Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

przekodowanie symphony CD na analog

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • przekodowanie symphony CD na analog

    Ja podłączałem dzienne pod jeden z przekaźników na ścianie grodziowej,(są dwa).
    Jeden z nich jest od załączania wentylatorów chłodnicy, drugi- nie mam pojęcia.
    Całość jest w takiej śmiesznej kanciastej obudowie na klipsy po bokach.
    W każdym razie szukając multimetrem, właśnie tam znalazłem +12V po zapłonie, na jednym ze styków.
    Moim zdaniem to najlepsze i najszybsze podłączenie.
    Jeżdżę tak od pół roku i wszystko jest jak należy.

  • #2
    przekodowanie symphony CD na analog

    koledzy , kto z wybrzerza moze przekodować mi radio Symphony CD TEchnisat z Cana na analog ?
    u mnie w skodzie z 2001 nie ma obslugi radia Canem , a radyjko dostalem w prezencie podoba mi sie , ale niestety wylacza sie po godzinie i nie mozna wylaczac kluczykiem
    jest O1 RS 1.8T XENON
    była O1 1.9 TDI AGR

    Komentarz


    • #3
      Re: PRZEDKODOWANIE RADIA SYMPHONY NA ANALOG

      Zamieszczone przez andru123
      koledzy , kto z wybrzerza moze przekodować mi radio Symphony CD TEchnisat z Cana na analog ?
      u mnie w skodzie z 2001 nie ma obslugi radia Canem , a radyjko dostalem w prezencie podoba mi sie , ale niestety wylacza sie po godzinie i nie mozna wylaczac kluczykiem
      Tutaj masz temat o twoim radyjku click
      Musisz przekodwać tak żeby ostatania cyfra kodowania dla radia była "1".
      Czyli coś w stylu:
      1. 00401 - 4 głośniki i antena aktywan
      2. 00201 - 2 głośniki i antena aktywan
      Teraz pewnie masz kodowanie 00405 albo 00205

      Komentarz


      • #4
        oki , tylko muszę zrobic instalację , tak ?
        tak jak pisałeś koledze do podłązenia symphony mp3

        a chciałem tego uniknąć

        [ Dodano: Czw 24 Lis, 11 14:33 ]
        tak sie zastanawiam
        bo w sumie do przekodowania , jesli dobrze rozumuje wystarczy jak podam sygnal z lini diagnostycznej do odpowiedniego przewodu we wtyczce komfortu , tak ?
        czyli K-Diagnostyka podpinam do kostki A na pin 3

        wtedy po podlaczeniu VAG a powinno mi sie wyswietlicz ze radio jest podłączone , tak ?
        jest O1 RS 1.8T XENON
        była O1 1.9 TDI AGR

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez andru123
          tak sie zastanawiam
          bo w sumie do przekodowania , jesli dobrze rozumuje wystarczy jak podam sygnal z lini diagnostycznej do odpowiedniego przewodu we wtyczce komfortu , tak ?
          czyli K-Diagnostyka podpinam do kostki A na pin 3

          wtedy po podlaczeniu VAG a powinno mi sie wyswietlicz ze radio jest podłączone , tak ?
          Dokładnie tak jak piszesz, podłączyć linię diagnostyczną i radio będzie widoczne w VDS-ie

          Komentarz


          • #6
            a czy moim vagiem sciagnietym tu z forum i kabelkiem od Viakena da rade przekodowac ? do tej pory używałem go tylko do kasowania błędów i przegladania niektórych parametrow , to kabelek na USB
            no i najwazniejsze czy do mojego modulu komfortu da sie ta linie K podłaczyć , jutro wieczoem sie za to zabiore , dam znac
            jest O1 RS 1.8T XENON
            była O1 1.9 TDI AGR

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez andru123
              a czy moim vagiem sciagnietym tu z forum i kabelkiem od Viakena da rade przekodowac ? do tej pory używałem go tylko do kasowania błędów i przegladania niektórych parametrow , to kabelek na USB
              no i najwazniejsze czy do mojego modulu komfortu da sie ta linie K podłaczyć , jutro wieczoem sie za to zabiore , dam znac
              Nie ma różnicy czy to USB/Serial - wszystkie obsługują O1. Co do linii K, to możesz podłączyć jak masz moduł klimatyzacji, Komfort, Licznik i w ostateczności do gniazda diagnostycznego (do wyboru co Ci będzie łatwiej).

              Komentarz


              • #8
                no to wczoraj zabrałem się do dzieła
                awiacek wg twoich rad podłączyłem linie diagnistyczną K z szarobiałym w module komfortu i vag sie polaczył , ustawiłem kodowanie z 1 na końcu i wszytko pieknie smiga
                czyli działa ściemnianie z konsoli podswietlenia radia i wyłącza sie kluczykiem ,
                ogromne podziękowania , masz wiedzę pełen szacunek

                a korzystając z okazjii , to może wiesz jak zakodować moduł komfortu żeby domykał szyby po zamknięciu
                w moim module w porównaniu do tego ze zdjęć wszystkie piny są zajęte , chyba że potrzeba do tego jakis numer tego modułu to dzisija wieczorem mogę podłączyc Vaga i sprawdzić

                pomógł oczywiście poleciało szkoda ze tylko tak moge sie odwdzięczyć
                jest O1 RS 1.8T XENON
                była O1 1.9 TDI AGR

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez andru123
                  ustawiłem kodowanie z 1 na końcu i wszytko pieknie smiga
                  czyli działa ściemnianie z konsoli podswietlenia radia i wyłącza sie kluczykiem
                  To gratulacje

                  Zamieszczone przez andru123
                  jak zakodować moduł komfortu żeby domykał szyby po zamknięciu
                  Tutaj masz link do tematu domykanie szyb z pilota
                  klik
                  Ale to jest zabawa na własne ryzyko

                  Komentarz


                  • #10
                    ooo to nie ryzykuje

                    podłącze sobie dodatkow sterowanie , moze na jakims przekazniku czasowym coś wymodzę
                    jest O1 RS 1.8T XENON
                    była O1 1.9 TDI AGR

                    Komentarz


                    • #11
                      odświeżę kotleta troche .... mam radio symphony CD w octavi 2004 combi i po wyjeciu go i wsadzeniu spowrotem działa mi podświetlenie wyświetlacza a klawiszy nie a kodowanie mam 00405 czy moze ktos mi napisac jakie powinno byc umnie kodowanie i jak to zrobić krok po kroku ... mam 6 glosników z przodu 2 duze i gwizdki z tyłu 2 gwizdki i w bagazniku cos siedzi

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: PRZEDKODOWANIE RADIA SYMPHONY NA ANALOG

                        Zamieszczone przez awiacek
                        Zamieszczone przez andru123
                        koledzy , kto z wybrzerza moze przekodować mi radio Symphony CD TEchnisat z Cana na analog ?
                        u mnie w skodzie z 2001 nie ma obslugi radia Canem , a radyjko dostalem w prezencie podoba mi sie , ale niestety wylacza sie po godzinie i nie mozna wylaczac kluczykiem
                        Tutaj masz temat o twoim radyjku click
                        Musisz przekodwać tak żeby ostatania cyfra kodowania dla radia była "1".
                        Czyli coś w stylu:
                        1. 00401 - 4 głośniki i antena aktywan
                        2. 00201 - 2 głośniki i antena aktywan
                        Teraz pewnie masz kodowanie 00405 albo 00205

                        przeciez wyzej masz napisane w poscie jakie powinienes miec kodowanie
                        kodowanie robisz vagiem
                        jest O1 RS 1.8T XENON
                        była O1 1.9 TDI AGR

                        Komentarz


                        • #13
                          no dobra a dokładniej ? co i jak gdzie wejsc ... bo zbytnio sie nie bawie w kodowania tylko odczyty jak juz

                          [ Dodano: Czw 06 Lis, 14 19:58 ]
                          kodowanie 00401 nic nie dało a zabrało wyswietlanie na fisie radia

                          Komentarz


                          • #14
                            A tak z ciekawości, skoro milaes wyswietlanie radia na FIS to może wystarczyło włączyć światła i juz byłoby podświetlenie , sprawdź i daj znać tylko wróć z kodowaniem do poprzednich ustawien
                            jest O1 RS 1.8T XENON
                            była O1 1.9 TDI AGR

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X