu, że gdybym miał wybierać między Yeti a Kugą wybrałbym Kugę ... Yeti mi się kompletnie nie podoba wizualnie).
                                      "Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere."

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        yunior81 niestety niewiem jaki nr tych amortyzatorów ale chyba to samo założyli. Według mnie problem jest w akustyce;/ wystarczy że założe mate wygłuszjącą na zakrycie bagażnika przycisne klapą bagażnika i jest dużo mniejsze dudnienie. Wydaje mi sie że to przez osczędności w wygłuszeniu bagażnika i NADKOLI;/

                                        [ Dodano: Sro 15 Sty, 14 21:47 ]
                                        insignia i i40 to klasa średnia... Więc jakość musi byc lepsza

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Panoramix
                                          @Ketiv

                                          Nie przejechałeś się samochodem zanim go kupiłeś?
                                          oczywiście, że pojeździłem ale nikt nie miał Yeti ze skrzynią DSG jak odebrałem swoje i wyjechałem na trasę to się okazało, że to jednak co innego ;-)

                                          Zamieszczone przez Panoramix
                                          w szczególności Mondeo, którym jeżdżąc w każdym zakręcie czułem się jakbym zaraz miał się wywrócić na bok.
                                          no cóż niech ci będzie, że Ford ma słabe zawieszenie ;-)

                                          Zamieszczone przez Panoramix
                                          co więcej jak już pisałem obmacywałem nową A6 ... plastiki są dokładnie te same
                                          pewnie masz racje Octavia 3 i Audi A6 to to samo :-)

                                          ja i Kubica też zbudowani jesteśmy z tych samych materiałów ale jednak on jest dużo lepszym kierowcą

                                          Zamieszczone przez Panoramix
                                          że winą za twoje niezadowolenie powinieneś obarczyć się sam a na następny raz wziąć auto z salonu na weekend i pojeździć.
                                          mea culpa nie mam co do tego wątpliwości moja kasa moje ryzyko ale też moja opinia po 3 letnim doświadczeniu z tą "tandetą"

                                          jedyne co proponuje to odrobina krytyki w podejściu do Skody (jak i całego VAG-a) nie jest tak wspaniała jak opinia o niej w PL, swoją opinię zbudowała na modelach tanich głównie w podstawowych wersjach teraz coraz bardziej wpycha się w tereny coraz mniej jej znane gdzie jej przewaga nie jest tak wielka lub jej nie ma
                                          bo jedyną przewagą jest wielkość fizyczna i to wszytko

                                          [ Dodano: Sro 15 Sty, 14 22:03 ]
                                          Zamieszczone przez Panoramix
                                          Yeti L&K + tona bajerów z 2.0 170KM 4x4 - 141k
                                          Kuga Titanium + te same bajery 2.0 TDCi 163 4x4 - 161k

                                          Nie wiem ile doliczą upustu ale nie sądzę, żeby Ci spuścili 20k w fordzie a w skodzie też na pewno sporo dostaniesz (BTW: nie zmienia to faktu, że gdybym miał wybierać między Yeti a Kugą wybrałbym Kugę ... Yeti mi się kompletnie nie podoba wizualnie).
                                          KUGA Titaniumn + doatki 2.0 TDCi 163 KM PowerShift 4WD oferta z marca 2013 - 130 900 zł brutto

                                          za Yeti dałem 122 000 zł (wg. cennika coś powyżej 140 tyś zł)

                                          obydwa auta kalkulowane z takim samym dość mocnym wyposażeniem, przed próbą poprawienia Yeti (wygłuszenia itp.) myślałem o zmianie auta

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ketivv powiedz mi czy Tobie też tak tył zawieszenia dudnił przed wygłuszeniem?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              @Ketiv

                                              Ależ ja Skody wcale nie bronię ... nie mam dziennikarskich zapędów pod tytułem aspiracje do klasy D i inne bla,bla,bla - wcale nie uważam też, żeby VAG robił jakieś genialne samochody (licząc tu też Audi, nawet recenzje ostatniego lambo po przejęciu przez VAG są cieniutkie).
                                              Uważam jednak, że przesadzanie w drugą stronę też nie ma sensu.
                                              Ford Mondeo, Skoda Octavia, VM Golf, I40, Insignia itp to wszystko są auta zupełnie IMHO przeciętne ... może są uważane za wyjątkowe w Polsce ... ale chyba tylko w Polsce - dla mnie auto z polotem to np Porsche 911 czy Ferrari.

                                              Podkreślam, że auto wybrałem świadomie mając pewne wrażenia z jazdy wymienionymi modelami samochodów. Nie powiedziałem, że Ford ma słabe zawieszenie - ktoś może taki ty zawieszenia lubić ... ja nie, lubię jak jest twardo.

                                              Nie odczuwam specjalnej różnicy jeżdżąc A6 i O3 ... niestety - może jestem słabym kierowcą albo mam wyrobioną dupę ... ale nie czuję. Różnicę ogromną czułem jak jechałem S6 - faktycznie była to inna bajka ale nie w A6.
                                              "Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere."

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A6 a O3 ? przecież w audi jest z tyłu zawieszenie pneumatyczne a w skodzie masz wielowachacz musi być różnica

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez lukrys
                                                  A6 a O3 ? przecież w audi jest z tyłu zawieszenie pneumatyczne a w skodzie masz wielowachacz musi być różnica
                                                  Tyle, że O3 nie waży 1725 kg jak A6, którą pojeździłem - A6 C7 2.0 TDI Multitronic.
                                                  "Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere."

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X